Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hlavní příčinou vaginální kandidózy je užívání antimikrobiálních látek. Antibiotika jsou navržena tak, aby ničila škodlivé bakterie. Spolu s nimi tablety zabíjejí i prospěšné mikroorganismy. V důsledku toho dochází k nerovnováze vaginální mikroflóry: kvasinky nekontrolovatelně rostou, vzniká drozd.

Proč dochází ke kvasinkovým infekcím

Pochva má svou vlastní mikroflóru. Dominantním druhem mikroorganismů je Lactobacillus. Laktobacily se živí polysacharidem glykogenem, po kterém produkují kyselinu mléčnou. Vytváří ve vagíně kyselé prostředí, ve kterém se jiné mikroby nemohou množit.

Antibiotika nejsou schopna rozlišit dobré a špatné bakterie. Společně s patogenními mikroby zabíjejí část laktobacilů. Jejich počet se prudce snižuje. V pochvě je méně kyseliny mléčné. Oportunní kvasinky Candida se začínají aktivně množit. Narušení mikroflóry způsobuje vaginální dysbakteriózu.

Příznaky drozd:

  • Žlutý, šedý nebo zelený vaginální výtok.
  • Vůně shnilých ryb, která během menstruace zesílí.
  • Pálení při močení.
  • Svědění pochvy, otok vnějších genitálií.
  • Bolest během a po sexu.

Jak snížit rizika

Kvasinky u žen jsou velmi běžné, protože bakterie Candida jsou odolné v jakémkoli prostředí. Candida je toxická a neuvěřitelně houževnatá. Pokud máte příznaky drozdů, nespěchejte je zabít užíváním jiných pilulek.Farmaceutická válka povede k ještě většímu nepořádku v těle.

Promluvte si se svým lékařem

Pokud máte drozd po antibiotikách, neprovádějte samoléčbu. Diagnózu by měl stanovit lékař na základě výsledků testů. Lékaři předepisují komplexní léčbu. K obnovení střevní mikroflóry je nutná korekce výživy. Je nutné vyloučit sladkosti, pečivo, slaná a tučná jídla. Paralelně je předepsána léčba drogami.

Používejte antifungální čípky

Aby se tělo znovu neotrávilo prášky, může lékař předepsat lokální léčbu. Přípravky, které uvolňují drozd po antibiotikách, mají jinou formu uvolňování: kapsle, masti, vaginální čípky. Každý lék má svůj vlastní léčebný režim. Výběr léku a trvání terapie závisí na stupni poškození drozdů. Antimykotické čípky nebo masti s aplikátory pomohou kontrolovat růst kvasinek, které zvýší počet laktobacilů.

Berte probiotika

Drozd můžete odstranit zvýšením prospěšných bakterií. Berte probiotika. Jedná se o třídu mikroorganismů, které vylučují metabolity prospěšné pro lidské tělo. Existuje mnoho druhů probiotik, ale nejznámější jsou laktobacily a bifidobakterie. Dělí se do dvou skupin: suché a živé kultury.

Sušené mikroorganismy jsou ve formě prášku, tablet, kapslí. Živé kultury se nacházejí v přírodních probiotikách: jogurt, kysané zelí, měkké sýry a další potraviny. Lactobacillus se nachází v nízkotučném acidofilním mléce. Abyste se zbavili kandidózy, přidejte do svého jídelníčku doplňky stravy a/nebo potraviny obsahující kmeny probiotických bakterií.

Neber zbytečně antibiotika

U menších infekcí se snažte vyhnout užívání antibiotik. Bolest ucha nebo nachlazení často zmizí samy za 2-3 dny.Pokud lékař přesto předepíše antibiotika k pití, je nutné absolvovat celou kúru. Nedodržení tohoto požadavku přispívá k rozvoji mikrobiální rezistence vůči tomuto léku, což jej činí neúčinným.

Prevence drozdů

Antibiotika ne vždy způsobují kvasinkovou infekci. Někteří lidé pijí antimikrobiální tablety bez jakýchkoli následků. Abyste se ochránili před komplikacemi při léčbě antibiotiky, udělejte několik bezpečnostních opatření, abyste zabránili přemnožení kvasinek.

Prevence afty při užívání antibiotik:

  • Noste bavlněné spodní prádlo. Přírodní tkanina dýchá, nenarušuje přístup kyslíku k pokožce.
  • Vyhýbejte se vaginálním deodorantům. Pudry, spreje, vonné tampony a vložky narušují rovnováhu poševní mikroflóry.
  • Ovládejte hladinu cukru v krvi. Vysoké hladiny glukózy u diabetu podporují růst kvasinek.
  • Vyhněte se dlouhým horkým koupelím. Kvasinky milují vlhké a teplé prostředí.
  • Mějte pouze bezpečný sex. Nechráněný styk oslabí účinek léčby.

Video

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: