Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Léčba nachlazení zůstane pozadu, ale neexistuje způsob, jak se zbavit kašle? Sliznice dýchacího traktu u dítěte po SARS je obnovena pomalu a spolu s oslabeným imunitním systémem se objevuje nepříjemný reziduální kašel. Jak nebezpečné je zdraví a jak vyléčit dětský kašel?

Proč je zbytkový kašel u dětí?

Léčit virovou infekci, bronchitidu, pneumonii - to je jen první fáze na cestě k uzdravení. Oslabené onemocnění těla dítěte, zejména po užití antibiotik, trvá určitou dobu, než se zotaví. A po celou dobu, citlivé průdušky používají nejběžnější obranný mechanismus - kašel, který neblokuje dýchací cesty hlenem, hlenem nebo hnisem. Proto rodiče potřebují znát příčiny, příznaky a jak správně léčit reziduální kašel u dítěte.

Důvody

Trvalý kašel u dítěte po onemocnění dýchacích cest je spíše variantou normy než vzácnou událostí. Nějaký čas trvá, než se tělo dítěte zotaví a rozvine imunitu. Viry, které zůstaly po nemoci, nejsou tak silné, ale stále dráždí průdušky a průdušnici, což způsobuje zbytkový kašel, který by při správné terapii měl projít dva nebo tři týdny. Mezi jinými důvody, kdy má dítě silný kašel bez horečky:

 • recidivy zánětlivého nebo infekčního onemocnění;
 • reakce dýchacího traktu při kontaktu se studeným vzduchem, nadměrná fyzická aktivita;
 • alergický na prach, chlupy, cigaretový kouř;
 • cizí těleso;
 • stres, nervozita;
 • vzácné žaludeční onemocnění - gastroezofageální reflux.

Příznaky

Situace, kdy je pocit, že zima neprojde a dítě nepřestane mučit kašel po dlouhou dobu, by mělo upozornit rodiče. V tomto okamžiku, podle některých znamení, je nutné být schopen určit, kde je začátek nového onemocnění, a kde dítě přestane bolet, a je pouze předmětem zbytkových účinků. Nejběžnější příznaky dlouhodobého kašle:

 • periodický projev zbytkového jevu, kdy samotný kašel je mělký, bez sputa, se často objevuje ráno;
 • žádná teplota, snot, intoxikace a jiné známky nachlazení;
 • po dobu tří týdnů po ukončení léčby se kašel stává méně intenzivním a vzácným;
 • Imunitní systém dítěte, zotavující se, oslabuje kašel a zvládá s ním, a to i bez léčby.

Když je dětský kašel po nemoci nebezpečný

Strach by měl být způsoben situací, kdy sonorózní kašel dítěte neprochází měsícem, je zde teplota nebo si dítě stěžuje na bolest. Musíte být schopni rozlišit některý z těchto příznaků od zbytkových účinků, a pokud máte podezření, že byste měli kontaktovat pediatra, aby dítě podstoupilo další vyšetření. Jaké je nebezpečí dlouhodobého nebo neustálého kašle u dětí? Za tím může být rozvoj chronické bronchitidy, černého kašle, zápalu plic nebo poranění hrudníku, které způsobuje vdechování a vystupování z dýchacích cest, start a tuberkulózu. V těchto případech je nutná závažná lékařská péče.

Jak léčit reziduální kašel

Pokud existuje jistota, že se jedná o reziduální účinky po akutní respirační virové infekci nebo jiné virové infekci, nemusí být léčba nutná. Po několika týdnech je dýchací systém normalizován, sliznice je očištěna a zbytkový kašel projde, pokud místnost často větříte, proveďte mokré čištění, použijte ultrazvukový zvlhčovač. Jak léčit reziduální kašel u dítěte? Rychle se zbavit obsedantní kašel pomoci lidových prostředků, inhalace, ve zvláštních případech - léky.

Léčba drogami

Aby mohly dýchací cesty dítěte rychle vymýt sputum nebo hlen, který se hromadí během zimy, může léčebný program pro odstranění zbytkových účinků zahrnovat léky. Vzhledem k povaze kašle a celkovému posouzení stavu dítěte pediatr předepíše přípravky pro ředění (suchý kašel) nebo vykašlávání (mokré kašle) nebo přípravky s křečovitými nebo obálkovými vlastnostmi. Omezte podráždění sliznic a vyrovnejte se se zbytkovými účinky pomoci:

 • "Tusupreks" - účinný lék proti suchému kašli, který se často používá pro laryngitidu a bronchitidu. K dispozici ve formě tablet, kapek, sirupu; pomáhá inhibovat reflex kašle, vyléčit infekční, alergický, dráždivý nebo psychogenní kašel a nezpůsobuje závislost. U dětí mladších 7 let nesmí denní dávka překročit 40 mg a doporučuje se užívat přípravek nejméně 3krát denně.
 • "Libexin" je antispasmodikum s lokálním anestetickým účinkem. Lék pomáhá snižovat citlivost sliznice, aniž by ovlivňoval aktivitu dýchacího centra. Tablety "Libeksin", kteří vědí, jak správně léčit reziduální kašel u dítěte, se nedoporučuje žvýkat, ale spolknout. Léčivo je vysoce účinné při léčbě dlouhodobého nebo dráždivého kašle, když začne vyčerpat dítě, a maximální dávka pro děti je 200 mg během dne.
 • Lasolvan je antitusikum, které má vynikající expektorační účinek a pomáhá odstraňovat viskózní sputum. Pro děti je lepší si vybrat sirup a další formy léku - tablety, inhalační roztok, pastilky. Léčivo obsahuje Ambroxol hydrochlorid, který pomáhá úspěšně léčit onemocnění dolních a horních dýchacích cest. Pokud dáte lazolvanu kojenci se suchým kašlem, pak musíte dodržet dávkování, které závisí na množství účinné látky na 5 ml sirupu. Děti jmenují půl nebo jednu čajovou lžičku na tři dávky denně.

Lidové léky

Pokud dítě silně kašle, pak spiknutí sotva pomůže tento proces ovlivnit. Mezi lidovými léky existují i další užitečné recepty, které pomáhají odstraňovat častý kašel od dětí s použitím odvarů, přípravků připravených zvláštním způsobem, obkladů. Jak vyléčit zbytkový kašel u dítěte lidovými metodami:

 • Teplý nápoj s mlékem a tento produkt je kombinován s medem, sódou, máslem, fíky, kozím tukem, minerální vodou. Pro jednu sklenici ohřáté kapaliny se vezme lžíce jiné složky a mléko se zředí minerální vodou v poměru 1: 1. Taková léčba kašle u dětí s pomocí lidových prostředků je považována za nejoblíbenější, a pokud dáte teplý nápoj vašemu dítěti na noc, pomáhá zlepšovat spánek, odstraňovat štěkavý kašel a vyléčit si krk.
 • Třít se žloutky (kuře, křepelka) - je dobře známý vaječný koňak. Pokud dítě kašle až k zvracení, je slyšet pískání, pak tento lidový lék nepomůže, ale je pod mocí zmírnit tvrdý kašel. Aby byl chuť ještě příjemnější, med, kakao a citrusová šťáva se přidávají k bušeným žloutkům, ale pod podmínkou, že dítě na tyto produkty nemá alergii. Chcete-li připravit porci, musíte si vzít jeden žloutek a lžíci granulovaného cukru, pečlivě rozemlet na bujnou bílou hmotu, a pak přidejte některou z dalších složek až do lžičky.
 • Bylinkové infuze se připravují večer, k tomuto účelu se používá termoska a proporce jsou jednoduché: 1 skleněná voda se vezme na sklenici vařené vody. Já rostlinných surovin. Aby se děti rychleji kašli, na infuzi berou heřmánek, květ vápna, třezalku, šalvěj, zelené kužely.
 • Namísto hořčičných omítek a hotových farmaceutických mastí je lepší udělat si tření na noc, pokud má dítě mokrý kašel, vepřové, kozí, jezevčí, nesoucí tuk a pak zabalit dítě dobře.
 • Komprese jsou dalším dobrým lidovým lékem, pokud dítě nemá dlouhodobě suchý kašel, a pro tento postup jsou vhodné vařené brambory, bramborová knedlíky, knedlíky, zelný list s medem.

Vdechnutí suchým kašlem bez teploty

Nalezení účinné metody, jak rychle vyléčit dětský kašel, pokud je proces reziduální, vede k léčbě vdechováním. Změkčit - to je hlavní cíl tohoto typu terapie a pára je pro to ideální. Dítě bude muset dýchat nad horkými výpary a kapalina stále hučí, takže rodiče by měli být velmi opatrní a sledovat dítě. Inhalace je vhodná pro ty, kteří trpí chronickým kašlem, a doba trvání procedury netrvá déle než čtvrt hodiny.

Při absenci alergických reakcí jsou vhodné éterické oleje, například borovice, jalovec, eukalyptus. Dr. Komarovsky radí dělat inhalace s léčivými bylinkami (vlak, divoký rozmarýn, matka-a-macecha), a během procedury používat jeden inhalátory nebo nebulizer. Efektivní a jednoduchou lidovou metodou je dýchat nad hrncem s bramborami, zakrývat top s ručníkem.

Přečtěte si více o tom, jak dělat inhalaci suchým kašlem.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: