Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Himalájská sůl má neobvyklou narůžovělou nebo červenou barvu. Před mnoha miliony let byly nejvyšší hory na naší planetě - Himaláje - součástí ponorky. Po přeměně zemské kůry se tato sůl, která byla dříve v podmořských hloubkách, ukázala být přístupná lidem.

Co je to himalájská sůl

Ložiska nerostných surovin jsou stále v hlubinách hor, částečně skryta zamrzlou lávou, její složení se v průběhu milionů let nezměnilo. Himalájská růžová sůl se těží v Pákistánu. Malované v takovém odstínu kvůli vysokému obsahu živin a nepřítomnosti toxinů. Naturopaths přisuzují léčivým vlastnostem produkt, používají se v čisté formě pro přípravu léků a jídel.

Himalájská sůl - složení

Sůl označuje látky, které dodávají potravině další chuť, ale ne její hlavní složku. Někteří lidé omezují jeho použití. Složení himalájské soli je však spíše léčivem. Může obsahovat 70 až 85 prvků a v obvyklé stolní soli je pouze chlorid sodný. Mezi hlavní složky patří:

 • měď;
 • barya;
 • železo;
 • draslík;
 • jod;
 • molybden;
 • vápník;
 • hořčík;
 • fosforu.

Vědci přisuzují toto množství živin původu soli. Když se konaly pohyby kontinentů, bylo obohaceno a míchalo se s vulkanickou magmou. Nyní se těžba nerostu provádí starověkými metodami, které vylučují explozi nebo použití strojů. Krystaly díky složení mají velkou velikost - o tenisovém míči.

Himalájská lázeňská sůl

Starověký řecký velitel Alexander Veliký používal růžovou kamennou sůl nejen pro potraviny. Když byl položen z povrchu materiálu v lázních. K tomu, v pákistánské dolu řez celé vrstvy soli. Pro moderní stavitele není himalájská sůl ve vaně, sauně nebo parní lázni nová. Tato radost je k dispozici pouze bohatým lidem, protože materiály jsou dodávány z Pákistánu.

Himalájská koupelová sůl - jak používat

Odborníci doporučují použít himalájskou sůl ve vaně v různých formách:

 1. Jako koupelová sůl. Pro tento účel se prodávají sloučeniny s drobky podobné mořské soli. Můžete dát několik hrstí v misce, počkejte na rozpuštění a použití, jak bylo zamýšleno.
 2. Ve formě oblázků. Použité kusy nepravidelného tvaru, uzavřené k kamenům v sauně. Při vystavení vysokým teplotám a vlhkosti se zvyšuje množství vzduchu s obsahem živin.
 3. Jako cihly nebo dlaždice položené na stěnách a podlaze. Na takovém povlaku je užitečné chodit naboso. Složení, které je zapečetěným solným obkladem pro koupel, je roztok chloridu hořečnatého a kaustického magnezitu. Proporce respektují 5: 3. Další způsob, jak se připojit - tekuté sklo, ale není tak odolný.

Tato metoda, kdy se používají dlaždice z himalájské soli, má stále dekorativní funkci: díky své narůžovělé barvě s různými odstíny dávají koupelně koupelně krásný efekt. Pro zvýšení obvodu obvodu je položena osvětlovací diodová páska. Pokud položíte stěny sauny po obvodu, dostanete skutečnou solnou jeskyni. Čas strávený v něm musí být s lékařem vyjednán individuálně. Nemůžete se obávat, že materiál - kamenná sůl do koupele je známá svou tepelnou odolností a po mnoho let zůstane beze změny.

Himalájská růžová potravinová sůl

Dalším způsobem, jak výrobek použít, je přidání do potravin. V této podobě využila svých tibetských mnichů. Používají se malé krystaly: mohou být přidány jako celek do kapaliny, nebo mlety na mlýnek na kávu do malých třísek. Tato konzistence je vhodná pro solení salátů a sendvičů. Himalájská sůl, podle uživatelů, dává pokrmům bohatou chuť.

Himalájská sůl - výhody a škody

Veškeré přínosy a poškození himalájské soli jsou dány jejím složením. Nejcennější vitamíny, mikroprvky, některé z nich jsou kontraindikovány pro ostatní. Mezi hlavní indikace pro jmenování růžové soli jako doplňku stravy pro podporu zdraví lékaři poukazují na to, že téměř všechny látky jsou zcela absorbovány. S tímto:

 • endokrinní onemocnění jsou zmírněna;
 • posílení svalů, včetně srdce a nervového systému;
 • toxiny a strusky odcházejí;
 • obnovuje se metabolismus vody a soli;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • rány se hojí rychle;
 • eliminuje zažívací potíže;
 • úleva pochází z nemocí pohybového aparátu;
 • projevy kožních alergií, lupénky, akné jsou sníženy;
 • celulitida zmizí, pokud používáte solný křoviny, popáleniny přebytečného podkožního tuku;
 • chřipka, sinusitida a další respirační onemocnění.

Použití ve vaření a medicíně bez lékařského dohledu místo prospěchu může být velmi škodlivé. Nejsou žádné přímé kontraindikace soli vyrobené z kamene, ale lidé s takovými chorobami, jako jsou:

 • alergickou reakci na jakoukoliv sůl;
 • tromboflebitida;
 • glaukom;
 • žilní insuficience.

Bezpečná dávka pro vnitřní podání je 1 lžička za den. Je-li do nádobí přidána růžová sůl, je třeba běžné vaření zcela odstranit, aby nedošlo k přesycení a předávkování chloridem sodným. Pro děti do 3 let, nastávající matky, je použití přípravku možné po konzultaci s odborníkem. Je lepší se omezit na inhalaci zahřátých solí a kožních obkladů.

Himalájská solná lampa

Jedním z typů využití je použití himalájských solných lamp. Pro výrobu velkých surových kamenů jsou odebírány, umístěny uvnitř žárovky nebo svíčky. Po zapojení soli do zásuvky se zahřívá z lampy a uvolňuje prospěšné látky do vzduchu. To je úžasný předmět pro výzdobu. V místnosti se solnou lampou lze:

 • očistit vzduch;
 • neutralizovat elektromagnetické záření z domácích spotřebičů.

Cena himalájské soli

Ceny produktů závisí na místě nákupu. Občas se dodává do městských supermarketů a jednoduchých obchodů. Výhoda oproti produktu v internetovém obchodě, kde je pouze fotografie, je zřejmá. Můžete si vzít v ruce a pečlivě zvážit, a pak koupit. Je třeba poznamenat, že čím větší jsou krystaly soli a tmavší barvy, tím vyšší jsou náklady. Orientační ceny - v tabulce:

Typ výrobku

Cena (rub)

Počet

Cihly

250-350

1 ks

Dlaždice

160-250

1 ks

Doplněk stravy

100-150

1 kg

Svítidla

950-4000

1 ks

Video: Růžová himálajská sůl

Recenze

Nikolay, 32 let

Během cesty do Indie koupil růžovou sůl. Tam se prodává v krásných tvarovaných nádobách a vypadá jako vnitřní suvenýr, ale prodávající se ujistil, že by měl být přidán do potravin. Po příjezdu domů jsem četl spoustu zajímavých věcí o produktu, do té míry, že dokáže vyléčit vážné nemoci. Zkusím to.

Olga, 28 let

Používám lampu ze soli. Dostal jsem ho na radu lékaře, když můj syn stále onemocněl poté, co šel do mateřské školy. Bylo nutné sepsat prostřednictvím speciálního webu, který se zabývá dodávkou obdobného zboží. Lampa hoří tupě, během dne není ani znatelná, a v noci nahradí noční světlo úspěchem. Nevím, co je v tom tajemství, ale opravdu máme menší bolest.

Inga, 48 let

Když jsem poprvé viděl tento zázrak od přítele, ukázalo se, že ho přidává do jídla téměř rok. Rozhodl jsem se koupit sám. Zpočátku jsem neměl rád vůni, připomíná trochu shnilých vajec, ale v hotových jídlech se vůbec necítí. Kromě toho piju rozpuštěnou sůl s vodou na prázdný žaludek, jak jsem četl na jednom z lékařských míst. Cítím se energicky, jako v mládí.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: