Pokud je naléhavě nutné jít ven nebo se dostat za volant, vyvstává hlavní otázka, jak vystřízlivět za půl hodiny - osvědčené metody poskytují střízlivou mysl v nejkratším možném čase. Proces odstranění alkoholu z těla na dlouhou dobu, vyžaduje další lékařské zapojení, ale s vědomím případu může být zrychlen občas. Tam jsou čas-testované techniky, jak rychle vystřízlivět a zbavit se výparů, které skutečně fungují v praxi.

Jak se stát střízlivým

Lékaři doporučují přijímat aktivní uhlí v souladu s váhovou kategorií pacienta - 1 tableta na 8 kg tělesné hmotnosti. Nejdříve je však nutné uměle vyvolat zvracení, čímž se odstraní žaludek jedů a odstraní se výrazné příznaky kocoviny. Takže se můžete stávat střízlivými v nejkratším možném čase, ale nepříjemný zápach výparů tímto způsobem nelze zcela odstranit. Navíc nebolí brát vitaminy v přírodní formě nebo ve formě multivitaminových komplexů.

Co dělat, aby se střízlivý

Pití kávy není dostatečné cvičení, aby se rychle střízl doma, i když tón ve svalech a jasnost vědomí se zjevně zvýší a tělo bude znatelně povzbuzovat. Kdo nemůže postavit kofein, může pít silný horký čaj, který v těle působí na stejném principu. V raných stadiích intoxikace jsou vhodné i následující střízlivé prostředky:

 1. Užívejte kyselinu askorbovou v množství 1 až 2 tablety, počkejte na požadovaný účinek po dobu 15 až 20 minut.
 2. Připevněte k svalům intenzivní fyzickou námahu, například dřepnutím nebo zvedáním z podlahy 15 - 20 krát.
 3. Proveďte masáž uší, navíc můžete použít hydratační krém.
 4. Použijte mátový alkohol. V 1 lžíce. vody, přidejte 20 kapek alkoholové báze, směs promíchejte a vypijte v jednom doušku. Střízlivost přichází téměř okamžitě.
 5. Intravenózní injekce s roztokem glukózy také působí rychle, ale mohou být prováděny hlavně v nemocnici.

Příjem tekutin

Aby bylo možné urychleně dosáhnout čištění krve z produktů rozpadu ethanolu, můžete toxiny odstranit hojně. Pití ve velkém množství je povoleno nejen čistou vodou, ale je doporučeno rozdělit ranní jídlo tím, že si vezmete kávu, diuretické odvar, kyselé ovocné kompoty a sladké ovocné nápoje. Příjem tekutiny do těla je možný pomocí očistné klystýry, ale v tomto případě je lepší použít spíše teplou než studenou vodu a je vhodné ji ředit citronovou šťávou (několik kapek na litr kapaliny).

Studená sprcha

Tato metoda účinně funguje v raném stádiu intoxikace, například mytím obličeje studenou vodou, můžete vystřízlivět za hodinu a odvážně jít ven k čerstvému ​​vzduchu. Pokud je mírný stupeň intoxikace, je lepší si vzít výplach, kde střídavě nalijte tělo teplou a studenou vodou po dobu 5-7 minut. To je dobrá příležitost, jak stimulovat pomalý oběh, stimulovat průchod nervových impulzů. Pokud je správné provést vodní proceduru, začne se třicet až čtyřicet minut po takovém „koupání“ objevovat střízlivost vědomí.

Výplach žaludku

Vzhledem k tomu, že se alkohol dlouho v játrech rozkládá, vede to k celkové intoxikaci celého organismu. K tomu, aby se pijan v půl hodině střízl, musí násilně vyprovokovat zvracení s hojným pitím, po němž se další sorbenty užívají ve formě tablet aktivního uhlí, Linx, Polyphepanum, Lactofiltrum a Enterosgel. Jedno sezení stačí k tomu, abyste cítili střízlivost vědomí a jasnosti mysli.

Diuretika

Užívání léků, aby se během půl hodiny střízl, musíte se nejprve poradit se svým lékařem, abyste vyloučili vlastní léčbu. Nejúčinnější diuretika s diuretickým účinkem jsou tablety furosemidu a Veroshpiron. První lék má výrazný diuretický účinek, druhý - je charakterizován draslík šetřícími vlastnostmi.

 1. Furosemid. Perorální podání tablet je naléhavý způsob, jak rychle vystřílet. Pilulka se doporučuje pít ráno po hlučné hostině a diuretický účinek se objevuje po 30 - 40 minutách. Po třech hodinách můžete opakovat jednu dávku, ale ne více.
 2. Veroshpiron. Tablety se slabým diuretickým účinkem, které lze užívat ne více než 3 kusy denně, při pití velkého množství vody. Diuretický účinek je bezpečný, protože cenné stopové prvky nejsou vylučovány z těla.

Čpavek

Pokud cítíte čpavek, můžete okamžitě vystřídat, ale tento efekt je dočasnější, netrvá dlouho. Pro odstranění alkoholu z krve za půl hodiny se doporučuje rozpustit 5 kapek indikovaného alkoholu ve sklenici vody, držet nos prsty a polknout nepříjemnou tekutinu. Taková kompozice je účinná během 10–15 minut, pomáhá rychle vystřízat v nepřítomnosti alergické reakce pacienta na amoniak.

Sobering koktejly

Pokud existuje naléhavá potřeba jít ven a člověk je opilý, existují speciální koktejly, které mohou rychle vyvést ze stavu alkoholické intoxikace. Chcete-li vystřídat půl hodiny, doporučuje se vařit doma jeden z následujících receptů:

 1. Nalijte 3 lžíce. solanka silně kyselé zelí 1 lžíce. Mrkvová šťáva, promíchejte, přidejte stroužek česneku, nasekanou petrželku nebo kopr, ochutnejte pepř, sůl a cukr. Pijte homogenní směs v jednom doušku, počkejte 20 minut.
 2. 200 ml rajčatové šťávy je třeba ředit koncentrátem poloviny citronu, přidejte 3 lžičky. předdrcená cibule, 4 snítky máty, černý pepř, cukr a sůl podle chuti. Míchej, trvej na čtvrt hodiny, piješ v jednom doušku.

Masáže

Aby bylo možné v první fázi intoxikace vystřídat půl hodiny v raném stádiu intoxikace, je nutné intenzivně otírat laloky uší a tím lokálně stimulovat průtok krve a vzrušovat nervová zakončení. Takové jednoduché manipulace mohou být prováděny nezávisle nebo pomocí blízkých lidí. Účinek masáže je téměř okamžitý. Tato metoda je však charakterizována nízkou účinností, je-li člověk velmi opilý, neposkytuje informace o svých činech.

Jak rychle vystřízlivěl venku

Aby bylo možné získat jasnou mysl, je opilému člověku doporučeno jít ven a vzít si několik hlubokých dechů čerstvého vzduchu. Pomáhá střízlivě, ale pouze v počáteční fázi intoxikace. Chcete-li urychlit efekt, můžete jíst několik plátků citronu, předem sypané solí. Tímto způsobem se můžete zbavit rušivých výparů. Další aktivity na ulici:

 1. Chcete-li vystřídat za půl hodiny, musíte jíst čerstvý chřest, několik bobulí čerstvých malin, žvýkat stroužek česneku nebo petrželky.
 2. Vyžaduje se, abyste vypili jednu dávku přípravku Antipohmelin, Zorex, Alka-prim nebo Alka-Seltzer, a to i bez pitné vody.
 3. Opilý člověk potřebuje k tomu, aby se střízl, nalít ledovou vodu na zadní stranu hlavy tak, aby stékala po samotném hřebeni.
 4. Pokud je venku zima, můžete otřít obličej opilého člověka sněhem, aby se roztavil na kůži.
 5. Chcete-li vystřídat, musíte se rychle pohybovat, můžete dokonce rytmicky běžet nebo squatovat.

Lidové metody

Jedním z projevů intoxikace alkoholem jsou střevní problémy, retence vody v těle s viditelným otokem. Speciální pilulky vám pomohou rychle vystřízlivit, ale nejsou vždy po ruce a nejsou levné. Jako alternativa je vhodné použít metody časově ověřené alternativní medicíny s méně vedlejšími účinky. Efektivní a spolehlivé recepty, které budou trvat půl hodiny:

 1. Pro vystřízlivění se doporučuje žvýkat bobkový list nebo snítku máty, dokud neztratí chuť (asi půl hodiny).
 2. Nebude zbytečné pít syrový vaječný žloutek, pokud to nepomůže střízlivě - můžete dávku zdvojnásobit, nezapomeňte ji použít v jednom doušku.
 3. Chcete-li neutralizovat účinek 100 g ethylalkoholu v těle pacienta na půl hodiny, musíte vypít 2 šálky teplého mléka na prázdný žaludek.
 4. To není na škodu navštívit koupel nebo saunu, takže spolu s pak odstranit hromadění tekutin a produktů rozkladu etanolu v těle opilého člověka.
 5. Chcete-li rychle stříznout za půl hodiny, je doporučeno jíst 4 banány nebo 5 hlíz brambor, předem vařené v kůře.

Video

Kategorie: