Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Severní citron je další jméno pro japonské kdoule. Každý rok toto ovoce získává na oblibě při vaření, jako příloha, džem, džem. Růst to nevyžaduje zvláštní podmínky, ale měli byste se řídit pravidly. V důsledku toho budete schopni vyhodnotit všechny příznivé vlastnosti plodů keře.

Co je kdoule?

Kdoule strom se liší velikostí trpaslíka, takže můžete často najít popis: kdoule - keř (malý strom), pěstované za účelem získání ovoce pro výrobu sladkostí. Mohou být také konzumovány bez zpracování. Plody kdoule vypadají jako hruškovité jablko. Původní japonské kdoule je divoká rostlina. Jeho druhé jméno je Chaenomeles Japanese (Chaenomeles), fotografie ukazuje, jak to vypadá. Listy stromu jsou středně velké jako listy jabloně. Plody japonské kdoule žluté, s citronovou příchutí.

Japonské kdoule - výhody a škody

Toto je ovoce, které díky koncentraci prospěšných složek může nepříznivě ovlivnit lidské tělo. Výhody a poškození japonských kdoulí vzhledem k vysokému obsahu biologicky aktivních látek. Výrobek je pomůckou pro:

 • Obezita. Odborníci na výživu doporučují jeho použití, a to nejen kvůli nízkému obsahu kalorií, ale také jako prostředek k posílení kardiovaskulárního a nervového systému.
 • Těhotenství. Nástroj odstraňuje toxikózu, má močopudný účinek. Aplikace zabraňuje tvorbě edému a normalizuje rovnováhu železa a mědi, která slouží jako prevence anémie.
 • Chlad. Vysoký obsah vitamínu C, karotenu, vitaminu E zvyšuje imunitu. Infuze semen je vynikající vykašlávání.
 • Listy a větve stromu jsou také populární v tradiční medicíně a mají léčivé účinky. Infuze a dekory pomáhají posilovat vlasové kořeny, odlehčují pigmentovanou a dokonale čistou mastnou pleť, normalizují hladinu cukru v krvi.

Užitečné vlastnosti japonských kdoule a kontraindikace nutně berou v úvahu. Struktura kůže zhoršuje stav hrtanu, proto se nedoporučuje používat osoby, jejichž povolání je spojeno s aktivitou hlasivek, používat syrové ovoce. Pokud mluvíme o kontraindikacích, nedoporučuje se jíst ovoce pro lidi se zácpou kvůli vysokému obsahu tříslovin. Je zakázáno používat čerstvé kdoule a pleurii.

Japonské kdoule - odrůdy

Nádherný výhled na pupeny různých barev potěší majitele na jaře. Nízké stromy se snadno udržují. Na podzim si můžete vyrobit chutné sladkosti z ovoce, které je dobré pro tělo, zejména pro děti. Příjemné plus je absence alergenů v ovoci. Celkem jsou k dispozici 3 odrůdy japonských kdoulí, z nichž některé jsou na fotografii snadno rozlišitelné, nicméně, mezidruhové odrůdy - asi 500.

Hlavní představitelé rodiny Chaenomeles byli schopni zakořenit v podmínkách středního Ruska. Patří mezi ně následující odrůdy:

 • Granátový náramek. Odráží se v mrazuvzdornosti a rychlém dozrávání plodů. Výška rostliny nepřesahuje 100 cm a květ v průměru - 4 cm.
 • Růžová královna, Falconet Scarlet. Výška stromu dosahuje 3 m, průměr květů je až 4, 5 cm, miluje teplo, proto by rostliny měly být pokryty zimou.
 • Cameo, Pink Trail. Výška keře je pouze asi 1 m, ale v závislosti na odrůdě bude jistě potěšením s jiným zbarvením pupenů. Tam jsou také dva-barevné pupeny.

Japonské kdoule - péče

Původ, stejně jako místo narození tohoto ovoce, je Čína a Japonsko. Nicméně, to může růst v drsných podmínkách. Správná péče o japonské kdoule zaručuje dobrou sklizeň. Jaké podmínky péče vyžaduje okrasný keř?

 • Zalévání by mělo být mírné. Rostlina snadno snáší období sucha, ale nelíbí se jí bohatá vlhkost půdy.
 • Formace. Počet přípustných větví na křoví není větší než 20. Každý rok by měly být odříznuty mrtvé a suché větve ležící na zemi. Tyto manipulace je nutné provádět na jaře.
 • Zimní péče. V zimě by měla být rostlina pokryta tlapkami jedle, malými křovinami - dřevěnými bednami. Během zimního období je nad keřem hodně sněhu.
 • Sklizeň by měla být na podzim. Pokud jablka samy nemají čas dozrát na větvi, pak by měly být přesunuty do chladné místnosti. S dobrou vlhkostí mohou dozrát a skladovat se až do prosince.

Pozorování jednoduchých pravidel péče, za 2-3 roky, můžete získat první plody, jejichž prospěšné vlastnosti jsou známy již od starověku. Sušené kdoule kousky mohou být přidány do kompotů a teplých jídel. Toto ovoce produkuje vynikající pokrmy, které lze snadno nalézt:

 • Japonský kdoule;
 • džemy;
 • kompoty a jiné konzervace;
 • marshmallow, marmeláda;
 • likéry

Japonské kdoule - přistání

Jedná se o teplo-milující rostlinu, takže japonské kdoule je zasazeno na jaře. Půda by měla být volná, jako na fotografii a bez plevele. Pro "lehkost" půdy, můžete přidat trochu písku. Volba umístění budoucího závodu by měla být založena na dobrém světle. Doporučujeme zvolit jižní část chaty, zahradní pozemek. Rostlina netoleruje opětovnou výsadbu, proto je vhodné najít trvalé místo. Tipy:

 1. Příprava jámy pro závod vyžaduje dodržování několika pravidel: šířka nesmí být větší než 0, 6 m, hloubka až 0, 8 metru. Tato jáma musí být naplněna čerstvou zeminou a hnojivem.
 2. Příprava hnojiva: 1-2 kbelíky humusu, 300 g superfosfátu, 30 g dusičnanu draselného a popel ze dřeva.
 3. Když je půda připravena, můžete zasadit rostlinu. Hlavní podmínka: kořenový krk by neměl být vystaven.

Japonské kdoule - chov

Japonské kdoule se šíří dělením, řízky a semeny, poslední metoda je nejoblíbenější. K tomu připravte úrodnou půdu a vysévejte semena (únor-březen). Po 1, 5 měsíci se objeví malé výhonky, které jsou žádoucí pro transplantaci do rašelinových šálků pro posílení kořenového systému. Ke konci května je keř připraven k výsadbě v otevřeném terénu.

Pro reprodukci kdoule řízky na výsadbu materiálu by měl být strach na podzim. Zralé, odříznuté výhonky by měly být skladovány na chladném místě až do jara, a pak zakořeněné řízky zakořeněné v otevřeném terénu. Termín transplantace: od poloviny března, téměř do konce května. Rozmnožování reprodukce je považováno za jednoduché. Sazenice se vysazují ve vzdálenosti asi 1 metru. Období práce - konec jara nebo pozdního podzimu, po kterém lze rostlinu zasadit.

Japonské kdoule - rostoucí

Zahradníci ji pěstují pro krajinářský design. Pěstování japonských kdoulí v tomto případě vyžaduje pouze včasné krmení a řezání suchých a mrtvých větví. Péče o keř by měla být během růstu a plodů. Péče je zkoumání listů pro nemoc. Japonské kdoule obecně nevyžadují velkou pozornost a vysoké náklady na údržbu. Při dodržení požadavků je možné pěstovat ovocné keře, které kvetou na jaře a potěší se prospěšnými plody na podzim.

Henomely - japonské kdoule

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: