Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Chlamydia nemoc zaujímá místo vůdce mezi pohlavně přenosnými infekcemi. Kauzální agens je chlamydia trachomatis, který má dvojí povahu a jeho struktura je více správně přisuzována bakteriím, ale žije v živé buňce jako virus. Chlamydia: příznaky u žen nejsou výrazné. Jsou-li, jsou velmi podobné těm způsobeným zánětem pánevních orgánů, způsobeným jinými příčinami. Je důležité být schopni rozlišit známky chlamydie od jiných nemocí.

Způsoby infekce

Mikroorganismus, který způsobuje chlamydii, vstupuje do ženského těla několika způsoby, často prostřednictvím genitálií. Inkubační doba trvá od 10 do 15 dnů, po které mikroorganismus začíná působit na imunitní systém, šíří se do mnoha orgánů, včetně nejen pohlavních orgánů, ale také plic a očí. Hlavní cesty infekce:

 • Sexuální. Bez ohledu na typ kontaktu (genitální, anální, orální), když se konal bez kondomu, je infekce nevyhnutelná, pokud je jeden z partnerů nositelem chlamydií. Jedná se o nejběžnější způsob infekce urogenitální chlamydií.
 • Vertikální. Těhotná dívka s chlamydií může infikovat své nenarozené dítě i v děloze. Během porodu se nakazí dítě, které prochází reprodukčním traktem. Novorozenec vyvíjí chlamydiální konjunktivitidu na oči nebo postihuje plíce.
 • Domácnost, kontakt. Lékaři nejsou podle jejich názoru stále kategoričtí - je domácí cesta skutečně schopna šířit infekci a způsobit chlamydii? Dodržování osobní hygieny, vyjma použití běžné osušky, spodního prádla někoho jiného, však dokáže zabránit infekci v těle.
 • Chlamydiální pneumonie je přenášena vzduchovými kapičkami.

První známky infekce u žen

Po inkubační době chlamydií, která trvá přibližně dva týdny a žena se cítí zdravá, se objevují první známky infekce. Mohou zmizet za 10-20 dnů. Chlamýdiová choroba: symptomy u žen popsaných níže nezmizí samy o sobě a onemocnění často přechází do chronického stadia. Pokud jste si všimli podobných značek v sobě nebo v blízkosti, kontaktujte odborníka:

 • slabost, možná mírná horečka;
 • svědění vnějších pohlavních orgánů;
 • pocit pálení při močení;
 • bolest břicha;
 • hojný výtok sliznic, který má žlutou barvu a ostrý nepříjemný zápach.

Příznaky onemocnění

S různými formami chlamydií se mohou příznaky mírně lišit. Některé jsou vizuálně viditelné a fyzicky pociťované, ale existují i ty, o nichž se žena dozví, když navštíví gynekologa. Jakákoli forma nemoci, která se objeví v důsledku infekce chlamydií, by měla být léčena. Čím dříve se objeví příznaky chlamydie, tím snadnější a rychlejší bude léčba zákeřné nemoci.

Skrytá forma

Skryté infekce u žen, jejichž příznaky nevěnují velkou pozornost sobě samým, jsou v těle často přítomny. Více než polovina těch, kteří měli nemoc, nepředpokládala, že mají chlamydii. Pokud neprovádíte pravidelné návštěvy u lékaře, onemocnění může zničit orgány po celé měsíce a roky zvenčí, aniž by se externě projevovalo. S nechráněným kontaktem s nosičem se infekce šíří do pochvy, děložního čípku, vejcovodů. Vyšetření gynekologem pomůže odhalit chlamydiální cervicitidu, když je v krku zakalený výtok.

Sharp

Lékaři zřídka zažívají akutní formu chlamydií: u žen nejsou žádné výrazné symptomy. Někdy se tělesná teplota zvýší na subfebrile 37, 1-37, 5 C. Bez ohledu na menstruační cyklus dochází k akutní bolesti v dolní části břicha krátce a rychle přechází. Vaginální výtok s chlamydií má silný nepříjemný zápach, netypickou nažloutlou barvu, někdy dochází k příměsi hnisu.

Subakutní

Při nesprávné diagnóze, nesprávně zvolené léčbě zaměřené na jiný typ mikroorganismu se akutní forma chlamydií ve dvou měsících změní na subakutní. Může se objevit bez příznaků nebo s mírnými příznaky. Pro zjištění přítomnosti chlamydií v těle je možný laboratorní výzkum. Rozmazaný obraz symptomů je často pozorován jestliže infekce nastane ne jediný s chlamydia, ale také s jinými nákazami, který také způsobit zakalený výtok, bolestivost a svědění genitálií.

Chronické

Když je zjištěna nemoc, chlamydie: symptomy u nakažených žen jsou zjištěny v pozdní fázi, očekává se, že léčba bude prodloužena. Změna v sexuálním partnerovi, která bude mít za 2-3 týdny čerstvé příznaky infekce, může vyvolat výskyt příznaků infekčního onemocnění. Akutní, slané potraviny, alkoholické nápoje ovlivňují exacerbaci chronických onemocnění. Vznikající výtok a slabá bolest břicha indikují infekci chlamydií.

Diagnostické metody

Laboratorní studie mají velký význam pro formulaci správné diagnózy, protože jsou chlamydie: nevyjádřené symptomy u žen jsou velmi časté, vyskytují se v latentní formě. Krevní test, vaginální nátěr se provádí v několika fázích - na začátku léčby a kontroly na konci. Techniky pro diagnostiku chlamydií:

 • PCR. Polymerázová řetězová reakce během několika hodin pomůže identifikovat původce onemocnění, dokonce i pro jeden malý fragment, pokud byl nalezen ve zdrojovém materiálu.
 • Bakteriologická výsevní mikroflóra. Stanoví se přítomnost bakterií. Pro to může být použita krev, moč, sexuální výtok.
 • ELISA. Použití enzymové imunoanalýzy pro stanovení protilátek proti chlamydii. Je specifikováno v jaké fázi onemocnění.
 • Šmouha. Malé množství výtoku z močové trubice, vagíny se vyšetřuje mikroskopem.
 • RIF. Analýza imunofluorescenční reakce barvením materiálu speciálním činidlem. Fluorescenční mikroskop v přítomnosti chlamydií je zvýrazní.

Léčba chlamydií u žen

U žen je chlamydie léčena tvrději a déle. Plná léčba chlamydií však musí projít oběma partnery. Při užívání léků je zakázáno mít sex, pít alkohol. Na konci léčebného cyklu se provádějí kontrolní testy o měsíc později - opakujte. Ochorení chlamydií je považováno za poražené, pokud ve výsledcích nejsou nalezeny chlamydie. Ošetřující lékař individuálně vybere léky a sestaví režim. Kromě antibiotik musí být přítomny léky, které stimulují imunitní systém a bojují s dysbakteriózou.

 • Sumated (azithromycin). V mírné formě je předepsána jednorázová dávka 1, 0 g. Pokud je nemoc pomalá - lék se užívá během týdne: první den 1, 0 g; druhá, třetí 0, 5 g; čtvrtý - sedmý o 0, 25 g.
 • "Metatsiklin". U akutní chlamydie je předepsáno 600 mg první dávky, pak 300 mg každých 8 hodin během týdne.
 • „Abaktal“ („Pefloxacin“). Při nástupu onemocnění se užívá 600 mg denně 7 dní. V chronické formě se průběh zvyšuje na 12 dní.
 • "Doxycillin". První dávka je 0, 2 g, poté každých 12 hodin 0, 1 g po dobu 1-2 týdnů, jak předepsal lékař.
 • Svíčky "Hexicon". 10 dnů ráno a večer v pochvě.
 • Multivitaminy po dobu 2 měsíců.
 • Probiotika 2-4 týdny během nebo po antibiotikách.

Jak léčit chlamydie během těhotenství

Někdy se objeví chlamydie: příznaky u těhotných žen se shodují s klasickými symptomy. Gynekolog by měl pečlivě předepsat léčbu, která se provádí nejdříve ve 12, ve 20 a 30 týdnech. Průběh antibiotik pro chlamydii se doporučuje být stručný, v několika fázích s přerušeními, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte. Přednost se dává lékům s vysokou molekulovou hmotností, které neprocházejí placentou - "Amoxicilin", "Josamycin", "Ofloxacin", "Erythromycin", léky ke zvýšení imunity.

Možné komplikace a důsledky

Když žena mimo čas požádala o pomoc v léčebně, chlamydie do té doby mohly jít do chronického stadia, které je velmi obtížné léčit. Ani dlouhý boj s genitální infekcí nevede vždy k pozitivním výsledkům, často se vyskytují komplikace, poškození vnitřních orgánů. Nemoci způsobené chlamydií:

 • endometrióza - růst endometria mimo dělohu;
 • cervikální eroze;
 • proktitida - zánět v konečníku;
 • zánět vaječníků;
 • kolpitis - zánět vaginálních stěn;
 • neplodnost;
 • vícenásobné zánětlivé, adhezivní procesy;
 • salpiginitida - zánět zkumavek;
 • cervicitida - zánět dolní části děložního čípku.

Zjistěte více informací o léčbě chlamydií u žen.

Video o příznacích a léčbě chlamydií u žen

Lékařské informace, vyjádřené ve videu, poskytují úplný obraz o běžném onemocnění - chlamydií. Je způsobena mikroorganismy skupiny chlamydií. Zjistěte si z videa a fotografií, že infekce chlamydií závisí na věku ženy, na tom, jak rozpoznat první příznaky nemoci, jaké testy mají být provedeny a zda se vyplatí zapojit se do samoléčby patogenních bakterií?

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: