Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Moderní droga, která pomáhá proti suchému kašli pro dospělé a děti, je považována za Askoril zkoušejícího. Dodává se ve formě sirupu nebo tablet s několika účinnými látkami. Stojí za to vědět, jak je správně aplikovat podle instrukcí, abyste získali rychlý efekt.

Ascoril - indikace pro použití

V případě příznaků nachlazení byste se měli poradit s lékařem. Může předepsat několik léků, ale Ascoril je považován za nejoblíbenější ze všech. Jedná se o účinný nástroj, který komplexně ovlivňuje zlepšení stavu pacienta. Léčivo se používá jako kombinační terapie pro výskyt onemocnění plic a průdušek akutního nebo chronického typu, které jsou doprovázeny obtížným oddělením viskózního hustého sputa.

Pokud je přípravek Ascoril předepsán, návod k použití určuje následující indikace:

 • bronchiální astma;
 • tracheální a obstrukční bronchitida;
 • pneumonie, černý kašel u dítěte;
 • emfyzém, pneumokonióza;
 • plicní tuberkulóza.

Složení léčiva 3 účinné složky:

 • Bromhexin - mukolytické činidlo, ředí plicní sekrece, podporuje rychlý výtok sputa;
 • salbutamol - stimuluje beta receptory v průduškách, cévy, eliminuje křeče, zvyšuje vitální kapacitu, podporuje dilataci tepen v srdci;
 • Guaifenesin, mukolytické činidlo, zvyšuje objem sputa při současném ničení vazeb sulfidového typu v mukopolysacharidech, způsobuje aktivaci řasnatého epitelu průdušek, což zlepšuje výtok sputa.

Ascoril děti

Účinně Ascoril u bronchitidy u dětí, které mohou trpět onemocněním, pokud nejsou vyléčeny včas suchý kašel. Lék urychluje proces léčby, zvyšuje odolnost proti plicní infekci, zlepšuje separaci sputa v důsledku kombinace tří účinných účinných látek. Můžete si vzít dětský sirup nebo, po určitém věku, tablety. Cena za ně je zhruba stejná.

Ascoril pro dospělé

Ascoril je stejně účinný pro dospělé, kteří je mohou léčit se stejnou bronchitidou, dokonce i akutní a chronickou. Léčivý prostředek pomáhá při obtížích dýchání, sípání, usnadňuje výtok viskózních sekrecí z plic při pneumonii a tuberkulóze. Léčba astmatiků je užitečná pro plicní a katarální onemocnění jako součást komplexní terapie. Podle instrukcí pro dospělé se uvádí forma tablety.

Akce Ascoril

Vzhledem k kombinaci 3 účinných látek působí společnost Ascoril - návod k použití je následující:

 • odstranění bronchiální spazmy;
 • zvýšená kapacita plic;
 • snížený odpor dýchacích cest;
 • usnadnění odstranění sputa s předběžným zvýšením jeho objemu;
 • neovlivňuje krevní tlak, který může nastat v analogech.

Jaký kašel se Ascoril bere?

Lékaři psát recept na Ascoril se suchým kašlem, protože to brání mu v přechodu na mokré typu, který je obtížnější a déle léčit. Tento lék se používá jako kašel, způsobený nachlazení a příznaky složitějších onemocnění - pneumonie, černý kašel, chronické abnormality v plicích nebo bronchiální systém. Neměli byste předepsat lék sami - lékař, který vezme v úvahu všechny vlastnosti pacienta a předepíše, kolik dní pít lék.

Ascoril sirup - návod k použití

Vhodnou formou je sirup proti kašli Ascoril - návod k použití, který umožňuje užívat přípravek bez věkových omezení. Lék má formu transparentní oranžové kapalné viskózní textury se specifickým zápachem. 10 ml obsahuje 2 mg salbutamolu, 4 mg bromhexinu a 100 mg guaifenesinu.

Navíc kompozice obsahuje sladidla, příchutě, vodu. K dispozici ve 100, 200 ml v tmavých lahvích s odměrným uzávěrem, jehož cena se liší. Podle instrukcí pro dospělé je zobrazen trojnásobný příjem sirupu, 10 ml denně, ale předpis může být zvýšen na lékařský předpis a indikace, které považuje za nezbytné. Průběh léčby trvá až do vymizení hlavních příznaků kašle.

Tablety Ascoril - návod k použití

Další populární formou uvolňování jsou tablety Ascoril. Navenek vypadají jako plochý kulatý hrášek bílé barvy. Jedna tableta obsahuje 2 mg salbutamolu, 8 mg bromhexinu a 100 mg guaifenesinu. Pomocné látky jsou škrob, fosforečnan vápenatý, mastek, konzervační látky, stearát hořečnatý pro bázi. K dispozici v krabičkách po 10, 20 a 50 kusech. Cena se liší v závislosti na objemu.

Ascoril - návod k použití pro děti

Dítěti se doporučuje užívat přípravek Ascoril pro děti, který může být podle pokynů ve formě sirupu přiřazen bez omezení věku a v tabletách od 6 let. Sirup má sladkou, ovocnou chuť, takže dítě bude šťastné, že bude léčen. Aplikuje se až 6 let, stojí 15 ml, rozdělí se do tří dávek, až na 12 let - dávka se sníží na 10 ml, ale jednou se vezme a děti po 12 letech si ji mohou vzít v dávce 30 ml, která se třikrát rozdělí na všechny. Tablety se užívají v polovině kusu třikrát denně až 12 let, starší než tento věk - plná dávka.

Ascorilovy pokyny

Podle anotací a recenzí není použití přípravku Ascoril žádoucí kombinovat s léky sympatomimetiky a teofylinu, protože to zvyšuje riziko zvýšení vedlejších účinků všech léčiv. Negativní kompatibilita s lékem s kodeinem. Je zakázáno kombinovat prostředky s alkoholem, alkalickým nápojem. S komplexním použitím antibiotik a Ascoril první silnější a rychlejší pronikají do plicní tkáně.

Předávkování léky je možné, je podobné symptomům vedlejších účinků. Nevyžaduje eliminaci ve formě speciálního antidota, proto je léčen symptomaticky. Forma tablety nemá žádná omezení skladování, s výjimkou doporučení uvedeného v návodu, ale sirup by měl být uchováván mimo dosah přímého slunce, nejlépe při pokojové teplotě ne vyšší než 27 stupňů a ne méně než 17. Pro nákup léků v lékárně je nutný předpis.

Kdy užívat Ascoril

Návod k použití neříkej, pít Ascoril před jídlem nebo po, protože to nevadí. Nástroj není vázán na příjem potravy. Není také žádný rozdíl, když je lepší pít předepsanou formu léku do hodiny. Můžete určit sami, zda je pro vás vhodnější pít pilulky nebo dát sirup vašemu dítěti ráno, odpoledne nebo večer. Efektivita tím netrpí.

Jak se přípravek Ascoril užívá

Před zahájením léčby zjistěte, jak přesně Ascoril pít. Užívá se ústně, mytí pilulek normální studenou vodou a sirup - bez pití. Dospělí a děti po 12 letech se doporučuje užívat tři tablety třikrát denně nebo tento příjem nahradit 10 ml sirupu, což je asi 2 čajové lžičky. Až 12 let stará polovina pilulky nebo podobný 10 ml sirup se užívá. Až 6 let, pouze sirup je zobrazen - lžička třikrát denně.

Analogový Ascoril

Spolu s použitím prostředků pacientů může být zajímavý i Ascoril a jeho analogy, které se někdy někdy liší cenou. Neexistuje žádný kompletní analog tohoto léku, ale zde jsou některé druhy, které mají přibližně stejné složení a účinek, proto mohou být použity místo toho:

 1. Lasolvan - sirup, se liší v aktivní složce a širokém rozsahu použití. Na rozdíl od Ascorilu stimuluje ventilační vlastnosti plic a jejich složek, používá se v každém stadiu nachlazení, zatímco Ascoril lze použít pouze pro suchý kašel. Současně lze čerpat finanční prostředky, ale nehospodárné. Stojí za to si vybrat jednu věc. Ceny jsou zhruba stejné.
 2. Ambrobene - lék, velmi podobný v akci, je expektorant. Můžete si ho koupit levné. K dispozici v tabletách.
 3. ACC - tablety s vykašlávacími a mukolytickými účinky s jiným složením. Levnější než analogový.
 4. Erespal je nejbližší ekvivalent. Suspenze a forma tablet, ale jejich cena je vyšší.

Kontraindikace Ascoril

Při užívání předepsaných léků stojí za zvážení podrobně kontraindikace Ascoril. Užívání drog je zakázáno pro následující faktory:

 • zvýšená citlivost na součásti;
 • poruchy srdce: tachyarytmie, myokarditida, defekt;
 • dekompenzovaný diabetes;
 • thyrotoxikóza;
 • glaukom;
 • selhání jater nebo ledvin;
 • žaludeční vřed, dvanáctníkový vřed, akutní stadium;
 • těhotenství a kojení;
 • věk do 6 let - pro tablety;
 • současné užívání beta blokátorů.

Podle instrukcí s opatrností a pod neustálým lékařským dohledem můžete lék na:

 • diabetes;
 • hypertenze;
 • žaludeční vřed, 12 dvanáctníkových vředů ve fázi remise.

Ascoril - vedlejší účinky

Po předávkování nebo v případě zvýšené citlivosti těla na kompozici existuje možnost, že se objeví následující vedlejší účinky přípravku Ascoril:

 • bolest hlavy, závratě;
 • zvýšená nervová podrážděnost;
 • problémy se spánkem;
 • třes končetin, křeče v nohách;
 • nevolnost, zvracení, průjem;
 • záchvat peptického vředu;
 • zvýšená tepová frekvence, bronchiální spazmy;
 • kolaps;
 • alergické reakce - vyrážka na kůži, kopřivka, v těžkých případech anafylaktický šok, angioedém, senná rýma;
 • moč se stává růžovým odstínem.

Cena Ascoril

Po předepsání předpisu lékařem stojí za to vědět, kolik stojí Ascoril. Lék lze objednat v online lékárně za nižší cenu nebo se obraťte na obvyklé farmaceutické oddělení, kde bude cena vyšší. Odhadované náklady budou následující:

Formulář vydání

Objem

Cena na internetu, rublů

Cena v lékárně, rublů

Sirup

100 ml

319

350

200 ml

441

470

Prášky

10 ks.

267

290

20 ks.

360

400

50 ks.

821

900

Video: Ascoril sirup

Recenze

Maria, 19 let

Uprostřed sezony jsem měl chlad. Všechno to začalo suchým kašlem, který mi nedovolil spát a pracovat normálně. Obrátil jsem se k doktorovi a dostal jsem předpis pro Ascoril. Po prostudování recenze ostatních pacientů jsem se rozhodl, že mi pomůže a cena byla příjemná. Proto jsem začal postupovat podle návodu k použití. Po týdnu jsem zapomněl na nepříjemné symptomy a cítím se lépe.

Nikolay, 37 let

Kvůli neustálému kouření jsem se začal potýkat s problémy s plicemi, častěji se ochladil a léčil déle. Byl jsem nemocný bronchitidou a doktor mi předal Ascoril, který měl zlepšit výtok sputa, ale místo toho jsem se jen zhoršil. Ukázalo se, že jsem měl nesnášenlivost jedné ze složek, takže jsem se musel s lékem rozloučit.

Veronica, 28 let

Mé dítě nedávno onemocnělo černým kašlem, velmi špatně kašlelo a nemohlo spát kvůli němu v noci a ve dne. Pediatr předepsal Ascoril sirup, který měl zlepšit stav. Přečetl jsem si návod k použití a začal dávat synovi lžičku suspenze denně. Po 2 týdnech se zotavil, jsem rád, že lék pomohl, takže ho doporučuji ostatním.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: