Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V oftalmologické praxi u virových nebo alergických očních onemocnění lékaři předepisují roztok Ophthalmoferon pro instilaci, jehož složky mají imunomodulační účinek, bojují proti zánětlivému procesu, zmírňují pocit svědění a pálení. Díky lokální lokální akci nemá přípravek prakticky žádné kontraindikace, nezpůsobuje vedlejší účinky a je vhodný pro dlouhodobou terapeutickou terapii.

Oční kapky Ophthalmoferon

Léčivo Oftalmoferon se používá v oftalmické praxi pro léčbu očních onemocnění virové nebo alergické povahy. Nástroj má antivirový antibakteriální účinek, obsahuje interferon, který stimuluje lokální imunitu. Léčivo má lokální anestetický účinek, pocit pálení a zarudnutí sliznice oka se odstraní do půl hodiny po aplikaci. Předepisuje se jako terapeutický nebo profylaktický prostředek virové konjunktivitidy a alergických onemocnění.

Složení a uvolňovací forma

Tento lék je dostupný ve formě roztoku pro instilaci do očí, což je čirá, bezbarvá kapalina bez sedimentu a nečistot. Lék je balen v polymerových lahvích, vybavených speciálními uzávěry, kapkami, objemem 5 a 10 ml. Hlavní účinnou látkou kapiček je rekombinantní interferon (protein produkovaný lidskými buňkami jako odpověď na invazi viru) a hydrochlorid difenhydraminu. Úplné složení léčiva je uvedeno v tabulce níže.

Látka

Obsah v 1 ml produktu

Interferon lidský rekombinovaný alfa-2

10 000 IU

Diphenhydramin (diphenhydramin hydrochloride)

0, 001 g

Kyselina boritá

0, 0031 g

Polyvinylpyrrolidon

0, 01 g

Polyethylenoxid

0, 05 g

Trilon B

0, 0004 g

Hypromelosa

0, 0003 g

Chlorid sodný

0, 0004 g

Acetát sodný

0, 0007 g

Farmakologický účinek

Oční kapky Oftalmoferon se používá jako součást antivirové léčby adenovirové konjunktivitidy, má protizánětlivý antibakteriální účinek a má regenerační anestetický účinek. Imunomodulační antiproliferativní látka interferon poskytuje imunitní odpověď při virových infekcích oka. Antihistaminické vlastnosti difenhydraminu poskytují antialergický účinek, zmírňuje se edém a snižuje svědění zánětu spojivky.

Indikace pro použití

Antivirové oční kapky Oftalmoferon se podle návodu k použití předepisuje při protizánětlivé terapii konjunktivitidy a keratitidy bakteriální nebo jiné povahy pro herpes infekce oka. Indikace pro použití jsou:

 • adenovirová, hemoragická (enterovirová), herpetická konjunktivitida;
 • alergická konjunktivitida;
 • vezikulární, bodový, bramborový, třeskový, herpetická keratitida;
 • adenovirová nebo herpetická keratokonjunktivitida;
 • herpetickou uveitidu nebo keratouveveitidu;
 • syndrom suchého oka (suchá keratokonjunktivitida);
 • komplikace po operaci rohovky excimerového laseru.

Návod k použití Ophthalmoferon

Návod k použití připojený k léku popisuje obecné schéma a trvání léčby virových očních onemocnění, obsahuje informace o kontraindikacích a vedlejších účincích. Zvláštní pokyny popisují možnost použití u dětí a také během těhotenství a kojení. Účel léčby provádí ošetřující lékař po diagnóze, samoléčba je plná komplikací a zhoršení stavu pacienta.

Proti virům

Při akutních virových onemocněních oka se denně předepisuje 4-6 instilací (instilací), v pravidelných intervalech 1-2 kapky do spojivkového vaku. Po zlepšení stavu se dávka postupně snižuje na 2-3 procedury denně. Délka léčby je určena ošetřujícím lékařem, v závislosti na klinickém obrazu a projevu symptomů, pohybuje se od 2 týdnů do 1, 5 měsíce.

Se suchou keratokonjunktivitidou

Syndrom suchého oka zahrnuje dvě instilace denně (ráno a večer), každá po 1-2 kapkách. Trvání léčby je 25-30 dnů, pak byste si měli přestávku užívat alespoň jeden měsíc. Při absenci terapeutického účinku po 10-14 dnech po zahájení léčby je nutné se poradit s odborníkem na výběr jiného léku.

Pro profylaxi

Jako prostředek profylaxe po kontaktu s pacientem s virovou oční infekcí se předepisují 1-2 kapky Ophthalmoferonu dvakrát denně po dobu 10 dnů. Po operaci, refrakční chirurgii excimerového laseru, se léčivo užívá stejným způsobem, počínaje prvním dnem pooperačního období. V případě onemocnění štěpu a prevence recidivy herpetické keratitidy se do operovaného oka vpraví 2 kapky léku 3-4krát denně po dobu dvou týdnů.

Zvláštní pokyny

Pacienti, kteří používají kontaktní čočky, je musí před instilací přípravku Ophthalmoferon odstranit a nenosit 20-30 minut po aplikaci. Pokud se suspenze objeví v roztoku ve formě sedimentu nebo vloček, je přísně zakázáno používat suspenzi. Před každou instilací musí pacient pečlivě očistit bolavé oko hnisavých sekrecí nebo usušených krust z rohů očí nebo podél linie řas. K tomu použijte vatový tampon nebo kotouč namočený v přečištěné teplé vodě.

Ophthalmoferon během těhotenství

Vzhledem k lokálnímu působení léčiva jeho účinné látky prakticky nevstoupí do systémového oběhu. Zkušenosti s užíváním léku u těhotných žen však nejsou dostatečné, a proto nebyla stanovena 100% bezpečnost vývoje plodu. Rozhodnutí o jmenování léčebného postupu provádí lékař se souhlasem odborníka, který vede těhotenství na individuálním základě, v závislosti na diagnóze a symptomech.

Kojení

Nedostatek výzkumu o použití kapek u žen během laktace nedoporučuje Ophthalmoferon při kojení. Stejně jako v průběhu těhotenství může být lék předepsán odborníkem po diagnóze a přítomnosti akutních indikací, s přihlédnutím k posouzení rizik pro zdraví novorozence. Nepatrný systémový účinek složek léčiva na tělo neumožňuje přerušit kojení během léčebného období.

Ophthalmoferon děti

Podle recenzí pediatrů a očních lékařů je Ophthalmoferon pro děti předepisován bez věkových omezení (včetně novorozenců). Bezvýznamnost systémové expozice složek léčiva pomáhá vyhnout se projevům negativních vedlejších účinků. Během léčby je nutné striktně dodržovat léčebný režim a dávkování vyvinuté ošetřujícím lékařem.

Pro miminka

Jmenování kapek Oftalmoferon dětem do jednoho roku provádí odborník s příslušnými indikacemi. Léčebný režim a dávkování musí být přísně dodržovány. Pokud se zhorší celkový stav dítěte (např. Zvýšení tělesné teploty) nebo dojde k lokálním alergickým kožním reakcím, léčba musí být ukončena a je třeba se poradit s lékařem, aby vybral náhradní léčivo a provedl nezbytné terapeutické postupy k odstranění negativních účinků kapek.

Interakce s léky

Kombinované užívání Ophthalmoferonu s jinými protizánětlivými, kortikosteroidními, antibakteriálními nebo reparativními léky je možné, úprava denní dávky a trvání léčby není nutná. Přijatelné paralelní použití jiných prostředků uvolňování kapek, včetně léků pro léčbu slz.

Vedlejší účinky a předávkování

Užívání léku je dobře snášeno a nevyvolává vedlejší účinky ani při dlouhodobém užívání. V důsledku individuální přecitlivělosti na kteroukoli složku kapek, pálení nebo zarudnutí sliznic, mírný otok očních víček může být pozorována dočasná ztráta zraku. Měli byste se poradit se svým lékařem, pokud máte vyrážku na kůži kolem očí, protože se jedná o příznak alergické reakce na léčivo. Byly zaznamenány případy předávkování drogami.

Kontraindikace

Návod k použití indikuje jako kontraindikaci individuální intoleranci na složky léčiva. Nástroj má lokální účinek, nevstoupí do systémového oběhu, nehromadí se ve tkáních a orgánech těla, proto jsou vyrovnány kontraindikace použití jeho hlavních složek (interferon a diphenhydramin hydrochlorid).

Podmínky prodeje a skladování

Nástroj je k dispozici v lékárnách bez lékařského předpisu. Pro skladování kapek je nutné při teplotě od 2 do 8 ° C na tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti otevřené lahve je 30 dní, neotevřená - až 2 roky.

Analogy

Pokud během léčby nedojde k žádnému terapeutickému účinku nebo dojde k alergické reakci, může lékař doporučit náhradu. Léky pro antivirovou léčbu očních onemocnění, a to jak na bázi interferonu, tak na bázi jiných účinných látek jsou na farmakologickém trhu. Analogy oftalmferonu jsou látky s identickým mechanismem účinku, mezi ně patří:

 • Albucid;
 • Poludan;
 • Aktipol;
 • Floksal;
 • Tobrex

Cena v lékárnách

Kapky na oční léčbu si můžete koupit v nejbližší lékárně nebo na odpovídajícím internetovém zdroji, s domácím doručením. Lékařský předpis pro nákup tohoto léku není vyžadován. Průměrné cenové rozpětí pro různé typy dávek léku je uvedeno v následující tabulce:

Lékárna

Formulář vydání

Cena, rublů

Dialog

Oční kapky, ventil na lahve, 10 ml

248

Okno nápovědy

298

Europharm

310

IFC

343

Recenze

Olesya, 26 let

Během alergické konjunktivitidy, tento lék odkapával třikrát denně, jak předepsal oftalmolog. Symptomy zmizely po týdnu aplikace, celková doba trvání kurzu byla tři týdny, během léčby se pravidelně objevoval nepříjemný pocit filmu na oku, který zasahoval do čtení a řízení automobilu.

Marina, 34 let

Oční herpes léčený po dlouhou dobu, s použitím několika léků. Kapky Oftalmoferon I byl předepsán ke zmírnění alergické reakce. Pohřbívala 8krát denně, každé tři hodiny, a po dvou dnech byl téměř úplně spící. Spadl všech deset dní, jak předepsal lékař, souběžně s pilulkou. Úplně vyléčený za tři týdny.

Sergej, 43 let

Pomocí tohoto léku byla vyléčena herpetická konjunktivitida poslední fáze. Jmenování nebylo okamžitě. Poté, co nahradil dva podobné léky, které neměly žádný pozitivní účinek, přečtěte si recenze na internetu, položil otázku lékaři. Zlepšení začalo druhý den užívání (2 kapky každých 5 hodin), kompletně vyléčené za tři týdny.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: