Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Problém celulitidy vadí mnoha moderním ženám. Kosmetologové s touto nevýhodou bojují pomocí různých prostředků, ale přírodní med je považován za nejúčinnější. Pravidelná masáž včelím produktem dodá pleti pružnost, zmírní celulitidu.

Med proti celulitidě

Včelí produkt není magická látka, která eliminuje špatné návyky. Nadměrná spotřeba vede k hromadění tuku. S mírným vnitřním a místním používáním se však med dokáže vyrovnat s mnoha problémy. Kyselina nikotinová obsažená v jejím složení odstraňuje cholesterol a rozšiřuje cévy, což činí produkt ideálním pro kůži. Med navíc obsahuje vitamín B2, který vytváří kolagen, který je hlavním stavebním materiálem kůže.

Blahodárné vlastnosti medu pro pokožku používají kosmetologové, protože s pomocí včelařského produktu je epidermis hluboce očištěna, lymfatická drenáž je zlepšena, celulitidové tuky jsou rozpuštěny. Proces medové masáže posiluje zdraví žen, ve vnitřních orgánech vytváří metabolické procesy, a proto je rychlejší zbavení se kil.

Medová anticelulitidní masáž

Včelařský produkt, pronikající hluboko do kůže, se spojuje s nahromaděnými struskami a snadno se s nimi odstraní v procesu speciálních masážních technik. Výsledkem je, že turgor stoupá, podkožní tuk se rozpouští. Masáž medu z celulitidy mimo jiné provokuje aktivaci produkce elastinu a kolagenu, zlepšuje lymfatický tok, zbavuje tělo přebytečné tekutiny. Tento postup nejen odstraňuje vnější známky pomerančové kůry, ale také odstraňuje důvod, který je způsobil - od poruch oběhového systému u malých cév. Průběh medové masáže z celulitidy je indikován pro:

 • podkožní tuk 1 a 2 stupně;
 • myositida;
 • osteochondróza (stádium remise);
 • obezita;
 • neuralgie;
 • onemocnění dýchacího ústrojí;
 • vegetativní cévní dystonie;
 • duševní a fyzickou únavu;
 • poruchy spánku;
 • snížená imunita;
 • ischias;
 • radiculitis

Medová masáž pro hubnutí břicha

Odstranit strie po porodu, aby žaludek elastické, pomoc při hubnutí stran v krátkém čase, pokud budete mít kurz anticelulitidní masáž s medem. Podle recenzí žen, které podstoupily takový postup, lze tvrdit, že použitím této metody je snadné odstranit objem pasu o 10 cm, pro takové rychlé hubnutí nevyžaduje přísnou dietu a další fyzickou námahu. Po masážním kurzu přestane být kůže na břiše ochablá, zmizí známky pomerančové kůry, strie se zblednou. Masáž břicha s medem pro hubnutí zlepšuje kontury celého těla.

Medová masáž chodidel

Lidé, kteří vedou sedavý způsob života, mají často problémy nejen s pokožkou nohou, ale také s křečovými žilami na dolních končetinách. S nedostatkem fyzické aktivity je jejich krevní zásobení narušeno, což přispívá k projevům celulitidy a křečových žil. Procedura s použitím medu nejen přispívá k hubnutí horních zón, ale také řeší problém otoků dolních končetin. Medová masáž z celulitidy pro nohy má regenerační a baktericidní účinek na pokožku, spouští metabolické procesy, což pomáhá eliminovat pomerančovou kůru.

Med zpět masáž

Účinek včelařství na kůži je znám. To je jedna z nejlepších metod hojení kloubů zad a páteře. Med masíruje zadní část trupu s plicními chorobami, zvládá patologické stavy pohybového aparátu, spinální kýlu. Anticelulitidní masáž zad způsobuje cirkulaci lymfy a krve v problematických oblastech se zdvojenou silou, což vede k rychlému poklesu podkožního tuku. Také spustit reflexní procesy, které ovlivňují správné fungování vnitřních orgánů.

Medová masáž

Masírování kůže medem také pomůže rozbít tukovou vrstvu na bocích v několika málo procedurách. Nezáleží na tom, jaký typ výrobku bude patřit - pohanka, vápno nebo slunečnice. Správně provedená medová masáž pro stehna bude v každém případě účinná. Procedura je často doprovázena bolestivými pocity a dokonce odlupováním stratum corneum. Po prvním sezení se na stehně mohou objevit modřiny, ale to je normální. Při každém následujícím postupu postupně zmizí.

Anticelulitidní masáž s medem doma

Boj proti pomerančové kůře nemusí nutně vést k kabině. Ne méně přírodní med z celulitidy doma pomáhá. Pokud potřebujete zhubnout, měli byste také dodržovat správnou výživu a fyzickou aktivitu. Nezávisle masáž těla by měla být asi 15 minut. Pro dosažení nejlepšího účinku je žádoucí přidat do medu esenciální olej (citron, pomeranč, levandule, eukalyptus, jalovec). Poměr přísad: jedna čajová lžička včelího produktu - 5 kapek aroma oleje.

Jak provádět medovou masáž z celulitidy

Jedná se o jednoduchý, ale bolestivý postup. Technika medové anticelulitidní masáže se provádí nejprve lehkým tleskáním a hladením dlaněmi a pak se pohyby stávají silnějšími a ostřejšími. Pokyny krok za krokem:

 1. Smíchejte ingredience: přidejte esenciální olej do medu. Hmota by měla být teplá.
 2. Zahřejte své tělo v sauně, vanou nebo vanou. Poté naneste na problémovou plochu vrstvu připravené hmoty. Počkejte několik minut, než med hraje roli nutriční masky.
 3. Pohybujte rukama ve směru hodinových ručiček, ne zvednutím z kůže. Pak pevně zatlačte dlaně na požadovanou oblast a ostře odtrhněte. S takovým pohybem je pozorováno zpoždění kůže.
 4. Poslední etapa bude čištění kůže. Na ošetřenou plochu by se měl aplikovat anticelulitidový nebo hydratační krém.

Jak často medová masáž z celulitidy

Anticelulitidní masážní technika vyžaduje pravidelné provádění. Nejlepších efektů je dosaženo po 10-15 procedurách, které se provádějí každý druhý den. Musíme se snažit, aby přestávky mezi zasedáními trvaly déle než 2 dny. Viditelný efekt je již patrný po 5-7 procedurách. Maximální výsledek bude viditelný pouze dva týdny po dokončení. Opakovaná medová masáž proti celulitidě by neměla být dříve než tři měsíce po skončení kurzu. Výhody této metody spočívají v tom, že můžete opravit i staré kožní defekty.

Kontraindikace medová masáž

Med je zdravý a výživný, ale není vhodný pro každého. Hlavními kontraindikacemi medové masáže z celulitidy jsou těžké alergie na včelí produkty a hojné vlasy. Druhé omezení je způsobeno vysokou morbiditou postupu, protože med je příliš lepkavý. Nedoporučuje se postupovat u lidí za následujících podmínek:

 • rakovinové nebo virové patologie;
 • tuberkulóza;
 • nesnášenlivost vůči bolesti;
 • poruchy krve;
 • otevřené rány;
 • vysoká horečka

Účinnost medové masáže

Tento postup umožňuje ženě zůstat mladý a atraktivní tak dlouho, jak je to možné, protože účinnost medové masáže pro celulitidu byla prokázána již od starověku. Už po prvním sezení zmizí mrtvý epitel, který poskytuje přístup k kyslíku a usnadňuje obnovu buněk. Aktivní biologické látky, které jsou ve složení medu, pronikají do kůže, ovlivňují receptory nervových zakončení a spouští řetěz reflexních reakcí, které živí vnitřní orgány. Důležitým faktorem pro celkové zotavení organismu je eliminace toxinů.

Video: Medová masáž doma

Medové masáže Recenze

Naděžda, 45 let

Přemýšlel jsem, zda medová masáž medu z celulitidy, která souvisí s věkem, pomáhá, a přihlásil jsem se na několik sezení v dalším salonu. Příprava těla byla příjemná - rozmazaná teplou a chutnou vůní (pravděpodobně byl přidán esenciální olej). Pak tam byl velmi bolestivý postup. Po prvním zasedání jsem odmítl pokračovat v tomto projektu.

Nataša, 19 let

Po přečtení na internetu nadšených recenzí o celulitidové masáži jsem se rozhodla jít na sezení. Po prvním zákroku se mi na nohách objevily modřiny, ale pak postupně zmizely. Kůže po 3 procedurách se stala velmi měkkou, hladkou - je příjemná na dotek. Počátek celulitidy zcela zmizel.

Valeria, 25 let

Průběh anticelulitidní masáže s medem procházím každoročně před letní sezónou. To neznamená, že procedura je bezbolestná (po sezení jsou modřiny a mírné svědění), ale výsledek je vždy úžasný. Tukové komplikace nahromaděné během zimy mizí, pas ztrácí svůj objem a kůže se stává jemnou sametovou.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: