Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jen málo věcí může dát člověku větší nepohodlí než bolest žaludku. Pokud se tento druh onemocnění stane často, pak byste neměli odložit návštěvu u lékaře: s pomocí kompetentně předepsaného léčebného režimu se můžete rychle zbavit projevů nemoci. Podívejte se, jaké skupiny léků se k tomu používají.

Jak léčit gastritidu s vysokou kyselostí

Toto onemocnění se projevuje mnoha nepříjemnými symptomy: bolestí v žaludku, nepříjemnou kyselou chutí v ústech, pálením žáhy, někdy nevolností, zvracením a zácpou. K výběru nejúčinnější metody léčby gastritidy s vysokou kyselostí je nutné stanovit příčinu tohoto onemocnění. Ve většině případů je způsoben bakteriemi Helicobacter pylori, které žijí v pyloru žaludku (pylorus), části orgánu, kde přechází do dvanácterníku. Během reprodukce mají tyto mikroorganismy škodlivý účinek na buňky žaludku a způsobují zánět.

Pokud testovaná data potvrdila přítomnost patogenu, pak budou antibiotika nutně zahrnuta do léčiv pro gastritidu s vysokou kyselostí. Důležitost včasné eliminace infekce spočívá v tom, že bez řádného léčebného rozsahu pacient výrazně zvyšuje riziko vzniku žaludečního vředu a rakoviny tohoto orgánu.

Akutní gastritida

Toto onemocnění, doprovázené silnou bolestí, by nemělo být dovoleno unášet, musí být léčeno pod dohledem profesionálního gastroenterologa. Diagnóza předepsaná lékařem odhalí, jak je zhoršena sekreční funkce žláz produkujících kyselinu chlorovodíkovou a žlázy, které produkují hleny, které chrání stěny žaludku před vzniklou kyselinou.

Po vyšetření bude individuálně zvolen průběh terapie. Obecné schéma léčby onemocnění zahrnuje následující stadia:

 • odstranění faktorů, které vyvolaly rozvoj onemocnění;
 • stimulace regenerace žaludeční sliznice;
 • prevenci možných exacerbací, ujistěte se, že budete dodržovat určitou dietu.

Chronický zánět sliznice žaludku

Často se projev této formy nemoci, kterou pacient pociťuje, když spolu s pocitem hladu, bolestí v žaludku a po jídle pociťuje nepohodlí v tomto orgánu a ve střevech: rachot, řezání, nadýmání. Léčebný režim v tomto případě je založen na odstranění příčiny onemocnění a na regulaci procesu tvorby kyseliny chlorovodíkové, což sníží kyselost žaludeční šťávy. Pacient bude muset dodržovat dietu, pozorovat šetřící způsob práce a odpočinek.

Jak léčit gastritidu žaludku

Jaké léky lékaři specifikují ve svých předpisech k vyléčení gastritidy s vysokou kyselostí? Musíte vědět, že neexistuje univerzální lék na gastritidu. Předepsané léky by měly být odborníkem, s přihlédnutím k integrovanému přístupu, očekávanému účinku na příčinu onemocnění a citlivosti pacienta na tyto látky. Seznamte se s mechanismem účinku a názvy léčiv, které pomáhají vyléčit nemoc.

Léčba gastritidy léky s vysokou kyselostí

Jednou z hlavních léčebných metod, jak se s takovým onemocněním zabývat, je eradikační terapie - soubor opatření zaměřených na odstranění bakterií způsobujících onemocnění. V tomto případě jsou předepsány dva typy antibakteriálních léčiv. Pacient musí například užívat Amoxicilin - dvakrát denně po dobu dvou týdnů - 1 g (nebo metronidazol - 500 mg) a klarithromycin - 500 mg.

Je třeba mít na paměti, že i když se antibiotika rychle vstřebávají z krve do sliznice žaludku, účinně eliminují infekci, mohou mít také negativní účinek. Často tyto léky způsobují nevolnost, průjem, kožní vyrážky, takže je důležité podstoupit léčbu pod dohledem specialisty. Současně lékař předepíše použití jiných léků, které sníží produkci kyseliny chlorovodíkové, neutralizují její účinek na sliznici žaludku, chrání vnitřní povrch orgánu a odstraní jeho křeče.

Inhibitory protonové pumpy

Tato skupina léků je účinným lékem pro gastritidu s vysokou kyselostí, protože jejich použití snižuje tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku. V důsledku toho se zastaví poškození sliznice orgánu, ale tyto látky mohou způsobit nežádoucí účinky - bolesti hlavy, poruchy defekce, kožní vyrážky. Jako lék na žaludeční gastritidu jsou pacienti často předepisováni týdenní cyklus takových inhibitorů protonové pumpy (užívaných dvakrát denně):

 • Esomeprazol, omeprazol - po 20 mg;
 • Lansoprazol - 30 mg;
 • Pantoprazol se musí užívat v dávce 40 mg.

Antacida pro gastritidu s vysokou kyselostí

Prostředky z této skupiny léčiv vytvoří ochranný film na vnitřním povrchu žaludku, který kompenzuje nedostatečnou ochranu organismu proti kyselinám a odstraní zhoršení gastritidy, ale při předepisování je nutné vzít v úvahu jejich možné vedlejší účinky. Například léky obsahující soli bismutu: Vikalin, De-Nol, Gastro-Norm, a další - mohou způsobit, že pacient je nevolný, někdy je zde potřeba častých pohybů střev. Tyto léky mají kontraindikace: dětský věk, těhotenství, laktace, selhání ledvin.

Lékárny mají antacida ve formě suspenzí, gelů, kapslí, tablet s příjemnou chutí. Pijte je po jídle a před spaním. Jako lék na vředy a gastritidu často užívané léky:

 • Maalox, Almagel - obsahuje kombinaci hydroxidu hlinitého a hořečnatého pro dosažení maximálního terapeutického účinku;
 • Phosphalugel - obsahuje fosforečnan hlinitý.

Naučte se, jak léčit pálení žáhy a gastritidu lépe a efektivněji.

Blokátory receptoru histaminu

Jak tyto léky na gastritidu s kyselostí pomoci? Účinné látky těchto léčiv zastavují šíření kyseliny chlorovodíkové, což přispívá k obnově sliznice žaludku, snižuje bolest. Ve srovnání s inhibitory protonové pumpy je tato skupina léčiv méně účinná a průběh léčby poskytuje větší léčbu: 2 až 4 týdny, 2 tablety denně. Mezi tyto léky patří:

 • Ranitidin;
 • Telfast;
 • Tsezera a další.

Antispasmodické tablety pro gastritidu gastritidy

Tyto prostředky ovlivňují hladkou svalovou tkáň tohoto orgánu, zlepšují průtok krve v jeho stěnách. Jako součást léčebného režimu jsou doporučeny z důvodu schopnosti rychle zmírnit záchvat bolesti, ale takové pilulky nelze pít nekontrolovatelně - to může dokonce způsobit srdeční zástavu a poruchy nervového systému. Antispasmodika, která pomáhají s gastritidou, zahrnují:

 • myotropní léky působící na svaly žaludku: Ne-lázně, Drotaverine, Papaverin, atd.;
 • neurotropní léčiva nebo anticholinergika, zmírňují křeče a snižují kyselost: Aprofen, Difacil, Buscopan atd.

Lidové léky na gastritidu s vysokou kyselostí

Často v domácnosti, jako lék na žaludek, použijte hydrogenuhličitan sodný - jedlá soda. Po jeho přijetí v žaludeční kyselině se rychle neutralizuje, ale účinek této drogy je krátkodobý a časté užívání je škodlivé. Je lepší použít léčivé rostliny nebo jiné produkty přírodní lékárny k odstranění nepříjemných příznaků nemoci.

Byliny s gastritidou

Jako lék na gastritidu s vysokou kyselostí se používá mnoho léčivých rostlin. Z těchto přípravků připravte bylinné čaje, nálevky a odvarky, které se pak použijí ke zmírnění zánětlivého procesu. Dobrý výsledek dává použití těchto bylin v gastritidě:

 • sedmikrásky;
 • Hypericum;
 • měsíček;
 • kopřiva;
 • jarní (v malých dávkách - rostlina je jedovatá!).

Recepty tradiční medicíny

Je možné pomocí těchto prostředků zmírnit a eliminovat projevy nemoci? Vyzkoušejte tyto jednoduché léky k léčbě gastritidy s vysokou kyselostí:

 • nápoj na prázdný žaludek a před spaním na 1 lžičku. lněný, olivový nebo rakytníkový olej s 0, 5 tbsp. teplá voda;
 • půl hodiny před jídlem pít na 0, 5 st. čerstvě vymačkaná bramborová šťáva - třikrát denně;
 • Nalijte lněná semínka (2 čajové lžičky) sklenicí vařící vody, nechte noc, pak rozdělte infuzi na 3 porce a vypijte ji během dne před jídlem.

Naučte se léčit gastritidu lidovými prostředky a léky.

Video: med pro gastritidu s vysokou kyselostí

Recenze

Anya, 36 let

Při prvním náznaku bolesti v žaludku užívám Smektu. Tento přípravek mi nebyl předepsán, ale v registračním formuláři pro léčivo je uvedeno, že se jedná o enterosorbent. Myslím, že to bylo pochopeno tím, že Smecta a toxiny neutralizují a kyselost normalizuje. Lék mi vždy pomáhá.

Karina, 28 let

Ve většině případů při řezání žaludku piju tablety obsahující enzymy: Mezim nebo Festal. Tyto léky rychle obnovují pořádek v žaludku, pomáhají trávení. Zřídka, když je bolest zvlášť závažná, přijímám No-shpu - velmi efektivně.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: