Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Fetální ložisko je pro každou ženu velmi důležité a důležité období. Často, kvůli snížené funkčnosti imunitního systému, v této době těhotná žena má nachlazení. Při výběru vhodné léčebné metody je třeba vzít v úvahu nejen povahu onemocnění, ale také riziko negativních účinků léků na dítě.

Co jsou antivirotika

Tyto léky jsou účinné pouze pro boj s viry (a nemají vliv na bakterie) - to je hlavní rozdíl mezi antivirotiky a antibiotiky. Ty jsou doslovně přeloženy jako „obstrukční život“. Ve farmaceutickém průmyslu to znamená odstranění patogenních bakterií, eradikaci, na kterou je zaměřen účinek antibiotik. Vzhledem k tomu, že v lidském těle škodlivé látky koexistují s užitečnými látkami, které také spadají pod působení tablet, je použití antibiotik přípustné pouze ve výjimečných případech.

Existují různá antibiotika s vynikajícími mechanismy účinku. Některé z nich zabraňují množení bakterií, aniž by je zabíjely (spiramycin, erythromycin), jiné odstraňují patogeny a pomáhají tělu vyjmout (Flemoxin, Amoxilav). Další rozdíl antibiotik spočívá v jejich spektru účinku: činidla mohou být aktivní proti určitému typu bakterií nebo potlačit mnoho jejich odrůd najednou. Antivirová léčiva na rozdíl od antibiotik zastavují reprodukci a způsobují smrt pouze virů.

Během těhotenství dochází k vážným změnám, které negativně ovlivňují fungování imunitního systému. To vysvětluje, proč je léčba nachlazení během těhotenství tak důležitá. Potíže s léčbou akutní respirační virové infekce, chřipky nebo akutních respiračních infekcí spočívají v tom, že obvyklé léky mohou uškodit dítěti, a proto je pro těhotnou ženu nesmírně nebezpečné samo-léčit - volba vhodných léků by měla být svěřena lékaři.

Studená léčba během těhotenství

Je nebezpečné léčit nachlazení během těhotenství vzhledem k tomu, že mnoho léků nabízených v lékárnách nebylo dostatečně prozkoumáno a testováno, aby se prokázala absence negativního účinku na plod. Nicméně i v případě, že nastávající matka během epidemií nenavštíví přeplněná místa - to nezaručuje její ochranu před virem. Proto při prvních příznacích infekce virem nebo infekcí byste měli okamžitě navštívit lékaře.

1. trimestr

Nachlazení v časném těhotenství vyžaduje dodržování lůžka a těžké pití. Léčivé antivirotika by neměla být užívána, protože pro dítě v této fázi vývoje nemoci není nebezpečné. Pokud se však žena nakazí nebezpečnější virovou infekcí, může lékař předepsat adekvátní léčbu.

2. trimestr

Vzhledem k tomu, že plod je již vytvořen v této době, chlad v druhém trimestru těhotenství nepředstavuje velkou hrozbu. Lékaři však často doporučují pít profylaktické prostředky během epidemií, aby se nemoc nestala příčinou dysfunkce placenty. Následkem toho se může hladina kyslíku v plodu rozvinout nebo zpomalit jeho vývoj. Kromě toho může předčasný porod začít u studené ženy. Zima na 14-26 týdnů těhotenství nepříznivě ovlivňuje nervový systém dítěte, takže léčba nemůže být opomíjena.

3. trimestr

Studená žena v pozdním těhotenství je velmi tolerována. V této době je riziko nakažení dítěte vysoké: při narození se může okamžitě setkat s infekcí, kterou nese jeho matka. Často je žena, která je nemocná ve třetím trimestru, hospitalizována a po porodu je izolována od dítěte, dokud není úplně vyléčena. Kromě nebezpečí nakažení dítěte, zima nese riziko komplikovaného porodu, což je způsobeno vysokou teplotou a slabostí ženy.

Bezpečná antivirová ochrana pro těhotné ženy

Během těhotenství by ženy měly věnovat zvláštní pozornost svému zdraví. Ani preventivní opatření však ne vždy pomáhají vyhnout se této nemoci. Pokud tedy musíte být stále léčeni, měli byste během těhotenství užívat nejvíce benigní antivirotika. Neměli byste si však zvolit léky sami, antivirotika lze použít pouze po lékařském předpisu. Následuje seznam bezpečných léků proti nachlazení pro těhotné ženy.

Antivirové tablety

 1. Oscillococcinum. Je to homeopatický antivirotik, který je předepisován ke zmírnění symptomů, snížení teploty a urychlení procesu hojení. Oscillococcinum během těhotenství předepisuje výhradně lékař, který si může zvolit vhodné dávkování.
 2. Anaferon. To je považováno za kontroverzní drogu, protože instrukce naznačují, že by neměla být užívána během těhotenství. Většina lékařů však považuje tento antivirový přípravek za bezpečný. Lék účinně bojuje s viry, patogenními bakteriemi, stimuluje imunitní systém. Kontraindikace je tendence ženy k alergiím.
 3. Arbidol. Je to vynikající preventivní a terapeutický antivirotik. Nástroj pomáhá snižovat teplotu a odstraňovat nepříjemné příznaky onemocnění.

Kašel

 1. Dr. Mami. Bezpečný a účinný lék proti kašli během těhotenství. Nicméně, pokud žena neprojevuje tento příznak velmi silně, je lepší upustit od užívání léku, nahradit ji teplým čajem s citronem a medem.
 2. Bromhexin. Antitusikum má vykašlávací účinek a sestává hlavně z bylinných extraktů.
 3. Flavamed. Léčivo má vykašlávací, mukolytický účinek. Přípravek je kontraindikován pouze během prvního trimestru těhotenství, protože účinek hlavní látky na plod není dobře znám. V budoucnu je užívání antivirového léku proti kašli dohodnuto s lékařem.

Antipyretika

 1. Paracetamol. Lék je jedním z nejúčinnějších antipyretik a je obsažen v téměř všech komplexních antivirotikách. Když je těhotenství lepší, vezměte si ji v čisté formě.
 2. Panadol Je považován za jedno z nejškodlivějších antipyretik s protizánětlivým účinkem. Lze použít během těhotenství a při krmení dítěte.
 3. Aflubin. Jmenován zpravidla ve formě dodatků ke komplexní terapii běžného nachlazení. Homeopatický lék zmírňuje symptomy, ale nevyléčí základní příčiny onemocnění. Antivirové přípravky snižují teplotu a posilují imunitní systém. Prakticky žádné kontraindikace.

Pro bolest v krku

 1. Faringosept. Vynikající antiseptikum schválené pro těhotenství. Lék zmírňuje bolest a otok hrdla.
 2. Spray Ingalipt. Je považován za jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zmírnit otoky hrdla. Lék se doporučuje i pro děti do jednoho roku, podle kterého lze posuzovat jeho bezpečnost pro těhotné ženy.
 3. Bronhikum. Léčba bolesti v krku se doporučuje i pro malé děti. Sirup je založen na přírodních rostlinných složkách.
 4. Chlorofylliptový roztok. Lékaři doporučují tento lék kloktat během těhotenství. Lék založený na eukalyptu pomáhá při bolestech v krku, hrtanu a dalších onemocněních.

Nos kapky

 1. Aquamaris. Během těhotenství je dovoleno používat tyto kapky, které se skládají z vody z Jaderského moře. Nosní sprej je naprosto bezpečný a velmi účinný před chladem.
 2. Pinosol. Účinně odstraňuje hlen z nosu a krku. Antivirový lék sestává hlavně z bylinných extraktů. Je dovoleno ji používat během laktace.
 3. Grippferon Preventivní a terapeutický antivirotik se používá během těhotenství během epidemií chřipky a ARVI. Má protizánětlivé, antimikrobiální, antivirové, absorpční, imunomodulační účinky.

Svíčky

 1. Viferon. Lékaři často předepisují tento antivirotik během těhotenství. Nástroj je považován za bezpečný, zvládá viry a infekce, včetně herpes a zarděnek. Antivirové léky se také používají k prevenci nachlazení.
 2. Genferon. Používá se ke zmírnění zánětu, který se vyskytuje v těle se zimou. Použití nástroje je povoleno pouze od 13. týdne těhotenství, jinak může nepříznivě ovlivnit stav plodu.

Zakázané léky pro těhotné ženy

Mnoho budoucích maminek se snaží dělat bez antivirových pilulek, ale jen některé léky mohou poškodit zdraví dítěte. Patří mezi ně:

 • Aspirin - může nepříznivě ovlivnit krevní stav ženy a plodu;
 • léky založené na streptomycinu a tetracyklinu - porušují proces tvorby kostry dítěte;
 • Analgin - jeho základní látky nepříznivě ovlivňují zdraví a vývoj dítěte;
 • Gropronosin, Rimantadine - jejich účinek na plod může být nepředvídatelný;
 • Kagocel se nedoporučuje během těhotenství, jako jakékoli jiné imunomodulační činidlo;
 • Xylometazolin, Otrivin, Xilen - lze užívat pouze v kritických případech, pokud je riziko odůvodněné;
 • Nazol - nelze použít z důvodu častých projevů vedlejších účinků (nevolnost, tachykardie, zvýšený krevní tlak atd.).

Video

Recenze

Alena, 28 let

Pokud se nos nebo hrdlo začne bolet, nepiju prášky. Mám dost opláchnutí a mytí nosních dutin slanou vodou, někdy používám kapky Aquamaris (jsou založeny na mořské vodě). Během těhotenství se snažím nebrat vážné drogy, aby nedošlo k poškození dítěte, zejména proto, že neexistovaly žádné dobré důvody.

Nela, 25 let

Ve svém 29. týdnu těhotenství jsem měl akutní rinosinusitidu: vůbec jsem nemohl dýchat nosem. Lékař doporučil opláchnout nosní dutiny třikrát denně Dolphinem, stříkat hrdlo Bioparoxem 3-4 krát a inhalovat Esentuki minerální vodu (č. 17) několikrát denně. Po 5-6 dnech jsou příznaky úplně pryč.

Anna, 22 let

Na začátku těhotenství měla nachlazení. Ona byla léčena hlavně lidovými metodami (vdechla pár cibule, opláchla hrdlo slanou vodou). Lékař doporučil Insty pít bylinný čaj a užívat Engystol třikrát denně a 1 krát Angin-Khel. Odmítla inhalaci, stejně jako v dětství způsobila komplikace v plicích.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: