Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Přirozeným produktem rostlinného původu, který pomáhá při vyléčení rýmy a jeho komplikací v případě nachlazení, je Sinupret kapky. Lék má výrazný mukolytický, protizánětlivý a antivirový účinek. To je vynikající alternativou antibiotické terapie, která má mnoho vedlejších účinků. Sinupret v kapkách se používá nejen pro nachlazení. Je indikován k léčbě rýmy nebo frontitidy s výraznými symptomy. Lék v krátké době pomáhá zbavit se nemoci, vrací dobré zdraví.

Sinupret drops - návod k použití

Samotný lék je kombinovaným činidlem předepsaným k odstranění infekcí nebo virů při akutním nebo chronickém zánětu horních cest dýchacích. Pokud příznaky nejsou výrazné, pak Sinupret pomáhá rychle zbavit se nemoci, doprovázený kašlem, špatnou chladu nebo sliznic. Důvodem je vysoká biologická dostupnost hlavních složek léčiva. Po aplikaci kapiček se sníží otok a zánět nosní sliznice a usnadní se výtok sputa. Dobré recenze Sinupret získal díky minimálním vedlejším účinkům.

Složení

Vývoj společnosti Sinupret vlastní německá společnost Bionorica, která se specializuje na výrobu léčiv pouze z přírodních rostlinných složek. Společnost používá metodu zmrazení užitečných položek. Z tohoto důvodu nejsou během výrobního procesu zničeny a hotové léky si zachovávají své farmakologické vlastnosti. Složení Sinupret kapek je popsáno v tabulce.

Název součásti

Množství na 100 g

Vodně alkoholické extrakty z léčivých bylin

Gentian root

0, 2

Petrklíč květiny

0, 6

Šťovík tráva

0, 6

Bezinky květiny

0, 6

Travní vervain

0, 6

Pomocné komponenty

Čištěná voda

71

Formulář vydání

Sinupret je obecně dostupný ve formě sirupu, dražé a kapek. Ty se prodávají v tmavých skleněných lahvích po 100 ml, které jsou vybaveny speciálním dávkovacím zařízením. Jsou baleny v lepenkových krabicích. U přípravků na bázi rostlin během skladování je povolena sraženina nebo mírný zákal. Kapky samotné jsou transparentní, mají žlutavě hnědý odstín, hořkou chuť a výraznou vůni.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Podle instrukcí patří Sinupret do skupiny bylinných přípravků se sekretomotorickými, antivirotickými, sekretolytickými a protizánětlivými účinky. Léčivo má komplexní účinek z každé složky, která je součástí:

 1. Květy černého bezu. Má protizánětlivé, diaforetické, dezinfekční účinky. Navíc odstraňuje otoky sliznic.
 2. Primrose. Ukazuje vykašlávání, sedativní a antispasmodické vlastnosti. V důsledku této složky dochází k vypouštění sputa.
 3. Verbena. Normalizuje játra, zlepšuje metabolismus, má tonikum, svíravý, protizánětlivý, analgetický a antispasmodický účinek. Navíc poskytuje antialergický účinek.
 4. Gentian. Přispívá ke zvýšení chuti k jídlu, aktivaci tvorby žluči a stimulaci sekrece.
 5. Sorrel Má hojení ran, antialergické, hemostatické a antiseptické účinky.

Díky komplexnímu účinku léčivo snižuje viskozitu sputa, stimuluje imunitní systém, eliminuje bronchiální spazmy. Pod vlivem Sinupret přechází nazální kongesce, eliminuje se mukostáza, usnadňuje se vylučování hlenu. V této souvislosti se posiluje ochranná funkce dýchací sliznice, snižuje se jejich otok. Kromě toho, na rozdíl od vasokonstrikčních kapek, Sinupret není návykový.

Indikace pro použití

Obecně se Sinupret používá k zánětu dutin. Kapky pomáhají léčit sinusitidu, akutní nebo chronickou sinusitidu, alergickou rýmu a adenoidy. Sinupret lze navíc přiřadit:

 • tracheitida, bronchitida, faryngitida v kombinaci s jinými léky;
 • chronická rýma.

Sinupret - jak se chovat

Zvláštností Sinupret kapek je, že nemusí být pohřbeny v dutinách. Lék je indikován pro orální podání v nezředěné formě. Podle instrukcí je dávka 50 kapek, 3x denně. Pokud je to žádoucí, kapky se mohou ředit malým množstvím kapaliny, například vodou, čajem nebo džusem. Kopat v medicíně v nose je nemožné v žádném případě. Pokud si všimnete sedimentu na dně injekční lahvičky před použitím, je třeba nejdříve potřepat. Je možné léčit sinusitidu nebo rýmu vdechnutím kapkami.

 1. K tomu se chovají v poměru 1: 1 se solným roztokem. Tato dávka je určena pro osoby starší 16 let.
 2. V mladším věku je nutné použít 1 ml 1 ml kapky.
 3. Pro děti do 6 let je podíl již 1: 3. Pediatri povolují inhalace dětem pouze ve věku od 2 let.

Sinupret pro děti

Sinupret dávka pro děti je o něco méně. Ve věku 6-12 let musíte užívat 25 kapek, 3x denně, bez ohledu na jídlo. Lék musí být zředěn malým množstvím čaje, džusu nebo vody. Sinupret dětem nad 12 let může již být podána dávka 50 dospělých. Pokud po dobu 7-14 dnů příznaky nejdou pryč nebo opakovat pravidelně, pak byste měli konzultovat s lékařem o radu.

Zvláštní pokyny

Při použití nástroje stojí za to vědět, že obsahuje ethanol v množství 16-19% z celkového počtu. Před použitím musí být injekční lahvička protřepána a při přípravě požadované dávky ji udržovat ve svislé poloze. Použití doporučeného množství léku neovlivňuje řízení vozidel a práce spojené se zvýšenou pozorností. Po otevření je doba použitelnosti kapek šest měsíců, takže byste měli datum označit přímo na obalu.

Během těhotenství a kojení

Vzhledem k tomu, že lék obsahuje alkohol, těhotné a kojící se nedoporučuje používat Sinupret od nachlazení ve formě kapek. Je lepší upřednostňovat jinou formu uvolnění - dragee, ale lze ji užívat i po konzultaci s lékařem. Specialista bude schopen korelovat přínosy léku s možným poškozením matky a dítěte. Dávkování je určeno individuálně pro každého pacienta.

Interakce s léky

Lék je dokonale kombinován s jinými protizánětlivými léky. Doporučuje se používat kapky s antibiotiky, protože jejich účinek je tak zvýšen. Sinupret navíc oslabuje jejich negativní účinky a zkracuje dobu trvání léčby zánětu. Byla studována pouze antibakteriální léčiva, použití kapek s jinými léky dosud nebylo stanoveno.

Sinupret - kontraindikace

Hlavní kontraindikací při užívání přípravku Sinupret je přecitlivělost nebo individuální intolerance na složky léčiva. Kromě toho není jmenován u dětí do 2 let. Další kapka Sinupretu je kontraindikována u:

 • alkoholismus (léky obsahují alkohol);
 • onemocnění mozku;
 • onemocnění jater;
 • těhotenství a kojení;
 • epilepsie.

Vedlejší účinky a předávkování

Nebyly zaznamenány žádné případy předávkování, ale pokud překročíte dávku sirupu, kapek nebo pilulek Sinupret může zvýšit vedlejší účinky. Soudě podle hodnocení některých pacientů, po použití léku někdy vyvinout negativní reakce z trávicích orgánů. Ty se projevují nevolností, zvracením a bolestí břicha. Někdy se vyvíjí alergické reakce: kožní vyrážky, zarudnutí a svědění. Vážnější vedlejší účinky při použití přípravku Sinupret:

 • otok obličeje;
 • dušnost;
 • angioedém.

Podmínky prodeje a skladování

Lék si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Lék musí být uchováván v původním obalu při teplotě ne vyšší než 30 stupňů na místě nepřístupném dětem a chráněném před slunečním zářením. Po otevření lahve musíte lék používat po dobu šesti měsíců. Poté bude lék nevhodný, v této formě již nebude možné aplikovat.

Analogy

Sinupret nemá na léčivé látce žádné analogy, ale existuje řada léčiv s podobným účinkem nebo některou ze složek přípravku. Patří mezi ně následující léky:

 1. Aflubin. Také obsahuje extrakt z hořce. Dále zahrnuje fosforečnan železitý, kyselinu mléčnou, dikarboxylové bryonium, akonit. Léčivo má antipyretické, imunomodulační a protizánětlivé účinky. Přípravek se také užívá perorálně neředěný.
 2. Fitofloks. Tento lék je bylinný čaj s protizánětlivým a diaforetickým účinkem. Je založena na lipě, bezinky, máty peprné, heřmánku a divoké růže. Čaj zvyšuje odolnost sliznic vůči infekci dýchacích cest.
 3. Korizaliya. Tento nástroj je dostupný pouze ve formě tablet. Základem jsou léčivé byliny. Samotný lék je klasifikován jako homeopatický. Nejčastěji se používá při léčbě sinusitidy, rýmy a dalších nemocí, doprovázené nazální kongescí, kýcháním a rhinorea.

Farmakologické vlastnosti uvedených léčiv se mírně liší. Více podobné složení a indikace Sinupret analogy jsou následující:

 • Theraflu Bro;
 • Suprima-broncho;
 • Dr. Mami;
 • Kofex;
 • Bronkhostop;
 • Tonsilgo H;
 • Insty;
 • Tonzipret;
 • Pentaflucin;
 • Imupret;
 • Atma;
 • Antigrippin-ANVI;
 • Travisil;
 • Stodal.

Cena kapek Sinupret

Cena kapek Sinupret je určena místem nákupu a výrobcem. Obecně platí, že lék může být klasifikován jako rozpočet, protože cena nepřesahuje 300-400 rublů. Konkrétní náklady na kapky jsou uvedeny v tabulce:

Místo nákupu

Objem ml

Výrobce

Cena, rublů

Europharm

100

BIONORICA

390

ZdravZone

100

BIONORICA

310

Lékárna IFC

100

BIONORICA

405

Recenze

Natalia, 32 let

V léčbě sinusitidy, Sinupret sám nebude vyrovnat, ale v kombinované terapii významně zlepšuje stav. Cítil jsem na vlastní zkušenosti. Lék musíte pít dlouho, protože má kumulativní účinek. Nosní kongesce ve mně začala projít až po týdnu podávání. Vedlejší účinky nejsou pozorovány, proto doporučuji.

Elena, 42 let

Se zimou jsem hned dostal špatný chlad a můj manžel trpí chronickou sinusitidou. Již několik let používáme pouze Sinupret a střídají kapky a pilulky. Na druhý den je chladno a úleva. Manžel si vezme kurzy medicíny, protože má méně často se zhoršující sinusitidu. Nosní přetížení také trápí méně často.

Ludmila, 28 let

Sinupret mi poradil příteli. Ošetřila je pro akutní sinusitidu a já jsem měla špatnou zimu. Je vhodné užívat lék, nepozoroval jsem žádné vedlejší účinky. Akce se projevuje druhý den. Zvláště dobrý lék zmírňuje kongesci nosu a vylučuje zelené sekrece. Hlavní věcí není přeskočit triky, jinak se efekt sníží.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: