Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Běžným dermatologickým problémem je dnes houbová infekce kůže, častěji - nohy, prsty. Léčba tohoto onemocnění spočívá v antiseptické a antifungální lokální terapii, která v raných stadiích onemocnění může být zajištěna přirozeným antiseptikem - olejovou kompozicí z rostliny Melaleuka.

Proč je čaj esenciální olej užitečný?

První lidový lék na houbu nehtů je tea tree. Mezi esenciální oleje má největší antiseptické vlastnosti. Tento lidový lék se používá pro dermatitidu různých etiologií, pro inhalace s akutními respiračními virovými infekcemi, bolestmi v krku a pro uklidňující tonické aromatické lampy. Léčivé vlastnosti olejového elixíru určují jeho složení, které zahrnuje látky:

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

 • monoterpenů;
 • diterpenů;
 • cineol.

Diterpeny jsou obsaženy v největším množství, což způsobuje cytotoxickou aktivitu kompozice, tj. schopnost ovlivňovat viry, mikroorganismy, bojovat s infekcí. Zineol má antiseptické vlastnosti, hojení ran, nepostradatelné v boji proti mikrobiálním kožním lézím. Taková přírodní kompozice je dobrým prostředkem pro nehtovou houbu ve stádiích, kdy se nemoc nepronikla do kůže. U hlubokých lézí nebude lokální aplikace účinná.

Jak používat tea tree olej pro nehty

Chcete-li přesně vědět, jak vyléčit nehty houby v konkrétním případě, musíte kontaktovat dermatologa. Lékař předepíše léčbu na základě výsledků mikrobiologické studie: při detekci dermatitidy se provede seškrabání, aby se určil typ patogenu. Nicméně, v raných fázích, tea tree olej od nehtové houby je obecně neškodný za předpokladu, že je správně aplikován. Složení se používá:

 • v terapeutických kompozicích, směsích;
 • v kombinaci s rostlinnými oleji jako mastí;
 • pro pleťové vody;
 • pro léčebné koupele.
 • v čisté formě pro tření;
 • jako tonikum pro profylaxi jako součást krémů.

V různých stadiích vývoje onemocnění, na kterém závisí stupeň poškození kůže, je použití receptů vhodných pro symptomy:

 • s porážkou nehtové destičky - pomáhají pleťovým vodám namočeným v terapeutickém činidle, používaným v noci;
 • pro ošetření postižené kůže chodidel a otírání na bázi olejového elixíru;
 • se silným rozšířením choroby - pro tření v čisté formě.

Trvání a typ léčby předepisuje lékař, v případě silných lézí se navíc užívají i tradiční léky. Terapie zahrnuje antiseptické ošetření prádla a oděvů, použití vitamínů a imunostimulačních látek k posílení organismu. V době léčby je lepší nespotřebovat velké množství cukru a alkoholu, aby nedošlo k alergickým reakcím na kůži a reprodukci houbových škůdců.

Aplikace v čisté formě

Aplikujte na kůži nebo koncentrované složení nehtů je možné pouze v případě, že není alergie. K tomu zkontrolujte reakci kůže: na pokožku se nanese kapka olejového extraktu. Dojde-li k podráždění, musí se přípravek ředit. Přidá se rostlinný olej 1: 1. Než začnete mazat nohu, musíte páru vytáhnout z nohy a vyčistit postižené místo. Pokud je hřeb zasažen, odstřihněte tmavé části desky. Čajovníkový olej z nehtové houby by měl být několik minut otírán a pečlivě ošetřován zapálenými oblastmi kůže.

V lázních

Domácí koupel s olejovým elixírem je vynikajícím nástrojem pro léčbu různých typů mykóz a jejich prevenci. Hlavní podmínkou účinnosti léčby lázněmi je koncentrace terapeutické složky a teplota kompozice. V kapacitě teplé vody přidejte léčivou složku. Bude to trvat ne více než 20 kapek na litr vody. Vana by měla být horká, ale hlavní je, že můžete pohodlně vydržet teplotu. Tento postup se nejlépe provádí v noci, v čase, který netrvá déle než 20 minut. Po vysušení nohou bez otírání a naložení na čisté ponožky z bavlny.

Ve směsích

Existuje mnoho receptů na použití přírodních produktů v terapeutických směsích pro obklady, vany a tření. Účinnost je umocněna přidáním přírodních složek s dalšími vlastnostmi péče, jejich cena však zůstává cenově dostupná. Několik receptů na použití terapeutických směsí s rostlinným elixírem Meleleuka:

 • Vana s medem: směs olejového extraktu (20 kapek) s lžící medu, výsledná směs se přidá do teplé vody.
 • Vana se sodou a mořskou solí: 2 lžíce. lžíce mořské soli a 1 polévková lžíce. Lžíce soda zředěné v teplé vodě (2-5 litrů), přidejte 15 kapek oleje elixír.
 • Tření: olejový ester (jeden díl) smíchaný se dvěma částmi látek obsahujících rostlinný tuk. S malou kožní lézí je použití takového tření účinné bez další léčby. Kurz s olivovým nebo rostlinným olejem potrvá minimálně měsíc, poté může být nutná profylaktická procedura.

Cena Tea Tree

Chcete-li pochopit, kde levné prostředky k nákupu, můžete porovnat, kolik nákladů na čaj tea tree v lékárně a jaká je jeho cena v internetových obchodech. Na oficiálních stránkách výrobců je nákup jednodušší. Cena produktu bude nižší, ale vezměte v úvahu náklady na dodání. Je snadné a výhodné nakupovat v internetovém obchodě a objednávat dodání zboží, pokud v lékárně není možnost nákupu. Po prozkoumání online katalogů můžete vidět, že cena tohoto produktu se pohybuje od 100 do 170 rublů od domácích výrobců a více než 200 p. pro 50 ml od zahraničních výrobců.

Video

Recenze

Milena, 32 let

Nikdy jsem si nemyslel, že bych se s tímto problémem setkal, ale po změně své profese jsem narazil na strašnou mykózu na nohou. Léčeny různými masti, ale nebyl žádoucí účinek: trvalé relapsy po měsíci nebo dvou. Domácí smetana, která se skládala z rostlinného olejového elixíru, Melaleuca, nakonec vyléčila.

Zhanna, 25 let

Již několik let léčíme pěnovou houbu manžela, je to taková ošklivá nemoc, kterou je třeba dlouhodobě léčit, s velkou trpělivostí. Babiččina rada pomohla udělat lotion s čajovým olejem elixírem na noc. O týden později jsme viděli lepší výsledek než krémy všech dob. Lotiony doposud pěstují zdravý, neinfikovaný nehet.

Irina, 45 let

Můj manžel měl houbu z doby armády: každý rok s ním zacházel, když se jeho imunita snížila. Téměř 10 let jsme si tuto nemoc nevšimli kvůli tomu, že kdysi léčila houbu domácím lékem, který obsahoval olejový ester rostliny Melaleuca. Postup byl prováděn po dobu nejméně dvou měsíců, nyní nejsou žádné příznaky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: