Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Člověk dříve nebo později čelí bolesti nebo těžkosti v nohou. To může nastat jak náhle, tak jako stálý společník. Nepříjemné pocity, které jsou charakteristické pro toto onemocnění, ovlivňují celkovou pohodu a signalizují možné nemoci. Co dělat v této situaci?

Slabost v nohách - příčiny

Svalová slabost může být způsobena více faktory. Pokud jsou nohy oslabeny - je třeba hledat důvody v těle a životním stylu. Důvodem může být:

 • špatné boty;
 • sedavý způsob života a sedavá práce;
 • dlouhá procházka;
 • svalová atrofie;
 • porušení zásob krve.

Odložené nemoci často způsobují slabost v dolních končetinách, ale přítomnost progresivních onemocnění způsobuje svalovou slabost. Člověk nemá vždy podezření, že křečové žíly, osteochondróza, nízký krevní tlak a další nemoci neurologie a endokrinní systém mohou způsobit toto onemocnění. Před zahájením léčby je nutné se poradit s odborníkem, který studuje, proč slabost v nohách, předepisuje postupy a léky.

Chvějící se v nohách

Většina lidí, pocit, že se jejich nohy třesou, tomu nevěnují žádnou pozornost a věří, že důvod je spojen s nadměrnou fyzickou námahou. Toto tvrzení má racionální zrno v případě, že třesení předcházelo sportování nebo vykonávání nějaké tvrdé práce. Po krátké přestávce se netřepou. Je třeba upozornit na výskyt třesu po emocionálních nebo stresujících zážitcích. V první fázi je třeba si odpočinout, ale pokud se chvění neprojde nebo začne projevovat záviděníhodnou periodicitou, pak by měl být navštíven neurolog.

Slabost ve svalech paží a nohou

Svalová slabost v nohách a pažích může být způsobena triviálním přepracováním. Pokud se však tyto příznaky periodicky opakují, může lékař provést jinou diagnózu:

 • problémy se synapse (s onemocněním ovlivňují spojení svalů s nervovými zakončeními v důsledku zastavení produkce acetylcholinu);
 • myasthenia gravis (imunitní systém začíná napadat své vlastní buňky, což způsobuje přerušení svalové kontrakce);
 • křečové žíly;
 • diabetes mellitus;
 • revmatoidní artritidu;
 • srdeční selhání (bolest se vždy vyskytuje na levé straně);
 • onemocnění páteře.

Unavené nohy

Křečové žíly, trombóza, osteoporóza - to jsou jen některé z nemocí z obrovského seznamu, který může způsobit únavu nohou. Není nutné zahájit léčbu, když se objeví únava, protože lékař může přesně stanovit důvod po absolvování diagnózy. Navíc, únava může být způsobena nadměrným cvičením a jít po odpočinku.

Slabá noha s VSD

Mnozí odborníci národního systému zdravotní péče, jejich zahraniční kolegové považují diagnózu „vaskulární dystonie“ za relikt sovětského systému zdravotní péče. Někteří lékaři stále věří, že slabost v nohách s IRR je vážným onemocněním. Přečtěte si více o IRR léčbě, příznacích a příznacích nemoci. Indispozice způsobená nadměrnou únavou způsobenou nedostatkem spánku, špatným zdravotním stavem, vyčerpávající fyzickou a duševní aktivitou, podporovaná stresem, pocity.

Slabost v nohách s osteochondrózou

Velký počet lidí má problémy s páteří. Jedním z příznaků je výskyt slabosti v nohách s osteochondrózou, což je běžné onemocnění. Problém je stále více pozorován u mladých lidí, a to nejen ve starší generaci. Tyto příznaky ukazují, že tělo je na pokraji vážných změn, takže léčba by měla začít okamžitě.

Když se v bederní oblasti vyvíjí osteochondróza, hlavním indikátorem jsou slabé dolní končetiny. Onemocnění ovlivňuje chod, který mění, snižuje a rychlost chůze. Špatný přísun krve ovlivňuje výkon a způsobuje rychlou únavu. Je narušena koordinace pohybů, při chůzi je nutné použít pomocná zařízení. Při výskytu sebemenších příznaků je nutné navštívit ortopeda a neurologa.

Bavlněné nohy a závratě

V důsledku svalové atrofie se mohou objevit závratě a slabost nohou. Tyto příznaky mohou znamenat špatný přísun krve do končetin, který se vyvíjí v důsledku zablokování cév, ztenčení jejich stěn. Příčinou může být často křečové žíly, nízký krevní tlak. Mohou být deformovány v důsledku poranění hlavy, virových onemocnění, dokonce i těhotenství. U dívek to může znamenat začátek měsíčního cyklu.

V adolescenci mohou být tyto příčiny pozorovány během restrukturalizace tělesného hormonálního systému. Závrat může dokonce dosáhnout mdloby, objeví se ospalost. Tělo přestává poslouchat, je tu silný tep. Není čeho se obávat, protože tělo se rychle rozvíjí. Je třeba věnovat čas odpočinku, řádné distribuci fyzické aktivity. Kromě toho je nutné věnovat zvláštní pozornost dietě, aby se adolescentům poskytl všechny potřebné vitamíny, mikro a makro prvky.

Nohy jsou těžké a bavlněné.

Zánět sedacího nervu činí nohy těžkými a vadnými. Je důležité, abyste si s léčbou pospíšili, protože pro správnou diagnózu budete muset podstoupit několik vyšetření. Pozornost by měla být věnována každodenní rutině. Takové projevy může způsobit i sedavý způsob života, dlouhodobě stojící. Pokud jste zvyklí nosit boty na vysokém podpatku po celou dobu, měli byste věnovat pozornost stavu nohou, protože se mohou vyvíjet křečové žíly.

Slabost a bolest v nohou

Před provedením diagnózy se každý lékař zeptá, kde se cítí slabost a bolest v nohou: v kolenou, kloubech, nohou, prstech. Onemocnění žilního systému lze rozpoznat zvýšením končetiny. Nepohodlí, slabost musí ustoupit. Ale pokud bolest zmizí, když končetina spadne, pak byste měli věnovat pozornost práci tepen. Nemoci páteře jsou charakterizovány nejen bolestí, ale také výskytem necitlivosti. Slabost a bolest naznačují přítomnost nemocí, jako jsou ploché nohy, zavřená zranění, dna, artritida.

Slabost nohou - ošetření

Léčbu nelze odložit na později. Zpočátku byste měli být diagnostikováni, abyste zjistili, proč jsou nohy slabé a nedržíte. Pouze odborník může určit, jak léčit slabost v nohou, protože řada onemocnění může mít podobné příznaky. K tomu jsou prováděny analýzy, tomografie, elektromyografie nebo ultrazvuk. Včasná diagnóza může zabránit rozvoji patologie.

Léčba může být medikace. Je předepsán komplex léků a mastí, jako je například Prozerin, Prednisolone, Metipred. Dobře od slabosti pomáhají pleťové vody, obklady, vyrobené na bázi léků. Není špatné zavedené populární metody léčby. V případě závažné progrese onemocnění může být předepsáno záření. Je třeba poznamenat, že mnoho symptomů spojených se slabostí v nohou nebo těžkostí, odchází s obnovením normálního životního stylu, dobré výživy, dodržování práce a odpočinku.

Video: slabost v nohách - příčiny léčby

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: