Skype se stal jedním z nejpopulárnějších komunikačních prostředků, podporuje video nebo pravidelnou komunikaci mezi příbuznými, příbuznými a partnery. Funkčnost systému získala velký segment uživatelů osobních počítačů i mobilních zařízení. Někdy mají lidé otázku, jak odstranit staré zprávy ve Skype, aby je navždy skryli.

Jak odstranit zprávy ve Skype v počítači

Důvody pro potřebu zatajit staré dialogy jsou odlišné. Jedná se o zachování soukromí komunikace, skrývání konverzací mimo pracovní dobu a další. Existuje několik možností, jak odstranit konverzaci ve službě Skype. Prvním z nich je vymazání celé historie programu. Po tomto nebude žádná stará zpráva se všemi kontakty. Druhým způsobem, jak odstranit chat Skype, je použití aplikací třetích stran, které mají flexibilnější konfigurační systém. Tímto způsobem můžete vymazat pouze dialog s jednou osobou.

Během procesu mazání se korespondence zcela smaže a nelze ji obnovit pomocí nástrojů samotného programu. Mějte to na paměti, pokud náhle důležitá data jsou uložena v historii: vytvořte záložní kopii. Pokud chcete vrátit smazané dialogy, můžete použít programy třetích stran. Níže jsou uvedeny možnosti, jak odstranit korespondenci ve službě Skype.

Způsoby, jak smazat skype chat s jednou osobou

Chcete vymazat některé fráze z dialogu s konkrétní osobou? Můžete to udělat s vestavěnou funkcí samotného Skype. Tento postup je vhodný pouze v případě, že potřebujete vyčistit malý kousek korespondence. Pokyny pro vymazání komunikace s jedním účastníkem:

 1. Přejděte na požadovanou konverzaci.
 2. Klikněte pravým tlačítkem na frázi, kterou chcete smazat.
 3. V rozevírací nabídce klikněte na "Smazat".
 4. Chcete-li skrýt věty účastníka, požádejte ho, aby udělal stejný postup se svými poznámkami.

Pro všechny majitele počítačů v systému Mac OS (produkty Apple) existuje poněkud jednodušší metoda. Jak odstranit celou konverzaci v „Mac“:

 1. Vyberte kontakt, podržte tlačítko „Ctrl“.
 2. Objeví se menu, ve kterém musíte kliknout na „Delete Messages“ / „Delete Conversation“.
 3. Potvrďte akci.

Pro majitele MacBooků můžete použít jiný způsob. Na postranním panelu vyberte sekci Konverzace a klikněte na položku Vymazat poslední položky. Potvrďte akci a dialog zmizí ze seznamu konverzací, ale samotné repliky zůstanou v počítači. V případě potřeby je lze obnovit. Tato metoda je také k dispozici pro vlastníky systému Windows. Musíte kliknout pravým tlačítkem myši na konverzaci, vybrat možnost Skrýt.

Dalším způsobem, jak odstranit konverzaci Skype s jedním uživatelem, je použití nástrojů třetích stran. Nejčastějším důkazem je pomocník Skype chatu, SkHistory. Před každým použitím se doporučuje uložit zálohu celé historie z vašeho účtu. Níže je možnost vymazat pomocí pomocníka Skype chatu:

 1. Stáhnout, nainstalujte aplikaci.
 2. Zavřete Skype, spusťte spustitelný soubor.
 3. V okně se zobrazí dvě pole. Na řádku „Uživatelské jméno“ zadejte své přihlašovací jméno v „Kontaktním“ kontaktu.
 4. Klikněte na štítek „Odebrat historii chatu“, celá historie s touto osobou bude smazána. Měla by se zobrazit zpráva potvrzující tuto akci.

Jak smazat všechny zprávy najednou

Mnoho lidí používá svůj osobní Skype v práci pro korespondenci. Když změníte svůj pracovní stroj (PC), přejdete na jinou pozici nebo propustíte, měli byste vědět, jak odstranit veškerou korespondenci Skype z počítače. Je to nutné pro stejný počítač, s nímž jste komunikovali, protože všechna dialogová okna jsou na něm uložena a ne v cloudové službě. Program sám o sobě poskytuje úplné vyčištění historie dialogů se všemi kontakty. Postup pro odstranění konverzací služby Skype je následující:

 1. Přihlaste se do aplikace pod svým přihlášením.
 2. Klikněte na horní nabídku "Nástroje".
 3. Klikněte na položku "Nastavení".
 4. Vyberte kartu "Chat a SMS".
 5. V seznamu, který se otevře po kliknutí, vyberte sekci Nastavení chatu.
 6. Přejděte do pravého podokna, klikněte na tlačítko Otevřít rozšířená nastavení.
 7. V otevřeném podnabídce vyhledejte řádek „Uložit historii …“.
 8. Vpravo od tohoto nápisu bude volba "Vymazat historii".
 9. Kliknutím na něj můžete vymazat všechna data komunikace ze Skype.

Upozorňujeme, že smazání probíhá pouze na vašem počítači, veškeré komunikační záznamy zůstanou uloženy u vašeho partnera. Není možné vymazat historii ze všech stran. Ve stejné nabídce můžete přizpůsobit funkce úložiště konverzací, například budou automaticky vymazány během dvou týdnů nebo měsíce. Můžete také zakázat Skype obecně udržovat vaši komunikaci s ostatními lidmi, pokud zvolíte možnost „Neukládat“.

Jak odstranit historii v aplikaci Skype v telefonu nebo tabletu

Moderní operační systémy na smartphonech, tabletech podporují instalaci a používání Skype, takže pro tyto mobilní zařízení je důležitá otázka odstraňování konverzací z komunikace. Postup je poměrně jednoduchý:

 1. Spusťte aplikaci a vyberte požadovaný kontakt.
 2. Stiskněte a přidržte prst, dokud se neobjeví nabídka.
 3. Vyberte řádek „Odebrat z nedávné“.

Potřebujete-li zcela vymazat historii z programu, musíte vymazat data aplikace. Abyste toho dosáhli, musíte provést následující akce:

 1. Přejděte na nastavení zařízení (telefon, tablet).
 2. Přejděte do části Aplikace.
 3. Najděte si mezi nainstalovaným programem Skype.
 4. Klikněte na něj, vyberte "Smazat data". Po tomto postupu budou všechny zprávy, přihlášení, heslo vymazány.

Existuje další možnost radikálnějšího vymazání veškeré komunikace ze Skype - odinstalace. Ve stejné sekci s aplikacemi je nutné kliknout na "Delete" a zařízení smaže všechna data úplně. Nezapomeňte, že můžete program stáhnout z oficiálního obchodu Google Play zcela zdarma. Budete mít možnost se dostat do svého účtu stejným párem login / heslo, ale o komunikaci v něm nebudou žádné další informace.

Informace o otevření zprávy MMS v telefonu.

Video Tutorial: jak smazat zprávy ve Skype

Kategorie: