Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Při zánětlivých onemocněních kloubů a tkání krční, hrudní a bederní páteře se k léčbě předepisuje mast na osteochondrózu. Účinek léků je zaměřen na komplexní odstranění patologie, opravy tkání, pohyblivosti kloubů. Velmi oblíbené jsou homeopatické přípravky obsahující přírodní složky jako včelí vosk, propolis, extrakty pijavic.

Co je osteochondróza

Jde o název zánětlivé léze meziobratlových plotének a okolních měkkých tkání, svalů a vazů páteře. Současně se vyvíjí dystrofický proces meziobratlových plotének. Páteř je stlačena, drcení chrupavčitých disků, v důsledku čehož je omezena pohyblivost velkých, malých meziobratlových kloubů. Navíc jsou často poraněny cévy, což vede k nedostatečnosti trofické tkáně, zhoršení onemocnění. Znázorňuje onemocnění otoku, ostré, akutní bolesti.

Klinicky rozlišujeme osteochondrózu krční, hrudní a bederní páteře. Tato klasifikace je nezbytná pro jmenování účinné léčby, protože patologické procesy v chrupavkových tkáních jsou odlišné symptomy různých oddělení. Například v případě osteochondrózy děložního hrdla pacienti často chodí k lékaři s závratěmi a migrénami a zánět projevuje nepohodlí v kloubech bederní páteře s bolestí v nohách a zádech.

Jaké masti pomáhají s krční osteochondrózou

Gel nebo mast z krční osteochondrózy je předepsána pro komplexní terapii jako lokální léčba. Úkolem lokálních účinků léčiva je snížení ohniska zánětu, zmírnění otoků tkání, odstranění bolesti. Pro ošetření jsou předepsány ohřívací masti, chondroprotektivní látky, protizánětlivé a analgetické léky.

Oteplování masti

V akutní fázi je předepisována zahřívací mast pro anestezii a zlepšení krevního oběhu. Účinné látky ve složení léčiva rozšiřují nejmenší kapiláry, podporují průtok krve. Pro nemoci kloubů, první tři dny lék musí být aplikován jednou denně. Nezapomeňte, že mast by se neměla vracet do pokožky (to může vyvolat alergické kožní reakce a popáleniny), ale naneste tenkou vrstvu, naneste suchý obvaz. Několik minut po aplikaci se pacient cítí v teple nebo hoří. K oteplování drog patří:

 • Kapsicam;
 • Finalgon;
 • Dolpik;
 • Sloní;
 • Viprosal.

Protizánětlivé a analgetické masti

Nesteroidní protizánětlivé léky ve formě masti na osteochondrózu jsou jedním ze silných léčiv. Jakákoliv patologie páteře se projevuje akutní bolestí. Poškozená část páteře působí na nervová zakončení silným tlakem, svaly v tomto místě jsou tuhé, méně elastické a klouby ztrácejí svou pohyblivost.

Aktivní složky protizánětlivých léků zmírňují otoky tkání, snižují tlak na nervová zakončení a zlepšují krevní oběh, což vede ke snížení bolesti. Protizánětlivé a analgetické masti pro osteochondrózu, které se používají k léčbě:

 • Turpentinová mast;
 • Voltaren;
 • Diklofenak:
 • Apizartron.

Chondroprotektivní činidla

Při léčbě osteochondrózy je důležité používat léky, které pomáhají obnovit poškozenou chrupavku páteře - chondroprotektory. Kromě obnovení tkáňové struktury mají anestetický účinek a eliminují zánět. Látky, které jsou součástí chondroprotektorů, stimulují regeneraci pojivové tkáně, stimulují tvorbu synoviální tekutiny, což pomáhá eliminovat bolest.

Léky v této skupině váží molekuly vápníku a urychlují regeneraci kostní tkáně. Použití chondroprotektivních léků při chronické osteochondróze významně zpomaluje degenerativní změny, které se vyskytují v páteři. Hlavními léky této skupiny jsou:

 • Chondroxid;
 • Hondroart;
 • Chondroitin.

Integrovaná akce

Aplikace pro léčbu těchto léčiv komplexního působení je velmi účinná. Léčiva této farmakologické skupiny mají současně protizánětlivé, analgetické a regenerační účinky. S porážkou krčních, bederních částí se zlepšení projevuje v krátkém čase díky skutečnosti, že aktivní složky rychle pronikají do tkáně. Zde jsou někteří zástupci této skupiny drog:

 • Dolobene;
 • Dexpanthenol Plus;
 • Ketoprofen;
 • Alezane.

Rostlinné fondy

Léčiva proti bolesti a protizánětlivé masti pro osteochondrózu na bázi složek přírodního původu (rostlinné oleje, propolis atd.) Se zpravidla používají při remisi onemocnění, pro prevenci exacerbací, pro komplexní terapii v kombinaci se systémovými léky. Takové léky zlepšují krevní oběh, zvyšují tonus cévní stěny, zabraňují rozvoji zánětu. Lékárny představují tyto bylinné přípravky:

 • Sophia;
 • Mouka z kostivalu;
 • Nyasil.

Účinná masti pro osteochondrózu

Jeden lék, který by byl ze všech nejefektivnější, není možný pro úspěšnou léčbu drogami vyžaduje integrovaný přístup k léčbě tohoto onemocnění. Existuje však několik léků, které mohou pomoci pacientovi vyrovnat se s nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění páteře a zastavit destrukci tkáně chrupavky.

Kapsikam

Oteplovací lék Kapsikam - účinná masti na osteochondrózu hrudní páteře. Hlavní účinnou složkou je dimethylsulfoxid. Tato látka je široce používána při farmakologické léčbě zánětlivých onemocnění kloubů a jejich složek. Výhodou Kapsikamu je jeho rychlá akce a nevýhodou je vysoká pravděpodobnost vzniku podráždění a popálenin na kůži s iracionálním použitím.

Včelí jed mast

Mast obsahující včelí jed je zvláště účinná při osteochondróze krční páteře: pomáhá předcházet častým exacerbacím onemocnění. To je široce používané pro radiculitis, spondylitida. Nejběžnější masti z této skupiny jsou lék Sophia a lék Apizatron. Jejich pozitivní stránkou je malý seznam kontraindikací pro použití a přírodní složení a nevýhodou je neefektivita v případech akutního procesu.

Ibuprofen

Ibuprofenová protizánětlivá mast je jednou z nejoblíbenějších léčiv pro léčbu mechanického poškození tkání, vazů a zánětlivých lézí. Léčivo patří k nesteroidním lékům pro vnější použití. Mast se používá v různých oblastech terapie, je univerzálním lékem k odstranění zdroje zánětlivého procesu, lokální anestézie poškozené oblasti. Výhodou léku je jeho všestrannost a nízká cena a nevýhodou je vysoké riziko nežádoucích účinků při dlouhodobém užívání.

Osteochondrosis krém

Na rozdíl od mastí, krém obsahuje nižší koncentraci účinných léků proti bolesti nebo protizánětlivých složek, proto se zpravidla používá k prevenci exacerbace během chronického stadia onemocnění. Léky zabraňují rozvoji ložisek zánětu, usazování solí a jsou zaměřeny na regeneraci tkání chrupavky v postižené páteři. Farmaceutický trh má mnoho těchto léků pro lokální léčbu:

 • krémový vosk Zdraví;
 • krémový osteomax;
 • krémový gel Zlatý nás.

Osteochondrosis gel

Léky ve formě gelů mají zpravidla účinek oteplování nebo chlazení, což je anestetický účinek. Používá se u pacientů, aby rychle odstranili bolest a křeč svalů páteře. Pro dlouhodobou léčbu se gely používají jen zřídka. Zde jsou některé gelové produkty:

 • Voltaren;
 • Troxevasin;
 • Fastum Gel.

Podmínky použití externích léků pro osteochondrózu

Aby se předešlo nežádoucím reakcím, musí se podle určitých pravidel používat krémy, masti a gely pro osteochondrózu:

 1. Neaplikujte léky na poškozenou pokožku.
 2. Před a po použití masti si umyjte ruce mýdlem a teplou vodou.
 3. Zabraňte kontaktu s očima a jinými sliznicemi. Pokud dojde ke kontaktu sliznic s mastí, je nutné je opláchnout velkým množstvím studené vody.
 4. S opatrností používejte na kůži ohřívací masti, pokud pociťujete silný pocit pálení nebo bolesti, opláchněte velkým množstvím vody.
 5. Nepoškozujte lék současně s jinými prostředky pro místní použití.

Cena

Cena léku závisí na formě uvolňování léku, stupni čištění, kvalitě hlavní účinné látky a pomocných látkách. Cena léků může být ovlivněna regionem a lékárnou, kterou prodává. Náklady na lék mohou být regulovány výrobcem. Orientační cena masti na osteochondrózu je uvedena v tabulce (Moskevská oblast). Lék lze také levně zakoupit z internetového obchodu nebo objednat prostřednictvím katalogu od zprostředkovatelů.

Léky

Kde koupit, Moskva

Náklady, rublů

Nurofen, 30 g

Median Plus

530

Fastum Gel, 50 g

ZdraMed

410

Nikoflux, 50 g

Farma Kalina

390

Hondroxid, 30 g

Městská lékárna

240

Traumel, 30 g

Diamed

156

Dolobenový gel, 100 g

Zdraví

360

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: