Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Plesňové patogeny (například dermatofyty nebo kvasinkové houby) často způsobují nepohodlí, pálení nebo svědění v různých částech kůže (na nohou, pod vlasy), takže odborníci doporučují použití Lamisil Spray pro rychlou léčbu těchto onemocnění. Tento lék ve formě roztoku (latinský název Lamisil) je skvělý způsob, jak se zbavit nepříjemné houby, bez velkého úsilí.

Lamisil houba sprej

Pro prevenci a léčbu plísňových infekcí kůže často používejte lék Lamisil. Tento lék získal zvláštní popularitu díky jeho snadné operaci ve formě spreje. Lék s pravidelným vnějším použitím má silný lokální antifungální účinek, který je schopen odstranit příčinu onemocnění v krátkém časovém období. Sprej pomáhá rychle se zbavit houby nohy (nebo nemocí lokalizovaných v jiných oblastech kůže), protože to může narušit životní procesy většiny známých patogenů ve vědě.

Složení

Léčivo Lamisil ve formě spreje je důležité pro léčbu vnějších projevů plísňových onemocnění, ale nezvládá vnitřní infekce. Lék určený k perorálnímu podání může dokonce vyléčit onemocnění nehtů. Pokud je problém soustředěn na kůži, lékaři často doporučují použití spreje. Tato forma léku se snadno používá, nevyžaduje přípravnou léčbu a je vysoce účinná. 1 g 1% přípravku obsahuje následující složky:

Název látky

Léčivou látkou tohoto roztoku je terbinafin hydrochlorid (1%).

10 mg terbinafinu (odpovídá 8, 8 ml)

Pomocné látky:

čištěná voda;

ethanol (96%);

propylenglykol;

makrogol cetostearylether.

670 mg

250 mg

50 mg

20 mg

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Aktivní složka Lamisilu

Hlavní účinnou složkou spreje je hydrochlorid terbinafinu. Tato látka je allylamin a má široké spektrum antifungálních účinků. Lék je schopen narušit metabolický proces v buňkách mikroorganismu a způsobit jeho rychlou smrt. Aktivita proti různým typům kvasinek může být fungistatická.

V určité koncentraci a při správném použití je terbinafin schopen vykazovat fungicidní účinek ve srovnání s absolutní většinou patogenních hubových mikroorganismů:

Dermatofyty:

Plesnivý:

Dimorfní:

 • Trychophyton mentagrophytes;
 • Epidermophyton floccosum;
 • Microsporum canis;
 • Trychophyton verrucosum;
 • Trychophyton rubrum;
 • Trychophyton tonsurany;
 • Trychophyton violaceum.
 • Candida albicans.
 • Pityrosporum orbiculare

Farmakodynamika a farmakokinetika

Liek Lamisil ve formě spreje je antifungální lék pro externí lokální použití. Terbinafin je schopen ovlivnit rané stadium biosyntézy sterolů, v důsledku čehož se nedostatek ergosterolu vyskytuje v buňkách plísní a skvalen je nadměrně akumulován. Takové porušení vede k buněčné smrti patogenu. Aktivní složka léčiva působí inhibicí skvalen epoxidázy (enzymu), která je umístěna vně buněčné membrány. Roztok neovlivňuje metabolismus hormonů nebo jiných léků.

Léčivo má následující farmakokinetické vlastnosti:

 • při aplikaci topicky se prakticky neabsorbuje (absorpce terbinafinu je nižší než 5%);
 • má malý systémový účinek;
 • Lék působí rychle, účinně i při příležitostném užívání (7 dní).

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že sprej je nejrychlejší formou léku, je často předepisováno, aby rychle zmírnilo příznaky plísňových kožních lézí. Stojí za zmínku, že tabletová forma a lék pro vnější použití se liší v různých způsobech účinku. Proto není vždy nemoc, která může být rychle vyléčena pomocí tablet, ustoupí při použití roztoku nebo krému. Než začnete s léčbou, je nutné se poradit s lékařem.

Pro kožní onemocnění

Léčba Lamisilem je účinná pouze tehdy, jsou-li některé typy hub způsobeny kožními onemocněními. Lékaři upozorňují pacienty na potřebu komplexní diagnózy onemocnění před použitím léku, protože díky této úvaze je možné přesně určit etiologii onemocnění a rozhodnout, zda je léčba sprejem účinná. Lamisil je často předepisován pro rozvoj těchto onemocnění:

 • plísňové infekce kůže způsobené působením dermatofytů (mykózy, inguinální a interdigitální atletické onemocnění, kožní onemocnění, kožní léze na plochách chodidla);
 • vyrážka pleny způsobená plísňovými houbami;
 • projevy lišejníků (Malassezia furfur).

Lamisil z nehtové houby

Specialisté doporučují používat Lamisil pro nehty ve formě tablet, protože při aplikaci externího činidla na nehtovou destičku je účinnost léku velmi nízká. Tablety se vstřebávají do krevního oběhu a při pravidelném používání zajistí potřebnou koncentraci účinné látky. Sprej nebo krém by měl být použit, pokud máte obavy z doprovodných kožních lézí kolem nehtu.

Lamisil spray - návod k použití

Lék ve formě spreje lze použít pouze pro vnější použití. Snížení intenzity symptomů se očekává během několika dnů. Je důležité zvážit potřebu pravidelného a systematického léčení, protože porušení léčebného režimu může způsobit relaps infekce. Pokud po týdnu užívání léku nedochází k žádným účinkům, je třeba se poradit s lékařem. Délka léčby a četnost užívání spreje závisí na typu onemocnění:

 • pro léčbu mykóz na kůži (stejně jako pro jiné infekce kůže) - 1 léčba / den, doba trvání terapie je 7 dní;
 • s kandidózou kůže - 1-2 krát / den, 7-14 dní;
 • při léčbě vícebarevných lišejníků - 1-2 krát / den, trvání léčby po dobu nejméně 2 týdnů.

Při použití nebulizátoru je velmi důležité řádné ošetření postižené kůže:

 1. Oblast postižená houbou se důkladně promyje a vysuší.
 2. Sprej se nastříká na ošetřovanou oblast (po aktivním protřepání lahvičky) pečlivě sledujte kvalitu hydratace kůže.
 3. Lék by měl být aplikován na sousední (i neporušené) oblasti kůže.
 4. Aby se zabránilo plenkové vyrážce, odborníci doporučují pokládání ubrousků na ošetřených místech.

Zvláštní pokyny

Přípravek Lamisil obsahuje ethanol, takže je nutné tento přípravek aplikovat opatrně u pacientů s otevřenými kožními lézemi. Alkohol může způsobit podráždění. V případě náhodného vdechnutí léku a výskytu nepříznivých příznaků je třeba okamžitě konzultovat s lékařem. Pokud se lék dostane na sliznice očí, musí být důkladně opláchnuty tekoucí vodou. Nepoužívat k léčbě onemocnění obličeje. Propylenglykol, který je součástí léčiva, může způsobit podráždění a svědění kůže. Lamisil neovlivňuje lidskou reprodukční funkci.

Lamisil během těhotenství

Sprejový terbinafin prošel klinickými zkouškami na zvířatech, což umožnilo vyvodit závěry o možnosti jeho použití během těhotenství a kojení. Vzhledem k tomu, že zkušenosti s léčbou Lamisilem u těhotných žen jsou omezené, může být tento lék užíván pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro dítě. Vzhledem ke schopnosti léku přecházet do mateřského mléka je zakázáno jej užívat během kojení (můžete dočasně zastavit krmení a zahájit léčbu Lamisilem).

V dětství

Lamisil pro vnější použití je zakázán pro léčbu dětí (věková hranice - do 12 let). Důvodem je nedostatek klinických studií o bezpečnosti roztoku nebo krému při léčbě dětí. Ale tabletová forma léku vám umožní ji použít pro léčbu dětí od 2 let. Kontakt dítěte s pokožkou ošetřenou sprejem by neměl být povolen, může způsobit řadu nepříjemných následků.

Interakce s léky

Současně s užíváním léků vyvolávajících indukci jaterních enzymů (mikrosomů) se zvyšuje clearance terbinafinu. Léky, které tyto enzymy potlačují, snižují clearance účinné látky. Další údaje o interakci léčiva Lamisil výhradně ve formě roztoku pro vnější použití spreje nejsou.

Vedlejší účinky

Na místě aplikace spreje se mohou objevit alergické příznaky jako svědění, odlupování nebo pálení kůže. V některých případech může dojít k porušení pigmentace nebo vzniku nepříjemné kůže na kůži. Intenzita symptomů je často nízká, ale je nutné rozlišovat tyto příznaky z reakcí přecitlivělosti. Pokud se vám to podaří, musíte léčivo okamžitě přestat užívat. Ve vzácných případech může dojít k exacerbaci latentní mykotické infekce.

Při použití přípravků pro venkovní použití proti houbám se mohou vyskytnout různé vedlejší účinky:

Imunitní systém

Reakce přecitlivělosti, kopřivka

Oční strana

Podráždění očí

Kůže a pojivová tkáň

Peeling, svědění, erytém, kožní léze, suchost, kontaktní dermatitida, vyrážka

Obecná porušení v místě aplikace léku

Bolest v místě aplikace, podráždění

Předávkování

Vzhledem k nízké úrovni absorpce účinné látky do krve, pokud se aplikuje topicky, je pravděpodobnost předávkování zanedbatelná, neexistují žádné zprávy o takových případech. I když omylem polknete celý obsah injekční lahvičky (30 ml), dávka terbinafinu bude odpovídat příjmu jedné tablety přípravku Lamisil (250 mg). Je třeba vzít v úvahu vysokou hladinu ethylalkoholu v injekční lahvičce (28, 87%).

Při požití velkého množství nebo koncentrace léku do jícnu mohou být vedlejší účinky podobné předávkování tabletami (poté by měla být provedena symptomatická léčba a enterosorbentní podávání):

 • bolest hlavy;
 • nevolnost;
 • závratě;
 • bolest v oblasti břicha (epigastrium).

Kontraindikace

Nadměrná citlivost na terbinafin nebo jinou složku spreje je považována za kontraindikaci jeho použití. Přípravek Lamisil by neměl být používán k léčbě kojící matky nebo dětí mladších 12 let. I když je absorpce léku v krvi nízká, je pečlivě předepisována pacientům s onemocněním jater nebo selháním ledvin při chronickém alkoholismu. Nemoci metabolismu, nádorů a cévních onemocnění v anamnéze - základ pro pečlivé užívání léčiva.

Podmínky prodeje a skladování

Rozprašovací lamisil je bezbarvá nebo slabě nažloutlá kapalina s charakteristickým zápachem. Prodává se v plastových lahvích. Sada obsahuje lepenkové obaly, vyjímatelný postřikovač a návod k použití léčiva. Lamisil si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Skladujte na tmavém, suchém místě, při teplotě do 30 ° C. Zmrazení roztoku je zakázáno. Doba použitelnosti - 3 roky, po uplynutí této doby nepoužívejte sprej.

Analogy

Analogy léčiva Lamisil - léčiva, účinná látka, ve které je terbinafin. Vzhledem k tomu, že sprej je velmi vhodnou formou pro léčbu oblastí na těžko přístupných místech, v případě negativní reakce na Lamisil musíte hledat jiný lék se stejnou formou uvolňování. Hlavní synonyma drogy, která se používají pro externí použití, jsou následující léky:

 • Thermikon;
 • Terbinafin;
 • Terbifin;
 • Terbizil;
 • Lamicon;
 • Terbix;
 • Exifin;
 • Atifin;
 • Houba;
 • Binafin.

Lamisil Spray Cena

Liek Lamisil ve formě spreje je k dispozici ve dvou objemech - 15 a 30 ml. Pro menší léze postačí menší lahvička, ale větší objem se vypočítá při infikování velkých oblastí kůže nebo tendence k relapsu. Vzhledem k tomu, že lékárny vydávají léky bez lékařského předpisu, lze je zakoupit online, aniž byste museli opustit domov. Níže uvedená tabulka ukazuje náklady na Lamisil v Moskvě a regionu:

Jméno

Cenové hroty (rubly)

Lamisil 1% sprej, 15 ml

576-716

Lamisil 1% sprej, 30 ml

714-891

Video

Recenze

Elena, 48 let

Nožní houba je skutečný trest. Když jsem to objevil, proces infekce již začal aktivně. Každý den to bylo horší a horší, až jsem konečně koupil sprej Lamisil. O týden později se kůže začala zotavovat. Ani jsem nečekal, že toto neustálé svědění zmizí. Doporučuji tento lék všem svým přátelům.

Jevgenij, 55 let

Ten, kdo to řekl, ale pro jedno použití, Lamisil nepomůže. Koupil jsem sprej jen prostřednictvím reklamy a, upřímně řečeno, očekával více. Není to levné, takže to bylo škoda peníze hodil do větru. Účinek se objevil po dvou týdnech každodenní aplikace, ale proces obnovení kůže byl stále velmi pomalý.

Natalia, 27 let

Tato nemoc "zabila" téměř všechny mé boty. Zřejmě jsem si vzal houbu v bazénu, a protože to bylo léto, denní nemocná kůže byla v kontaktu s různými boty. První týden jsem si myslel, že to byla jednoduchá zlost. Ale když se ten pach objevil, musel jsem rychle běžet k doktorovi. Byl mi předepsán Lamisil sprej, nemoc byla úplně pryč za 10 dní.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: