Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jedním z hlavních atributů moderní kuchyně je tzv. Indukční sporák. Funguje podle speciálního principu, proto je pro vaření potřeba speciální nádobí. Chcete-li vybrat správné nádoby pro indukční varné desky, přečtěte si několik tipů v pokračování článku.

Jaké pokrmy jsou vhodné pro indukční vařiče

Indukční vařič se liší od plynových a elektrických spotřebičů způsobem výroby tepla. Panel sám se nezahřívá, ale naopak, dno pánve nebo pánev se zahřívá velmi aktivně. Vzhledem k této vlastnosti domácích spotřebičů musí být řádně vybrány nádobí pro indukční vařiče. Kuchyňské nádoby na vaření mají magnet (magnetické slitiny) ve složení dna a měly by zabírat více než 70 procent celkové plochy hořáku.

Indukční náčiní vyrábí mnoho různých výrobců, kteří používají následující materiály: ocel, keramiku, litinu, hliník, nerezovou ocel, měď a tak dále. Jsou sice vhodné pouze tehdy, jsou-li ve spodní části nádobí pro indukční vařiče feromagnetické přísady. Jak určit, která surovina je lepší? Následuje stručný popis materiálů, ze kterých se často vyrábějí speciální kuchyňské potřeby.

Litina

Indukční pánve nebo hrnce z litiny, dlouhodobě zadržují teplo, dlouhodobě udržují potraviny ohřáté. Takové produkty se stále používají jako palačinky nebo na pečení palačinek, protože těsto se nelepí na dno. Kromě toho lze litinové nádobí použít po mnoho let, nedává rez do rzi, neabsorbuje pachy potravin. Negativní vlastnosti: musíte být s těmito předměty pro domácnost velmi opatrní, jinak se mohou zhoršit (například rozdělit).

Smaltovaný

Nádobí pro indukční desky se smaltovaným povlakem je vyrobeno z litiny nebo několika slitin. Ochranný smaltovaný film chrání produkty před pronikáním škodlivých chemikálií. Nádoby tohoto typu jsou dobře odolné vůči korozi a oxidaci. Mínus - pravděpodobnost vzniku malých trhlin a třísek, které se objevují v důsledku nesprávného použití nádobí.

Hliník

Hrnce, pánve z hliníku, jsou lehké, mají vysokou tepelnou vodivost a prodávají se za přijatelné ceny. Nevýhodou tohoto typu výrobku je nízká pevnost, riziko deformace. Moderní výrobci magnetických nádobí se zbavují výše popsaného problému zesílením dna kovovou deskou a doplněním kompozice o další, odolnější slitiny.

Měď

Tato surovina pro kuchyňské indukční náčiní začala být používána poměrně nedávno. Firmy, které vyrábějí měděné pánve, dušené maso a pánve, přidávají do základního složení feromagnetické slitiny. Díky tomu se nádobí pro konkrétní varnou desku dokonale zahřeje, rychle se zbaví nečistot a má atraktivní vzhled.

Nerezová ocel

Nerezové nádobí dokonale zapadne do kuchyně jakéhokoliv interiéru, neoxiduje, vždy uchovává všechny užitečné složky vařeného pokrmu. Existuje několik negativních vlastností: potraviny mohou lehce hořet, protože nerezová ocel obsahuje nikl, který někdy způsobuje alergickou reakci. Další nevýhodou: u nerezových nádobí se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí, takže se jídlo vaří o něco déle.

Výrobky, z nichž si výrobce vybere

Velké množství známých výrobců kuchyňských potřeb, které udržují krok s moderními trendy, již zavedly výrobu nádob určených pro indukční panely. Zde je několik příkladů pro snadnější výběr:

  1. Vysoce kvalitní, populární nádobí Tefal je již dlouho na trhu. Tento výrobce vyrábí několik sad indukčních nádob s antiadhézním povlakem, feromagnetickým dnem. Cena produktů s ikonou Tefal je mírná, kvalita je špičková.
  2. Hrnce, pánve německé značky Woll jsou hliníkové magnetické nádobí různých průměrů s tlustými stěnami. Nejsilnější nepřilnavá keramická, safírová nebo titanová vrstva umožňuje dlouhodobé používání nádobí. Sada nádobí pro indukční vařiče této značky je speciální a její cena maximalizuje kvalitu.
  3. Inerciální nádobí Fissler velmi ergonomické, pohodlné, praktické. Ve srovnání s jinými výrobci jsou náklady na tento výrobek vyšší, ale každá jednotka splňuje všechny nezbytné normy kvality.
  4. Světově proslulá značka Zepter také nestála stranou. Výrobce si připravuje pokrmy ze slitiny titanu a molybdenu, která se vyznačuje vysokou pevností. Kuchyňské nádobí tohoto štítku má nelepivý nelepivý povrch, odolný proti korozi a mechanickému poškození.
  5. Firma Rondell vyrábí inerciální nádobí z nerezové oceli a hliník. Kastról, pánev, klasická pánev a gril, rychlovarná konvice pro indukční vařič - to není celá řada produktů. Výrobce může nabídnout kvalitní výrobek moderního designu za dobrou cenu.

Kde koupit a kolik je indukční nádobí

Cena speciálního kuchyňského nádobí pro setrvačný povrch závisí na typu výrobku, materiálu a přímo na výrobci. Níže je uvedena tabulka s několika příklady přibližných nákladů v Moskvě a Petrohradu:

Firma

Cena za kus, rub.

Tefal

1-5 tis

Woll

2-4 tisíc rublů.

Fissler

Od 7 do 16 tisíc rublů

Zepter

12-35 tisíc rublů.

Rondell

2, 5-5 tisíc rublů.

Video: jaký druh nádobí je potřebný pro indukční varnou desku

Abychom porozuměli principu fungování indukčního varného panelu a vybrali pro něj správná jídla, je lepší poslouchat rady profesionálů. Díky dvěma níže uvedeným videím můžete zjistit, jaký princip mají neobvyklé funkce kamna, jaký druh nádobí použít k vaření na takové varné ploše, jaký materiál by měly být vyrobeny z indukčních nádob a pánví.

Hodnocení zákazníků

Anna, 45 let: Nedávno získané indukční varné desky. Přemýšlíte o tom, jaký druh nádobí použít pro vaření své oblíbené pokrmy. Na radu přátel se rozhodl koupit sadu pánví Tefal a neztratil. Všechny kontejnery jsou vysoce kvalitní, kvalitní, ergonomické. Jídlo se nelepí, ukáže se chutné a voňavé. Doporučujeme všechny produkty této osvědčené firmy.

Boris, 27 let: Indukční pec byla prezentována jako dar na svatbu. Po prostudování informací o tomto moderním kuchyňském vybavení jsme získali několik speciálních pánví a pánví Rondell a také kotel na lahodný pilaf. Německé nádobí z nerezové oceli má krásný design, je bezpečné pro zdraví, pomáhá rychle připravit jídlo a má levné náklady.

Margarita, 55 let: Již několik let používám indukční varnou desku. Mám speciální jídla na vaření (pánev, pánev, mléčný sporák, kávovar). Má unikátní nelepivý povlak a silné, odolné stěny. Doporučuji každému hostesku vyzkoušet si takové pokrmy v podnikání, budete 100% spokojeni.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: