Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V prostoru tkáně se mohou objevit těsnění, která se skládají z různých biologických strukturních prvků. Tato okolnost je svým charakterem polyetiologická. Z tohoto důvodu je důležité vědět, které nemoci vyvolávají vývoj těchto patologických stavů.

Co je infiltrát

Lékařská praxe popisuje mnoho případů vývoje u pacientů s tímto stavem. Pod infiltrátem (infiltratus) se běžně chápe formace v měkkých tkáních s omezeným nebo běžným vzděláním, která obsahuje exsudát různého složení. Ten je druh výpotku z krevních cév, který se skládá z biologických tekutin (krve, lymfy), chemikálií, cizích mikroorganismů, buněčných prvků.

Podle studií má infiltrace tkáně především posttraumatickou povahu. Nebezpečnější možností pro rozvoj patologie je reaktivní reprodukce atypických buněk během maligního proliferačního procesu. Je důležité poznamenat, že vnitřní exsudát nádorových nádorů je mimořádně specifický: sestávají z vlastních tkání, patogenních agens, kalcinátů a dalších prvků.

Mimořádná infiltrace

Zánět slepého střeva slepého střeva je hlavním faktorem, který přispívá k akumulaci v oblasti postižených tkáňových prvků. Infiltrát je charakterizován jasnými hranicemi se zahrnutím tlustého střeva a smyček tenkého střeva, peritoneum a větší omentum v kopulovém procesu. Stojí za zmínku, že tvorba patologické formace se vyskytuje již v raných stadiích vývoje onemocnění. V pozdějších stadiích se zpravidla sleduje resorpce vytvořeného konglomerátu buněk nebo jeho přechod na periapendikulární absces.

Zánětlivá infiltrace

Traumatická geneze je v této formě patologických změn klíčová. Často jsou detekovány a infekční způsobují hromadění exsudátu. Někteří autoři dávají přednost synonymizaci flegmonů a zánětlivé infiltrace - jaké jsou tyto podmínky, spolehlivěji lze nalézt v lékařské encyklopedii. Podle zde uvedených informací není identifikace těchto diagnóz možná kvůli rozdílům v jejich klinických projevech. Zánětlivá infiltrace je doprovázena:

 • poškození kůže, sliznic, podkožního tuku a svalů;
 • zahrnutí do zánětu lymfoidní tkáně;
 • nízká horečka;
 • komplikace a hyperémie kůže.

Infiltrace do plic

Lidský dýchací systém je neustále napadán patogeny. Infiltrace do plic se zpravidla vyvíjí na pozadí zánětu a vyžaduje okamžitou léčbu. Připojení hnisavého procesu je nebezpečné, pokud dojde k dysfunkci orgánu, se všemi negativními důsledky tohoto stavu. Na rozdíl od edému dochází k plicní infiltraci na pozadí hromadění nejen tekutých, ale také buněčných inkluzí. Mírný nárůst objemu orgánu je důkazem vývoje zánětu s další tvorbou exsudativní výchovy.

Infiltrace dutiny břišní

Tento druh negativního stavu může mít zcela odlišnou etiologickou orientaci. Infiltrace dutiny břišní je tedy často způsobena staftokokovou nebo streptokokovou infekcí, kandidózou. Je nesmírně důležité včas odstranit vzniklou patologickou konsolidaci. Akumulace exsudátu v dutině břišní může způsobit absces a krvácení. Samostatně by mělo být řečeno o peritonitidě s následnou infiltrací fokální perivesikulární tkáně. Tento stav vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok.

Infiltrace po injekci

Tento typ patologických změn nastává na pozadí pronikání a dočasné akumulace v tkáních léčiva. Infiltrace po injekci se vyvíjí, pokud se nedodržují pravidla pro antiseptickou léčbu nebo se léčivo podává příliš rychle. Vývoj takové komplikace po injekci závisí na vlastnostech každého jednotlivého organismu. U některých pacientů je hromadění exsudátu současně velmi vzácné, zatímco v jiných je pozorováno po každé injekci injekční jehly.

Pooperační infiltrace

K takovému vzdělávání dochází často v důsledku špatného materiálu šicího materiálu použitého během operace. Současně se infiltrát po operaci vyvíjí v místě tvorby jizev. Výsledné těsnění se hlavně otevírá chirurgicky. Odborníci nevylučují, že tělo může nezávisle eliminovat pooperační infiltraci jizvy. Nicméně, aby se předešlo závažným komplikacím, lékaři doporučují neváhat a kontaktovat lékaře při první známce platební neschopnosti stehů.

Infiltrace nádoru

Pravděpodobnost vzniku takových patologických změn je v každé osobě stejná. Termín „infiltrát nádoru“ se používá k označení pronikání atypických buněk různého původu do tělesných tkání: sarkomů, karcinomů atd. Ovlivněná tkáň je zároveň charakterizována vysokou hustotou, někdy bolestivostí. Tento plán vzdělávání je charakterizován proliferativním růstem nádorů.

Příčina infiltrátů

Akumulace exsudátu v tkáních těla může nastat pod vlivem endogenních a exogenních faktorů. Odborníci říkají, že hlavní příčinou infiltrátů je traumatický zdroj. Menší roli při tvorbě exsudativních útvarů nesou různé infekční nemoci. Další příčiny infiltračního procesu zahrnují:

 • odontogenní infekce;
 • hromadění cholesterolu (aterosklerózy) nebo glykogenu (diabetes);
 • pooperační komplikace;
 • růst nádorové hmoty;
 • hromadění triglyceridů v jaterních buňkách;
 • akutní apendicitida a jiné záněty pánve;
 • akumulace v plicích krvinek, fibrinu;
 • zhutnění oblasti kůže v důsledku její impregnace chemikáliemi (léky);

Infiltrate - léčba

Terapie zánětlivého exsudativního procesu je založena na využití konzervativních metod řešení problému. V tomto případě se ošetření infiltrací provádí pomocí lékařské elektroforézy. Je třeba říci, že fyzioterapie s vysokou intenzitou s tepelným účinkem je povolena pouze v nepřítomnosti hnisavého zánětlivého zaměření.

Infiltrát je léčen výhradně v nemocnici. Terapie tohoto stavu zahrnuje dietu, antibiotika, omezující motorickou aktivitu. Abscesní proces vyžaduje chirurgický zákrok s cílem otevření a dezinfekce abscesu. Většina zhoubných novotvarů je také eliminována chirurgickým zákrokem.

Léčba infiltrace po injekci zahrnuje aplikaci jódové sítě a lokální aplikaci Vishnevského masti. Pokud se exsudát hromadí v plicích, je třeba provést další diagnostické studie. Diaskintest vám tedy umožňuje identifikovat začínající tuberkulózu. V případě pozitivní reakce by se tělo nemělo vzdát. Moderní drogy se velmi úspěšně potýkají s patogeny tohoto onemocnění.

Léčba infiltrace lidových prostředků

Akumulace exsudátu ve vnitřních orgánech by měla být eliminována pouze trvale. Léčba infiltrace lidovými prostředky je možná pouze po komplikacích po injekci ve formě modřin a drobných zánětů. V případě odontogenních infekcí u dítěte bez zapojení do hnisavého procesu se rodičům doporučuje používat fyziologické obklady a výplachy. Neměli byste se snažit léčit jiné typy exsudativních procesů doma: to může vést k rozvoji abscesů a flegmonu.

Video: infiltrace po injekci - léčba

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: