Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Teplo a něžnost duše, energie lásky, které jsou zabalené do oděvů svázaných pečujícími rukama, se dotýkají. Věci od matky, babičky, milované ženy nebo sestry se zahřejí v lednu zima nebo na chladný červnový den. Chcete-li vyzdobit jednoduché pletení, aktualizovat starý model, vytvořit vynikající výšivky na pletené výrobky vytvořit unikátní ručně vyrobené oblečení. Světlé, chytlavé nebo tlumené, v pastelových barvách, elegantní s použitím lesklých korálků, dodá teplým věcem jedinečné zvýraznění.

Jak vyrábět výšivky na pletené nebo pletené tkaniny

Útulné, teplé svetry, prolamované šaty, klobouky, módní šaty (šály), palčáky a rukavice budou hrát s novými barvami. Udělejte kreativní úsilí a ozdobte je neobvyklými kresbami, vzory, ornamenty. Výšivka na pletených výrobcích má několik vlastností:

 1. Je možné provádět různé vzory a švy, a to jak na samostatných částech nestlačené věci (rukávy, police, límec), tak na konfekci.
 2. Tradiční pro většinu typů výšivkových vyšívacích obručí v tomto případě nebude potřeba. Heterogenita pleteniny narušuje proporce vzoru a může také způsobit zakřivení pletené základny.
 3. Při výběru jehly ve specializovaném obchodě s výšivkami věnujte pozornost:
  • štítek "pro pletené / pletené zboží". Takové jehly mají různou tloušťku a tupou špičku, aby nedošlo k rozdělení nitě vyšívací čepele. Pokud není možné koupit hotovou jehlu, otupte špičku obyčejného hrotu smirkovým hadříkem.
  • průměr jehly Mělo by být vybráno na velikost nitě tlustší: bude snazší vlákno nit.
 4. Tloušťka hlavního nitě výšivky by měla být stejná jako tloušťka nitě použité k úpletu nebo háčkování. Pak bude výšivka padat rovně, aniž by se vytvářely mezery (prázdné prostory) nebo konvexní, zhruba vypadající výkresy.
 5. Pro kreslení na pletených konturách složitého vzoru použijte speciální tkaninu - flizelinom nebo pauzovací papír. Přeneste vzor na tkaninu, přilepte ho teplým železem. Tato metoda umožňuje hladké, rovnoměrné vyšívání bez zohlednění nepravidelností úpletu. Vzor tažený na pauzovacím papíru je šitý obrysy stehů podél obrysu a poté je papír odstraněn.
 6. Při výběru nití pro vyšívání na úpletu vyberte barvy, barvy, které jsou harmonicky kombinovány s barvou, nebo kontrastní barvy. Vlněná, syntetická příze, metalizovaná stříbrným nebo zlatým třpytem.

Typy vyšívacích stehů

Začíná se učit umění výšivek, ať už na pleteninách, pleteninách nebo batistech, věnujte pozornost vývoji jednoduchých švů. K tomu budete potřebovat:

 • Plátno (jinak - počítací tkanina). Jedná se o materiál s velkým propletením osnovy a útku. Rovnoměrně rozmístěné nitě tvoří buňky stejné velikosti, což značně zjednodušuje proces učení.
 • Jehla a nit. Tloušťka jehly bude záviset na zvolené niti, lišící se větším směrem o jednu velikost.
 • Obruč. Toto zařízení je jednoduše nezbytné pro začínající řemeslníky: zajišťuje dokonalé napnutí tkaniny během vyšívání.

Vyšívací stehy jsou tedy rozděleny na:

 1. Přímo (prvoky). Jsou základem většiny výšivek a vytvářejí krásný okraj kolem obrysu vzoru. Tato technika zahrnuje:
  1. Stalked šev.
  2. "Jehlou vpřed" (odvážně, on basting steh) a jeho odrůdy.
  3. Tambourič. Vypadá to jako elegantní řetěz krásných smyček.
  4. "Jehla zpět." Představuje spojitou řadu stehů stejné velikosti. Použití plátna pomůže upravit správné napětí nití a velikost švů.
 2. Stehy s efektem "vázání" a křížení nití.
 3. "Loop." Tento steh, který je seznámen s výukou práce ve škole pro většinu dívek, se používá pro ruční šití pro zatáčení.
 4. Chevron (nebo "koza"). Když se vrátím k lekcím o vzdělávání, nezapomeňte, jak učitel vysvětlil pravidla lemování sukně nebo nohavic. Tohle je nejoblíbenější "koza". Výšivka se provádí zleva doprava. Stehy by měly jít ve tvaru písmene V s křížovým závitem v horní a dolní části švu.
 5. Steh "smyčka" a jeho variace jsou založeny na vyšívací technice řetězových stehů.
 6. "Uzly". Výsledkem by měl být trojrozměrný tvar se stehem, kolem kterého je nit několikrát zabalena. Rokoková technika je jednou z odrůd vázaného stehu.
 7. Vyšívací vzory na výrobcích saténový steh: s podlahou, obyčejnou přední stranou, stínem, rybí kosti, reliéfem, rumunskými stehy.

Vyšívací nit

Při provádění různých typů výšivek na pleteninách nevytvářejte uzliny na nesprávné straně. Upevnění konce závitu se provádí následujícím způsobem: navlékněte první steh a nechte „ocas“ několik centimetrů na špatné straně. Dělat další švy podle vzoru, řez tohoto kusu do výšivky. Zvažte pravidla pro zavádění hlavních typů stehů s podrobným popisem.

Přímý šev

Proveďte první úpletovou jehlu. Přiveďte jehlu dopředu. Ve vzdálenosti 4-5 mm sešívejte steh a nit s jehlou dovnitř. Opakujte řádek podle potřeby, takže švy na obou stranách pleteniny dokonce.

Sutura smyčka

Stehy jsou kolmé k okraji vzoru. Výšivka by měla být spuštěna ze strany naproti obrysu vzoru. Proveďte první šev, propíchněte tkaninu nejprve z "obličeje" a pak zevnitř. Dostaňte hlavní nit pod jehlu tak, aby se obalila kolem posledního od zdola doprava.

Rokoko

Tento typ vázaného švu je ideální pro vyšívání objemových lístků různých barev, stonků nebo listů na pletených výrobcích. Provádí se podobně jako technika stehu, pouze počet „obvodů“ jehly nebo jejích vinutí se vypočítá jako poměr požadované délky stehu k tloušťce nitě.

Kříž

Pletený výrobek propíchněte jehlou a položte ji na přední stranu. Vytvořte imaginární čtvercový steh šikmo doprava zdola nahoru. Zevnitř ven, jít dolů podél strany stejného čtverce a udělat šev na levé straně, zrcadlení předchozí.

Nodule

Nasaďte jehlu do pleteniny. Vraťte potřebný počet závitů zleva doprava závitem a znovu vložte jehlu do výchozího místa vpichu. Věnujte pozornost: aby byl uzel krásný, musíte udržet hlavní závit rovný a těsný.

Smyčka ve smyčce

Opakuje vzor smyčky ve tvaru písmene V. Může být prováděna horizontálně nebo vertikálně ("sloupec"). Nasaďte jehlu na "tvář" na základně smyčky. Pak propíchněte tkaninu mezi nitěmi na horním okraji této smyčky. Kruh z vnitřní strany obrysu, propíchnutí plátna na druhém konci vrcholu. Vraťte jehlu na začátek očka.

Hladký povrch

Když vyšíváte saténový steh, musíte použít pauzovací papír nebo flizelin k přenesení vzoru na pletený výrobek. Při provádění stehů se snažte, aby vzdálenost mezi nimi byla tloušťka nitě, jinak bude vzorek ležet nerovnoměrně.

Korálky

Výšivky na pletených výrobcích s malými, duhovými lehkými korálky dodají elegantní a elegantní vzhled šatní skříni. Být na vrcholu popularity posledních několika sezón, vypadá to vhodné a stylové na věci vyrobené ve stylu etno nebo země, rocker svetry a dospívající pletené příděly. Přední módní domy - Moschino, D & G - nabízejí beadworking oblečení od plavek po teplé pletené kabáty. Další informace o beadworku.

Hedvábné stuhy

Zdobení pleteniny pomocí hedvábných stužek promění věc na nádherné návrháře oblečení. Květinové motivy jsou vhodné pro tuto techniku: různé kytice, krásné kresby konvolučních rostlin roztroušených bobulemi. Stuha výšivky zahrnuje vytvoření trojrozměrného vzoru ve 3D. Kombinace nitě a páskových komponentů v dětských kresbách vypadá stylově a neobvykle.

Vzdělávací video návody vyšívání pletené látky

Rafinovanost a originalita dávají pleteným výrobkům ručně vyšívané neobvyklé vzory, jasné vzory. Po zvládnutí techniky hlavních stehů můžete ozdobit pletený svetr nebo čepici, rukavice, pletené šaty s krásnými květinami, korálky, stuhy. Oblíbené kreslené postavičky nebo pohádkové postavy, které ožívají na dětském oblečení, potěší ty nejmenší. Video tutoriály vás seznámí se složitostí řemeslného zpracování a odhalí vlastnosti výšivky na pletených výrobcích.

Mistr třídy na vyšívání květin

Jak ozdobit pletený svetr

Hromadná výšivka

Vzory a vzory pro vyšívání

Výšivka na pletených výrobcích vypadá elegantně. Vzory od jednoduchých srdcí pro začínající řemeslníky až po nejsložitější objemové práce. Je nutné zdůraznit tento druh vyšívání, jako je použití loga na oděvy: stylový vzor ozdobí jakýkoli "sjednocený" šatník. Vynikající květinové nástěnné malby vypadají perfektně na každodenních věcech a zahřívají teplo duše. Dětské oblečení se bude hrát s jasnými barvami s výšivkou ve stylu „ručně vyrobené matky“: vtipné gejzíčky, oblíbená zvířata, vtipné dopisy zdůrazní originalitu a styl pleteného výrobku.

Pro dospělé

Posledních pár sezón etno motivy neztratily svou popularitu ve světě módy. Vynikající květinové vzory, vyšívané na výrobku zakoupeném nebo spojeném s vlastními rukama, dodají jedinečnou chuť. Proveďte všechny vrstevnice s přímými stehy: „rybí kosti“, „kapradiny“ nebo švy, můžete krásně vyšívat nohy květin a vazby; pro lemování listů a květenství použijte techniku "zpět na jehlu" nebo oboustranný odvážný šev. Vyplnění vnitřku výšivky se nejlépe provádí saténovým stehem:

 • Umění je dobré pro postavy se zubatými hranami a odstínem modulace ve středu obrazu;
 • zvýraznit barevné funkce, dát objem pomoci techniku "konvexní" hladké.

Pro děti

Chcete potěšit vaše dítě obrazem vašich oblíbených pohádkových hrdinů nebo stylovým, moderním logem? Použijte tipy a rady slavných návrhářů a stylistů:

 1. Světlé, krásné dopisy, vyšívané technikou "smyčky ve smyčce", potěší malé chytré a chytré dívky. Srdce, legrační zvířata, kreslené postavičky jsou skvělý způsob, jak vyzdobit pletené oblečení pro děti.
 2. Brilantní, duhové barvy duhových ozdob s korálky, stuhami, nášivkami a výšivkami potěší mladé dámy. Snímky oblíbených princezny nebo panenky Monster High budou pro dívky nečekaným a příjemným překvapením.
 3. Pletené výrobky příslušného předmětu budou skvělým dárkem pro novoroční svátky: roztomilé sněhové vločky, norské vzory na kloboucích a palčácích budou přivedeny do Sněhové královny, tým Santa Claus s jeleny na svetr bude skvělým dárkem pro vánoční stromky pro chlapce.

Vzorky výšivek na pletených šatech

Komplikované vzory pro vyšívání na pletených výrobcích vyžadují dovednost, trpělivost a velkou touhu učinit exkluzivní věc exkluzivní. Četné "tréninky" pomohou naučit se dovednosti. Začněte s nejjednoduššími ornamenty, obrázky. Takže budete zvládat techniku rovnoměrného rozložení stehů, naučit se různé typy švů, pochopit nuance napětí nitě a látky.

Jaké výšivky na pletení zaujmou jak začínající mistři, tak i zkušené jehly? Kouzlo a trend věcí dávají různé motivy. To je:

 1. Nádherné květinové kresby zdobí dámské pletené vesty nebo šaty.
 2. "Srdce" motivy s chladnými nápisy pro stylový šatník teenagera.
 3. Přísná, klasická loga, vyrobená z oboustranného saténového stehu. Zdůrazňují nenápadnou eleganci pánského úpletu.
 4. Lidové motivy s použitím švu "cross", "švýcarské" výšivky. Budou dávat zvláštní chuť na pletené předměty ve stylu etno.
 5. Grafické tisky s portréty neprošly milovníky vyšívání. Vytváření takové, můžete použít v organické kombinace techniky nášivky, termální překlady, neobvyklé, honosné (s kameny, kamínky a korálky) techniky dekorativní švy.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: