Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tato skupina léčiv se používá ke zmírnění nebo prevenci záchvatů, které mají odlišný charakter původu. Přípravky na záchvaty zahrnují seznam léků, které se obvykle používají pro rozvoj epilepsie u člověka a nazývají se antiepileptika.

Působení antikonvulziv

Během útoku člověk pociťuje nejen svalové křeče, ale také bolest způsobenou nimi. Působení antikonvulziv je zaměřeno na odstranění těchto projevů, zmírnění útoku tak, že nejde od bolesti k epileptickým, křečovitým jevům. Nervový impuls je aktivován spolu se specifickou skupinou neuronů, stejně jako se to děje při přenosu z neuronů motorického typu z mozkové kůry.

Antikonvulzivní tablety by měly eliminovat bolest, svalové křeče bez útlaku centrálního nervového systému. Takové léky jsou vybírány individuálně s ohledem na stupeň složitosti patologie. V závislosti na tom, léky mohou být použity po určitou dobu nebo celý život, pokud je diagnostikována genetická nebo chronická forma onemocnění.

Antikonvulzivní skupiny

Aby se zabránilo epileptickým záchvatům, křečům, vyvinuli lékaři různé prostředky, které mají rozdíly v principu účinku. Zvláštní antikonvulziva by měla být předepsána lékařem na základě povahy záchvatů. Rozlišují se tyto skupiny antikonvulziv:

Skupina

Jméno

Akce

Barbituráty a deriváty

Fenobarbital, Benzamil, Benzoylbarbamil, Benzonal, Benzobamil.

Zaměřeno na inhibici neuronů epileptického fokusu. Centrální nervová soustava má zpravidla nevýrazný inhibiční účinek.

Léky na bázi benzodiazepinu

Rivotril, Clonazepam, Iktorivil, Antelepsin, Rawatril, Klonopin, Iktoril.

Tyto léky jsou aktivitou inhibičních neuronů působících na receptory GABA.

Imiminostilben

Karbamazepin, Septol, Finlepsin, Amizepin, Tegretol.

Mají omezující účinek na šíření elektrického potenciálu podél neuronů.

Valproát sodný a deriváty

Acediprol, Epilim, Valproat sodný, Apilepsin, Valparin, Diplexil, Konvuleks.

Mají sedativní, uklidňující účinek, zlepšují emocionální pozadí pacienta.

Sukcinimidy

Ethosuximid, Pufemid, Ronton, Succimal, Eimal, Suksilep, Piknolepsin,

Valparin, Difenin, Xanax, Keppra, Aktinerval;

Jsou předepsány pro léčbu nepřítomnosti, tablety jsou blokátory kalciových kanálů. Odstraňte svalové křeče v neuralgii.

Antikonvulziva pro epilepsii

Některé fondy jsou k dispozici bez lékařského předpisu, některé pouze s ním. Jakékoli pilulky pro epilepsii by měl předepisovat pouze lékař, aby se zabránilo vedlejším účinkům a nevyvolával komplikace. Je důležité jít do nemocnice včas, rychlá diagnóza zvýší šance na remisi, trvání léčby. Populární antikonvulziva pro epilepsii jsou uvedena níže:

 1. Feniton. Tablety patří do skupiny hydantoinu, používají se k mírnému zpomalení reakce nervových zakončení. Pomáhá stabilizovat nervové membrány. Jmenován zpravidla u pacientů, kteří trpí častými záchvaty.
 2. Fenobarbital. V seznamu barbiturátů je aktivně používán pro léčbu v raném stádiu k udržení remise. Lék má uklidňující mírný účinek, který při epilepsii není vždy dost, takže je často předepisován s jinými léky.
 3. Lamotrigin. Je považován za jeden z nejsilnějších antiepileptik. Dobře zdokumentovaný průběh léčby může plně stabilizovat nervový systém bez narušení uvolňování aminokyselin.
 4. Benzobamil Tento lék má nízkou toxicitu, mírný účinek, takže může být podáván dítěti, které trpí křečemi. Přípravek je kontraindikován u lidí s patologií srdce, ledvin, jater.
 5. Valproát sodný. Jedná se o antiepileptikum, předepisuje se také pro poruchy chování. Má řadu závažných vedlejších účinků: výskyt vyrážky, zhoršení jasnosti vědomí, snížení srážlivosti krve, obezita, zhoršení krevního oběhu.
 6. Primidon. Tento antiepileptický lék se používá při těžkých epilepsiích. Lék má silný inhibiční účinek na poškozené neurony, což pomáhá zastavit ataky. Toto antikonvulzívum můžete užívat pouze po konzultaci s lékařem.

Antikonvulziva pro neuralgii

Doporučuje se zahájit léčbu co nejdříve, proto je nutné se poradit s odborníkem po prvních příznacích onemocnění. Terapie je založena na komplexu léčiv k odstranění příčin a známek poškození nervů. Antikonvulziva hrají hlavní roli v léčbě. Jsou nutné k prevenci záchvatů epilepsie, záchvatů. Používají se následující antikonvulziva pro neuralgii:

 1. Clonazepam. Je odvozen od benzodiazepinu, liší se tím, že má anxiolytický, antikonvulzivní, sedativní účinek. Mechanismus účinku účinné látky pomáhá zlepšit spánek, uvolnit svaly. Nedoporučuje se používat bez lékařského předpisu ani podle návodu.
 2. Karbamazepin. Podle klasifikace léku náleží iminostilbenu. Má výrazný antikonvulzivní, mírný antidepresivní účinek, normalizuje emocionální pozadí. Pomáhá významně snížit bolest v neuralgii. Antiepileptika působí rychle, ale průběh bude vždy dlouhý, protože bolest se může vrátit, pokud se léčba předčasně zastaví.
 3. Fenobarbital. Patří do skupiny barbiturátů, které v léčbě neuralgie jako sedativa, pilulky na spaní. Toto antikonvulzivum není předepisováno ve velkých dávkách, mělo by být užíváno přesně podle pokynů lékaře, protože vedlejší účinky antikonvulziv jsou kontraindikovány u řady dalších onemocnění.

Antikonvulziva pro děti

Volba v tomto případě spadá na léky, které by měly významně snížit excitabilitu centrálního nervového systému. Mnoho léků tohoto typu může být pro dítě nebezpečné, protože stlačují dýchání. Antikonvulziva pro děti jsou rozdělena do dvou skupin podle stupně ohrožení dítěte:

 • Prostředky, které mají malý účinek na dýchání: Ledokain, Benzodiazepiny, Oxybutyráty, Fentanyl, Droperidol.
 • Nebezpečné látky, které mají inhibiční účinek: barbituráty, chloralhydrát, síran hořečnatý.

Při výběru léku pro děti je velmi důležitá farmakologie léčiva, dospělí jsou méně citliví na vedlejší účinky než dítě. Seznam dlouhodobého majetku, který se používá při léčbě dětí, zahrnuje následující léky:

 1. Droperidol, Fentanyl - má účinný účinek na hipokampus, z něhož pochází signál ze záchvatů, ale v kompozici není žádný morfin, který u kojenců do 1 roku může způsobit problémy s dýcháním. Tento problém můžete vyřešit nalorfinou.
 2. Benzodiazepiny - obvykle používané sibazon, který může být volán diazepam nebo sedkusen. Intravenózní podání léčiva zastaví křeče během 5 minut, respirační deprese může být pozorována při velkých dávkách léku. Situaci lze napravit intramuskulárním podáním fyzostigminu.
 3. Lidokain. Nástroj je schopen téměř okamžitě potlačit křeče jakéhokoli typu u dětí, pokud provádíte intravenózní injekci. V terapii se zpravidla podá nejprve saturační dávka, potom se použijí kapátka.
 4. Fenobarbital. Používá se k prevenci a léčbě. Jmenován, zpravidla se slabými útoky, protože výsledek žádosti se vyvíjí 4-6 hodin. Hlavním přínosem léku je, že může trvat až 2 dny u dětí. Dobré výsledky jsou pozorovány při současném užívání sibazonu.
 5. Hexenal. Silný lék, ale má depresivní účinek na dýchání, což značně omezuje jeho použití u dětí.

Antikonvulziva nové generace

Při výběru léku musí lékař nutně vzít v úvahu původ patologie. Antikonvulziva nové generace jsou zaměřena na řešení většího počtu důvodů, což způsobuje minimální množství vedlejších účinků. Vývoj pokračuje, takže v průběhu času existují modernější nástroje, které nelze koupit z internetového obchodu nebo objednat doma. Z moderních verzí se rozlišují účinná antiepileptika nové generace:

 1. Difenin - indikován pro těžké záchvaty, neuralgii trigeminu.
 2. Zarontin (aka Suksilep). Lék, který se ukázal jako vysoce účinný, je nezbytné, aby se léčba prováděla nepřetržitě.
 3. Přípravek Keppra obsahuje látku Levetiracetam, mechanismus jeho účinků na organismus není zcela objasněn. Odborníci tvrdí, že léčivo působí na glycinový receptor a kyselinu gama-aminomáselnou. Pozitivní účinek byl potvrzen při léčbě přípravkem Keppra s generalizovanými epileptickými záchvaty a parciálními záchvaty.
 4. Varování - antikonvulzívum nové generace, účinek účinné látky nebyl plně studován. Použití léčiva v parciálních epizodách je oprávněné. Lékař předepíše denní dávku, která by měla být rozdělena do 2-3 dávek.
 5. Petnidan - účinná látka zvaná ethosuximid, vysoce účinná při léčbě absencí. Je nutné koordinovat recepci se svým lékařem.

Vedlejší účinky antikonvulziv

Většina antikonvulziv na předpis, není k dispozici na volném trhu. To je způsobeno velkým počtem a vysokým rizikem nežádoucích účinků při předávkování drogami. Lékař si může na základě výsledků testů vybrat správný lék, nedoporučuje se koupit si léky sami. Nejběžnější vedlejší účinky antikonvulzivních léků v rozporu s pravidly přijetí jsou:

 • nejistota při chůzi;
 • závratě;
 • zvracení, ospalost, nevolnost;
 • dvojité vidění;
 • respirační deprese;
 • alergické reakce (vyrážka, zhoršení tvorby krve, selhání jater).

Cena antikonvulziv

Většina léků se nachází v katalogu lékáren, ale u některých skupin léků budete potřebovat lékařský předpis. Náklady na léky se mohou lišit v závislosti na výrobci, místě prodeje. Odhadovaná cena antikonvulziv v oblasti Moskvy je následující:

Jméno

Cena, rublů

Keppra 30 ks, 250mg

760-950.

Droperidol 0, 25%, 1 ampulka

58-70.

20 ks. pilulky.

Od 25

Feniton, 200 ks. 100 mg.

Od 4000

Video: antiepileptika

Recenze

Anton, 34 let

Hledal jsem analogii Finlepsinu, takže akce byla podobná, ale byla levná. Karbamazepin je dobrý záchvat, je to domácí lék na epilepsii. Obě léčiva vykazovala účinnost, druhá je mnohem levnější, takže volba na to dopadla. Před změnou léku jsem se poradil s lékařem (to je nutné).

Sergej, 38 let

Lékař doporučil nahradit Finlepsin Retardem, protože v mém případě se hodí mnohem lépe. Příznivě odlišná nová verze skutečnosti, že je uklidňující účinek. Další výhodou je, že je třeba ji užívat pouze jednou denně, ne třikrát denně. Antikonvulzivní léky lze snadno vyhledat v lékárnách.

Elena, 28 let

V adolescenci si založili epipindrom (vzácné záchvaty), zpočátku jsem se snažil pít jen antikonvulzivní bylinky, ale po několika záchvatech, když jsem šel do nemocnice, jsem se rozhodl použít drogy. Předepsal jsem Benzonal třikrát denně, po dobu 5 let užívání záchvatů se už neopakoval, ale snížil jsem dávku z 3 tablet na 1 denně.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: