Dívky mohou začít jezdit na kolečkových bruslích od 3 let, kdy jsou vestibulární a muskuloskeletální přístroje již plně vyvinuté, aby udržely rovnováhu a manévr. Modely pro dívky se liší od válečků pro chlapce hlavně v barvách (růžová, červená). Zvláště populární posuvné modely.

Jak si vybrat videa pro dívky

Pro vybrané válce jsou důležité vlastnosti jako stabilita, lehkost, anatomická, tuhost a pevnost. Nejprve se rozhodněte pro návrh. Typy válců:

 • Quad Nechte si namontovat pár kol. Rozdíl ve stabilitě, ovladatelnosti, ale vysoká rychlost v nich nebude fungovat. Vhodné pro nejmenší skútry a ty, kteří se začínají učit jezdit.
 • Inlaydes Kolečkové brusle mají upevnění kol v jedné linii. Musí být schopni udržet rovnováhu. Rychlost těchto videí lze vytvořit slušně. V závislosti na provedení jsou posuvné (univerzální), s tvrdou a měkkou botou.

Chcete-li vybrat vhodný model pro dívku, kterou potřebujete, v závislosti na stupni její dovednosti a věku. Zvažte následující tipy:

 • Pokud chcete naučit svou dceru stát na kolečkových bruslích od 3 let, pak věnujte pozornost čtyřkolce. Je pravda, že nalezení modelu správné velikosti bude velmi obtížné.
 • Dívka ve věku 5–7 let, která má začít, by také byla ráda trénovat ve čtyřkolkách. Pokud se rozhodnete pro nákup inline pro to, pak se ujistěte, že jsou lehké a pohodlné, mají tuhé boty, plastový rám a polyuretanová kola. Návrh by měl být posuvný.
 • V závislosti na úrovni dovedností mohou mít kolečkové brusle pro dívky ve věku 8–10 let tvrdou i měkkou obuv. Typ rámu nezáleží na tom, zda je válec již s jistotou bruslí. Pro tuto věkovou skupinu se doporučují posuvné modely, protože dětská noha nadále aktivně roste.
 • Dospívající dívka ve věku 11–13 let se může starat o jednorozměrné inline. V závislosti na tom, jak dobře se valí, zvedněte válečky měkkou nebo tvrdou botou. Přednost je lepší dát první - jsou lehké, rychlejší a "dýchat". Velkou důležitost v této věkové kategorii má také design kolečkových bruslí.

Vezměte v úvahu obecná doporučení pro výběr videí pro dívky. Více o nich:

 • Jděte nakupovat se svým dítětem. Velikost válečků musí odpovídat velikosti dívčí nohy, jinak se zranění a vředy nemohou vyhnout. Vyzkoušejte je na bavlněné ponožce. Nechte své dítě chodit po nich minimálně 5 minut a pokuste se jet. Důležité je nepřítomnost nepohodlí, zhroucení nohou nebo dovnitř. Zhodnoťte spolehlivost fixace a šněrování.
 • Pro začátečníky je velmi důležité, aby byly nohy bezpečně upevněny v botě. Modely s měkkou botou lze zakoupit pro holčičky, jejichž úroveň dovedností je nadprůměrná.
 • Věnujte pozornost výrobci. Fila, K2, Powerslide Rollerblade, Roces, USD, SEBA a další fungují dobře.
 • Nákup kluzných kolečkových bruslí pro dívky ušetří v blízké budoucnosti nákup nových modelů.
 • Hodnotit sílu rámce. Může být vyrobena z plastu nebo slitiny hořčíku a hliníku. Pro začátečníky je lepší koupit válečky s plastovým rámem.
 • Kola pro válce jsou vyrobena z plastu, polyvinylchloridu nebo polyuretanu. První z nich jsou nejlevnější, ale rychle se opotřebovávají. Ty mají odlišnou tuhost - používají se jak ve fitness modelech pro dívky, tak v reklamách pro agresivní bruslení. Je pravda, že takový mladý sportovec stále potřebuje růst. Třetí kola mají střední tvrdost a vysokou odolnost proti opotřebení.
 • Optimální velikost kol pro dětské modely je 76–80 mm. Jejich tuhost by měla být mírná. Často jsou označeny od 78A do 80A. Kola pro děti videa jsou někdy 3, ne 4 - to je normální.

Kolečkové brusle pro dívky

Plánování nákupu dětských videí pro sportovní či běžné procházky, studium a porovnání vlastností, ceny modelů od oblíbených značek. Volba je v současné době obrovská. Na trhu najdete spoustu modelů pro holčičky, které jsou zdobeny kamínky - díky nimž je vzhled obuvi stylovější a efektnější. Válečky pro dívky následujících značek se staly velmi populární:

 • Akce;
 • Amico;
 • Ridex;
 • Poháry.

Ridex

Jméno

Cena

Charakteristiky

Pros

Nevýhody

Ridex Zataženo

2185 r.

Barva - růžová, bílá, typ - posuvné, počet kol - 4, třída ložisek - ABEC 5, bota - středně tvrdá, materiál - textil, polyuretanová pěna, PVC, rám - plast, je zde patní brzda, textilní smyčka pro snadné nasazení, váha v balení - 2, 19 kg.

Pohodlná podšívka, stélka, dobrá fixace kotníku, můžete zatlačit botu do 4 stylových stylových provedení.

Trochu těžší než analogy.

Ridex Sweety

2385 r.

Barvy - fialová, tyrkysová, bílá, typ - posuvná, úroveň přípravy - začátečník, rozměry - 34/37, podešev - plast, rám - hliník, materiály bot - textil, plast, umělá kůže, polyuretanová pěna, třída ložisek - ABEC 7, sada - 2 úhlové šestihranné klíče, pohodlná taška, je zde brzda.

Měkká kola zajišťují tichý a hladký pohyb, odolný rám, ložiska odolná proti opotřebení, výborný design, pohyb od sebe.

Je to drahé.

Akce

Jméno

Cena

Charakteristiky

Pros

Nevýhody

Činnost PW-120-1

1590 r.

Barva - bílá, růžová, typ - posuvné, velikost - 31/34, podvozek - plast, bota - plast, počet kol - 3, materiál kola - polyvinylchlorid, rozměry - 64x24 mm, materiál obložení - EVA, upevňovací systém - klipy s svorky, cíl - amatérské bruslení, je zde brzda, sada os, imbusový klíč, hmotnost v balení je 1, 85 kg.

Lehká konstrukce, lepší boční podpora, rozumná cena.

Méně funkční ve srovnání se 4-kolem.

Činnost PW-717

2379 s.

Barva - bílá, růžová, fialová, typ - posuvná, ložiska - ABEC-5, kola - polyuretan, průměr - 72 mm, množství - 3, obuv - měkká, rám - polypropylen, účel - pro milovníky, je zde sada pro přeskupení kol, hmotnost - 2, 65 kg.

K dispozici je systém Parallel Wheels pro přeskupení zadních a předních kol ve dvou řadách, měkká, pohodlná obuv, dobře padnoucí.

Dražší analoga, hodně váhy.

Poháry

Jméno

Cena

Charakteristiky

Pros

Nevýhody

Poháry 290228

2139 r.

Barva - červenošedá, velikost - M (37-40), typ - posuvný, rám - plast, třída ložiska - 608Z, počet kol - 4, průměr - 64 mm, hmotnost - 2, 3 kg.

Vynikající design, dobré zpracování, měkká a pohodlná obuv.

Ne

Poháry 290178

2139 r.

Barva - bílá-růžová, velikost - XS (29–32), typ - posuvný, rám - plast, třída ložiska - 608Z, počet kol - 4, průměr - 64 mm, hmotnost - 2, 3 kg.

Stylový vzhled, měkké, pohodlné, dobré zpracování.

Předražené pro tuto velikost.

Amico

Jméno

Cena

Charakteristiky

Pros

Nevýhody

Amico 352247

1425 str.

Barva - modrá, zelená, velikost - 31–34, typ - posuvné, počet kol - 3, průměr - 65 mm, materiál rámu - plast, určený pro začátečníky, hmotnost - 1, 52 kg.

Lehká a trvanlivá, jasná, rozumná cena.

Méně funkčnosti než 4-kolové protějšky.

Amico 352237

1425 str.

Barva - modrá, zelená, velikost - 35–38, typ konstrukce - posuvné, kola - 3, průměr - 65 mm, rám - plast, určený pro začátečníky, hmotnost - 1, 52 kg.

Rozumná cena, lehké, pohodlné, světlé barvy.

Méně funkční než 4-kolové protějšky.

Video

Kategorie: