Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mnoho žen, když vidí, že tkanina je obarvena barvivem, okamžitě začne panikařit. Nicméně, věc nemusí okamžitě poslat na odpadkový skluz. Existuje mnoho způsobů čištění oděvů z oděvu - v závislosti na složení látky. Jakákoliv skvrna se můžete pokusit odstranit sami, pokud znáte některá tajemství postupu.

Jak odstranit nátěr z tkaniny

Nejprve musíte určit typ znečištění. Všechna barviva jsou obvykle rozdělena do skupin:

 • ve vodě rozpustné (akvarel, roztoky na bázi vody, kvaš, tempera);
 • ostatní barviva, rozpustná v různých látkách (olej, akryl, latex, smalt).

Čerstvé skvrny od akvarelů na dětském oblečení lze umýt studenou vodou. Staré stopy barviv se doporučuje předem namočit po dobu 15-30 minut. Kvaš obsahuje lepidlo a olejovou základnu, a proto omývá delší akvarely. Jak umýt barvu z oblečení z tlusté tkaniny? Není to těžké a dostupné nástroje najdete v každém domě. Například:

 1. Můžete připravit roztok kyseliny šťavelové a amoniaku;
 2. neméně účinná je směs glycerinu, technického alkoholu a amoniaku.

Teplota kompozice se týká meziproduktu mezi vodnými a olejovými barvivy. V tomto ohledu by mělo být odstraňování prováděno stejným způsobem jako odstraňování mastných skvrn. Konstrukční roztoky vodní emulze se z pracovních kalhotek snadno odstraní mýdlovou vodou. Jak odstranit barvu z oděvu z jemné tkaniny: je lepší použít speciální odstraňovače skvrn, například „Bos“ nebo Vanish.

Akrylová nebo latexová barviva jsou rozpustná ve vodě, ale časem se barva po jednom praní nemůže odstranit. Čerstvé nečistoty by měly být jemně nasáklé absorpčním materiálem tak, aby směs nebyla absorbována do tkaniny. Jak umýt akrylovou barvu z oblečení? Doporučuje se otřít staré skvrny pod tekoucí vodou a vložit předmět do stroje. Umyjte při teplotě ne vyšší než 30 stupňů.

Olejová a smaltová barviva jsou nejsložitější skvrny pro textilie. Než se rozhodnete, jak umýt barvu z oblečení, musíte se ujistit, že materiál netrpí. Vážná rozpouštědla mohou látku poškodit, proto je před použitím otestujte. Jak odstranit olejové barvy z oblečení? Používejte rozpouštědla (například 646 nebo 647). Pokud je případ velmi složitý a běží, zkuste aceton. Aby se snížilo znečištění benzínem, vezměte si kompozici ze železářství a ne tu, která tankovala auta.

Několik způsobů, jak umýt barvu z oblečení:

 1. Mycí prostředky vám pomohou, pokud jste právě zašpinili oblečení. Stačí jen otřít skvrnu houbou a opláchnout vodou.
 2. Čištění prášku s máslem také pomáhá řešit problémy s takovými skvrnami. Látky smíchejte v poměru 1/1, znečištění na chvíli otřete, opláchněte vodou. Po tom, umýt věc.
 3. Rostlinný olej je vhodný k čištění věcí ze syntetických materiálů, kašmíru nebo kůže. Nanáší se na bavlněnou podložku, místo znečištění otřete, dokud barva nezmizí. Když je postup ukončen, bude nutné odstranit skvrnu z oleje (na to se na něj nalije sůl a promyje se).
 4. Bílý duch je vhodný pro práci s různými typy skvrn, ale je lepší zvolit si sklovinu. Je nutné navlhčit tampon touto látkou a otřít tkaninu.
 5. Benzín se používá v extrémních případech. Nějakou dobu nalévali znečištění. Nevýhoda této metody spočívá v tom, že na tkanině mohou zůstat stopy benzínu.

Jak odstranit nátěr z oděvů s rozpouštědly

Pokud se špiníte, nespěchejte, abyste oblečení odložili. Snažte se odstranit znečištění. Aceton, který je součástí mnoha rozpouštědel, zvládá stopy barviv. Chcete-li odstranit, budete potřebovat trochu peněz na pokles na nečistoty, a po 10 minutách, opláchněte. Před použitím této metody nezapomeňte, že aceton může zanechat stopy na barevném materiálu a hedvábná vlákna tuto agresivní látku rozpustí.

Jak čistit nátěr z oblečení alkoholem

Ve stavebnictví se stále více používají roztoky na bázi vody nebo latexové barvy. Pokud máte malované kalhoty, bundu, džíny nebo šátek při malování stropu, zkuste vyčistit skvrnu alkoholem. Za tímto účelem je tkanina mírně napnutá, navlhčená touto látkou, otřená látkou. Některé ženy v domácnosti se zbavují skvrn mýdlem a navlhčují alkoholem. Po 10 minutách musíte otřít všechny tradiční metody. Tato metoda také pomáhá zbavit se pigmentu typu razítka.

Jak omýt barvu z oblečení s octem a čpavkem

Akrylová nebo latexová barviva se snadno čistí čpavkem a octem. Tato metoda pomůže zachránit nové džíny před nechtěnou kontaminací:

 1. Smíchejte amoniak a ocet se solí (2 lžíce).
 2. Naneste kompozici na barevnou oblast džíny.
 3. Když je kompozice absorbována, otřete ji kartáčkem na zuby.

Jak odstranit nátěr z oděvů z tlusté tkaniny

Jak umýt věci, pokud je tkanina velmi hustá:

 1. Znečištění kvašem nebo akvarelem, i když měli čas vyschnout, po mytí dobře opouští.
 2. Pokuste se snížit skvrnu olejového barviva acetonem. Naplňte vatový tampon látkou a otřete nečistoty.
 3. Vyčištěný benzín také dobře odstraňuje staré skvrny, ale silně se spotřebuje do textilních vláken. Z tohoto materiálu ztrácí svou barvu.

Jak se zbavit barvy na oblečení z lehké tkaniny

Odstranění znečištění z jemné tkaniny je obtížné. Doporučuje se používat čistírny. Než se pokusíte lidové prostředky, ujistěte se, že nepokazíte svou věc. Co lze použít:

 1. Vatový tampon navlhčený alkoholem je dobrý způsob, jak odstranit čerstvé a staré skvrny z tenkého materiálu. Zlikvidujte znečištění z okrajů do středu.
 2. Snažte se setřít zcela čerstvé nečistoty domácím mýdlem.
 3. Kapron nebo nylon, můžete se pokusit omýt alkoholem a solí. Znečištění se očistí alkoholem a pak se opláchne fyziologickým roztokem.

Jak umýt barvivo z oblečení

K vyřešení problému se skvrnou barvení vlasů na oděvu lze provést běžným praním. Kromě toho, ženy v domácnosti vždy zachrání lak pro styling, pokud znečištění nemělo čas vyschnout. Bílé tričko může být uvízlé v roztoku peroxidu vodíku. Syntetické a vlněné výrobky účinně čistí roztok kyseliny octové. Henna se odstraní roztokem amoniaku (1 polévková lžíce. Voda, 40 ml alkoholu).

Jak prát sušené barvy z oblečení

Nejtěžší je vyprat barvivo, které se podařilo vyschnout a vklouznout do vláken tkaniny. Jak se zbavit skvrn:

 1. Akrylová barviva se promyjí mýdlem.
 2. Skvrny kvašů a akvarelů zmizí po umytí, i když se jim podařilo vyschnout.
 3. Sušená vrstva olejového barviva musí být seškrábnuta nožem, poté naplněna rostlinným olejem nebo benzínem.

Video: jak odstranit skvrnu od oděvu

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: