Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro poruchy procesů ovulace, dysmenorea, idiopatické (způsobují nejasné) neplodnosti, gynekologové předepisují Klostilbegit. Lék je zaměřen na regulaci menstruačního cyklu žen pro následnou úspěšnou koncepci. Aplikujte lék u mužů s oligospermií (malý počet spermií). Léky by měly být pod dohledem lékaře.

Návod k použití Klostilbegit

Lék Klostilbegit vyvolává proces ovulace. Hlavní funkcí léku je stimulace tvorby vajíčka: lék zvyšuje syntézu gonadotropních hormonů (folikuly stimulující, prolaktin, luteinizace). Použití tablet může vyvolat zvýšenou produkci prolaktinu, jehož vysoký obsah zabraňuje ovulaci. Z tohoto důvodu lékaři navíc předepisují léky, které snižují hladinu nežádoucího hormonu v krevní plazmě.

Složení a uvolňovací forma

Farmakologické léčivo je k dispozici ve formě enterosolventních tablet, 10 nebo 50 kusů v láhvi z hnědého skla s plastovým víčkem s první kontrolou otevření, tlumičem nárazů. Láhev se spolu s instrukcí pro aplikaci umístí do lepenkového obalu. Tablety jsou také dostupné v hliníkovém nebo papírovém blistru po 10 kusech.

Léková forma

Účinná látka

Pomocné látky

Enterosolventní tablety

Clomiphene acetát - 50 mg.

želatina - 2 mg,

stearát hořečnatý - 2 mg, kyselina stearová - 2 mg,

mastek - 5 mg,

bramborový škrob - 39 mg,

monohydrát laktózy - 100 mg.

Účinná složka léčiva, klomifen, patří do farmakologické skupiny antiestrogenů. Tyto látky jsou schopny stimulovat ovulaci zvýšením koncentrace, transportu a vylučování některých pohlavních hormonů interakcí s estrogeny v hypotalamu a dřeňové vaječníky. Androgenní a gestagenní (hormonální) aktivita léčiva chybí.

V případě polycystických vaječníků je Klostilbegit jedním z hlavních léků, které pomáhají obnovit ovulaci. Při použití léčiva je třeba vzít v úvahu, že účinná látka významně zvyšuje viskozitu hlenu děložního hrdla a tím zabraňuje pronikání spermií do dělohy a oplodnění.

Lék se požití rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu do krevního oběhu, je rovnoměrně rozložen do tkání těla a je metabolizován tkáněmi jater. Biologická dostupnost je asi 45%, komunikace s krevními proteiny je 80%. Poločas je 6 až 20 hodin. Plného odstranění léčiva je dosaženo během 5-7 dnů od posledního použití léčiva. Metabolity se vylučují převážně žlučí a močí.

Indikace pro použití

Lék by měl předepisovat pouze lékař. Lék se používá v následujících onemocněních:

 • neplodnost v nepřítomnosti ovulace;
 • disgonadotropní forma amenorey (v patologii hypofýzy);
 • sekundární amenorea;
 • postkontraceptivní amenorea;
 • syndrom polycystických vaječníků;
 • oligomenorrhea (nestabilní nepravidelná menstruace);
 • galaktorea (vylučování mléka);
 • prodloužený syndrom amenorrhea-galactorrhea po porodu;
 • s hormonální terapií v některých sportech (např. kulturistika, vzpírání);
 • oligospermie u mužů.

Jak si vzít

Při sekundární neplodnosti závisí dávkování a doba trvání lékové terapie na citlivosti (lékové reakci) vaječníků. Pacienti s pravidelným menstruačním cyklem by měli zahájit léčbu 3-5 dnů po zahájení menstruace. S dysmenorrhea, amenorrhea terapie začne v daný den. Existuje několik standardních lékových režimů:

 1. Schéma č. 1. Jedna tableta (50 mg) denně po dobu 5-7 dnů se současnou kontrolou funkční odezvy vaječníků za použití přístrojových a laboratorních testů. Při této léčbě by mělo dojít k ovulaci mezi 11. a 15. dnem menstruačního cyklu. Pokud terapie nevede k požadovanému výsledku, měli byste použít schéma číslo 2.
 2. Schéma č. 2. V pátý den následujícího cyklu se předepisují 2 tablety (100 mg) po dobu 7 dnů. Pokud k ovulaci nedochází, je třeba léčbu zopakovat. Při absenci pozitivní reakce na léčbu je lék předepisován po dobu 3 měsíců. V případě potřeby může být délka léčby až šest měsíců (stanovena lékařem individuálně).
 3. V případě polycystických vaječníků, postkontraceptivní amenorey je počáteční dávka léčiva jedna tableta / den (50 mg) po dobu 3-6 měsíců s pravidelným ovariálním monitorováním pomocí ultrazvuku.
 4. U mužů se lék podává 1-2 tablety 2 p / den. po dobu 14 dnů s kontrolními spermiemi.

Těhotenství po klostilbegitu

Při plánování těhotenství je lék Klostilbegit předepisován v případech idiopatické neplodnosti nebo endokrinních poruch reprodukční funkce. Podle výzkumu a průzkumů dochází po léčbě tímto lékem k úspěšné koncepci u pacientů v asi 75% případů. Mnozí z nich však zaznamenávají zvýšené riziko potratu v raných stadiích a významné projevy toxikózy, které mohou být vyvolány užíváním léků.

Zvláštní pokyny

Před použitím léku se doporučuje zkontrolovat fungování ledvin a jater. Nedostatečná funkce těchto orgánů může vést k hromadění metabolitů léčiv v tkáních těla. Dále je nutné provést důkladné gynekologické a endokrinologické vyšetření. Použití léčiva je indikováno, když celková hladina gonadotropinů v moči významně poklesla pod normální rozmezí a palpace a ultrazvuk vaječníků neodhalily významné abnormality.

Při absenci ovulace je nutné před použitím této farmakologické látky vyloučit všechny další možné příčiny sekundární neplodnosti. Pokud vyšetření odhalí významné zvětšení vaječníků nebo přítomnost cyst, není dovoleno používat Klostilbegit, dokud se orgány nevrátí do normálu. V budoucnu by měla být snížena denní dávka nebo doba trvání léčby.

Během léčby je nutné neustále sledovat endokrinologa a gynekologa, je nutné sledovat menstruační cyklus ultrazvukem, provádět vaginální vyšetření. Pro kontrolu zrání folikulu je bazální teplota ve vagíně. V průběhu léčby je často obtížné určit okamžik ovulace a je zde nedostatek funkce corpus luteum, proto je někdy nutné další podávání progesteronu a některých dalších steroidních přípravků.

Léčivo obsahuje ve složení laktózu, proto se nedoporučuje jmenovat pacienty s intolerancí k této složce. Během léčby se doporučuje opatrnost při řízení nebo úplném zanechání řízení, při provádění jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a citlivost.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností u lidí, kteří mají cukrovku. Přípravek obsahuje sacharózu a laktózu, což může vést ke zvýšení koncentrace glukózy v plazmě, takže pacient musí upravit denní a jednotlivé dávky inzulínu nebo léků snižujících cukr.

Během těhotenství

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a laktace. Je-li během těhotenské léčby Klostilbegitem zjištěn stav těhotenství, musí být pilulky okamžitě zastaveny. Klinické a epidemiologické studie ukázaly zvýšení rizika patologických stavů u dětí, které byly během intrauterinního vývoje vystaveny hormonům. Kromě toho může lék vyvolat zvýšený děložní tón a spontánní potrat.

V dětství

Léčivo je kontraindikováno pro použití u dětí do 12 let. Teenageři od 12 let a starší jsou předepsány léky na závažné endokrinní poruchy, genetické patologie, které brání normálnímu vývoji pohlavních orgánů. S amenoreou u dívek starších 16-17 let a za přítomnosti nedostatku gonadotropních hormonů může být Klostilbegit předepsán pro stanovení normálního menstruačního cyklu.

Klostilbegit a alkohol

Je přísně zakázáno konzumovat alkoholické nápoje v průběhu léčby tímto lékem, protože ethanol může významně zvýšit toxické účinky metabolitů léků na jaterní a ledvinové buňky a vyvolat rozvoj mnoha vedlejších účinků. Kromě toho může alkohol způsobit zhoršení celkového stavu.

Interakce s léky

Dlouhodobá farmakologická léčba spolu s léky, které indukují jaterní enzymy, může vést k závažnému děložnímu krvácení, což snižuje účinnost přípravku Clostilbegit. Při současném použití léčiva s antibiotiky je snížena intrahepatická cirkulace estrogenů. Orální kombinované hormonální léky na antikoncepci mohou významně ovlivnit metabolismus léčiva.

Vedlejší účinky

Pokud je přípravek Klostilbegit dlouhodobě předepisován ve vysokých dávkách, vyvinou se nežádoucí účinky. Nejčastějšími důsledky užívání léků jsou:

 • bolest hlavy;
 • nevolnost;
 • adrenální insuficience;
 • astenie (slabost);
 • závratě;
 • zvýšená úzkost;
 • deprese;
 • bolest břicha;
 • zvracení;
 • přílivy;
 • mimoděložní těhotenství;
 • funkční ovariální cysty;
 • ospalost;
 • přírůstek hmotnosti.

V některých případech dochází k nárůstu vaječníků o velikost až 6-8 cm, proto je při použití tohoto léku nezbytné pravidelné a pečlivé sledování ultrazvukem. Když hypersenzitivita na složky léčiva může způsobit svědění kožní dermatitidy, bolesti a indurace v mléčných žlázách, poruchy močení. Lék několikrát zvyšuje pravděpodobnost vícečetného těhotenství.

Předávkování

U významného přebytku denních nebo jednotlivých dávek léku se u pacienta mohou vyvinout symptomy intoxikace, jako je nevolnost, zvracení, snížená ostrost zraku a krevní spěch na obličej. Vysoká koncentrace léku v krvi těhotné ženy může způsobit potrat v raném období. Léčba předávkování lékem spočívá v úpravě množství použitého léku nebo jeho úplného zrušení, což eliminuje vzniklé příznaky.

Kontraindikace

Lék má schopnost měnit hormony, takže může významně ovlivnit práci všech orgánů a tělových systémů. Užívání léčiva by mělo být prováděno pouze v nepřítomnosti následujících kontraindikací:

 • vaskulární trombóza;
 • diabetes;
 • tromboembolie;
 • křečové žíly;
 • aterosklerotické léze;
 • pankreatitida;
 • rakovina jater;
 • neoplazmy ledvin;
 • endokrinní poruchy (s výjimkou dysgonadotropie);
 • individuální přecitlivělost na léčivo.

Podmínky prodeje a skladování

Lék by měl být skladován na suchém místě, které je udržováno na stálé teplotě, vyhnout se přímému slunečnímu světlu. Doporučuje se chránit lék před malými dětmi a domácími zvířaty. Lék je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu.

Analogy

Léky s podobným složením a účinkem se používají, když je Klostilbegit kontraindikován pro použití. Na farmaceutickém trhu existují následující analogy:

 • Clomid Medicína stimulující sekreci hypofyzárních gonadotropinů a hypotalamu. Jeho působení je způsobeno specifickou reakcí s receptory estrogenů hypotalamu. Léčivá nesteroidní struktura se používá k léčbě idiopatické amenorey, sekundární neplodnosti.
 • Serofen. Tento lék přispívá ke zvýšené produkci gonadotropinů a stimuluje zrání a endokrinní aktivitu folikulu ve vaječníku, tvorbu luteum corpus luteum. Ve velkých množstvích léčivo inhibuje produkci prolaktinu a luteinizačního hormonu.
 • Serpafar Farmakologický prostředek, antestrogen ze skupiny nesteroidních léčiv, jehož působení probíhá v důsledku účinku na receptory estrogenů v hypofýze a vaječnících. Serpafar nemá androgenní aktivitu gestagennoe.

Cena Clostilbegit

Cena léku závisí na formě uvolňování, stupni čištění, kvalitě hlavní účinné látky a pomocných složkách. Cena může být ovlivněna regionem a lékárnou, ve které je prodávána. Lék lze objednat v internetovém obchodě a přečíst si recenze ostatních pacientů. Náklady na lék mohou být stanoveny výrobcem jednostranně.

Léková forma

Název lékárny

Náklady, rublů

Tablety, 10 ks, 50 mg

Srdce

430

Vaše zdraví

491

Tablety, 50 kusů, 50 mg

Sociální lékárna

2500

Lékárna 24

2740

Video

Recenze

Anastasia, 37 let

V roce 2007 mi byla předepsána tableta Klostilbegit. Šel jsem na soukromou kliniku s manželem s problémem neplodnosti, nemohl jsem otěhotnět po dobu 5 let. Lékaři mi dali úplné vyšetření, provedli testy a pak předepsali tento lék na 4 cykly. Několik týdnů po zrušení drogy jsem úspěšně otěhotněla.

Margarita, 24 let

Ve věku 18 let jsem dostal amenorrhea. Lékař nejprve předepsal Lindinet 20 pít, ale nepomohl, objevily se vedlejší účinky, získal jsem hodně váhy. O dva roky později, v příštím průzkumu, byl Klostilbegit jmenován na šest měsíců. Už dva měsíce po užití léku začalo mé období a na konci kurzu se cyklus vrátil do normálu.

Sofie, 41 let

Můj manžel a já jsme přemýšleli o třetím dítěti, ale rok to nefungovalo. Gynekolog předal Klostilbegitovi tři měsíce. První kurz nepomohl, provedl další testy, ale nic neodhalil. Lékař doporučil, aby se lék znovu pil po delší dobu. Po šesti měsících suplementace jsem otěhotněla.

Naděje, 33 let

Asi dva roky jsem nemohla otěhotnět, mé testy jsou dokonalé, lékaři pokrčili rameny. Fórum narazilo na pozitivní recenzi o Klostilbegit od dívky se stejnou situací. Po konzultaci s gynekologem byl zkrácen tříměsíční cyklus tablet, došlo k vedlejším účinkům: zvýšená chuť k jídlu, nevolnost. Po ošetření jsem otěhotněla.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: