Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dobře koordinovaná práce srdce je zárukou dobrého zdraví. Když myokardiální tkáně dostávají nedostatečné množství kyslíku, mohou se vyvinout různá onemocnění srdce. Aby se takovým výsledkům zabránilo, lékaři předepisují speciální anabolická činidla, včetně Riboxinu. Lék pomáhá normalizovat tlak, zabraňuje rozvoji ischemie, nasycuje buňky tkání kyslíkem, což dokládá hlavní průvodce lékem Riboxin - podrobný návod k použití.

Co je Riboxin?

Je to léčivo, které má metabolický a antiarytmický účinek a má také antihypoxický účinek. Hlavní aktivní složkou léčiva je inosin, prekurzor adenosintrifosfátu (ATP), který se aktivně podílí na procesech metabolismu glukózy a regeneraci srdečního svalu. Riboxin pomáhá normalizovat energetickou bilanci myokardu, zabraňuje hladkému kyslíku v těle, zlepšuje koronární oběh.

Složení a uvolňovací forma

Lék je dostupný ve třech formách: tablety, Riboxin Lect tobolky a Riboxin Bufus 2% roztok pro intravenózní podání. Lék je balen v lepenkových krabicích, z nichž každá obsahuje návod k použití. Podrobné složení každé formy léku je popsáno v tabulce:

Léková forma

Účinná látka

Pomocné komponenty

Tablety a kapsle

200 mg inosinu v 1 tabletě / kapsli

stearát vápenatý, bramborový škrob, práškový cukr, monohydrát laktosy, oxid titaničitý, oxid železitý, makrogol, indigový karmín, žluté barvivo

Injekční roztok

20 mg / ml inosinu

methenamin, hydroxid sodný, voda pro injekce

Farmakodynamika a farmakokinetika

Lék zlepšuje krevní oběh v koronárních cévách, normalizuje počet tepů. Účinné látky snižují tvorbu krevních destiček, čímž snižují riziko tromboembolie. Terapeutické vlastnosti léčiva se vztahují nejen na kardiovaskulární systém, ale také na sliznici trávicího traktu.

Když je léčivo užíváno orálně, aktivní složky jsou téměř úplně rozpuštěny v gastrointestinálním traktu. Při použití roztoku se lék s průtokem krve rychle šíří do všech měkkých tkání vnitřních orgánů, kterým chybí adenosintrifosfát. Bez ohledu na způsob podání Riboxinu je inosin téměř kompletně metabolizován v játrech a jen malé množství je vylučováno tělem spolu s močí, výkalem nebo žlučí.

Co Riboxin

Návod k použití léku jako nejlepší způsob, jak normalizovat metabolismus myokardu. Lék je často předepisován pro ischemickou chorobu srdeční nebo nemoci charakterizované srdečními arytmiemi. To však nejsou všechny schopnosti tohoto léku. Hlavní indikace pro použití jsou:

 • arytmie;
 • rehabilitační terapie pro infarkt myokardu;
 • otevřený glaukom;
 • provádění operací na izolované ledvině;
 • komplexní léčba ischemie, koronární insuficience nebo anginy pectoris;
 • myokarditida;
 • léky na otravu srdeční glykosidy;
 • urocoproporfhyria;
 • vrozené nebo revmatické selhání srdce;
 • ateroskleróza;
 • ulcerózní onemocnění trávicího traktu;
 • onemocnění jater - hepatitida, cirhóza, tuková degenerace;
 • poškození jater způsobené konzumací alkoholu;
 • myokardiodystrofie způsobená těžkou fyzickou námahou nebo endokrinní povahou;
 • prevence leukocytózy.

Dávkování a podávání

Lék v ampulích se podává intravenózně, tablety se užívají orálně, bez žvýkání. Obecný průběh léčby je od 60 do 90 dnů. Pro dosažení maximálního účinku v prvních fázích léčby je užívání tablet kombinováno s injekcemi. Dávkování je určováno individuálně v závislosti na lékařských indikátorech a diagnóze. V návodu k použití jsou však uvedeny obecné režimy léčby.

Prášky

Před jídlem se užívají perorálně. Minimální denní dávka pro dospělé je 0, 6 gramu. Pokud je léčivo pacientem normálně tolerováno, časem se počet tablet zvýší na 2, 4 gramu nebo 1 tableta 3-4 krát denně. Tento režim se zavádí postupně, během dvouměsíčního průběhu léčby. Celková doba trvání léčby tabletami zpravidla nepřesahuje 3 měsíce.

Oficiální návod k použití samostatné sekce o tom, jak užívat léky pro léčbu urokoproporfirii. Riboxin urychluje proces izolace urátů a vzhledem k tomu, že se toto onemocnění vyskytuje již na pozadí zvýšené tvorby solí kyseliny močové, tablety by měly být užívány v dávkách, které nejsou vyšší než 0, 8 gramu denně nebo 1 tabletě až čtyřikrát denně.

Kapsle

Riboxin tablety a kapsle se liší pouze složením skořápky. Kapsle se pomaleji vstřebávají v gastrointestinálním traktu, ale snáze se spolknou, jinak se u tablet nerozlišují. Pokud lékař neuvedl jiné dávkování, je nutné pít tobolky podle všeobecných pokynů pro aplikaci. Lect forma není používána jako nouzová pomoc normalizovat fungování kardiovaskulárního systému nebo jiných orgánů.

V ampulích

V závislosti na jednotlivých ukazatelích pacienta se ampule s roztokem injikují pomalým odkapáváním nebo tryskovým způsobem pomocí rychlých injekcí. Pokud byly zvoleny injekce, pak v počátečních fázích léčby je předepsána minimální dávka - 200 ml roztoku 1krát denně intravenózně. S dobrou snášenlivostí lze zvýšit objem injekcí. Pro akutní arytmie se injikuje až 400 ml inosinu.

Délka trvání injekční léčby by měla být podle instrukcí během 10-15 dnů. Pokud je nutné podávat Riboxin intravenózně pomocí kapátka, pak se před instalací přípravek zředí 5% roztokem glukózy nebo chloridem sodným o koncentraci 0, 9%. Celkový objem tekutiny by měl být do 250 ml. Rychlost kapání - 40-60 kapek za 60 sekund.

Mohu Riboxin intramuskulárně píchnout

Návod k použití Riboxin nemá žádný důkaz o tom, jaký farmakologický účinek má při intramuskulárním podání. Anotace naznačuje, že způsob podávání roztoku inosinu může být pouze kapková nebo trysková metoda. Pokud z nějakého důvodu nemůžete aplikovat lék tímto způsobem, měli byste dát přednost tabletám nebo tobolkám.

Zvláštní pokyny

V průběhu léčby je nutné kontrolovat hladinu kyseliny močové v séru a moči. Návod má speciální pokyny pro diabetiky: 1 tableta léku je rovna 0, 006 XE (jednotka chleba). Lék nezpůsobuje ospalost, nezpomaluje rychlost reakce, proto je v průběhu léčby přípustné řídit vozidlo a provádět práci vyžadující zvýšenou pozornost.

Aplikace pro kulturistiku

Riboxin se používá nejen k léčbě, ale také k prevenci onemocnění srdce u sportovců. Recenze kulturisté ukazují, že lék zlepšuje metabolické procesy ve svalové tkáni, zvyšuje vytrvalost, pomáhá posilovat imunitní systém. Přípravek pomáhá chránit zdraví srdce se zvýšenou fyzickou námahou a zjednodušuje cestu k budování svalů.

Pro pohodlí je inosin často součástí sportovní výživy. Pokud se lék používá v tabletách, pak si před snídaní, obědem a večeří vezměte 0, 2 g inosinu. Při normální reakci těla na aditivum se dávka postupně zvyšuje na 3 tablety na dávku. Průběh preventivní léčby je 3 měsíce, po které je třeba přestávku užívat po dobu 30-50 dnů.

Veterinární praxe

Tento lék má nespecifický farmakologický účinek, díky kterému může být použit k léčbě zvířat. Ve veterinární praxi se Riboxin používá k léčbě srdečního selhání, endokarditidy, srdečních onemocnění u psů. Lék zlepšuje metabolické procesy, zabraňuje rozvoji myokardózy u zvířat pokročilého věku.

Pro léčbu zvířat pomocí injekcí. Injekce se neuskutečňují intravenózně, jak je uvedeno v návodu k použití pro lidi, ale intramuskulárně. Dávka se vypočítá na základě tělesné hmotnosti zvířete: 0, 1 až 0, 2 g inosinu na 10 kg hmotnosti. Injekce se provádějí třikrát denně. Průběh konzervativní léčby zvířat by neměl překročit 1 měsíc. Při absenci vhodného terapeutického účinku se léčba opakuje po 3-4 týdnech.

Během těhotenství

Oficiální pokyny neobsahují údaje o možnosti užívání přípravku Riboxin během těhotenství. Porodníci-gynekologové však mohou tento přípravek doporučit, je-li to nutné, k úpravě aktivity myokardu, ke zlepšení krevního oběhu a zvýšení trofických procesů. Recenze těhotných žen naznačují dobrou snášenlivost. Pomáhá vyhnout se syndromu nedostatku kyslíku, snižuje negativní účinky hypoxie tkáně.

Riboxin dětem

Podle instrukcí je užívání léčivého přípravku povoleno pro děti starší 12 let. Vzhledem k tomu, že nebyl proveden nezbytný vědecký výzkum u dětí, je tento lék používán s opatrností a pouze v případě, že rizika rozvoje srdečního onemocnění převyšují možné komplikace nebo výskyt nežádoucích účinků. Délka léčby u dětí by neměla překročit 2 týdny.

Interakce s léky

Lék se dobře kombinuje s roztokem glukózy, chloridu sodného, furosemidu, nitroglycerinu, nifedipinu a spironolaktonu. Při současném použití Riboxinu s heparinem se zvyšuje účinnost a zvyšuje se doba trvání expozice. Podle návodu k použití jsou kombinace tohoto léku s následujícími léky považovány za nežádoucí:

 • imunosupresiva - snižují účinnost inosinu;
 • alkaloidy - vedou k tvorbě nerozpustných sloučenin;
 • Pyridoxin - dochází k deaktivaci obou sloučenin;
 • s jinými léky kromě výše popsaných rozpouštědel - smíchání může vést k nežádoucím chemickým reakcím.

Vedlejší účinky a předávkování

Složky léčiva jsou zpravidla velmi dobře snášeny pacienty a někdy jsou možné pouze takové negativní účinky Riboxinu:

 • snížení krevního tlaku;
 • bušení srdce;
 • hyperémie (svědění, zarudnutí kůže, alergie);
 • zvýšení močovinových solí;
 • obecná slabost;
 • horečka kopřivy;
 • zhoršení dna.

Kontraindikace

Jako každý jiný lék, Riboxin je přísně kontraindikován v přítomnosti dědičné nebo získané v průběhu času nesnášenlivost na složky kompozice, alergie na léčivou látku. Podle pokynů je použití Riboxinu nežádoucí, když:

 • dnová artritida;
 • funkční selhání jater / ledvin;
 • diagnostikovaná hyperurikémie (zvýšená koncentrace kyseliny močové).

Podmínky prodeje a skladování

Tento lék patří do třídy B, takže je z lékáren propuštěn na lékařský předpis. Lék je nutné skladovat při teplotě ne vyšší než 25 ° C na místě chráněném před přímým slunečním zářením a vlhkostí. Doba použitelnosti - 4 roky.

Riboxin - analogy nové generace

V nepřítomnosti lékárny nebo z jiných důvodů může být léčivo nahrazeno analogy. Před použitím léků, které jsou v zásadě podobné, by měl být návod k použití v každém případě znovu vyšetřen. Analógy riboxinu jsou zvažovány: \ t

 • Inosie-F;
 • Ribonosin;
 • Inosin;
 • Inosine-Eskom;
 • Mildronát;
 • Methyluracil;
 • Cytoflavin;
 • Corargin;
 • Trimetazidin.

Cena

Náklady na lék se mohou lišit v závislosti na regionu prodeje, ceny lékárny, výrobce, forma uvolnění léku. Orientační ceny v Moskvě jsou uvedeny v tabulce:

Formulář vydání

Výrobce

Cena, rublů

2% injekce 10

JSC Biochemist

od 75

tablety 50 ks.

Anzhero-Sudzhensky HFZ

od 82

tablety 200 mg 50 ks.

Moskhimpharmpreparaty

od 21

roztok pro intravenózní podání 2% 5 ampulí

Aktualizace PFC

od 35

Video

Recenze

Natalia, 39 let

Kardiolog mi předepsal Riboxin pro hypertenzi. Když jsem poprvé dostal injekce, injikoval jsem najednou 5 ml inosinu. Po průběhu injekcí jsem začal užívat pouze pilulky třikrát denně, 1 ks. Lék účinně snižuje tlak, nezpůsobuje žádné nepříznivé nebo alergické reakce, pokud se budete přísně řídit pokyny.

Alina, 32 let

Vzal jsem si Riboxin na doporučení gynekologa, když jsem byl ve druhém trimestru těhotenství. Lék byl potřebný k normalizaci krevního tlaku. Nedali mi injekce, okamžitě předepsali pilulky. Po týdnu léčby se stav zlepšil: ospalost, únava, mdloby a dokonce i pleť se stala normální.

George, 54 let

Riboxin mi byl předepsán terapeutem k odstranění komplikací po anamnéze. Vzal jsem lék jen v pilulkách, každé ráno na prázdný žaludek. Začal, jak je doporučeno v návodu, s minimální dávkou, postupně se zvyšuje počet tablet. Průběh léčby byl zpožděn o měsíc. Během této doby se moje tělo plně zotavilo.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: