Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Velmi populární je vytápění místnosti teplým vzduchem. Je bezpečný pro použití v průmyslových a skladových prostorách. Pro vytápěcí soustavu se používají dva typy zařízení - kanál, místní. S pomocí elektřiny, plynu nebo jiného alternativního paliva se vzduch v budově ohřívá a vytváří se pohodlné mikroklima.

Systém vytápění vzduchem

Tepelný generátor ohřívá vzduch v chalupě. Primární roli pro normální cirkulaci teplých proudů hraje ventilace domu. Nedovolí jim stagnovat. Neobvyklá chladicí kapalina - ohřáté toky - místnost zcela ohřívá. Systém ohřevu vzduchu se skládá z následujících prvků:

 • kotel, sporák, opona;
 • ventilátor;
 • výměník tepla;
 • vzduchový filtr;
 • potrubí odpovídajícího průměru.

Často je v topném systému mezilehlý nosič tepla voda. Generátorem tepelné energie bude tepelné čerpadlo nebo kotelna. Můžete to udělat bez mezilehlého chladiva: teplo pochází ze spalování paliva nebo z důvodu elektřiny. Ohřívače jsou rozděleny na zařízení přímého nebo nepřímého vytápění.

Plynové topení

Tento typ vytápění je nejběžnější. Zpočátku je nutné vypracovat kalkulační schéma s odborníkem. To umožní dosáhnout vysoce účinného plynového zařízení. Ohřev vzduchu na plynu rovnoměrně a účinně ohřívá vzduch. Pro instalaci systému pomocí plynových nebo dieselových pecí. Mají ventilátor, který cirkuluje horký vzduch. Mínus zplyněného topení je suchost mikroklima. Výstupem může být nákup zvlhčovačů.

Ohřev vzduchu dřevem

Před zakoupením kotle na tuhá paliva se poraďte s odborníkem. Řeknou vám, který model je vhodný pro vytápění potřebné kubické kapacity. Ohřev vzduchu dřevem vyžaduje dodatečné náklady na pravidelný nákup paliva. Důležitým bodem je konstrukce odvzdušnění. Palivo pro spalovací komoru je palivové dříví, trvá asi půl dne.

Provoz kotle lze nastavit nastavením požadované teploty, která je ekonomická. Je-li spalovací komora velká, bude nutné palivo načíst několikrát denně. Výhodou je, že toto chladivo má nulové emise. Aby se zabránilo tepelným ztrátám, je důležité chránit dům před průvanem, instalace nuceného větrání může být tou nejlepší volbou pro cirkulaci vzduchu. Různé modely kotlů na tuhá paliva pracují na palivo ve formě:

 • pelety;
 • masivní dřevo;
 • hobliny.

Vzduchové solární topení

Přední kanadské společnosti vydaly tmavé fasády s otvory pro cirkulaci vzduchu. Jejich instalace zahrnuje mezeru 20 cm mezi stěnou a fasádou. Horký proud bude zachycen ventilátorem v horní části stěny. Vzduch může vstupovat do vnitřku budovy a ventilačním systémem. Solární ohřev vzduchu je praktickým způsobem vytápění. Zabraňuje přehřátí a nadměrnému suchu uvnitř venkovských domů, průmyslových budov.

Palivo ve formě sluneční energie se hromadí ve fasádě budovy. Výhodou takového systému vytápění je úspora nákladů na dodávku tepla. Není třeba utrácet peníze za složitý systém, na větrání pro vytápění. Tento způsob vytápění je šetrný k životnímu prostředí, proto získal popularitu v mnoha zemích po celém světě. Ačkoli tam je mínus - to je vysoká cena slunečných fasád.

Elektrické topení

Pohodlné vnitřní klima tvoří také elektrická zařízení. Pomocí elektrického záclony je možné elektrické vytápění soukromého domu. Vytápění místnosti se vzduchem je možné kombinovat s krbem. Tento typ zařízení má jednoduchý design a snadno se instaluje. Další výhodou je snadnost řízení. Elektrické modely jsou namontovány ve dveřích, oknech. Ohřev horkého vzduchu ředí proudy studeného větru ve spodní vrstvě.

Cena takového technického řešení začíná od 3000 rublů. Závěs je připevněn ke stěně ve vodorovné poloze. Výhodou tohoto topného systému je, že nemusí utrácet peníze za nákup a instalaci trubek a radiátorů. Elektrické záclony slouží také k vytápění průmyslových budov. Zařízení jsou rozdělena na: interiér, domácnost a průmysl. Výhodou je, že ohřev vzduchu je rychlý a účinný.

Topný okruh vzduchu

Je důležité zdůraznit hlavní body práce takového systému. Hmoty přiváděného větru ohřívané kamny nebo kotlem vstupují do potrubí z potrubí. Poté, přes rozvětvené ohebné ventilační kanály, tok ohřívá sousední místnosti. Za účelem ochlazování větrných hmot v létě je vhodné instalovat klimatizační systém. Schéma vzduchového vytápění zahrnuje povinnou koordinaci a instalaci komína.

Vytápění vlastním domem

Před zahájením instalace je nutné sestavit schéma obsahující následující prvky:

 • ohřívač vzduchu (trouba, plynový kotel, záclony);
 • hlavní tuhý vzduchový kanál;
 • Nastavitelné flexibilní vzduchové kanály pro směrování s nastavitelnými tlumiči;
 • podávání roštů na konci trubek;
 • tloušťka izolace 25 mm;
 • do vzduchovodů jsou zabudovány tlumiče.

Hlavní potrubí je namontováno pod stropem a ve druhém patře se provádí ve stěnách. Mřížky pro přívod horkého vzduchu jsou instalovány nad okny, dveřmi nebo průchodem, ale ne v místech, kde se nachází postel nebo pohovka. Je snadné instalovat vzduchové vytápění soukromého domu vlastníma rukama, hlavní věc je, že stěny budoucího domu by měly být postaveny s instalací vzduchovodů.

Výpočet ohřevu vzduchu

Společná práce inženýrů ve fázi návrhu přispěje k vytvoření funkčního a esteticky příznivého příměstského vytápění. K tomu je třeba provést správný výpočet ohřevu vzduchu, jehož princip je následující:

 1. Chybný výpočet a identifikace tepelných ztrát v domě.
 2. Výběr kotle nebo jiného tepelného zařízení s příslušným výkonem.
 3. Na základě vybraného zařízení se vypočítá objem zahřátého vzduchu.
 4. Aerodynamický výpočet topného systému je proveden pro správný výběr průměru potrubí.

Metoda výpočtu vychází ze základních požadavků SNiP. Při výběru sporáku nebo elektrické clony je důležité věnovat pozornost příslušnému výkonu zařízení. Při nákupu byste měli vzít v úvahu takové nevýhody, jako je hluk při práci, spotřeba energie. Vytápění místností teplým vzduchem lze provádět pomocí rekuperátorů, vytápí místnost pomocí malého množství elektřiny.

Video: vytápění soukromého domu

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: