Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Krása nohou a pohodlí pohybu kazí trhliny na patách. Důvody pro jejich vzhled jsou odlišné. Mohou být skryty v účincích životního prostředí nebo být důsledkem nemocí. Prostředky pro léčbu jsou vybrány podle stupně zanedbání nemoci. Prozkoumejte účinnou léčbu problémových pat a indikací jejich použití.

Účinný prostředek pro popraskané paty a suchost

V raných fázích vzniku problému se můžete dostat pomocí improvizovaných (populárních) prostředků. Pokud je proces zahájen, lékaři se uchýlí k drastickým opatřením. Mezi ně patří jmenování:

 • masti, krémy, koupele;
 • antibakteriální terapie;
 • komplexní léčbu, včetně stravy.

K výběru účinného léku na praskliny je nutné pochopit podstatu jejich vzniku. Lipidová vrstva je zodpovědná za regulaci vlhkosti v kůži. Je tvořen kožním mazem, závisí na stavu stratum corneum epidermis. Porušení mechanismu interakce mezi oběma složkami mění strukturu lipidové vrstvy. Ztráta vlhkosti, stejně jako při zatížení, kůže začíná praskat. Po důkladném vyšetření dermatologem musíte striktně dodržovat doporučení pro péči o nohu, užívat předepsané léky.

Účinné prostředky:

 1. Krém, mast, balzám. Jejich složení nutně zahrnuje hlavní složku: močovinu nebo kyselinu. Často zahrnují:
  • kyseliny (korodují keratinové tkáně) - mléčné, salicylové;
  • oleje - změkčují působení kyselin (ořech, olivy, bambuky);
  • bylinné extrakty (měsíček, jitrocel, heřmánek, tea tree) - další antibiotická léčba.
 2. Domácí recepty. Vyrobeno na bázi rostlinných olejů s přídavkem složek: vosk, glycerin, žloutek, ocet. V závislosti na receptu se mísí v různých kombinacích, proporcích.
 3. Vany / pleťové vody se připravují za použití teplé vody, odvarů bylin, soli.

Jak si vybrat masti na paty z trhlin

Vyberte si mast z trhlin na patách by měla být pouze na doporučení lékaře. V každé lékárně vám bude nabídnuto nejméně tucet možností léků. Pokud mezi nimi není žádná mast doporučená odborníkem, vyberte podobné složení. Dobrá příležitost ke koupi drogy, která je nutná, poskytuje katalogy online lékáren. Je možné objednat a koupit on-line prostředky za nízkou cenu plus s domácí doručení.

Přehled účinných prostředků

Chcete-li se zbavit trhlin (suchost) paty jakékoli osoby různými způsoby. Doporučuje se to provést pomocí mastí, balzámů, krémů. Přezkum nápravných opatření pro léčbu problémových podpatků:

 1. Močovinový krém. Kromě toho zahrnuje: tea tree olej, vitamín E, extrakty z dubové kůry a jarní. Účinné, když je močovina vyrobená tělem nedostatečná pro proces výměny vlhkosti.
 2. Balzám "Doktor Biokon". Složení: kyselina, bambucký extrakt, měsíček. Snižuje hloubku formací v důsledku změkčení keratinizovaných tkání.
 3. Krém "Super paty", mast "Dawn", lepidlo BF-6. Jejich působení je zaměřeno na hojení, snižování bolesti, antibakteriální ochranu.

Neméně účinné jsou:

 1. Koupele. Příprava: vezměte 2 litry vody, 1 polévková lžíce. lžíce mořské soli, ohřívat. Zahřívejte nohy po dobu 20 minut, poté namažte zvlhčovačem.
 2. Masti z trhlin na patách žloutku - domácí recept. Složení: 1 žloutek, 1 polévková lžíce. lžíce rostlinného oleje, 1 lžička octa. Všechny mix, dát na problémové oblasti, zabalit přilepení filmu, na ponožky a odejít do rána. Odstraňte změkčenou vrstvu pemzou.

Prevence je nejlepší léčba. Dodržujte obecná pravidla. Požadováno:

 1. Mytí nohou studenou vodou ráno, večer.
 2. Pravidelné používání křoviny, pemzy.
 3. Ošetření nohou hydratačním krémem (na bázi močoviny, kyseliny salicylové).
 4. Měly by se používat pouze pohodlné boty.
 5. Nosit ponožky a panty hadice vyrobené z přírodních vláken.

Cena

Každý může podstoupit léčbu po dlouhou dobu, aby našel něžné a krásné podpatky. Náklady na léky v obvyklé lékárně a internetové lékárně se mohou výrazně lišit. Například:

Jméno

Cena lékárny, rublů

Cena online obchod, rublů

Krém na močovinu

250-300

190-200

Balzám "Doktor Biokon"

175-220

100-150

Krém "Dawn"

90-120

70-100

Krém "Super Heels"

200-230

140

Lepidlo BF-6

85-120

50-90

Video

Biologická aktivita krémů s močovinou nebo květinisinem (Dawn) je vysoká. To jsou nepostradatelné léky pro léčbu pat. Používají se ve veterinární medicíně k léčbě jemných bradavek kravského vemene. Předkládaná mast z trhlin na patách má obrovský účinek: hojí, zjemňuje, chrání pokožku. Pravidelné používání nedovolí, aby se problém nohou znovu objevil. Podívejte se na video o účincích léků.

Nejlepší lék na popraskané paty s močovinou

Masti pro hojení trhlin na patách Dawn

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: