Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

„Konec je korunou příčiny, “ říká populární přísloví a tato moudrost se vztahuje na všechny druhy lidské činnosti a na pletení. Každý řemeslník ví, že pro správné provedení výrobku je nesmírně důležitý pro jeho vzhled. Chcete-li se naučit nuance, jak dokončit pletení a jaké metody zavírání smyček se nejlépe používají k vytvoření různých věcí - šátek, klobouk nebo svetr, přečtěte si doporučení vybraná v tomto článku.

Jak zavřít smyčku s jehlami

Jehlice přišly s mnoha různými způsoby, jak dokončit pletení. V závislosti na zvolené volbě poslední řádek umožňuje, aby se přidružená věc volně natáhla nebo zachovala vybraný tvar. Podívejme se podrobně na to, jak zavřít smyčku na konci řady pletacích jehel v běžně používaných vzorech a typech pletení. Nezapomeňte, že okrajová (první) smyčka je odstraněna bez pletení.

Elastický způsob

Na okraj výrobku je dobře natažený, aplikujte elastické uzavření smyčky s paprsky:

  1. Do nakid, vzhledem k tomu, že pokud příští front - to běží na sebe, obruba - nit je hozen přes správné pletací jehly od sebe.
  2. Knit další smyčku na vzoru.
  3. Levá pletací jehla je vložena do nahého a poslední uzlová smyčka je natažena doprava - dvě zůstávají vpravo.
  4. Levá pletací jehla je vložena do první smyčky a pravá je protažena zbývající smyčkou - zůstává sama.
  5. Opakujte kroky. Přes poslední smyčku vytáhněte řezaný konec nitě a utáhněte uzel.

2x2 uzavření gumové smyčky

Aby bylo možné přesně takovou strukturu dokončit, je třeba použít pravidlo: před tím, než se první ve stejné (obličejové nebo mořské) smyčce ve skupině vytvoří nahý a první je pletený. Výsledné 3 smyčky uzavřete pružným způsobem, jak je popsáno výše, aby zůstala sama. Před druhým ve skupině, nahý není hotovo, ale je odstraněn z pravé pletací jehly na levé straně, pak jsou pletené spolu s obličejové viskózní.

Závěs závěsu na krk

Práce na pletené věci můžete dokončit krkem různými způsoby. Například, aby picot, dávat věci další dekor nebo dokončení pletení tak, že později doplnit výstřih s elastickým gumičkou. Zvažte, jak správně zavřít smyčku na jehlách ve druhé verzi. Pomocí centimetru musíte spočítat počet smyček, které musí být uzavřeny, aby se dosáhlo požadované šířky zářezu. Dále musíte číslo rozdělit na 2 a odstranit jednu polovinu řetězcem.

Zbývající smyčky jsou rozděleny do 4 částí (v tolika etapách se vazba zavře), zatímco podle pravidla: pokud celé číslo nefunguje, první části jsou větší o 1 smyčku, které jsou blíže středu produktu (například 30 je rozděleno na 8 + 8 + 7). +7). První část je uzavřena najednou: odstranit 2, bez pletení, pak pomocí levého pletacího jehly zavěste první, zatáhněte za druhou. Pak se pletou 1 smyčku na vzoru, aby takový protahování znovu, zavřete další a tak dále až do konce této části.

Další, oni pletou 2 řady ve vzoru, na konci druhé opustí nit před poslední smyčku, aniž by pletení. Ve dvou krocích jsou smyčky uzavřeny ve druhé skupině: stejně jako v první části je polovina smyček uzavřena, 2 řádky jsou pleteny a zbytek je dokončen. Podobně se pletou třetí, rozdělenou do 3 kroků a čtvrtá je uzavřena 1 smyčkou v každé druhé řadě. U zbývajících polovin smyček výřezu opakujte kroky v zadaném pořadí.

Jak zavřít smyčku jehly

Použijte tento způsob dokončování pletení, odříznutí pracovního závitu tak, aby jeho konec byl třikrát delší než šířka výrobku, a navlékněte nit do jehly s tupým koncem. Uzavření závěsů jehlou je velmi snadné: nejprve spusťte jehlu uprostřed prvních dvou smyček zprava doleva. Následně vyvedeme střed první smyčky zleva doprava a upustíme ji z jehly - je již uzavřena. Vyplňte poslední řádek postupně.

Video: jak zavřít smyčku na jehlách

Být zapojen do pletení vyšívání, to je velmi dobré nejen studovat popis nezbytných technik a kroků, ale také vidět vizuálně, jak dokončit pletení. V námi vybraných videích zkušení řemeslníci ukazují triky, pomocí kterých se rychle naučíte, jak plést krásný, hladký okraj šálu a vytvořit na čepici nenápadný, snadno nositelný šev.

Podrobněji o pletení límce s jehlami - schéma a popis videa a fotografie.

Jak dokončit pletení šátek s pletací jehlice

Jak dokončit pletení klobouky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: