Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá žena chce vypadat atraktivně bez ohledu na věk, takže v boji proti různým kožním defektům a stárnutí musíte zvolit nejlepší metodu. Mezi různými moderními kosmetickými procedurami je lídrem chemický glykolový peeling. Jemně čistí horní vrstvu epidermis od mrtvých buněk, vyhlazuje její reliéf, pomáhá vyrovnat se s mnoha kožními problémy. Co je očištění obličeje s peelingem, jaké jsou indikace, kontraindikace postupu?

Co je glykolový peeling

Kyselý peeling je nejjemnějším a nejbezpečnějším povrchovým čištěním obličeje. Je vhodný jak pro mladé dívky, které se chtějí zbavit řady kožních defektů, tak i pro zralé dámy, které chtějí vyhladit jemné a střední vrásky. Kosmetický čistící proces s glykolovým peelingem nezpůsobuje u pacientů bolestivé ani nepříjemné pocity, po první manipulaci to trvá jen málo času, což bude znát úžasný výsledek.

Účinnou látkou používanou v tomto typu chemického peelingu je kyselina glykolová (ovoce), která je obsažena v třtinovém cukru, hroznech a řepě. Postup čištění epidermy tímto způsobem se doporučuje provádět v podzimním nebo zimním období. Jsou-li chemické glykolové slupky prováděny v létě nebo na jaře, jsou možné vedlejší účinky ve formě pigmentace, protože během této doby se zvyšuje účinek slunečních paprsků na kůži.

Postup

Kyselý loupání je jednoduchý postup, nevyžaduje drahé zařízení k dispozici. Před chemickým čtením obličeje pomocí glykolového peelingu, jak kosmetolog, tak dům potřebují konzultovat s dermatologem, ujistěte se, že neexistují žádná možná omezení. Aby nedošlo k poškození pokožky, je nutné zajistit bezchybné dodržování následujících pravidel:

 • 1-2 týdny před zákrokem je nutné provést přípravné akce zaměřené na stanovení citlivosti kůže na vliv kyseliny glykolové. K tomuto účelu je nutné na vyčištěnou pokožku aplikovat gel se slabým obsahem kyseliny (5-10%).
 • První kosmetický peeling obličeje se provádí s nízkým obsahem ovocné kyseliny (až 25%).
 • V každém následujícím postupu se procento kyseliny zvýší o 10, dokud se jeho maximální koncentrace nezvýší na 50-70%.
 • Po každém zákroku musíte pokožku důkladně zvlhčit.

Stupně odlupování glykolů:

 1. Čištění Pomocí speciálního čisticího mléka nebo jiných prostředků odstraňujeme zbytky kosmetiky a prachových částic z epidermy, pak je odmašťujeme (otřete do sucha). Chcete-li vyrovnat povrch kůže a rozdělit zbytky kožního mazu, vezměte si vatový tampon nebo tenký štětec a začněte mazat ve stupních s roztokem s obsahem 5% kyseliny glykolové v následujících oblastech obličeje: brada, nos, čelo, tváře. Ponechte několik minut, otřete vlhkými ubrousky. Je důležité zabránit pronikání kyseliny do očí a nedovolit aplikaci léku na kůži v očních víčkách a ústech.
 2. Loupání. Gel naneste kyselinou stejným způsobem, jak je popsáno výše. V závislosti na vlastnostech kůže se četnost prováděných postupů pohybuje od 15 do 70%. Tato manipulace je krátká, časování se vypočítává individuálně a mění se během 2-10 minut.
 3. Neutralizace. Kyselinu glykolovou nelze vyplavit vodou, protože to může způsobit popáleniny kůže, proto se pro stírání používají speciální neutralizační prostředky aplikované na bavlněnou podložku.
 4. Odstraňování loupání. Zbytky neutralizátoru a gel s kyselinou se promyjí obyčejnou studenou vodou.
 5. Ochranný účinek po loupání. Ihned po zákroku naneste na kůži zklidňující krém, masku nebo sérum.

Indikace

Chemické slupky kyseliny glykolové jsou široce používány pro následující kožní problémy:

 • Nadměrná ochablost, nerovnosti, suchost, loupání.
 • Nepřirozená barva pleti (zemitý, nažloutlý nebo nazelenalý odstín), zarudnutí (rosacea).
 • Výskyt mělkých jizev a jizev po stlačení akné (postacne).
 • Mastná, porézní kůže.
 • Bohaté pihy, které kazí vzhled obličeje, nadměrnou pigmentaci.
 • Vzhled zarostlých vlasů po depilaci.
 • Celulitida
 • První známky stárnutí kůže (malé záhyby, vrásky, ztráta pružnosti).
 • Akné.

Kontraindikace

Během odlupování epidermis nejsou jeho hluboké vrstvy ovlivněny, takže nástroj nevstupuje do krevního oběhu a neovlivňuje tělo. Většina kontraindikací je dočasná a rychle zmizí, ale za těchto okolností by měl být tento kosmetický postup opuštěn:

 • Diabetes nebo astma.
 • Čerstvé kožní léze (odřeniny, rány, modřiny). V tomto případě může kyselina glykolová pronikat do spodních vrstev epidermy.
 • Herpes Postup by měl být odložen na několik týdnů až do úplného vymizení herpetických erupcí.
 • Doba těhotenství a laktace.
 • Onkologická onemocnění kůže.
 • Tento postup je kontraindikován před cestou do moře, v horkých zemích, do solária, kde bude přímý vliv slunce na kůži.
 • Čerstvé opálení.
 • Během doby užívání některých léků.
 • Během nemoci akutní nachlazení, horečky, horečky.

Peeling kyseliny glykolové doma

Kosmetické procedury v kosmetických salonech nejsou levné a ne každá žena si je může dovolit, ale každý chce vypadat mladý a neodolatelný. Mnozí z nich dělají slupky doma, pro tento účel se používají všechny druhy krémů, masek, křoviny. Nedoporučuje se připravovat čisticí prostředek na obličej z koncentrované kyseliny glykolové sám, jedná se o nebezpečnou chemickou látku. Lékárenské přípravky s nízkou koncentrací kyselin (10-25%) jsou vhodné pro domácí použití, například maska s kyselinou glykolovou a chitosanem.

Dotyčná látka je obsažena v mnoha druzích ovoce, pomocí kterých můžete vytvořit vynikající masky:

 • Třtinový cukr a citron. Cukr (1 polévková lžíce. L.) Nalijte teplou vodu (2 lžíce L.), přidejte citronovou šťávu (1-2 lžíce L.). Trvání kosmetické manipulace je 5-10 minut.
 • Víno Chardonnay. 40 ml bílého vína se spojí s 1 polévkovou lžící. lžíce citronové šťávy, 1h. lžíce medu. Procedura trvá 7-10 minut.

Péče o glykolovou peeling

Správná péče po manipulaci není o nic méně důležitá než samotná kůže. Po vyčištění obličeje se odstraní horní vrstva epidermis a může dojít k zarudnutí, které trvá 1 až 3 dny. Pro udržení pozitivních výsledků a nepoškozování pokožky dodržujte tato pravidla:

 • Na tři dny nepoužívejte dekorativní kosmetiku.
 • Vyhněte se v lázních, saunách.
 • Nechoďte ven na slunci.
 • Tvář smí být umývána pouze dětským mýdlem (nemůže být omyta teplou vodou).
 • Denně hydratujte pokožku speciálním krémem.

Kosmetika pro kyselinu glykolovou

Kyselina glykolová je široce používána v kosmetologii, přidává se do různých krémů, gelů, tonik, séra. Můžete si koupit lék v lékárně, nejoblíbenější z následujících prostředků pro peeling:

 • Pleyana je vynikající produkt s 10% kyselinou pro domácí použití.
 • „Kodali“ je maska na odlupování kyseliny glykolové pro korekci pleti, která obnovuje pružnost pokožky.
 • Vitex je vynikající přípravek pro omlazení obličeje s obsahem kyseliny 50%. Čistí jemně a jemně. Tento vzorec se používá v domácích a salonních podmínkách.
 • "Belita" - účinný lék na peeling s kyselinou salicylovou a kyselinou glykolovou, se používá k provádění středního peelingu v kosmetických salonech.

Video

Bezpečnost a bezbolestné provedení procedury čištění kůže kyselinou glykolovou, rychlý efekt, absence závažných dlouhodobých kontraindikací činí tento typ chemického peelingu velmi populárním. Pokud chcete takovou manipulaci provádět individuálně doma, sledujte následující video. To ukazuje celý kosmetický postup krok za krokem.

Foto před a po

Účinek glykolových slupek je patrný ihned po prvním postupu. Za pár dní uvidíte, jak se vaše pleť stává hladkou, rovnoměrnou a jemnou. Výsledek po provedených manipulacích zůstává po dlouhou dobu, avšak pro každou dívku je stanoven individuální počet takových postupů. Pro vizuální příklad, podívejte se na fotografii, jaké jsou výsledky před a po chemickém čištění obličeje.

Recenze

Alina, 30 let: Rozhodl jsem se ušetřit peníze a poprvé jsem si objednal Premium gel s obsahem 5% kyseliny glykolové přes internet. Protože všechna pravidla, nástroj na dlouhou dobu na kůži nedržela Byl jsem spokojen s výsledkem, kůže se stala hladkou, i když zarudnutí bylo na místě a zmizelo ve třetí den.

Kateřina, 27 let: Mám velmi problematickou pleť, takže jsem se loupal s profesionálním kosmetologem. Celkem bylo provedeno 6 procedur, které se objevily každých 10 dní: první dvě s 20% kyselinou glykolovou, druhá s 40% a poslední s 50%. Pocity při loupání nebyly příliš příjemné: pálení, brnění, zarudnutí. Na pár dní začalo zarudnutí. Výsledkem je hladká, čistá kůže.

Valeria, 35 let: Prvních pár procedur, které jsem udělal v salonu, ale ukázalo se, že jsou pro mě drahé. Rozhodl jsem se, že si koupím krém s kyselinou glykolovou a doma se peelingem. A tak strávila dva úklidy doma a nic horšího než v salonu krásy. Tvář opravdu začala vypadat mladší a čerstvější, jemné vrásky vyhlazené.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: