Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Rotoped simuluje cyklistiku, takže je skvělý pro trénink nejen v tělocvičně, ale i doma. Rotoped je také důležitý pro ty lidi, kteří chtějí ztratit nadváhu, protože na něm jsou nastaveny různé režimy, a čím větší je vzestup, tím rychleji se spálí kalorie. Rotoped pro hubnutí je účinný díky zatížení na spodní části těla. Tělo ztrácí váhu a hýždě, nohy a stehna se stávají svůdnou úlevou.

Je simulátor účinný pro hubnutí?

Rotoped je schopen poskytnout tělu intenzivní dynamickou zátěž, s níž se aktivní ztráta tělesné hmotnosti stává realitou. Účinek je snadno viditelný po pouhých dvou týdnech pravidelných tréninků, pokud se zamýšlený režim nemění. Výsledkem je vytrvalost, velká touha zhubnout a výhody rotopedu:

 1. Výcvik na rotopedu je nejen výborným aerobním cvičením, ale také účinnou prevencí onemocnění kardiovaskulárního systému. Při pravidelných cvičeních se krevní tlak v průběhu času stabilizuje a snižuje se riziko vaskulárního nebo srdečního onemocnění. Systematické školení odstraňuje z těla "špatný" cholesterol, který přispívá k rozvoji mnoha závažných onemocnění.
 2. Muži i ženy se systematickým cvičením na stacionárním kole dostanou štíhlé nohy, krásné hýždě a elastické boky, protože simulátor je zaměřen na práci svalů dolních končetin.
 3. části těla.
 4. Pro lidi, kteří trpí artritidou nebo mají zranění, takové cvičení vám pomohou hrát sporty bez velkých nákladů na klouby, kotníky nebo kolena.
 5. Zvyšuje metabolismus v těle, proto je účinný při hubnutí. Množství vynaložených kalorií je srovnatelné s kalorií vynaloženými při běhu na běžeckém pásu. V závislosti na nastavené zátěži se během 40 minut trénuje až 500 kcal.

Jak si vybrat kolo?

Moderní trh nabízí velké množství domácích kol. Při výběru takové techniky není ztráta obtížná. Chcete-li zjistit, co nejlépe sedí, podívejme se, jaké typy rotopedů jsou a pro jaké účely je každý z nich vhodný. K dispozici jsou 4 typy: vertikální, horizontální, přenosné a hybridní.

 • Vertikální

Plně napodobujte kolejové kolo. Pokud jízda na kole vám dává opravdové potěšení, pak tento simulátor pro hubnutí je váš. Zvláštností jeho je, že nohy jsou umístěny ve svislé rovině, a to umožňuje trénovat téměř všechny svaly těla. Tato možnost je v první řadě mezi poptávkou po rotopedech: je cenově dostupná a zabere málo místa, takže je vhodná pro všechny, i ty nejmenší místnosti.

 • Horizontální

To je nejvhodnější forma, protože byla vytvořena speciálně pro lidi, kteří mají zdravotní problémy, zejména při onemocnění zad. Na těchto simulátorech je přistání horizontální, ve kterém je snadné dosáhnout cíle, aniž by se naložila záda. A to je důležitý parametr pro osoby s problémy se zády. Tyto typy jsou častěji používány pro rehabilitační účely, ale jsou také vhodné pro hubnutí.

 • Přenosné

Ideální volba pro ty, kteří jdou na dlouhé cesty, ale nechtějí přerušit své tréninky na hubnutí. Je navržen s ohledem na možnost přepravy, proto zabírá málo místa. Spolu s výhodami tohoto typu existují nevýhody: zatížení je nerovnoměrně rozloženo, takže při tréninku je obtížné rozložit úsilí na obě nohy.

 • Hybrid

Tato volba kombinuje vertikální a horizontální rotopedy. Jeho hlavní předností je, že trénink je prováděn v sedě nebo v ležecí poloze díky schopnosti přizpůsobit židli. Tato technika se může stát rodinným pokladem. Například babička nebo dědeček mohou být zaměstnáni výběrem pozice ležení na simulátoru a jejich děti si upraví polohu sezení.

Při výběru rotopedu pro hubnutí je třeba zvážit jeho parametry:

 • Systém měření pulsů.
 • Typ zatížení: mechanické nebo magnetické.
 • Funkce: ujetá vzdálenost, spálené kalorie, rychlost atd.

Video tipy na výběr kola pro domácnost

Chcete-li si vybrat správné rotopedu pro hubnutí doma, nebudete zasahovat do doporučení profesionála. V jakých bodech budete muset věnovat pozornost, se dozvíte z výkonu fitness trenéra:

Jak efektivně zhubnout nohy, dělat na stacionárním kole?

Před zahájením školení na tomto zdravotnickém stroji byste se měli poradit se svým lékařem o možných nákladech během tréninku. Maximální zatížení pro hubnutí není vhodné pro každého, ale pomalým tempem je také možné zhubnout. Hlavním tajemstvím úspěchu je pravidelnost, ne vyčerpávající zatížení. K rychlému dosažení hubnutí by délka výuky neměla být kratší než 1 hodina, protože tuky začínají hořet po 40 minutách tréninku a po prvních 20 minutách šlapání tělo nefunguje v plné síle, pouze se doladí na skutečnou práci.

Pokud je hlavním cílem hubnutí nohou, pak by měl být trénink prováděn 4krát týdně. Před začátkem tříd by se měl rozcvičit: dřepy, skoky, kliky, cvičení pro dýchací systém. Nemůžete dělat na stacionárním kole, aniž byste nejprve zahřáli svaly, v tomto případě je snadné se vyvrhnout. V závislosti na stupni fyzické zdatnosti existuje několik programů pro hubnutí:

 • pro začátečníky;
 • přechodné období;
 • pro fyzicky vycvičené.

Pro posílení svalů rukou existuje i několik účinných způsobů. Naučte se rychle pumpovat bicepsy doma.

Tréninkový program pro začátečníky

Ti, kteří vedli sedavý způsob života a zcela zapomněli na tento sport, by měli začít s výukou hubnutí na stacionárním kole s minimálním stresem. Pro ženy mají některé parametry a pro muže ostatní. Školení může být provedeno nejdříve 2x týdně po dobu 30 minut s následným zvýšením, aby byly zaručeny výsledky. Program je sledován v prvních 6 týdnech tréninku na simulátoru.

Pro ženy

Aby žena mohla rychle zhubnout na stacionárním kole a dokonce i vytáhnout hýždě, musíte během šlapání zvednout boky nad sedadlem, abyste posunuli těžiště a napínali svaly. Přibližný trénink žen na hubnutí:

 1. 3 min - zahřátí.
 2. 3-6 minut rychlost 16 km / h, odpor 20%.
 3. 6-9 minut Rychlost se zvyšuje na 20 km / h, odpor - až 50%.
 4. 9-12 min - boky se zvednou nad sedadlo, rychlost a odpor zůstávají stejné.
 5. 12-16 min - návrat do sedla, rychlost klesá na 17 km / h, odpor - až 40%.
 6. 12-16 min - rychlost se zvyšuje až na 24 km / h, odpor - až 50%.
 7. 16-19 min - odpor a rychlost se sníží o 10%.
 8. 19-20 minut - postupný přechod na klidnou rotaci pedálu a zastavení.

Pro muže

Volba programu pro muže přímo závisí na úkolu, který stojí za to: hubnutí, spalování kalorií, pružnost hýždí nebo stehen, zlepšení výkonu, zahřátí před dalším cvičením nebo obnovení pulsu po cvičení síly. Nabízíme přibližný program hubnutí:

 1. Zahřátí: 3 minuty, lehké zatížení, náklon 0%, odpor 10%.
 2. Příprava: 3 minuty, zatížení mírně vysoké, náklon 2%, odpor 20% - 50%.
 3. Hlavní cyklus: 18 minut, intenzita se mění po 6 minutách velmi lehká / velmi vysoká zátěž.
 4. Poslední fáze: 4 minuty, lehké zatížení, náklon 0%, odpor 10%.

Zpětná vazba na výsledky po tréninku na rotopedu

Eugene, 36 let. Pravidelně cvičím na rotopedu 5 let. Ta postava je v pořádku, nemám uzdravení, i když se nedívám na svou váhu.

Natalia, 27 let. Rotoped mi pomohl zhubnout po porodu a rychle přivést postavu zpět do normálu: nohy a hýždě vypadají ohromující.

Elena, 21, opravdu se mi líbí skládací rotoped, který se vejde do skříně. Po dvou týdnech intenzivního tréninku jsem ztratil 3 kg.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: