Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Bez ohledu na to, jak by mohla být zázračná moderní kosmetika, nemůže bez výjimky odstranit všechny kožní vady obličeje. Malé vrásky se snadno vyhlazují kosmetikou a co do činění s věkovými skvrnami, jizvami a jizvami? Laserové leštění obličeje může tyto problémy vyřešit - postup, který zcela obnovuje pokožku, zužuje zvětšené póry, rozjasňuje pigmentové skvrny, zlepšuje strukturu a tón epidermy.

Co je to laserový resurfacing?

Laserové leštění je nová služba, pomocí které jsou odstraněny nejen drobné kožní defekty, ale také koloidní, popáleniny nebo pooperační jizvy. Tento postup je určen pro ty, kteří chtějí vypadat mladí, ale ještě se rozhodli navštívit plastického chirurga. Techniky broušení jsou neustále zlepšovány, takže se nemusíte obávat této metody omlazení - laser působí jemně a velmi opatrně, jako by paprsek světla prošel obličejem. Pro zdraví je služba naprosto bezpečná, pokud ji provádí specialista na moderní vybavení.

K čemu slouží laserové leštění?

Laserové omlazení pleti se používá velmi bižuterie. V procesu leštění se horní vrstva epidermis odpaří a buňky, které nejsou ovlivněny laserem, se začnou aktivně dělit a nahrazují ošetřenou kůži novými. V důsledku toho je zahájena syntéza buněk, během které je obnovena kolagenová vrstva epidermis. Laserové leštění umožňuje:

 1. Vraťte čerstvost pleti ve věku.
 2. Zbavte se akné a zemité tváře.
 3. Otřete vrásky kolem očí a kolem úst.
 4. Vyrovnejte mikro-reliéf kůže.
 5. Snižte nasolabiální záhyby a vrásky na čele.
 6. Zbavte se věku pigmentace.
 7. Omlazte a dotáhněte kůži na krku a dekoltu.

Tento postup je velmi účinný, protože výsledek je patrný okamžitě a zvedání ošetřených ploch pokračuje po dobu 3-6 měsíců po broušení. Relace je snadná a bezbolestná a lidé kolem nich jen zřídka odhadují důvody transformace, na rozdíl od účinků plastické chirurgie. Viz ve videu názor specialisty na to, co je postup laserového resurfacing pro:

Z jizev a jizev

Než se zbavíte jizev na obličeji nebo jizvách po akné, musíte si jasně uvědomit, že je stále nemožné se úplně zbavit starých keloidů. Ale aby byly méně viditelné ve struktuře a barvě, je to skutečné. To je způsobeno tím, že během hojení ran je elastická kůže nahrazena hustou vláknitou tkání, která tvoří jizvu. Pokud se vytvoří mnoho této tkáně, je jizva umístěna nad povrchem pokožky, pokud je malá, bude umístěna pod povrchem kůže.

Lékař v každém případě aplikuje techniku laserového leštění jizev na obličej, založenou na vlastnostech jejich vzniku. Účinek zákroku je patrný po prvním sezení, ale pro dosažení maximálních změn musíte absolvovat 6 až 10 procedur v intervalech 1 nebo 2 měsíců. Po dokončení kurzu se struktura jizevní tkáně stává podobnou struktuře okolní kůže.

Proti vráskám a věkovým skvrnám

V pigmentaci epidermis hrají roli buňky, melanocyty, které produkují melanin. Pod vlivem určitých okolností (vnějších nebo vnitřních) na určitých částech kůže obličeje se melanin začíná produkovat v nadbytku, což vede ke vzniku pigmentových skvrn. Faktory, které způsobují vrásky a vady na obličeji:

 • nadměrné vystavení slunečnímu záření;
 • onemocnění žlučníku, jater a dalších;
 • stárnutí;
 • narušení metabolismu těla;
 • poranění kůže;
 • hormonální změny: těhotenství, menopauza, léky.

Je snadné se zbavit věku skvrny, pihy a malé vrásky - stačí, aby se obličej leštění erbium laserem (na úrovni povrchové vrstvy epitelu). Během jejího nárazu je skvrna zničena po vrstvě a odlupuje se spolu s vrchní vrstvou. Tato metoda zajišťuje účinné a bezpečné odstranění jakýchkoli pigmentací na obličeji a vykazuje úžasné výsledky.

Odstranění strie

Po náhlém úbytku hmotnosti nebo v důsledku hormonálního selhání se na obličeji mohou objevit strie nebo strie. Zbavit se jich pomocí kosmetiky není možné. Hluboké frakční laserové leštění obličeje vrátí hladkost epidermis, zejména pokud se strie objevily poměrně nedávno. Při tomto postupu laser působí bodově a zanechává kolem ošetřené oblasti životaschopné buňky. Pro lepší účinek se několikanásobné mletí provádí.

Jak je postup

Aby se obličej leštil laserem, dává očekávaný výsledek, pak před zákrokem lékař předepíše krevní testy (obecné, biochemie, hepatitida, HIV), antivirotika. Samotný postup probíhá v lokální anestezii a na očích pacienta se nosí ochranné brýle. Kůže obličeje je ochlazena studeným vzduchem a pak dochází k laserové expozici: vlhkost se odpařuje z horní vrstvy epidermy.

Někteří pacienti pociťují tolerovatelné bolestivé pocity, které zmizí na konci expozice laserem. Doba trvání relace závisí na počtu zpracovávaných zón. Procedura obvykle trvá půl hodiny až dvě hodiny. Pacient je poslán domů ihned po skončení procedury, ale je zde i rehabilitační doba.

Péče a regenerace po laserovém peelingu

Abyste se vyhnuli komplikacím, první týden po laserovém resurfacingu byste neměli používat kosmetiku a umýt. Během dalších 4 měsíců je třeba použít krém s minimálně 50 ochranou před sluncem, když se objeví venku, jinak se může objevit pigmentace kůže. Bezprostředně po zákroku dochází k regeneraci kůže během 2-3 týdnů, včetně:

 • vzhled kůry, puchýřů, loupání ošetřené oblasti;
 • zarudnutí, zvýšená citlivost kůže na obličeji.

Kontraindikace postupu

V tomto postupu je minimalizováno riziko komplikací, ale když se již člověk rozhodl provést laserové leštění, musí si být vědom možných následků. Nemůžete držet zasedání s laserem, pokud existují zánětlivé kožní procesy na obličeji: akné, akné nebo jiné vyrážky. Neměli byste riskovat kojící matky, těhotné ženy. Během menstruace se práh bolesti snižuje, takže postup je lepší se pohybovat.

Pečlivě ošetřujte laserové omlazení s lidmi s tmavou pokožkou - po zákroku hrozí riziko hyperpigmentace. Laserové leštění je kontraindikováno v následujících případech:

 1. Přítomnost kardiostimulátoru.
 2. Chronická onemocnění v akutním stadiu.
 3. Epilepsie.
 4. Diabetes.
 5. Nachlazení nebo infekční onemocnění.
 6. Onkologie.

Kolik je frakční laserové omlazení

Náklady na frakční laserové omlazení se skládají z několika faktorů: typu laseru, stupně broušení, počtu postupů, finanční politiky kliniky, místa bydliště. Například, v Moskvě, laserové slupky stojí od 20.000 rublů, a v provincii - od 10.000 tisíc. Celý obličej leštění s laserem bude stát v průměru 25.000 až 60.000 tisíc rublů v jednom postupu.

Fotografie před a po laserové resurfacing

Účinek laserového omlazení se projeví po prvním zákroku. O týden později zmizí „nohy vrány“, drobné defekty obličeje, kůže se utáhne, tón a textura se vyrovná a velké defekty se zmenší. Konečné výsledky lze posoudit až po šesti měsících, kdy je kůže zcela omlazená a hladká. Účinek laserového leštění zůstává několik let, a pokud se odstraní strky nebo jizvy, výsledek zůstane po celý život. Podívejte se na fotografii, jak vypadá obličej před a po laserovém omlazení.

Recenze

Anastasia 31 let, Samara: Mé póry jsou příliš široké, lékař mi doporučil podstoupit laserové leštění. Dlouho jsem pochyboval, bylo mnoho argumentů pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl a nelitoval. Výsledky leštění splnily mé očekávání: kůže byla znatelně mladší a naprosto hladká!

Lydia, 43, Saratov: V jejím mládí byla pleť její tváře silně poškozena akné - ošklivé a četné jizvy zůstaly. Během svého života se snažila překrýt chyby v tónu, který je ještě více zviditelnil. V poslední době se rozhodlo o laserovém peelingu. Po 2 týdnech kůže nevypadala velmi esteticky, ale teď nemohu odtrhnout oči od zrcadla: obličej je dokonale vyrovnaný.

Lika je 26 let, Jekatěrinburg: Rozhodl jsem se, že jsem byl laserový, když jsem byl unavený, abych zakryl stopy po akné, které byly velmi nápadné. Po 17 dnech zotavovacího období nejprve vyšla na ulici a kamarádky byly potěšeny: díry na akné byly sotva znatelné. Lékař řekl, že by měli úplně zmizet, musíte podstoupit další proceduru za měsíc, na kterou jsem psychicky připraven.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: