Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nyní má trh velký výběr nejen stavebních materiálů pro opravy, ale také konstruktivní řešení, která činí přepracování kreativním procesem. Zavěšený strop - jeden z těchto prvků, které pomáhají transformovat bydlení a komerční prostory.

Co je to falešný strop

Zavěšené stropy jsou konstrukční řešení pro zdobení místnosti, která se skládá z rámu a krycího materiálu, kterým může být:

 • sádrokartonové desky;
 • Plastové panely;
 • syntetické a přírodní tkaniny;
 • plechy;
 • dřevo a jiné druhy základů.

Je velmi snadné pochopit, co je zavěšený strop a jak je namontován. K tomu není třeba absolvovat dlouhé školení: musíte mít jen minimální znalosti a dovednosti. Instalace zahrnuje konstrukci, která je připevněna k podlahové desce. Je vyroben z dřevěných tyčí nebo pozinkovaného profilu. Instalace zavěšeného stropu vyžaduje účast alespoň dvou lidí, protože to bude pro jednoho velmi obtížné zvládnout.

Typy zavěšených podhledů

Jak již bylo zmíněno dříve, pro instalaci stropních povrchů se používají různé materiály, takže stojí za zmínku o typech podhledů. Všechny návrhy lze rozdělit do následujících typů:

Pevné

Modulární

 • sádrokartonové desky
 • kachlová;
 • panel;
 • hřeben a pastorek;
 • kazeta (rastr);
 • buněčné.

Podle konfigurace:

 • planární;
 • křivočarý.

Podle funkčního:

 • odolné vůči vlhkosti;
 • akustické;
 • požární odolnost;
 • nárazuvzdorný;
 • dekorativní;
 • hygienické.

Možnost montáže:

 • skládací;
 • neoddělitelné.

Měli bychom také zmínit stropy Armstrong z minerálních vláken. Jsou montovány častěji v kancelářských prostorách než v obývacím pokoji nebo obytném prostoru. Jsou bílé a barevné. Nejrozšířenější typ firmy Bajkal od společnosti Armstrong. Mohou to být jednoduše zabudovaná svítidla, komponenty, které jsou k dispozici, a můžete si objednat výpočet a montáž v mnoha firmách. Stropy Armstrong jsou dobré pro zvukovou izolaci. Jsou lehké, takže nevyžadují překrytí výztuže.

Od sádrokartonu

V obytných prostorách se často používají sádrové stropy. Jednoduchá instalace a relativně nízká cena spotřebního materiálu vám umožní vytvořit unikátní a jedinečný povlak. Vzhledem k tomu, že sádrokartonové desky jsou považovány za ekologicky nezávadný a antialergenní materiál, jsou takové konstrukce povoleny v dětských pokojích. Cena je pro většinu spotřebitelů nízká a cenově dostupná.

Do kuchyně

Ve vlhkých prostorách je možná instalace sádrokartonových konstrukcí. Pro tento účel se používá speciální typ: odolný proti vlhkosti. Má zelenou barvu. V kuchyních můžete použít sádrokartonové desky odolné proti ohni nebo vlhkosti. Tyto možnosti zvýší úroveň ochrany. S jejich pomocí můžete skrýt komunikaci v kuchyni (kabeláž, ventilační kanály) a vyrovnat samotný povrch. Kromě toho můžete vybírat funkční plochy nebo uspořádat víceúrovňové struktury natíráním povrchu v různých barvách.

V chodbě

Použití materiálu na chodbě pomáhá organizovat správné osvětlení. V tomto případě je uspořádána dvojitá konstrukce. Vzhledem k tomu, koridory ve většině bytů jsou malé, rozhodnutí pomůže nasměrovat světlo. Zavěšení v chodbě může být víceúrovňové, místnost rozděluje do zón a kombinuje (s napínacími prvky). Vzhledem k tomu, vstupní hala je první věc, kterou hosté vidět při vstupu do domu, měli byste věnovat zvláštní pozornost na zavěšený strop.

Instalace sádrokartonových stropů

Instalaci je možné provést interně nebo najímáním kvalifikovaných pracovníků. Vzhledem k tomu, že zavěšené konstrukce jsou schopny skrýt všechny nepravidelnosti podlahových desek, není nutné vyrovnávat povrch. Pro konstrukci rámu bude vyžadovat dva typy profilů: strop a vedení. Jsou k sobě upevněny kovovými šrouby nebo speciálními nástroji, které je spojují.

Po konstrukci závěsného rámu se na jeho povrch přišroubují sádrokartonové desky: za tímto účelem vezměte šroubovák s pálkou, která nedovolí, aby byly šrouby zapuštěny hluboko do plechů, čímž se zachová jejich integrita. Po dokončení instalace jsou všechny spoje mezi fóliemi podlepeny páskou-serpyanku a opatrně tmelem (včetně místa, kde jsou šrouby v sádrokartonu). Když je tmel suchý, můžete začít s dokončením.

Existuje možnost připevnění lepidla k lepidlu, ale tento design je vzácný. Je snazší použít omítky nebo pěnové dlaždice (hladké nebo vzorované), které mají čtvercové nebo obdélníkové tvary a liší se malou tloušťkou. Připevněte je na speciální lepidlo na PVC nebo tmel. Jsou levné a lze je snadno zakoupit online nebo na trhu.

Desky sádrokartonových stropů

Vzhledem k tomu, že materiál je považován za snadno ovladatelný a snadno se ohýbá během předběžného zpracování, můžete vytvořit unikátní a nenapodobitelný design. Návrhy mohou být jednoúrovňové, dvouúrovňové nebo dokonce tříúrovňové, kombinované s dalšími materiály pro konečnou úpravu, doplněné o bodové osvětlení a LED pásky.

Na fotografii ve specializovaných časopisech můžete vidět mnoho nápadů na využití GCR v tomto uspořádání. V klasických interiérech často najdete byt nebo palandy. Fotografie Eurorepair jsou často zasaženy vícestupňovými stropy. V projektech moderních bytů se často spoléhají na konstrukční řešení.

Rack

Jak již název napovídá, roštový zavěšený strop se zpravidla skládá z lamel 3-5 metrů dlouhých a zpravidla 10 cm širokých, podle způsobu instalace se rozlišují toky uzavřených a otevřených typů. Panely samotné jsou pevné a děrované. Ty jsou ideální pro zajištění větrání pro ně. Konstrukce, lamely přicházejí se zaoblenými nebo pravými úhly.

V koupelně

Vzhledem k tomu, koupelna je oblast s vysokou vlhkostí, volba stropu, stejně jako celý povrch, vyžaduje pozornost. Rack strop v koupelně je nejlepší volba, protože není vystavena vlhkosti, je snadné se o to postarat - stačí jej otřít mýdlovou vodou, může skrýt komunikace. Cena takového produktu je nízká a práce bude trvat minimálně.

Instalace a instalace

Montované konstrukce, které obsahují tento typ, se snadno instalují. Instalace stropu regálu zahrnuje montáž výrobku, který se skládá ze čtyř prvků. To je:

 • reiki;
 • suspenze;
 • profil stěny;
 • stringer (nosná pneumatika).

Strop stojanu si to udělejte sami

Sestava se skládá z několika operací. Montáž konstrukce regálu vlastními rukama je jednoduchá záležitost. Návod k montáži a příklad technologie zařízení naleznete na internetu. Můžete si také prohlédnout fotografii původních návrhů. Při uspořádání je důležité správně vypočítat vzdálenost mezi stěnami, aby se lamely přesně upravily.

Zpočátku se na pracovní ploše vytvoří označení, které definuje místa, kde bude profil stěny připevněn. S pomocí hmoždinek se pak závěsy upevňují ke stropu tak, aby jejich hrany nevisely vodorovně za nástěnný roh namontovaný na zdi. Poté se hřeben připojí k suspenzím. Hlavní etapa této práce je dokončena. Zbývá pouze sladit strukturu hladiny a instalovat lamely, předem vyříznuté podél délky místnosti.

Dřevěné

Pokud byly dřívější dřevěné stavby výsadou lázní a saun, dnes se tyto stavby nacházejí v mnoha místnostech. Dřevěná roštová stropní krytina je rozdělena do tříd - čím vyšší je, tím je v ní používáno lepší dřevo. Instalace je snadnější u partnera, protože strom je těžší než hliník. Dřevo je šetrné k životnímu prostředí a přirozené, ale zároveň je hořlavé a hnijící. Pro instalaci musíte zakoupit panely, které byly předběžně zpracovány.

Grilyato

Populární a instalovaný ve většině moderních kancelářských prostorech buněčná stavba je volána grilyato. Buněčný strop několika typů je uveden v tabulce:

Standard

Jednoúrovňová konstrukce ve formě mřížky tvořené identickými buňkami. Jedná se o nejlevnější a nejjednodušší formu.

Pyramidální

Buňky mají speciální tvar ve formě pyramid. Pro instalaci se používají dva speciální profily.

Jalousie

Profily různých velikostí podél výšky jsou namontovány tak, že je možné skrýt spojení překrývající se na povrchu desek.

Víceúrovňové

Používají se profily různých velikostí, které jsou namontovány na předem zvoleném vzoru.

Z kovových panelů

Takové panely mají velké výhody oproti jiným materiálům. Kovové stropy - to je návrhář najít a odvážné rozhodnutí pro mimořádné osobnosti. Takové konstrukce slouží velmi dlouhou dobu, nebojí se ohně a časem se nedeformují. Mohou být hladké a perforované a mohou mít tvar, který může vést k potěšení každého muže na ulici.

Pozinkovaná ocel

Stylové a odolné konstrukce jsou vyrobeny z vysoce kvalitních válcovaných výrobků, které jsou ošetřeny speciálním základním nátěrem a opatřeny nátěrem. Tento způsob úpravy činí povrch ještě odolnějším a odolnějším vůči agresivním médiím. Závěsné konstrukce z pozinkované oceli budou vypadat velkolepě v kancelářích, sportovních halách, nákupních centrech atd. Kromě toho se vyznačují nízkou cenou.

Hliník

Hliníkové konstrukce mají mnoho výhod. Jejich jedinou nevýhodou je poměrně vysoká cena. Materiálové výhody:

 1. Hmotnost je velmi malá, takže panel může být namontován v místnostech s velkou plochou.
 2. Kov není vystaven vodě ani ohni.
 3. Prodejny prodávají hotové prefabrikované prvky, pomocí kterých se rychle vytvoří hliníkový strop.

Zrcadlo

Schopnost zrcadla vizuálně rozšířit místnost a přinést další světlo činí tento materiál žádoucí při výrobě stropních konstrukcí. Zrcadlový strop je vhodný pro malé prostory. Lze jej vyrobit přímo ze zrcadlových desek nebo reflexního plastu. Ten má nejen nízkou hmotnost, ale také malou cenu, kterou nelze říci o běžných zrcadlech.

Z plastu

Pokud není dostatek peněz na instalaci v místnosti jiných typů podlah, pak vhodnou volbou pro rozpočtové opravy je zavěšená konstrukce z plastových panelů. Vzhledem k bohaté paletě barev, snadné instalaci a nízké ceně, je vždy populární u většiny lidí. Plast je praktický materiál. Je snadné se o něj postarat - je třeba pravidelně otírat vlhkým hadříkem.

Jak si vybrat zavěšený strop

Než si vyberete falešný strop, měli byste se rozhodnout o jeho konstrukčním a výrobním materiálu. Finanční aspekt je důležitý, takže při výběru pompézních zrcadel nebo hliníkových verzí byste měli být připraveni na to, že bude nutné položit za instalaci kulatý součet.

V první fázi stojí za to prozkoumat katalog navrhovaných možností v několika firmách. Zde můžete také zvážit vzorek každé z navrhovaných možností. Kombinace textur může s výhodou zdůraznit interiér. Kromě toho, pokud není jistota, že se můžete vyrovnat s úkolem výběru a instalace, měli byste hledat pomoc odborníků.

Cena

Ceny materiálů použitých při stavbě odpružení jsou odlišné. Celkové množství se bude lišit podle zvoleného řešení. Náklady na zavěšený strop mohou záviset na ceně instalačních prací. Níže je uvedena tabulka s cenami (s instalací):

Jméno

Cena, rublů / m2

zrcadlo

od roku 990

kazeta

od 450

grilyato

od 550

sklo

od roku 990

latě

od 650

armstrong

od 165

Video:

Recenze

Petr, 26 let

Já sám dělám opravy, takže v mém bytě jsem udělal všechny stropy sám. Ze všech odrůdy si vybral drywall. Nejdříve se snadno instaluje. Za druhé, cena materiálů je malá. Líbí se mi, že s pomocí tohoto materiálu můžete vytvořit jakýkoliv tvar. Podsvícení může být snadno vloženo kdekoliv, což je plus.

Ilya, 40 let

Jsem majitelkou posilovny, takže když se objevila otázka výběru stropu, zastavila jsem se na grilyato. Pomáhala zároveň skrýt komunikaci a organizovat dobrý ventilační systém. Vzduch design není vizuálně jíst prostor, je lehký a vypadá velmi organicky.

Valeria, 38 let

Když jsem poprvé spatřil zrcadlový strop, uvědomil jsem si, že jsem chtěl takový design v kuchyni postavit. Vzhledem k tomu, že tento materiál váží hodně, bylo rozhodnuto o jeho kombinaci s kartony se sádrokartonem, což zvýraznilo zónu s přísunem potravin reflexními panely. Strop vyšel velmi neobvykle a v malém interiéru přinesl svěžest.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: