Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Toto jednoduché orientální jídlo se rychle stalo populárním jako rychlé občerstvení mezi lidmi všech věkových kategorií. Kvalita produktu, který nebyl připraven kuchařem v restauraci, ale neznámým prodejcem ve stánku, je však vážně pochybná, a proto se stále více lidí snaží zjistit, jak zabalit shawarma do lavasu.

Jak zabalit shawarma

Obecně platí, že tento proces je neuvěřitelně jednoduchý, takže i nezkušený kuchař se může naučit skládat takové jídlo, ale zde je několik důležitých nuancí:

 • Musíte se postarat o proporce všech produktů, ze kterých chcete vyrobit domácí shawarma. Podle klasického receptu je to polovina kuřecích prsou, střední okurky, několika pekingských zelných listů, pepře, velkých rajčat. Pro toto množství plnicích složek se odebírá standardní pita (nebo pita) o hmotnosti 150 g.
 • Řez maso a zelenina by měly být stejné: tenké krátké brčka.

Můžete si vyrobit domácí shawarma podle 3 schémat: nechat otevřený vrchol v široké trubce, složit čtverec, nebo vytvořit standardní zavřené role. Jak zabalit shawarma v pita lépe? Každá volba má své vlastní charakteristiky:

 • Je jednodušší zabalit shawarma uzavřenou širokou trubičkou, ale tato metoda je zaměřena hlavně na výrobu studeného občerstvení, kde je třeba tento řez rozřezat na plátky. Takový shawarma může být podáván horký po pečení.
 • Čtvercová obálka není příliš pohodlná k jídlu na cestách, ale je také vhodná pro možnost hot feed, ale bez následného řezání.
 • Otevřená trubka opticky přitahuje více, ale její spolehlivost je sporná. Tato volba je vhodná pro kulatý pita chléb a pro krmení shawarma s velkým množstvím náplně.

Viz recept na domácí shawarma.

Jak zabalit shawarma

Tradičně, toto jídlo používá obdélníkový list tenký (!) Pita chléb, na kterém vy potřebujete připravit malou misku nádivky, pár salátu nebo čínské zelí, a pár lžiček připravené omáčky. Může to být i čistý jogurt / kefír, ale zajímavější chuť bude dána jejich směsí s kořením, bylinkami, solí, česnekem a citronovou šťávou. Nezkušené hostesky by měly nejprve pochopit, jak se shawarma válet slámou. Krok za krokem algoritmus vypadá takto:

 1. Omáčka pouze polovina (!) Základ pro shawarma, bez ovlivnění šířky okraje 3-4 cm, před vámi by tato oblast měla být umístěna napříč.
 2. Nalepte náplň přesně na plochu omáčkových vrstev: brčka z pepře, okurky, masa, plátky rajčat, salátu.
 3. Ohněte volné boční hrany do středu.
 4. Zalepte zdola nahoru a ihned otočte ve stejném směru a zcela zakryjte výplň.
 5. Twist až do konce, až se dostanete uzavřené role.

Je možné správně zabalit shawarma nejen slámou, ale můžete se také vyrovnat s obálkou, pokud se podíváte zblízka na fotografii. Kroky jsou jednoduché:

 1. Nasaďte náplň na střed listu (doporučuje se ustoupit od okraje o 4-5 cm).
 2. Překlopte spodní okraj.
 3. Současně na něj sklopte stranu.
 4. Tuck poslední (horní) jemně, jemně mačkání shawarma v jeho rukou.
 5. Pro spolehlivost zahřejte pánev na kůru.

Jak zabalit kulatý shawarma

Ti, kteří přijdou na to, jak vytvořit čtvercovou obálku nebo tradiční rolku z obdélníkového listu, se můžete pokusit naučit, jak zabalit kulatý shawarma s otevřenou trubičkou, protože u jiných systémů nemá dostatek místa. Obecný popis procesu je totožný s tím, co bylo uvedeno výše, pouze horní nebude muset ohýbat Věnujte pozornost důležité nuance: pokud zjistíte, jak dát shawarma z pita chléb a přemýšlet o tom, že se pokusíte udělat stejné jídlo z tortilly, musíte ho zahřát na pánvi před zahájením práce, jinak budete mít smůlu.

Postup krok za krokem vypadá takto:

 1. Omáčka tuk 1/3 pita ve středu.
 2. Nalijte náplň na horní část pásu.
 3. Boční hrany se překrývají.
 4. Otočte dno v opačném směru než šev.

Tipy pro kuchaře: jak točit shawarma v pita chlebu

Pokud jste si pečlivě prostudovali všechny výše uvedené diagramy krok za krokem, ale nepodařilo se nám získat dokonalý výsledek, existuje možnost, že někde dojde k chybě. Profesionálové jsou připraveni odhalit další kulinářské triky, které vám pomohou bezpečně a rychle utáhnout shawarma v pita chlebu s minimem problémů:

 • Zkontrolujte, zda jste k náplni přidali spoustu omáčky: měli byste všechny složky „slepit“ dohromady a neotáčet je do kaše. Čím více je tekuté plnivo shawarma, tím vyšší je pravděpodobnost, že těsto začne namáčet a namočit je, což povede ke ztrátě tvaru a integrity.
 • Neberte si vodnatá rajčata: pokud není na výběr, odstraňte z nich centrální část, jinak bude obtížné zabalit shawarma.
 • Hodně času a trpělivosti může být zapotřebí k zvládnutí tohoto kulinářského problému: připravte se, že když se poprvé pokusíte, ne každý dostane vynikající výsledek.
 • Byl pita chléb / pita čerstvý? Nemá smysl zabalit se ani ve včerejším těstě, protože ztrácí svou pružnost a začíná vysychat a prasknout.
 • Pro pevnost, můžete zabalit shawarma ve 2 vrstvách pita, zejména pokud se chystáte udělat poprvé.
 • Pokud jste ani po několika instrukcích nedokázali zjistit, jak točit shawarma, měli byste jít do orientální restaurace: tam budete moci tento proces živě demonstrovat. I když se můžete pokusit roztočit hotový pokrm, a pak se zabalit.
 • Ready tube dryish a vy se bojíte, že se rozpadne, když ho budete jíst? Procházka přes vrchol se silikonovým kartáčem namočeným v oleji nebo zbytkem omáčky.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: