Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Gurmánský nápoj s jistotou překročil hranici jen příjemný a voňavý, je celosvětově uznáván jako velmi užitečný produkt. Pokud je správně vařený, pak si můžete vychutnat nejlepší chuť, vůni, která odlišuje křehké transparentní pupeny čaje, tzv. Bílá, zatímco zbavit se nemocí a špatnou náladu.

Bílý čaj - co to je

Gurmáni si jsou dobře vědomi toho, že bílý čaj je vynikající nápoj, který má originální chuť, vůni a léčivý vliv. V dávných dobách dynastie Song (960 - 1279), tento druh čaje byl objeven, a později, popis pěstování rostlin se nachází ve starých knihách dynastie Ming (1368-1644). Výrobek byl dodán pouze císařské rodině, ale pašeráci byli schopni zajistit dodávky stříbrných jehel evropským milovníkům čaje. Co vysvětluje elitářství tohoto produktu?

Pěstuje se na severu provincie Fujian, v dubnu, kdy se jaro probouzí do zelených listů. Křehké, téměř průhledné pupeny a mladé listy, které jsou pokryty stříbrným zdřímnutím, jsou pečlivě vytrženy z křoví v časných ranních hodinách, podrobeny mírnému kvašení nebo oxidaci. Pouze neporušená surovina si zachovává svou jedinečnou vůni a skvělý vzhled, který je známý svou elitní rozmanitostí čaje.

Bílý čaj - výhody a škody

U prvních gurmánů vzdali hold vynikající vůni a chuti nápoje, pak se vědci rozhodli zjistit, jaké jsou výhody a poškození bílého čaje. Vzhledem k tomu, že suroviny přicházejí ke spotřebiteli po minimálním zpracování, je v delikátních pupenech a listech zachováno maximální množství užitečných látek. Čaj má antibakteriální vlastnosti, proto je zvláště vhodný pro použití v období šíření virových onemocnění.

Pokud jde o kontraindikace používání přípravku, existuje jen velmi málo:

 • onemocnění ledvin (vzhledem k diuretickým vlastnostem čaje);
 • těhotenství, kojení;
 • vřed, gastritida;
 • hypertenze, diabetes;
 • nespavost, protože čaj má tonizující účinek.

Vlastnosti bílého čaje

Tento nápoj je rozpoznán jako elixír mládí, schopný dát energii. Stojí za zmínku podrobněji o vlastnostech bílého čaje: odrůda Silver Needles je ve srovnání s ostatními považována za nejužitečnější vzhledem k tomu, že obsahuje vitamíny (skupiny B, C, PP), aminokyseliny, stopové prvky, včetně fluoru. V tomto případě je kofein v rostlině menší než u jiných odrůd.

Množství antioxidantů v této odrůdě je výrazně vyšší než v zelené. Pravidelně používáme přípravek, chráníme tělo před rozvojem onemocnění kardiovaskulárního systému, onkologie. Vědci tvrdí, že nápoj aktivně bojuje proti volným radikálům, předchází stárnutí tkáně a metabolickým poruchám v těle. Zaznamenávají se protizánětlivé, antiseptické vlastnosti stříbrných jehel.

Důležitá je také skutečnost, že nápoj dává dobrou náladu, pomáhá v boji proti chronickému únavovému syndromu, účinně potlačuje žízeň. To je způsobeno přítomností éterických olejů, které mají příznivý vliv na lidské tělo. Aktivace metabolických procesů, čaj pomáhá bojovat proti nadměrné hmotnosti, čistí tělo toxických látek, takže se používá při otravě.

Výhody bílého čaje pro ženy

Stříbrné jehly jsou součástí přípravků na hubnutí, na kůži a na ochranu mládí. Pokud hovoříme o výhodách bílého čaje pro ženy, je nutné připomenout vysokou úroveň antioxidantů v rostlině, což vám umožní bojovat proti stárnutí. Aktivně působící na metabolické procesy, čaj pomáhá zhubnout, dokonale uvolňuje podrážděnost, zklidňuje.

Kosmetička zjistila, že čaj aktivně bojuje proti stárnutí, takže jeho extrakt se používá při výrobě kosmetiky proti stárnutí. Maska se aplikuje na obličej, oblast dekoltu, která se udržuje na čtvrt hodiny, opláchne teplou vodou. Kůže bude lehčí, hladší, pružnější. Doma je snadné připravit vynikající obličejovou masku, která se skládá z:

 • zakysanou smetanou - 1 polévková lžíce. l.;
 • čajový lístek - 1 lžička;
 • citronová šťáva - 1 lžička.

Jak vařit bílý čaj

Doporučuje se naučit se vařit bílý čaj, aby nedošlo ke ztrátě těch cenných látek, které byly pečlivě konzervovány během sklizně, sušení a velmi slabé fermentace. Používejte kvalitní vodu, speciální porcelán nebo sklo. Doporučuje se následující proces vaření:

 1. Zahřívejte pokrmy s vroucí vodou.
 2. Nalijte čaj (2 čajové lžičky na 200 ml vody).
 3. Nalijte vařené a ochlazené na 70-80 stupňů vody. To je ideální teplota pro čaj otevřít všechny chutě a vůně.
 4. Nápoj se nechá vařit po dobu 2-3 minut, nalije se do šálků.

Cena bílého čaje

Existuje několik populárních druhů čaje a každý z nich se liší jak kvalitou, tak cenou. Bai Hao Yin Zhen je jméno jedné ze známých odrůd, populární je i Baimudan, Shou Mei, Gong Mei. Pokud Bai Hao Yin Zhen a Baymudan patří k nejkvalitnějším produktům a produkt si můžete koupit za cenu 1000-1200 rublů za 50 g, pak jsou Shou Mei a Gong Mei cenově dostupnější (400 rublů za 50 g), ale také nižší. kvality.

Video: užitečný bílý čaj

Recenze

Irina, 26 let

Vynikající čaj s jemnou vůní, mírně připomínající březovou mízu nebo květinovou, ovocnou vůni. Nejdříve je třeba koupit kvalitní výrobek, najít ideální poměr, aby se vařilo správně, a pak si vychutnejte vynikající chuť ráno. Zvláště dobře tóny v horku, pomáhá rychle se zbavit nachlazení, špatné nálady.

Natalia, 42 let

Známý doporučuje koupit bílý čínský čaj pro hubnutí. Zpočátku se mi zdálo, že chuť nápoje je pro mě nevýrazná, ale později, když jsem se naučila správně vařit, cítila jsem to světlo, příjemnou vůni! Kromě pomoci zhubnout, tento čaj pomáhá zbavit se nemocí, a náklady na čaj je plně oprávněná, protože zdraví je dražší!

Denis, 38 let

Považuji se za znalce a znalce různých druhů čaje, ale můj oblíbený je Bai hao yin zhen. Transparentní křehké pupeny, listy dávají jemnou barvu a svěží vůni. Zvláště tento čaj je dobré pít ráno, když potřebujete rozveselit, zlepšit náladu, získat sílu. Pouze je třeba vařit podle pravidel, jinak účinek není stejný.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: