Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jedním z kožních problémů, se kterými se člověk často setkává, je akné. Kolik výrobků jste se pokusili odstranit tuto chybu? Důvodem nedostatečné účinnosti může být nesprávná volba. Můžete získat dobrý lék na akné na obličej pomocí níže uvedených pokynů.

Jak si vybrat nejlepší lék na akné na obličeji

Vyberte si správný lék, který vám pomůže při akné, musí být přizpůsoben typu pleti. Ošetření mastného typu je nezbytné pro sušení a suché zvlhčování. Míra ovlivnění kůže je také ovlivněna volbou. Těžké stádium se nazývá akné. Pokud to nemůžete udělat sám, pečujte o kompozice. Akné bude muset koupit drogy pro vnitřní potřebu. Jakýkoli lék na akné na obličeji v lékárně je vybrán na základě důvodu, proč se začaly objevovat. Dermatolog ji bude schopen určit. Předepíše účinný lék.

Účinný lék na akné pro orální podání.

Klasifikace akné na obličeji v lékárně rozděluje drogy do užívání externě nebo interně. Druhá skupina se používá v případech, kdy krémy a gely již nepomáhají vyléčit nemoc nebo její příčinu v problémech s vnitřními orgány. Pak můžete obnovit pleť obličeje pouze tím, že prášky. Lékárna nabízí několik skupin těchto léků:

 1. Antibiotika. Pokud příčina akné leží v bakteriální infekci, pak je léčba předepsána z této skupiny. Zde se rozlišují erythromycin, levomitsetin, doxycyklin, metronidazol.
 2. Retinoidy. Jejich účinkem je pozastavení aktivity mazových žláz. Mezi nejúčinnější patří Sortret, Roaccutane, Aknekutan.
 3. Hormonální. Pokud se zvýšení mužského pohlavního hormonu testosteronu stalo provokatérem pro akné, pak budou pomáhat léky z této skupiny, jako je Midiana, Jeanine, Jess, Diane, Yarin.
 4. Čištění. K odstranění toxinů, toxinů, alergenů a patogenů předepsat Lactofiltrum, aktivní uhlí, polyfephane, Filtrum-STI.

Vnější léčba akné pro obličej

Než se obrátíte na pilulky, měli byste zkusit tyto nebo jiné prostředky akné na obličeji v lékárnách, které se používají externě. Na pultu můžete vidět následující formuláře:

 • gel - měkký prostředek s vodou jako základem, neobsahuje tuky a oleje;
 • mast - více viskózní a olejovitý přípravek, který pokrývá kůži tenkým filmem, čímž vytváří skleníkový efekt;
 • mléko - léčiva na bázi alkoholu a aktivního činidla pro sušení kůže;
 • tonikum - nástroj s malým množstvím alkoholu v kompozici.

Masti a akné krémy

V každé z výše uvedených skupin fondů lze identifikovat několik nejúčinnějších. Při nákupu akné krém na obličej v lékárně, věnujte pozornost následujícím:

 1. Vishnevsky mast. Zahřívá oblast s podkožním pupínkem, v důsledku čehož rychleji zraje a otevírá se. Analog je jejichtylová mast.
 2. Heparin. Není to jen bojovník proti akné, ale také vynikající preventivní opatření proti nim. Nekompatibilní s dekorativní kosmetikou.
 3. Methyluracil. Antibakteriální masti, která pomáhá zbavit se ran, jizev, akné. Urychluje regeneraci tkání, bojuje s viry, infekcemi nebo mikroby.
 4. Zinek. Na bázi pouze 2 složek - oxidu zinečnatého a lékařské vazelíny. Má dezinfekční, protizánětlivý a sušící účinek.
 5. Baneocin. Silný vliv na odstranění patogenních bakterií poskytuje bacitracin a neocin v prostředku. Dobře zvládá akné.
 6. Panthenol. Tento krém pro akné a akné v lékárně rychle řeší rány, stejně jako stopy, které z nich zůstaly.
 7. Sinoflanovaya. Léčí hormonální léky. Má antipruritický, protizánětlivý a antialergický účinek.
 8. Sulfargin. Má baktericidní a léčivý účinek díky sulfadiazinu stříbrnému, který je základem léčiva.
 9. Quatlan Zmírňuje akné a jizvy po nich. Účinnosti je dosaženo pouze v případě, že Quatlan je rozmazaný velmi často - asi 5 krát denně.

Gel na obličej akné

Ti, kteří si chtějí vyzkoušet léčbu akné na obličeji v lékárně ve formě gelu, by se měli seznámit s následujícím seznamem těchto léků:

 1. Metrogil. Pomáhá nejen akné, ale i komedonů a černých skvrn. Metronidazol má antibakteriální účinek. Plně kompatibilní s kosmetikou.
 2. Baziron AS. Účinnou látkou tohoto léku z lékárny je benzoylperoxid. Zabíjí bakterie, vyživuje buňky kyslíkem a redukuje mastnou pleť.
 3. Clindovit. Anti-akné na obličej s antibakteriálním účinkem. Pomáhá vyrovnat se s těžkými kožními lézemi.
 4. Adaklin. Lék, založený na vitaminu A a retinoidech, které zklidňují pokožku. Kromě toho tento nástroj provádí prevenci následujících zánětů. Nejenže eliminuje akné, ale také zesvětluje a vyhlazuje pokožku.

Řešení

Mezi prostředky ve formě roztoků, které jsou účinné proti akné, patří:

 1. Kyselina salicylová. Pokud máte v plánu koupit finanční prostředky na akné pro teenagery v lékárně, pak je tato možnost ideální. Kyselina salicylová dobře zvládá počáteční fázi akné, dokonce i v dětství.
 2. Zenerite. Léčivo je založeno na zinku a antibiotikum erythromycinu. Skládá se ze 2 lahví - s kapalinou a práškem. Jsou smíchány a získávají roztok pro zpracování.

Jaké je použití kosmetiky proti akné a akné na obličeji

Jedním z produktů péče, které lze nalézt v lékárničce, je peroxid vodíku. Má dezinfekční účinek. Dobře známý indický krém BoroFresh pomáhá. Vztahuje se na levné léky a je povolena i během těhotenství. Mezi léky na péči o zvláštní péči se za účinné považují:

 1. Klerasil. Řada těchto léků byla vytvořena speciálně pro přechodný věk, takže pokud hledáte pro léčbu akné na obličeji pro teenagery, pak si vyberte jeden z nich. Série je reprezentována pleťovými vodami, toniky, spreji, křovinami a mycími gely. Průměrná cena cca 200 p.
 2. Zinovit Ve formě gelu nebo krému. Je zobrazen majitelům suché kůže, náchylní k zánětu. Bojuje se škodlivými bakteriemi a snižuje deskvamaci. No eliminuje černé tečky.

Zjistěte další účinné prostředky pro akné.

Video: levné léčby akné

Recenze

Tatyana, 25 let

Přechodný věk již dávno uplynul a úhoři se stále pravidelně objevují a ve velmi špatném čase. Pro mytí vždy používám Klerasil, ale žádný smysl z toho - černé tečky nejdou pryč a na jejich místě jsou často subkutánní akné. Lékárna poradila Vishnevsky masti. Stav kůže je mnohem lepší. Radím všem.

Julia, 39 let

Jakmile se jeho syn otočil na 14 let, okamžitě se objevilo akné. Zpočátku se snažili vyrovnat se svým vlastním úsilím - heřmánek umyli vývarem, používali všechny druhy gelů a toniků. Stále jsem musela jít k dermatologovi. Předepsaná cinaflana mast. Říká se používat s měsíční přestávkou, jinak návyková. Výsledek byl již o týden později.

Valentýna, 21 let

Celá adolescence trpěla akné, zejména na obličeji. Řekli, že s věkem projde, ale postupem času se kůže nezlepšila. Rozhodl jsem se změnit dietu, zastavil jsem hodně nervozity kvůli mým studiím, každý den jsem používal Klerasilův gel. Jeho rány se zhojily, nyní se potýkají se skvrnami úhoře. Mastím heparinovou mastí - pomáhá dobře.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: