Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Podlahová krytina domu může být nejen zakoupena, ale vyrobena s láskou vlastníma rukama. Mnoho needlewomen může šít koberec z kousků vlastními rukama během několika hodin, pokud používají malé triky ve své výrobě.

Jak to dělá patchwork koberec sám

Existuje mnoho technik, aby se hadřík koberec s vlastními rukama. Každý vám umožní snít a kreativní na téma podlah. Ve speciálních třídách a mistrovských třídách se učí vytvářet trojrozměrné nebo ploché koberce, příjemné hmatové nebo nejjednodušší, „rustikální“ koberce. Při výběru jakékoli techniky je důležité připravit spoustu tkanin, pro které budou staré věci užitečné, zbytečné příze nebo dokonce trička a trička zakoupená za minimální cenu.

Hlavní techniky výroby koberců:

 • Pletení - zde připravené přírodní příze nebo úzké pruhy tkaniny, které jsou spojeny podle klasického schématu.
 • Patchwork je vytvoření mozaiky z různých patchů, které jsou spojeny dohromady.
 • Vazba je podobná pletení, zde se nepoužívají pouze háčkovací pletací jehlice, ale existuje základ, na kterém se aplikují nitě nebo náplasti.
 • Šití - používají se buď copánky z náplastí nebo koule s polstrováním polyesteru - to je způsob, jakým se získává objem.

Ručně pletený koberec z kousků

Chcete-li vytvořit koberec z pruhu tkaniny vlastníma rukama v pleteném stylu, postupujte podle pokynů:

 1. Připravte si materiál pro práci - můžete si vzít stará trička, trička, ze kterých se odříznou spodní švy.
 2. Materiál je řezán nůžkami na úzké dlouhé pásky. Řezání probíhá ve spirále nebo takhle: pruhy jsou rozřezány ve složeném výrobku (trochu před dosažením švu), pak se věc otevře a rozřízne na jednu souvislou pásku.
 3. Můžete použít pletací jehlice pro pletení, ale to je vhodnější udělat to háčkováním.
 4. Koberec je pleten z nejjednodušších vzduchových smyček pomocí jednoduchých háčků - získáte obdélníkový tvar výrobku.
 5. Pokud vezmete 5 smyček, zavřete do kruhu a přidáte smyčky na každém řádku, získáte kulatý tvar.
 6. Pro rozmanitost, můžete míchat barvy - koberec bude dopadat jasné, složité.

Koberce do-it-yourself pomocí patchwork techniky

Krásné a originální zase "patchwork" produkty. Koberce patchworkové tkaniny to udělejte sami ve stylu patchwork snadno. Postupujte podle pokynů:

 1. Připravte si materiál - kousky látky, náplasti, speciálně tematické kousky s potiskem zakoupeným v obchodech nebo na internetu.
 2. Umyjte, otpearte nové tkaniny a staré škrábance škrob, železo.
 3. Pro koberce jsou husté tkaniny perfektní - tvíd, gabard, rouška.
 4. Pro delší životnost výrobku vezměte podšívku - může to být pěnová pryž, syntetický zimovod, pálení nebo hustý koberec.
 5. Všechny kusy látky přinášejí stejnou velikost a tvar, pro toto použití není nutná ševová příloha pro tlusté materiály.
 6. Vezměte si základnu, nalepte na něj všechny kousky látky chaotickým způsobem nebo sledujte určité vzory a obrázky. Vzory pro patchwork lze nalézt ve specializovaných časopisech nebo na internetu.
 7. Když se naučíte jednoduché šití, můžete vyzkoušet koberce se zakřivenými čarami nebo složitými vzory.
 8. Druh patchwork je pletený typ, ve kterém kousky nejsou šité, ale propojené navzájem.
 9. Pro získání měkké rámové rohože můžete použít techniku prošívání, při které se spojí 2 pásy a mezi nimi se pokládá syntetický zimník.

Jak tkát koberec kousků bez háku

Pokud nejste mistrem háčkování, pak máte možnost utkat si koberečky z hadříkových kousků vlastníma rukama, aniž byste to museli používat, pomocí malých triků. Jak na to:

 1. Vezměte speciální velký fotorámeček nebo vytvořte základ pro budoucí výrobek podle požadované velikosti dřeva.
 2. Na dvou protilehlých stranách připevněte hřebíček v krocích po 2, 5 cm.
 3. Pro nitě použijte všechna stejná stará trička nebo trička, nejlépe pletená.
 4. Vytáhněte nit na kolíky - to bude základ.
 5. Vezměte si pracovní vlákno - ať je to kontrast, přeskakujte jej pod základnu a nad ní.
 6. Pokračujte ve vazbě vláken, včetně různých barev.
 7. Chcete-li získat třásně, můžete svázat nitě s sebou a neřezat konce, pro hladké tkaní - jsou lepší řez.
 8. Pravidelné tkaní bude muset dotáhnout do první řady, aby se dosáhlo požadované hustoty.
 9. Po dokončení tkaní odstraňte zbytečné části na nesprávné straně, odstraňte hotový výrobek.
 10. Na přání koberec lze vyzdobit.

Hromadné holicí rohože

Bude to trvat více času a tkaniny, aby objemné koberce z tkaniny s vlastními rukama, ale stojí za to. Obálka je originální, veselá a je velmi příjemná pro děti. Existuje několik typů koberečků:

 1. Základem bambulí - pro něj berou čtvercové kusy látky, jejich tvar koule s výplní ve formě polstrování, šijeme společně.
 2. Babička koberec - pro něj copánky jsou svázané, které pak musí být šité spolu navzájem ve spirále nebo v jakémkoliv jiném pořadí s tlustou, trvanlivou nití.
 3. Řez tlusté pleteniny (svetry) do proužků a nechat se otáčet - pro urychlení procesu můžete pračky umýt pouze v pračce s vodou. Kroucené pásy jsou spojeny dohromady a tvoří objemový koberec.
 4. Můžete plést dlouhou stuhu příze 10 cm široké a několik metrů dlouhé, v každém řádku, pletené poslední smyčku jako kabelku tak, že plátno je zkroucené. Poté vložte materiál ve správném pořadí (spirála, kruh) a sešijte spolu.
 5. Je možné okamžitě splétat spirálu - pro to musíte chytit a plést extrémní smyčku hotového webu.
 6. Chcete-li vytvořit travní koberec ve formě trávy, je třeba připravit základnu - tuhou síť, která se prodává v železářství. Je lepší vzít s velkými buňkami, kam by háček šel. Tkanina na vaření - pletené pásky nebo bavlna. Je lepší začít tkát ze středu - je třeba umístit pásek pod síťovinu a vytáhnout oba konce k přednímu povrchu háčkem, pak kravatu těsný uzel na buněčné stěně s kravatou. Vyplníte všechny buňky, dostanete chlupatý koberec.

Video: udělej si sám koberec z látky

Je snadné vytvořit si vlastní příjemný a praktický koberec z kousků - můžete připojit fantazii nebo si vypůjčit nápady z internetu a časopisů. Váš ručně vázaný koberec rozdá teplo vašich rukou a potěší vás komfortem. Pro lepší pochopení technik jeho implementace, sledujte následující videa, ve kterých jsou jasně a jasně vysvětlena tajemství tvorby stylového produktu.

Patchwork koberec to udělat sám

Babička koberec ze zbytků látky

Tkané kobercové rohože

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: