Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kyselina salicylová získaná z kůry vrby z akné se používá v kosmetologii již od minulého století. Na základě této látky byl vytvořen levný lék na léčbu problémové kůže, který je podáván v lékárně bez lékařského předpisu. Salicylová akné masti pomáhá odstranit ošklivé akné, bolestivé uzliny, zvětšené póry. Výskyt akné, a to nejen v mladém věku, ale také u starších lidí, medicína vysvětluje s hormonální poruchy, alergické reakce, těžké jídlo, dlouhý pobyt s neošetřené, mastný obličej, například na pracovišti, nebo na silnici.

Co pomáhá salicylové masti

Lék pomáhá odstraňovat akné, uzavřené (subkutánní) komedony, vředy vznikající při ucpávání pórů, odumřelé buňky ústních folikulů a sebumu. Léčba akné pomocí salicylové masti se získává díky antiseptickým, protizánětlivým a exfoliačním vlastnostem vrbové kyseliny. Jako plnivo ve složení léku se používá lékařská vazelína, která má schopnost zvlhčit epitel a napomoci jeho hojení.

Pod vlivem prostředků dochází k čištění (odlupování) ucpaných pórů a úst. Akné vysychá, pigmentové skvrny z akné vyrážky se postupně odlehčují, nevzhledné nepravidelnosti a dokonce i jizvy mizí. V případě předávkování nebo zvláštní citlivosti kůže může být účinek sušení léčiva nadměrný, vede k podráždění epitelu, alergií. V takových případech vyhledejte pomoc dermatologa. Kontraindikace je také individuální intolerance.

Návod k použití masti na akné

Níže je uveden průvodce používáním nástroje:

  • Před použitím léku se pokožka očistí mýdlem, křovinami, protřepává se mlékem nebo tonikem. Rány se léčí antisepticky.
  • Mast se nanáší tenkou vrstvou pouze na problémové oblasti kůže, nejlépe večer. Za den nepoužívejte více než 10 ml masti. Během těhotenství, kojení - do 5 ml denně.
  • Po znatelných výsledcích jděte do aplikace 2-3 krát týdně. Nedoporučuje se používat salicylovou mast na akné delší než 21 dnů.
  • Vyhněte se dostat lék do ústní dutiny, na třísla tkáně, krtků, uvnitř rány.
  • Při použití masti následují dietu, vyhýbají se mastným, sladkým, kořeněným, slaným jídlům. Sporty jsou žádoucí, odmítání špatných návyků.
  • S jinými externími činidly nekombinujte lék. Pokud se objeví pocit pálení, svědění, zarudnutí kůže, již se nepoužívají.
  • Mast uložená do 3 let v dosahu světla (mimo dosah dětí), při pokojové teplotě ne vyšší než 25 stupňů.

S kyselinou salicylovou

Pokud lék není doplněn, 2% mast se doporučuje k boji s akné. Kyselina salicylová z akné při nízkých koncentracích ve svém složení přispívá k regulaci sekrece kožního mazu, pomáhá zbavit se akné. V případě přecitlivělosti kůže se mast zředí dvěma částmi vazelíny a po zákroku vytvoří výživnou masku. Použití kyseliny salicylové je nejvyšší předepsanou koncentrací pro ošetřování kuřích, kukuřice, páteře, orogeal. Alkoholový roztok této látky dobře léčí bradavice, otitis.

Salicylový zinek

Tento typ antiseptické kombinované masti se používá pro komplexní poruchy mazových žláz, rozsáhlé akné, varu. Lék se doporučuje k léčbě akné na zádech, kde je zvýšená mastná pleť. Zinek zvyšuje sušení a odlupování (keratolytické) účinky kyseliny salicylové, urychluje projev terapeutického účinku. Salicyl-zinková mast pro adolescenty může být použita pouze po 12 letech, vyloučeno je použití žen během těhotenství, kojení.

Síra-salicylová

Síra ve složení léčiva tvoří sulfidy a kyselinu pentathonovou, která poskytuje antibakteriální, antiparazitární účinek. Kyselina salicylová a vazelína mají protizánětlivý a mírný lokální dráždivý účinek, zlepšují blahodárné vlastnosti síry. Masť snižuje riziko zjizvení, používá se k zánětu komedonů, demodikózy (kožní léze s mikroskopickým roztočem), jejichž vnější projev je podobný akné. Je to také dobrý lék na akné. Lék je kontraindikován u těhotných, kojících žen, dětí do 12 let.

Zjistěte, která léčba akné je nejúčinnější.

Video: jak se zbavit akné a vady na tváři

Recenze

Maya, 21: Od dospívání "v těchto dnech", úhoři vyskočili, což bylo velmi nápadné, držené po dobu jednoho týdne nebo déle. Byl jsem za to velmi plachý. Na výzvu kamarádky mé matky jsem začala používat salicylovou mast na akné. Pár dní před menstruací si potírám čelo, tváře a bradu tenkou vrstvou. Akné se zdá málo, rychle projdou.

Gulnara, 34 let: Vím o salicylové masti od mé babičky, řekla mi, pro co je tento lék. Trochu jsem ho používal, když se podívám na fotografii, moje pleť z mladého věku je dobrá, ale někdy, když dobře nespím, jsem nervózní, pár hypodermických, pálivých akné může skákat na čelo, lícní kosti. Budu malovat tuto mast - zmizí, jako by tam nebyl.

Valentina, 40 let: Další student testoval, co je kyselina salicylová z akné, bylo to řešení na alkohol. Tato metoda mě zachránila před akné, ale ošetřila jsem popáleniny. Po sňatku mě neobtěžovalo akné, ale v poslední době se mi na tváři objevilo několik kousků, což je v předvečer zprávy. Dermatolog navrhl léčivou mast, pomohl napravit vzhled.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: