Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V dnešní době, kdy se technologické inovace navzájem tak rychle nahrazují, mnoho motoristů po koupi auta někdy přemýšlí o novém modelu. Přečtěte si informace o programu Trade-In a o tom, jak jej lze využít k zisku. Bude užitečné, abyste se dozvěděli o výhodách a nevýhodách takové služby.

Co je to auto v obchodě

Toto schéma prodejny automobilů je způsob získání automobilu v takovém centru, jehož náklady budou částečně pokryty vozidlem, které majitel vozidla použil dříve. Chcete-li předat staré auto výměnou za nový, zaplatit rozdíl v ceně - to je to, co Trade-In znamená v jednoduchých slovech. Tato služba se objevila ve Spojených státech na úsvitu automobilového průmyslu: na počátku 20. století chtěli bohatí lidé získat nová, vylepšená auta. Problém, co dělat s ojetými vozy, byl řešen pohodlně pro prodejce a kupující způsobem obchodu.

Dnes mnoho prodejců automobilů tuto službu nabízí svým zákazníkům. V tomto systému funguje například salón AvtoGermes, kde si kupující mohou koupit Ford, Renault, Kia, Lada a další vozy za výhodných podmínek. Majitel vozidla může tuto službu předběžně vyhodnotit vyplněním formuláře žádosti o online výměnu. Porovnání toho, jaká sleva je k dispozici při uzavírání smlouvy, kolik se bude prodejní cena vozu lišit od trhu a dalších podmínek prodejců, můžete učinit informované rozhodnutí o spolupráci s jedním z prodejců automobilů.

Jak funguje program Trade-In

V Rusku není tato služba tak populární jako v západních zemích. Je to proto, že mnoho majitelů automobilů prostě neví, co je Trade-In u prodejce automobilů a takový systém nepoužívají. Podstata tohoto programu je omezena na několik jednoduchých bodů:

  • vyzvednout prodejnu aut, která vám poskytne službu za nejvýhodnějších podmínek;
  • vyberte si zde nové auto;
  • dorazit do tohoto centra ve starém autě, aby provedlo své hodnocení a projednalo podmínky prodeje prodejcem;
  • opustit salon na nové auto, pokud sleva a další ustanovení smlouvy jsou prospěšné pro vás.

Jaké jsou výhody systému Trade-In?

Zákazníci, kteří takový program nikdy nepoužili, budou mít zájem znát jeho výhody. Po pochopení, jak Trade-In funguje, bude snadné je vybrat. Podle recenzí jsou výhody této služby následující:

  • autoprodejce předpokládá předprodejní přípravu vozu;
  • klient takového centra by neměl hledat kupujícího pro ojeté auto, což významně šetří čas;
  • veškerá dokumentární podpora transakce, včetně státní registrační autority, také přebírá prodej automobilů;
  • majitel automobilu mění auto bez rizika setkání s podvodníky.

Nevýhodou je výměnný stroj pro Trade-In

Existují nějaké negativní aspekty tohoto programu? Než projdete autem na Trade-In, musíte tyto momenty vzít v úvahu. Proveďte předběžné posouzení - kolik ztratíte při prodeji auta přes salon ve srovnání s tržní cenou. Musíte vědět, že šetří váš čas a deleguje auto prodej autodům, ztratíte ve srovnání s penězi, které můžete dostat z prodeje sami. Takový rozdíl v ceně je platba za ušetřený čas a nervy.

Všimněte si také, že v tomto režimu prodejci neberou auta starší než 7-10 let. Každé auto, které chce majitel vyměnit v rámci tohoto programu, je pečlivě zkontrolováno na případné chyby, takže nemůžete očekávat, že tímto způsobem prodáte auto, které bylo v nehodě. Majitel je povinen poskytnout salónu všechny doklady o vozidle a být připraven k jejich důkladné kontrole.

Jak hodnotit auto v Trade-In

Vyhodnocení stroje se provádí přímo u autorizovaného prodejce. Odborníci na diagnostickém stanovišti kontrolují stav všech součástí vozidla a identifikují technické problémy. Na základě výsledků takového postupu, který trvá několik hodin a vzniknou náklady, podle kterých bude vozidlo odvedeno k výměně. Musíte vědět, že takový odhad bude ovlivněn počtem najetých kilometrů vozidla a tím, zda bude vyžadovat jakoukoli opravu před prodejem jinému kupujícímu.

Jak předat auto v Trade-In

Postup pro převod vozu na výměnu je jednoduchý. Poté, co jste se rozhodli pro jaký model chcete koupit, dohodněte se s prodejcem automobilů, když je pro vás lepší řídit auto tak, abyste nečekali na frontu na inspekci a vyhodnocení. Je-li inzerovaná cena vozidla pro vás správná, přečtěte si pečlivě servisní smlouvu - pokud se vyskytnou nějaké body v termínech, za které se prodejce zavazuje prodat vůz, který je zodpovědný za jeho stav před prodejem, další důležité aspekty. Podepsáním dokumentu dáváte prodejci veškeré oprávnění prodávat vaše auto.

Jak změnit auto na Trade-In

Po převodu vozu k dalšímu prodeji v rámci takového programu se okamžitě získá nové auto. Částka, ve které bylo staré auto oceněno, se započítává do placení za nové auto, zbývá jen zaplatit rozdíl v ceně nového modelu. Pokud požadovaná částka není na skladě, model, který se vám líbí, lze zakoupit na úvěr, zatímco náklady na staré auto budou započteny jako záloha na základě úvěrové smlouvy. Zvažte, že tímto způsobem ztratíte peníze nejen z tržní ceny ojetého vozu, ale budete také přeplácet za zakoupené auto s každou výplatou úvěru.

Nákup auta pro obchod

Každý kupující chce koupit zboží za nejlepší cenu. Po pochopení toho, co je v prodejně v obchodě, můžete vidět, že tato služba také znamená výměnu za ojetá auta. Tato možnost je cenově dostupnější, a skutečnost, že auto bylo přijato dealerem na prodej v rámci takového programu vám umožní nebát se skryté "překvapení" provozu a právní registrace transakce. Chcete-li co nejlepší nákup, nebuďte líní a jít na stránky různých prodejců aut: tam jsou často on-line kalkulačky pro výpočet slev, které můžete počítat v transakci.

Video: Auto-In

Recenze

Vyacheslav, 37 let: Osobně jsem vyzkoušel program Trade-In na autosalonu, byl jsem s výsledkem spokojen. Úspora času je zřejmá, neobtěžujte se prodávat staré auto, hned si vezměte nové a užijte si. Za peníze, ztratíte trochu, ale pokud jde o mě, ne tolik peněz, pokud se domníváte, že byste při vyjednávání také udělali slevu.

Igor, 43: V tomto programu neexistuje shoda, ale moje reakce na výsledky účasti je obecně pozitivní. Změnil jsem auto na ojeté auto. Ačkoli postup hodnocení nebyl tak hladký jako v reklamě - musel jsem se hádat o některých bodech, ale vím, že dostávám čisté auto - ne poražené, bez pokut a jiných právních porušení.

Yuri, 33 let: Chápu, že pokud se uchýlíte k této službě, není to nutné jednou nebo znovu. Teď se snažím prodat své auto (Volvo 2012 release) na vlastní pěst, ještě nejsem ve spěchu. Chci pomoci trhu sám, ale pokud to za pár měsíců nevyjde, změním to v autosalonu. Už se podíval online pár prodejců, kde se obrátit, pokud je čas těsný.

Marina, 35 let: Čtyři roky šly po jednom autě a pak jsem vyzkoušela zkušební jízdu nových výrobků a odnesla je! V důsledku toho jsem se rozhodl, že si to koupím, ale nepředstavoval jsem si, jak bych mohl své auto prodat sám - opravdu to nechápu pod kapotou, ale nelíbí se mi, když mi říkají všechny možné příběhy o jeho technickém stavu. Trade-In pro mě bylo přesně to, co jsem potřeboval.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: