Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Konstrukce ateliéru je komplexní řešení interiéru, které si před několika lety získalo širokou popularitu. S takovýmto designem bude místnost vypadat velmi stylově a moderně a žít v ní se stane oslavou dobrého vkusu.

Interiér garsoniéry

Studio apartmán je prostorný pokoj s bezplatným uspořádáním. Místnost může být obvykle rozdělena do různých funkčních oblastí. Aby byl interiér ateliéru opravdu úspěšný, je nutné striktně dodržovat základní pravidla zón:

 1. Pracovní a obytné prostory by měly být vymezeny. Pro tento účel jsou ideální jak podlahové, tak i stropní přechody.
 2. Balkon nebo lodžii lze kombinovat s obývacím pokojem, ale neměli byste odstraňovat podmíněné hranice mezi nimi. Je lepší použít obloukové konstrukce, které vám umožní vytvořit stylový interiér.
 3. Kuchyňské studio je žádoucí umístit na malé improvizované pódium.
 4. Na základě funkčního účelu každé zóny se stupeň jejího osvětlení může lišit.
 5. Aby bylo možné vizuálně zvýšit prostor studia, je lepší instalovat ne kapitál, ale tkaniny nebo skleněné příčky.
 6. Opravdu útulná a pohodlná oprava se dosahuje použitím světlých odstínů a jednoduchých vzorů.
 7. Je lepší odmítnout objemný design nábytku tak, aby malá místnost vypadala prostorná, ne stísněná.

Loft Studio

Doslovně je slovo "loft" přeloženo jako půda a předpokládá uspořádání bydlení pro bývalá průmyslová zařízení. Takové demokratické bydlení je určeno pro svobodné umělce a lidi, kteří si váží nových trendů. Design podkrovního apartmánu ve stylu jednoho pokoje se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

 1. Nedostatek klasických skříní, nahrazených ramínkem. Výjimkou jsou případy, kdy struktura nábytku také plní úlohu oddílu.
 2. Použití různých textur: kovu, dřeva, plastu atd.
 3. Přítomnost jednoduché podlahy, například ze dřeva. Jako dekorace může sloužit tenký koberec tvaru čtverce z přírodních materiálů.
 4. Panoramatické panoramatické okno, které lze rozšířit o analýzu stěny.
 5. Instalace nábytku od stěn.
 6. Designový projekt ateliéru v půdním stylu zahrnuje použití měkkých barev, které mají uklidňující účinek na lidi. S jejich pomocí vyzařuje i "průmyslové" prostředí teplo a pohodlí.

Studio Provence

Doslovně, “Provence” moci být přeložen jak “provincie”, který předurčuje trend registrace. Design každé zóny studia bude ponořen do venkovského stylu, promíchaného s chutí jižní Francie. Designové studio ve stylu Provence může být doplněno hodinami, fotografiemi nebo malbami klasického francouzského stylu. Správně umístí akcenty.

Pro styl Provence je charakteristický:

 • přítomnost kovaných předmětů;
 • zdobení tkaninami: záclony, zdobené ubrusy, podlahové krytiny;
 • květiny na parapetu;
 • použití místo tapety barevné omítky, barvy;
 • registrace podlahy se stromem nebo materiály opakujícími jeho strukturu;
 • práce s jemnými pastelovými tóny, které mohou být v případě potřeby doplněny jasnými akcenty v detailech.

High-tech studio

Hi-tech je novinkou, moderním stylem, zahrnující uspořádání prostorných a velmi malých pokojů. Základem konstrukce jsou rovné tvary a ostré rohy, kterými je možné dosáhnout vizuálního zvýšení podlahové plochy. Pokud je obývací pokoj již kombinován s kuchyní, provádí se zonace pomocí skleněných nebo plastových příček, které jsou vrcholem designu. Následující vlastnosti doplňují interiérový design studia v high-tech stylu:

 • přítomnost jasných akcentů s kovovým leskem;
 • použití pro modelování dlažeb, linolea nebo laminátu s lesklým leskem;
 • nástěnná dekorace s netkanou tapetou, následovaná povrchovou úpravou matným nebo lesklým lakem.

Při registraci je důležité, abyste to nepřeháněli a naplnili každý čtvereční metr módními prvky. Místnost může být ošklivá a její design nebude mít nic společného s high-tech stylem.

Studio kuchyně

Na cestě pochopení, jak vybavit studio byt, hlavní problém je správné zónování prostoru. V závislosti na tom, jak se nachází kuchyň a obývací pokoj, se liší jejich kombinace:

 1. Vertikální. V apartmánech starého půdorysu se kuchyně nachází blíže k výjezdu, mírně nad obývacím pokojem. Toto uspořádání místností přispívá k racionálnímu využití prostoru.
 2. Horizontální Pokoje lpí na sobě "přívěs" - chyba designérů z období Chruščova. Kuchyně ve studiu s takovým uspořádáním je umístěna nejdále od výjezdu, na stejné úrovni s obývacím pokojem. Hlavním úkolem je vypracování umístění kapot. S tímto uspořádáním se nedoporučuje volit lehký design, protože nečistoty z kuchyně, i v malých množstvích, se přesunou do zbytku studia.

Nábytek pro studio

Plánování a následná oprava malého bytu by měla být organizována tak, aby každý metr čtvereční byl provozován s výhodou. Nábytek pro studio byt je lepší koupit na objednávku, takže produkty jsou perfektní ve velikosti. V kuchyni, nastavit standardní povrch, zatímco v obývacím pokoji se přátelé s nábytkem - transformátor. S jeho pomocí můžete studio co nejúčinněji a nejúčinněji porazit.

Příčky v ateliéru

Rozdělení a následná úprava ateliérového prostoru může být provedena nábytkem nebo krbem. Je-li pro dekoraci uvažována možnost jedné místnosti, je lepší použít více „lehkých“ variant. Oddělení oddílů v ateliéru by v žádném případě nemělo být kapitálem, protože v tomto případě se ztrácí celá podstata myšlenky.

Je možné oddělit funkční zóny, které se liší svou zátěží pomocí „lehké“ varianty:

 • oddíly - obrazovky, na kterých mohou být umístěny fotografie nebo obrázky vlastníků studia;
 • funkční police;
 • tkaninové plátno;
 • skleněné mobilní systémy.

Foto: studio pokoj design

Dokonce i nejmenší byt bude hrát s jinými barvami, pokud si ho uspořádáte ve formě studia. Pro nalezení vašeho projektu se doporučuje zobrazit výběr nejúspěšnějších fotografií. Nezkopírujte vybraný design slepě! Je pouze nezbytné brát jako základ návrhové zkreslení, ředit jej vlastními nápady. Oprava, organizovaná tímto principem, překoná všechna očekávání a malý byt dostane druhý život!

Video: design malého ateliéru

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: