Kojení od ženy vyžaduje dodržení méně přísných pravidel než těhotenství, protože chuť a kvalita mateřského mléka závisí na chování a zvycích mladé matky. Některé potraviny jsou zakázány, takže drobky nemají bolest břicha. Je možné jíst zmrzlinovou kojící matku, vše záleží na složení lahůdek a věku dítěte.

Co je to škodlivá zmrzlina s HB

Seznam zakázaných potravin zpravidla zahrnuje vejce, alkohol, sycené nápoje, česnek, čerstvé okurky, cibuli, ředkvičky. Škodlivé účinky trávení dítěte jsou zřejmé. Je to možné pro kojící máma zmrzlina, protože to vypadá neškodná pochoutka? Než se však pokusíte o pohár, měli byste si pečlivě prostudovat složení. Dokonce i přírodní dezert může vyvolat alergickou reakci. Zmrzlina obsahuje protein kravského mléka a řadu škodlivých přísad, na které může tělo novorozence reagovat negativně.

Je to možné pro kojící máma zmrzlina, a když je tento dezert zaveden do stravy? Před několika lety by bylo snadnější odpovědět na tuto otázku, protože delikatesa byla vyrobena z přírodních surovin, měla krátkou trvanlivost, neobsahovala emulgátory, barviva a vůně. Například, sovětská zmrzlina byla velmi chutná, protože to obsahovalo jen mléko, živočišný tuk a cukr. Přípravek s takovým složením nemůže způsobit, že mateřské mléko je škodlivé a chutné. Zákaz mohl jíst jen zmrzlinu, která obsahovala příliš mnoho tuku.

Je možné při kojení používat zmrzlinu moderních výrobců - otázka je mnohem složitější. Nákup moučníků zpravidla obsahuje syntetické tuky, které nahrazují mléčné výrobky, což zlevňuje proces výroby výrobku. Jíst tyto složky vede k obezitě, ateroskleróze a rozvoji nádorových nádorů nejen u dětí, ale také u dospělých. Kromě toho je palmový nebo kokosový olej špatně stravitelný, proto se hromadí v lidském těle.

Než budete jíst lék, věnujte pozornost jeho skladovatelnosti. Pokud tato doba přesáhne 6 měsíců, pak při výrobě produktu se použijí emulgátory a stabilizátory. Tyto doplňky nepoškozují dospělého, ale tělo dítěte je destruktivní. Můžu jíst zmrzlinovou kojící mámu? S ohledem na výše uvedené argumenty není snadné učinit závěr. Jíst tento dezert by měl být opatrný a je lepší vyloučit z stravy mladé matky.

Potravinářské stabilizátory a emulgátory

Moderní zmrzlina, zakoupená v obchodě, obsahuje konzervační látky, chemické nečistoty. To vše během laktace je nežádoucí. Taková ikona na obalu: E471 označuje přítomnost emulgátorů a stabilizátorů ve složení produktu. Takzvané speciální mastné kyseliny, které se dělí na monoglyceridy a diglyceridy. Pomáhají míchat do homogenní hmoty složek zmrzliny. Aditivum je považováno za neškodné pro dospělé, ale vysoce nežádoucí pro dětskou výživu.

Co je to škodlivý náhradní mléčný tuk

Na moderním trhu nabízí spoustu různých produktů, mezi které patří ZMZH. Chcete-li zjistit, zda je tato složka škodlivá pro novorozené dítě a zda je to možné pro kojící matky zmrzliny, která obsahuje takové náhražky, musíte vědět, jak jsou vyrobeny:

 1. Palmový olej se získává z ovoce, jader a semen tropických stromů. Produkt je podobný složení jako kakaové máslo. Náhrada se provádí za účelem snížení nákladů na různé produkty. Ve své čisté formě se tuk používá pro smažení. Tento produkt je špatně stravitelný a může se hromadit v lidském těle, což způsobuje rozvoj rakoviny, obezity.
 2. Kokosový olej se vyrábí z kopry. Zpravidla se jedná o lisování za horka předsušené kokosové buničiny. Lisování za studena se používá mnohem méně často. Kokosový olej se používá v kosmetickém průmyslu, při výrobě mýdla, při výrobě margarínu. Pro tělo dítěte je tento výrobek velmi nebezpečný.

Barviva v zmrzlině

Moderní výrobci nabízejí pro každou chuť mnoho nových odrůd zmrzliny. Do výrobku se zpravidla přidávají potravinářská barviva. Lze je rozdělit do dvou typů: přírodní a syntetický. Do první kategorie patří rostlinné extrakty, výtažky z kořenů nebo listů oplodí, drcené květiny, ovocné a bobulové šťávy. Druhý typ barviv (syntetický původ) se však používá mnohem častěji. Patří mezi ně doplňky E100-199. Je nemožné pojmenovat dezert s takovými přísadami užitečnými pro mladou matku s kojením.

Co si vybrat zmrzlinu

Tento dezert je vyroben na základě bobulí a ovoce nebo kravského mléka. Zda je možné kojící matce jíst zmrzlinu, závisí především na jejím složení a přítomnosti alergie u novorozence na specifické látky. Pediatři nedoporučují ženy používat, po narození dětí je pochoutka ve velkém množství. Mléčná bílkovina velmi často způsobuje zažívací potíže u dětí. Zmrzlina, ve které je nahrazena kokosovým olejem nebo palmovým olejem - není také nejlepším jídlem pro kojící matky.

Mléko je zcela nepřítomné v různých ovocných sorbetech. Tento dezert však obsahuje hodně cukru (dvakrát více než zmrzlina). Kromě toho, použití přírodních šťáv ve výrobě nemusí říkat, zpravidla jsou barevné prášky, příchutě a dalších chemických složek. Pokud mladá matka opravdu chce jíst zmrzlinu, je lepší ji vařit sami. Nedoporučuje se však zneužívat i domácí pochoutky.

Zakoupeno

Prefabrikovaná zmrzlina má velký počet minusů:

 • vždy obsahuje zahušťovadla, stabilizátory a emulgátory;
 • většina složek produktu je nepřirozená;
 • některé složky jsou toxické i pro dospělé;
 • kalorický produkt je velmi vysoký.

Domácí delikatesa

Mohu krmit zmrzlinu? Domácí delikatesa vyrobená z přírodních surovin, povolená v malých množstvích. Existuje mnoho receptů na výrobu smetany, kozy nebo kravského mléka dezert. Sledujte však svou stravu tak, aby se mateřské mléko nestávalo příliš tlustým nebo bez chuti. V opačném případě bude dítě pociťovat koliku, průjem nebo nadýmání, a ne jediná matka by to chtěla.

Jak vstoupit do stravy

Příliš kategorické řešení problému výživy během laktace je špatné. Mladá maminka by si měla odpočinout a dopřát si tělo s různými dobroty, aby měla dobrou náladu. Pravidla by však neměla být opomíjena:

 1. Poprvé si vyberte nízkotučné odrůdy.
 2. Nejezte zmrzlinu s čokoládou a dalšími přísadami.
 3. Sledujte stav dítěte. Pokud máte koliku nebo alergie, vyloučte tento dezert ze stravy.

Zmrzlina recept doma

Sladké kozy mohou vyzkoušet kozí domácí zmrzlinu:

 1. Smíchejte 3 žloutky, 2 lžíce mouky a 150 g cukru.
 2. Vezměte litr mléka. Lehce zahřejte jednu část a přidejte další k ostatním složkám.
 3. Šlehanou směs nalijte do předehřátého mléka.
 4. Udržujte na nízké teplotě, za stálého míchání.
 5. Když směs zhustne, ochlaďte ji a nalijte ji do výrobny zmrzliny.

Video: výhody a poškození zmrzliny

Kategorie: