Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Trouba je skvělý nástroj pro vaření, protože díky tomu si výrobky uchovávají mnohem více živin než při smažení. Pečou zeleninu, maso, ryby, připravují všechny druhy dezertů a občerstvení. Obzvláště populární v ruské kuchyni je makrela v troubě, která může být pečená s různými zeleninou, se sýrem nebo majonézou. Variace vaření tohoto pokrmu hodně. Důvodem popularity této rybí potravy je relativní nízká cena a dobrá chuť této ryby. Jak udělat lahodné makrely bude diskutováno níže.

Recepty na vaření makrely ryby v troubě s fotografiemi

Na policích hostesky každý den vidět mnoho druhů ryb, ale jeden z nejoblíbenějších je makrela (jiný název je treska). Nezáleží na tom, zda je treska vařena v troubě, vařená, dušená nebo smažená, v každém případě tento proces netrvá moc času a úsilí. Makrela má mnoho živin, vitamínů, mikroprvků, proto se stane nejen chutnou, ale i užitečnou součástí lidské stravy. Treska pomáhá zlepšovat metabolismus, napomáhá tvorbě hemoglobinu, syntéze proteinových sloučenin.

Kromě toho, treska je užitečná pro ty, kteří jsou nemocní, protože spotřeba této ryby v potravinách pomůže zlepšit imunitní obranu člověka. Vaření v troubě umožňuje šetřit živiny. Makrela je pečená na polštáři zeleniny, plněné různými produkty - švestky, z ní připravené výživné rohlíky, křupavé steaky, doplněné různými kořením a omáčkami, domácí makrely můžete také nakládat na makrely. Následující chutí se nejlépe kombinuje s treskou:

 • Česnek
 • Hot pepper.
 • Vonný bobkový list.
 • Zira.
 • Koriandr
 • Citronová šťáva.

Aby byla připravená jídla chutná a zdravá, je vhodné zvolit čerstvou makrelu, která ještě nebyla zmrazena, jinak hrozí nebezpečí, že připravené jídlo vydá hořkost. Pokud jste si koupili předmražené ryby, proveďte to plněné plátky citronu - tato metoda pomůže odstranit nepříjemnou chuť. Kromě toho, před vařením, musíte vědět, jak správně vyčistit, aby bylo vhodné pro pečení v troubě.

 1. Pokud máte zmrazené ryby, začněte řezat v této formě, bez rozmrazování. Čerstvé maso makrely se může při krájení rozpadat. Neumývejte jej po zmrazení, abyste si zachovali dobrou chuť. Čerstvé ryby, je vhodné předem opláchnout studenou vodou.
 2. Odřízněte hlavu ocasem.
 3. Začněte krájení ryb podél páteře, aby nedošlo k ovlivnění hromadění tuku (jsou umístěny v dolní části břicha), což zajistí jejich šťavnatost.
 4. Opatrně odstraňte vnitřky, snažte se nedotýkat břišní dutiny. Vytáhněte černý film.
 5. Odstraňte páteř s kostmi.
 6. Pak je makrela připravena k pečení v troubě. Pokud nechcete odříznout hlavu ocasem, nejprve odstraňte žábry. Tato část jatečně upraveného těla nejen dodává nepříjemnou chuť připravenému pokrmu, ale je také nezdravá.

Pečená makrela se zeleninou ve fólii

Přibližná doba vaření tohoto pokrmu je jedna hodina, která zahrnuje přípravu makrely s dalším pečením. Taková ryba se zeleninou bude šťavnatá, chutná, z ní "zanechá" nepříjemnou chuť, která by se mohla objevit v důsledku zamrznutí nebo z mořské vody. Díky fólii si treska uchová šťávu. Toto jídlo je ideální pro podávání se saláty, zeleninou, přílohami z hub, obilovin.

Složky:

 • 1-2 jatečně upravená těla (asi 800 gramů).
 • Na 20 gramů brambor, mrkve, cibule.
 • 2 lžíce majonézy (nebo rostlinného oleje).
 • Polovina lžičky soli.
 • 2 špetky černého pepře.

Jak vařit tresku v troubě ve fólii:

 1. Rozdělte makrelu, vyčistěte jatečně upravené tělo z vnitřku, je žádoucí odstranit hlavu (nebo žábry).
 2. Připravte zeleninu. K tomu nakrájejte brambory, cibuli, mrkev na pásy. V případě potřeby můžete složky rozřezat na kostky nebo plátky.
 3. Vezměte si špetku soli, lehce otevřete hotové jatečně upravené tělo, otřete ho kořením uvnitř. Z výše uvedeného můžete udělat totéž. To cod se ukázalo být ještě šťavnatější, namažte ho několika lžičkami majonézy nebo přidejte trochu rostlinného oleje. Pamatujte si, že ryba sama je mastná, neměli byste ji „oplodnit“ příliš s produkty obsahujícími tuk. Pokud chcete, posypte černým pepřem nahoře, pokud se vám líbí jeho chuť.
 4. Položte list fólie, dejte tam ryby. Uvnitř strčí zeleninovou nádivku. Zbytek složek ponechte ve fólii kolem makrely nebo pod ní.
 5. Připravené ryby zabalte do několika vrstev (2-3). Dejte ji na plech.
 6. Předehřejte troubu na 220 stupňů, dejte tam pánev. Okamžitě snižte teplotu na 200 stupňů, počkejte asi deset minut. Pak snižte teplotu o dalších dvacet stupňů, pečte asi 25-35 minut. V závislosti na vaší troubě, ryby mohou vařit déle nebo rychleji, takže tam je znamení, které usnadňuje určit, kdy makrely přijde na připravenost: když vůně začíná zaplňovat kuchyň, není více než deset minut zbývá.
 7. Podávejte hotový pokrm, zdobený zelení, se salátem nebo jinou přílohou podle potřeby. Chlazená treska má také příjemnou chuť, připomínající ryby uzené za studena.

Jak upéct makrela steak v troubě s chutnými rajčaty

Steak je tlustý kus masa nebo ryb, pečený na grilu, smažený na pánvi nebo vařený v troubě. Rybí steaky jsou velmi populární díky jejich vynikající chuti a krásnému vzhledu. Zpravidla se připravují s použitím červených ryb, například lososa, ale pokud si přejete, můžete pro tento účel vzít makrelu. Pečená treska v troubě s rajčaty je šťavnatá, voňavá, chutná, ideální pro slavnostní stůl nebo každodenní jídlo.

Složky:

 • Citron
 • 800 gramů makrely obecné (200 gramů každého steak).
 • 6 středně velkých rajčat.
 • Bazalka větev, bazalka pro výzdobu hotového jídla.
 • 4 kusy másla.
 • Sůl, pepř podle chuti.

Jak udělat chutné ryby v troubě s rajčaty:

 1. Vytlačte šťávu z jednoho citronu. Steak z makrely umístěte na plech nebo do speciálního formuláře. Posypeme čerstvou citronovou šťávou. Při přípravě dalších ingrediencí nechte působit půl hodiny.
 2. Nakrájejte rajčata na plátky (čtyři kusy), odstraňte kůži nožem.
 3. Nakrájejte bazalkovou ratolest s nožem.
 4. Umístěte fólii pod steaky, nahoře nasaďte plátky rajčat, posypte bazalkovou zelení. V případě potřeby přidejte sůl s pepřem. Nalijte máslo, několikrát zabalte do fólie.
 5. Zahřejte troubu na 200 stupňů. Vyhoďte formulář nebo plech na pečení s treskou uvnitř, pečte ne více než půl hodiny. Makrela je připravena, když se maso rozpadá.
 6. Podáváme připravenou makrelu zdobenou bazalkou.

Recept na vaření ryb s brambory a sýrem

Jednoduchý recept na výrobu makrely s bramborami osloví ty, kteří chtějí udělat lahodnou, uspokojivou večeři. Toto jídlo, doplněné sýrem, získá chutné a příjemné aroma. Zelenina vařená s rybami bude nádhernou přílohou, podávanou s ní nebo odděleně. Jak udělat tento pokrm, přečtěte si podrobně níže.

Složky:

 • Makrela.
 • Cibule.
 • 2 papriky jsou středně velké.
 • Citron
 • 9 středně brambor.
 • 250 g tvrdého sýra.
 • Máslo.
 • Koření

Jak udělat lahodnou tresku se sýrem:

 1. Připravte ryby, vyčistěte je z vnitřku.
 2. Omyjte brambory, oloupejte je, nakrájejte na malé plátky. Vložte hrnce, přikryjte studenou vodou, vařte až do okamžiku, kdy je připraven na polovinu.
 3. Nakrájejte makrela na porce steak. Koření rozetřete, nechte marinovat po dobu 15 minut.
 4. Citron nakrájíme na tenké plátky, cibuli - půlkruhy.
 5. Odstraňte semena z paprik, nakrájejte zeleninu na proužky.
 6. Pečicí misku přikryjte fólií, brambory přidejte s makrelou. Mírně pepř, na zbytek připravte zbytek připravené zeleniny, citron.
 7. Roztavte máslo, nalijte na něj zeleninu (nekuřte makrela).
 8. Teplota trouby by měla být 180-200 stupňů. Umístěte formulář tam, držte půl hodiny, vyjměte, posypte strouhaným sýrem, dejte další čtvrt hodiny.
 9. Vyjměte makrela z trouby, podávejte se zelení.

Makrela Roll s houbami

Všechny druhy rolí - to je skvělé menu dekorace pro dovolenou stůl. Výživná, vynikající houba s makrely určitě osloví hosty i příbuzné, protože má příjemnou chuť, vůni a roztavený sýr doplňuje pokrm neobvyklou chutí. Snack se podává studené nebo teplé, celé nebo ne příliš tlusté porce.

Složky:

 • 3 jatečně upravených těl makrely.
 • Čtvrtý kilogram žampionů.
 • Parta z petrželky.
 • Smetanový sýr.
 • Česnek
 • Koření

Jak si vyrobit lahodné rybí rolky:

 1. Připravené jatečně upravené tělo nakrájejte na polovinu.
 2. Připravte houby: produkt dobře opláchněte, nakrájejte, smažte až do poloviny vaření. Přidejte koření a udržujte na pánvi, dokud se kapalina neodpaří.
 3. Napečený sýr, přidáme do vařených hub, nasekaný česnek a nasekanou petrželku.
 4. Filé, umístěné maso část nahoru, porazil, přidejte koření. Nahoře se rozpráší smažit, pak druhá polovina ryby. Vyklopte napnutý válec. Zajistěte párátka.
 5. Namažte rolku s olivovým olejem, dejte na plech, pečte asi půl hodiny.
 6. Podávejte po částech.

Kolik času na pečení makrely v troubě

Doba pečení tresky se mění a závisí na teplotě, při které se trouba zahřívá, ryby se připravují ve fólii nebo jen na plechu, s tím, kolik másla je pečené, rolka, steak nebo celé jatečně upravené tělo. Průměrná doba vaření je zpravidla 25-40 minut a nepřesahuje hodinu času. Trvání vaření ovlivňuje také přítomnost jiných složek, jako jsou brambory a houby.

Kalorií nádobí

Průměrný obsah kalorií v makrele je 150 kilokalorií na sto gramů. Obsahuje asi 20 gramů tuku, 15 - bílkovin, téměř žádné sacharidy. Vzhledem k obsahu tuku se nedoporučuje používat:

 • osoby s onemocněním jater nebo ledvin;
 • těhotné ženy a ženy během kojení;
 • děti do 3 let.

Také zjistit, Omacorruse - jaký druh ryb, jak to správně vařit.

Video: zapečená treska s citronem

Makrela v troubě je chutný, chutný pokrm, který osloví domácnost i hosty. Jeho plus je, že ji nemusíte předem čistit. Hostitel dalšího videa podrobně popisuje, jak správně pečeme ryby a jak je připravit na pečení. Chcete-li udělat chutné jídlo, budete potřebovat půl citronu, pár hřebíček česneku, sůl, pepř, rozmarýn a suché víno. Příprava takových ryb ve skleněné formě s olivovým olejem. Tento způsob pečení vyžaduje otáčení tresky. Podívejte se na vynikající mistrovskou třídu:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: