Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pletení je obchod nespadajícím babičkám před televizi. Jedná se o stylový a všestranný typ vyšívání. Oblečení, dekorační prvky, doplňky pro muže a ženy nejsou daleko od úplného seznamu věcí, které mohou být zdobeny pletenými předměty. Často, lidé, kteří vidí výrobky, které nejsou příliš slušné v obchodech mají zájem o tom, jak háčkování žínku pro začátečníky.

Háčkování houby s napnutými smyčkami

Jak háčkované lýko, schéma s prodlouženými smyčkami:

 1. Řada vzduchových smyček pletená, zavírá v kruhu. Velikost prstence určuje velikost žínku v budoucnosti. Průměrný počet smyček je 40.
 2. Je pleten bez háčkování 7 řádků ve sloupcích.
 3. V osmé řadě pletené prodloužené smyčky. Pečlivě sledujte obvaz tak, aby napnuté smyčky zůstaly za pracovním pásem.
 4. Určete výšku žínku.
 5. Dokončení práce: pár řetězů vzduchových smyček, pak je zapojte do prstence. Knit okraje plátna. Vytvořené řetězy jsou produktové rukojeti. Udělejte délku podle svého uvážení.
 6. Hotový výrobek se otočí naruby.
 7. Vaše žínka je připravena, ale před použitím ji musíte umýt. Pokud chcete, aby se žínka stala měkčí, nalijte na ni vroucí vodu.

Nitě pro pletení žín

Nejlepší volbou při výběru nití bude polypropylenová nit - motouzy, ale ne příliš tlusté. Bast vyrobený z polypropylenu se nejlépe provádí díky motouzu, jako tenká stuha. Pletení do jednoho vlákna je snazší. Tato žínka nebude mít dostatek objemu. Jedna loofa má průměrně 300 metrů nitě. Při nákupu materiálu si zakupte přadeno příze s okrajem, aby nedošlo k plýtvání času hledáním vhodných barev a hustoty. Můžete si koupit polypropylenové motouzy v řemeslných nebo domácích obchodech.

Jak háčkování pletené

Pohodlné pletení žín závisí na jednoduchosti ovládání hlavního nástroje - háčkování. Pro dekorativní prolamované pletení vyžaduje tenký "základ". Tkaní je poněkud drsné, takže stojí za to připomenout, že budete potřebovat dvě nitě k úpletu pro objemnou domácnost. Bylo by nejlepší, když si vezmete hák střední tloušťky (č. 4) a hladkou hlavu, jinak se vlákno během tkaní zlomí.

Jak plést prodloužené smyčky

Prvním krokem k háčkování žínku pro začátečníky by měl být předběžný výcvik. Malý trénink pomůže zvládnout způsob páření pro jeho další použití. Pokyny k pletení podlouhlých smyček háčkování:

 1. Shromáždíme řetěz vzduchových smyček.
 2. Pleteme 3 řady sloupce bez nakida.
 3. Vytvořte smyčku pro zvedání háčků, pak sloup bez háčkování.
 4. Zadejte nástroj v předchozím řádku, vytvořte smyčku.
 5. Palcem zvedněte spáry zdola, udělejte velký prsten.
 6. Vložte nástroj do samotné smyčky základny.
 7. Uchopte motouzy, protáhněte, uchopte znovu a protáhněte se třemi smyčkami.
 8. Opakujte, dokud všechny pletené tkaniny je pokryta chlupaté oblasti.

Jak háčkovat žínku

Krásný koupelnový doplněk můžete vytvořit nejen pomocí nití z motouzu. Barevná a jasná žínka je také pletena silnými nylonovými, sisalovými a lněnými nitěmi. Pro profesionální řemeslníky je to jednoduchý úkol. Pro začátečníky to bude obtížnější, ale krok za krokem háčkování pro začátečníky odhalí veškerou moudrost této jemné věci.

Rukavice

Pro pletení se používá takový výrobek, sisální nebo lněné nitě. Kapron vytvoří pro tento typ výrobku nadměrnou tuhost. Háčkování rukavice je snazší než pletení. To neposkytuje pro usilovnou práci ve formě pletení palce. Takto přizpůsobené rukavice:

 1. Sada 30 vzduchových smyček. Pokud je rukavice na malé ruce - 25.
 2. Plette plátno v kruhových řadách s jedním háčkem. Přistoupíme k další řadě a pijeme jeden vzduch. Délka plátna je určena nezávisle.
 3. Když se dosáhne požadované délky pleteniny, začneme spojovat horní části rukavice. Za tímto účelem se horní a dolní sloupy spolu pletou a upevní.
 4. Šijte všechny části, odstřihněte nit. Váš pomocník je čistý.

Pro koupel

Chcete navštívit tureckou ruskou lázeň? Připravte si praktické příslušenství! Pro krytí koupelnové doplňky vhodné materiály: len, sisal, ramie, loofah, lyk. Design je zvolen odlišně: kulatý tvar, velmi chlupatý, ve formě palčáků - vše dle Vašeho vkusu. Chcete-li vytvořit jednoduché kulaté příslušenství, potřebujete:

 1. Háčkujte 7 smyček, zamkněte do kroužku.
 2. V kruhu plést se sloupci bez nakida.
 3. Průměr výrobku se zvýší. Když dosáhne 17-20 cm - začněte řezat každou řadu.
 4. Plette 5 řádků podobným způsobem. Měli byste mít pletený „pohár“.
 5. Umístěte do kusu pěnové gumy, připevněte rukojeť. V případě potřeby ozdobte.

Školka

Velmi snadná možnost, že i začátečník zvládne. Používejte vícebarevné měkké lněné nitě, aby nedošlo k poškození pokožky dítěte. Vzduchové smyčky typu 50, pletené bez háčkování, nedrhejte nit. Páska je navinuta ve tvaru koule: krátká hrana pásky je umístěna na horní straně pásky. Dlouhý konec pásky je zaveden do výsledného prstence, po kterém jsou oba konce pásky šity.

Háčkované žínky

S jasným schématem, úkol jak háčkování žínku pro začátečníky je vyřešen rychle. Jednolůžkový, plochý, pro koupel, pro děti - výběr je skvělý. Kreativní mistr rozvine svou fantazii a vytvoří úžasnou věc pro koupání, sprchování a návštěvu sauny. Schéma prokazování produktu pomůže objasnit celou teorii tvorby žínku.

Video master tříd: žínku to udělat sami

Bude možné vytvořit neobvyklou žínku s háčkem pro osobu, která se s takovou činností nikdy nesetkala? Ujistěte se, že úkol je jednoduchý i pro začátečníky. Budete mít jistotu v kvalitě materiálů, designu a barev, které si vyberete podle svého vkusu, a žínka bude originální a jedinečná. Videa vám poskytnou podrobné informace o vytváření praktického příslušenství.

S napnutými smyčkami

Kolo

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: