Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro léčení lézí nebo poruch mozku se často používá nootropní lék Cerebrolysin - instrukce pro použití ampulí obsahují důležité informace o intramuskulárních injekcích pacientům. Roztok má neurotrofní vlastnosti, takže tento nástroj je nepostradatelný při léčbě mrtvice, demence, ztráty sluchu nebo deprese. Komplexní lék ovlivňuje stav nervové tkáně mozku, účinek ampulí je podobný přirozenému procesu růstu neuronů.

Co je Cerebrolysin

Lék je jedinečný lék s vědecky prokázanou neuronální aktivitou, která může skutečně ovlivnit vyšší mozkovou aktivitu. Název fondů v latině nebo INN zní jako „cerebrolysin“. V oficiálním léku se často používají intramuskulární injekce nebo kapičky s Cerebrolysinem, mezinárodní návod k použití obsahuje anotaci a podrobný popis farmakologických vlastností roztoku. Lék začal být propuštěn v roce 1970, výrobcem drogy je společnost Ever Neuro Pharma.

Složení

Mechanismus účinku ampulí je způsoben přítomností účinné látky - cerebrolysinu, jehož koncentrace je 215 mg na 1 ml. Tento peptid je odvozen z mozku prase. Dále byly použity složky, jako je injikovatelná voda a hydroxid sodný (hydroxid sodný). Řešení je možné získat pouze podle lékařského receptu.

Návod k použití Cerebrolysin

Podle návodu k použití pomáhá Cerebrolysin snížit pravděpodobnost infarktu myokardu, zabránit rozvoji edému mozku a zlepšit míru přežití. Před léčbou pacientů musí lékař stanovit dávkování. Tento nástroj je určen výhradně k intramuskulární nebo intravenózní injekci. Maximální přípustná denní dávka je 50 ml, látka podobné koncentrace musí být ředěna isotonickou kapalinou v poměru 1: 2.

Injekce se provádí metodou pomalé intravenózní infuze, aktivní složky léčiva začnou působit ihned po otevření ampule. Z tohoto důvodu by měl být roztok podáván ihned po přípravě, aby nedošlo ke ztrátě terapeutických vlastností. Průběh terapie trvá od 10 do 20 dnů, v závislosti na stavu pacienta, během tohoto období se přípravek užívá denně. Jednorázové injekce jsou považovány za mnohem méně účinné.

Formulář vydání

Injekční roztok o koncentraci 5% je dostupný v lahvičkách nebo ampulích, objem léku se pohybuje od 1 do 30 ml. Každé balení obsahuje 5 lékovek vyrobených z hnědého skla s gumovou zátkou. Prostředky mají světle jantarový odstín, nevydávají se ve formě tablet. Po otevření ampule musí být látka použita okamžitě. Cerebrolysin se doporučuje uchovávat na tmavém místě, chráněném před přímým slunečním zářením. Teplota by neměla překročit 25 stupňů Celsia.

Indikace pro použití

Nootropní lék se používá k léčbě takových degenerativních onemocnění nervového systému jako Alzheimerova choroba. Roztok se také projevuje metabolickými poruchami nebo organickými mozkovými lézemi, což vede k narušení mikrocirkulace a vzniku edému. Lékař může předepsat lék na léčbu pacientů, kteří trpí těmito onemocněními:

 • komplikace po mrtvici;
 • různé duševní poruchy;
 • poranění mozku;
 • mentální retardace u dětí;
 • poškození paměti;
 • nepřítomnost

Dávkování

Pro dosažení požadovaného klinického účinku během léčby je nutné pečlivě dodržovat dávkování uvedené v návodu. Cerebrolysin by měl být podáván pouze podle metody zvolené lékařem, aby se zabránilo rozvoji vedlejších účinků z těla. Doporučená denní dávka pro pacienty trpící kognitivní degradací je 5 až 30 ml denně.

Stejné množství látky je indikováno při metabolických poruchách a patologických stavech organického mozku. Aby se vyloučili účinky cévní mozkové příhody, odborníci předepisují 10 až 50 ml roztoku denně, dávka zůstává nezměněna při léčbě pacientů se zraněním orgánů centrálního nervového systému. Cerebrolysin je dětem předáván pouze tehdy, jsou-li zjištěny neurologické vývojové postižení.

Vedlejší účinky

Ve většině případů lék nezpůsobuje vedlejší účinky, ale někdy může tento nástroj způsobit mnoho nežádoucích účinků. Takoví pacienti jsou depresivní, pociťují nepřiměřenou bolest na hrudi, závratě, ospalost nebo ztrátu chuti k jídlu. Kromě toho existují další projevy, jako jsou únava, dušnost, arteriální hypertenze, syndrom hyperventilace plic. Následující příznaky jsou mnohem méně časté:

 • zimnice;
 • zvýšená záchvatová aktivita;
 • dyspepsie;
 • angioedém;
 • epileptické záchvaty;
 • alergie;
 • anafylaktický šok;
 • průjem;
 • zácpa;
 • horečka;
 • bolest v krku, zádech nebo končetinách.

Cerebrolysin se často používá k léčbě starších osob, takže někdy se výskyt vedlejších účinků nemusí týkat průběhu léčby. Většina negativních klinických projevů se vyvíjí na základě patologických změn v těle, což bylo opakovaně prokázáno vědeckými studiemi. Některé nežádoucí účinky se stejnou frekvencí se objevily jak během injekčního roztoku, tak i po zavedení placeba. Patří mezi ně:

 • třes;
 • letargie;
 • změna krevního tlaku;
 • dušnost;
 • průjem

Kontraindikace

Roztok je kontraindikován u pacientů, kteří jsou přecitlivělí na složky přípravku. Lékaři nedoporučují podávání léku osobám s těžkou poruchou funkce ledvin nebo epileptickým záchvatům. Případy předávkování během injekce nebyly identifikovány. Cerebrolysin je neslučitelný s látkami obsahujícími lipidy nebo látkami ovlivňujícími hodnotu pH. Současné podávání léků může vést k prudkému zhoršení zdravotního stavu.

Léčba v kombinaci s antidepresivy nebo inhibitory monoaminooxidázy způsobuje takové negativní farmakologické reakce jako oslabení imunitního systému. V těhotenství je lék předepisován pouze v nepřítomnosti alternativní metody léčby, během kojení, kojení by mělo být dočasně zastaveno. Roztok má špatnou kompatibilitu s vitamíny, vyváženými aminokyselinami a léky pro léčbu kardiovaskulárních onemocnění, takže je nemíchejte v jedné lahvičce pro infuzi.

Jak píchnout Cerebrolysin

Cerebrolysin byl do injekční stříkačky vytištěn bezprostředně před použitím, obsah ampule je zakázán. Se zavedením léčiva intravenózním katétrem musí být přístroj před a po proceduře promyt 0, 9% roztokem chloridu sodného. Je velmi důležité dodržovat všechna preventivní opatření při injekcích, aby se zabránilo rozvoji negativních reakcí z těla. Pro injekce jsou vhodné pouze produkty s jantarovou barvou, jiné odstíny znamenají vypršení látky.

Intravenózní

U traumatických lézí mozku nebo míchy se provádí cyklus intravenózních injekcí za použití Cerebrolysinu. Léčba se skládá z infuzí, objem roztoku se pohybuje od 10 do 20 ml denně. Terapie trvá 2-3 týdny, poté se dávka sníží na 5-10 ml denně. Doba zotavení trvá asi 20-30 dnů. Vzhledem k neuropatickým vlastnostem léčiva jsou indexy elektroencefalogramu normalizovány a pacienti mají rychlou eliminaci neurologických patologií.

Intramuskulárně

Pouze lékaři vědí, jak píchnout Cerebrolysin intramuskulárně bez negativních důsledků pro pacienta. Nicméně, za určitých životních okolností, mnoho lidí to musí udělat osobně. Například pacienti s ischemickou cévní mozkovou příhodou vyžadují denní intramuskulární injekce 1-2 ml po dobu 20 dnů. Včasná léčba přispívá k rychlejšímu zotavení kognitivních a motorických funkcí.

Nástroj je úspěšně používán pro léčbu hypoacusové a noční enurézy v neuropediatrické praxi. Látka se zředí fyziologickým roztokem a intramuskulárně se injikuje 0, 1 až 0, 2 ml na 1 kg hmotnosti v průběhu měsíce. Pro dosažení stabilního pozitivního výsledku se doporučuje opakovat průběh injekcí 2-3krát ročně. Lék zlepšuje funkci mozku a pomáhá uvolňovat svaly močového měchýře.

Cerebrolysin pro děti

Nootropní lék je určen nejen pro dospělé, ale i pro děti. Pro neurologická onemocnění u kojenců jsou uvedeny injekce s obsahem 1-2 ml roztoku. U dětí do šesti měsíců je doporučená denní dávka 0, 1 ml na 1 kg tělesné hmotnosti, maximální množství látky nesmí překročit 2 ml denně. S každým opakovaným průběhem se zvyšuje účinnost léčby. Léčba pokračuje, dokud nejsou patrné pozitivní změny stavu pacienta.

Cena Cerebrolysin

Moderní počítačový svět poskytuje svým uživatelům mnoho příležitostí. Můžete snadno zjistit, kolik Cerebrolysinu v ampulích stojí pomocí internetu. Nicméně, odborníci nedoporučují nákup řešení na World Wide Web vzhledem k vysoké pravděpodobnosti úrazu do vypršela produkt. Farmaceutika je zárukou kvality, protože zaměstnanci farmaceutických institucí si váží své pověsti.

Název léku

Výrobce

Objem ml

Cena, rub.

Cerebrolysin

Neuro Pharma

1

526

Cerebrolysin

Neuro Pharma

2

954

Cerebrolysin

Neuro Pharma

5

947

Cerebrolysin

Neuro Pharma

10

1372

Cerebrolysin

Neuro Pharma

20

3022

Cerebrolysin

Neuro Pharma

30

4325

Cerebrolysin Analogy

Toto řešení není vhodné pro všechny pacienty, takže pokud je to nutné, můžete najít slušnou náhradu. Analog Celebrolysinu v ampulích je reprezentován následujícími léky: Actovegin, Bravinton, Cavinton, Piracetam, Nootropil. Tablety s podobnými účinky se nazývají: Amilonosar, Vero-Vinpocetin, Glycin, Cavinton, Lutsetam, Mexidol, Neuromet, Piracet, Omaron, Telektol, Encephabol. Na trhu jsou levnější protějšky léků, například: Cerebrolizat, Glycine, Nootropil, Instenon.

Video

Recenze

Marina, 33 let

Po rozvodu s mým prvním manželem jsem byl více než rok v depresi: apatie, slabost, ztráta chuti k jídlu. Matka to nemohla postavit a násilně mě vzala k lékaři, který intravenózně doporučil injekce Cerebrolysinu. Ihned jsem si nevšiml pozitivní účinek tohoto léku. Po měsíci se můj stav zlepšil, únava zmizela.

Nina, 47 let

Moje druhé dítě má lehkou mentální retardaci, takže jsem se obrátil na odborníka na pomoc. Neuropatolog řekl, že Cerebrolysin má koupit v lékárně - instrukce pro použití tohoto řešení obsahovaly všechny informace nezbytné pro léčbu. Po třech měsících terapie jsem si všiml, že se stav mého chlapce vrátil do normálu.

Dmitry, 35 let

Před šesti měsíci jsem měl těžkou operaci na mozku, po které jsem strávil dlouhou dobu na rehabilitaci. Kromě jiných léků jsem měl předepsán stimulátor neurometabolických procesů - Cerebrolysin. Lékaři se domnívají, že lék příznivě ovlivňuje nervovou tkáň. Z jeho použití jsem si nevšiml žádné pozitivní dynamiky.

Petr, 51

Za posledních pět let jsem byl dvakrát v nemocnici kvůli mrtvici. Účel tohoto řešení žádným způsobem neovlivnil můj stav, nepotlačený nootropní účinek ampulí nefungoval. Je mi líto vynaložených peněz, protože náklady na lék jsou mnohem vyšší než průměr. Změnila jsem lékaře a podstoupila léčbu od soukromého neuropatologa, opravdu doufám v uzdravení.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: