Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Rolls jsou považovány za tradiční japonská jídla, ale ne všechny recepty jsou vynalezeny zástupci této země. Prvotním příkladem je Philadelphia rolls. Způsob výroby originálních rolí byl vynalezen ve Spojených státech, po kterém okamžitě získal popularitu po celém světě. Zvláštností tohoto druhu rolí je počet jednotlivých složek a způsob jejich kombinování. Losos je obvykle používán pro polevy, v tomto případě hraje měkké rybí maso roli skořápky. Kvůli této funkci, tyto role jsou často nazvané “se valí ven” nebo “uramaki se valí”.

Ingredience pro výrobu Philadelphie rolích

Pro přípravu rolí nebude Philadelphia potřebovat malé množství přísad. V předstihu musíte vařit speciální rýži, skladovat s lisovanými listy řasy nori, připravovat čerstvou okurku, avokádo, sýr Philadelphia, citron, kaviár tobiko, wasabi, sojovou omáčku a čerstvý nebo lehce solený losos. Hlavním zařízením pro výrobu rolí je kovová nebo bambusová rohož.

Proces výroby rolí pouze na první pohled se jeví jako obtížný. Ve skutečnosti, hlavní nuance v tomto případě je pochopení jednotlivých fází a specifika zpracování některých produktů. Hlavní složkou v misce je rýže. Z konzistence a správnosti přípravy závisí nejen chuť, ale i vzhled finálních rolí.

Pro rýži

Pro výrobu rolí je nutné předem připravit speciální rýži. Obvyklý výrobek není vždy vhodný pro japonská jídla. Rýže v tomto případě by se měla podobat lepivé hmotě. Drobný produkt nebude možné vložit do husté role a textura kaše zkazí vzhled rolí. Nejlepší volba - rýže, určená pro sushi a rohlíky, která je komerčně dostupná ve specializovaných odděleních obchodů s potravinami.

Příprava rýže v několika fázích. Jako další přísady je třeba předem připravit cukr, sůl a rýžový ocet. Pro 200 gramů hlavního produktu budete potřebovat jednu lžičku soli, jeden a půl lžičky. cukr a takové množství rýžového octa. Pre-rýže se důkladně umyje, dokud voda přestane měnit barvu a stane se zcela průhlednou.

Promytá rýže se naplní vodou. Množství tekutiny by mělo být stejné jako záď. Použití příliš velkého množství vody se nedoporučuje. Rýže by měla být lepkavá a hustá. Za prvé, obrobek je kladen na silný oheň, a poté, co voda vaří, je postupně snižuje. Celková doba vaření rýže je 10–15 minut. Po připravení připravte pánev z ohně a počkejte, až směs vychladne. Horká rýže se nedoporučuje. Po ochlazení výrobku opatrně promíchejte sůl, cukr a rýžový ocet.

Plnění a další výrobky

Tradiční náplní do Philadelphie rolí je okurka, avokádo, řasy nori, kaviár tobiko a sýr Philadelphia. Tato možnost však není jediná. Existuje několik možností pro kombinování produktů. Hlavní rozdíl mezi rolkami této odrůdy je horní vrstva lososa. Jako další přísada pro zálivky, úhoř je často používán, čerstvé okurky jsou nahrazené nakládaným, a Philadelphia sýr s jinými druhy sýra.

Společné výplně pro lososové rolky:

 • avokádo, okurka, sýr Philadelphia, řasy nori, kaviár tobiko;
 • okurka, sýr Philadelphia, uzený úhoř, řasy nori;
 • avokádo, sýr Philadelphia, řasy nori;
 • Sýr Philadelphia, řasy nori;
 • norské mořské řasy, úhoř, sýr Philadelphia.

V kombinaci produktů pro polevy je možnost vyjádřit svou kulinářskou představivost. Někteří sushi hráči používají jejich vlastní role dělat tajemství. Například, aby jídlo mělo bohatou vůni a chuť, doporučuje se při vaření rýže ve vodě přidat několik listů řas nori. Před vařením se kapalná složka odstraní z pánve.

Zvláštní pozornost by měla být věnována další složce pro přípravu rolí - rybí filé. Tradičně ve Philadelphii losos je používán, nicméně, tento druh ryb je často nahrazený pstruhem. V tomto případě není žádný významný rozdíl, ale stupeň čerstvosti filé je mnohem důležitější. Losos v rolích je solený nebo čerstvý. Pokud dáváte přednost produktu bez předběžného zpracování, měli byste si pamatovat několik pravidel.

Pravidla pro výběr čerstvého lososa:

 • Rybí filé musí být čerstvé a nemrazené.
 • Čerstvé mražené ryby se nedoporučují.
 • Pokud má filet z lososa jasně oranžový odstín, znamená to přítomnost barviv.
 • Při nejmenším podezření na nedostatečnou čerstvost výrobku by mělo být jeho použití opuštěno.

Avokádo - přísada, která je také nezbytná v rolích této odrůdy. Obzvláště důležitý je také stupeň čerstvosti ovoce. Nedoporučujeme používat příliš zralé avokády pro role. Jejich maso se rychle stává měkkou konzistencí, což narušuje celkový vzhled pokrmu. Doporučuje se krájet avokádo.

Co může nahradit sýr Philadelphia

Sýr Philadelphia je považován za základní složku rolí se stejným názvem. Na vyžádání je tento výrobek nahrazen jinými druhy sýrů. Hlavní nuance v tomto případě - sýr by měl mít jemnou texturu a být trochu sladký. Fúzované odrůdy pro Philadelphii role nejsou používány. Chuť finálního pokrmu po takovém experimentu se změní.

Optimální náhradníci sýrů Philadelphia:

 • tvaroh;
 • brynza;
 • fetaki;
 • smetanové sýry značky „Cream Bonjour“, „Viola“ nebo „Almette“.

Vaření analoga sýra Philadelphia je možné doma. Pro tento kulinářský trik potřebujete pouze dvě ingredience - tvaroh a smetanový sýr. Smíchejte tyto produkty ve stejném poměru a výslednou směs promíchejte na hustou hmotu jednotné konzistence. Chuť tohoto produktu se neliší od původního sýra.

Krok za krokem recept na výrobu rolí s fotografiemi

Prvním krokem v procesu výroby rolí je vaření rýže. Zvláště důležitá je konzistence produktu po vaření. Ingredience pro plnění by měly být nakrájeny na proužky a lososové talíře. Nůž pro krájení rolí by měl být ostrý. V oddělené nádobě připravte malé množství rýžového octa, aby se čepel během procesu řezání navlhčila. Taková nuance nejenže vyhladí hrany rolí, ale také ušetří od lepení smetanového sýra na nůž.

Příprava rolí krok za krokem:

 1. Vařte rýži a ochlaďte.
 2. Připravte si obvaz z rýžového octa, soli a cukru.
 3. Obvaz se smíchá s rýží.
 4. Okurka a avokádová slupka a nakrájíme na proužky.
 5. Nakrájejte filet z lososa na tenké plátky.
 6. Nahoře na rohoži rozprostřený list přilepení filmu.
 7. Umístěte list norských řas na povrch potravinového filmu.
 8. Na řasy umístěte dostatek rýže tak, aby byl list zakryt ve 2/3 kusů.
 9. Pečlivě aplikujte rýži prsty a hladinu podél povrchu listu řasami nori.
 10. Umístěte lososa nahoře.
 11. Polotovar opatrně zakryjte volným okrajem rohože a otočte jej tak, aby se losos stal spodní vrstvou.
 12. Na řasy nori - sýr Philadelphia, okurku, avokádo a kaviár tobiko rozprostřete vrstvu náplně.
 13. Obrobek se zalomí do tlustého válce s maximálním použitím síly.
 14. Hotový rolku nakrájejte na jednotlivé porce.
 15. Před podáváním přidejte pokrm s tradičními ingrediencemi - wasabi a sojovým octem.

Kalorií a nutriční hodnota pokrmu

Obsah kalorií jakéhokoliv pokrmu závisí na složení produktů, ze kterých je připravován. Philadelphia rohlíky jsou považovány za jednu z nejvíce nízkokalorických potravin. Tyto indikátory jsou schopny měnit takové složky jako akné. Při použití této přídavné komponenty se významně zvýší kalorie válců. Pokud se budete řídit pravidly diety, pak Philadelphia sýr je také doporučeno nahradit nižší-kalorií odrůd tohoto produktu.

Tradiční role Philadelphie (100 g) obsahuje:

 • proteiny 9, 7 g;
 • tuky 6, 7 g;
 • sacharid 10, 8 g;
 • celkový kalorický obsah 142 kcal.

Naučte se více receptů na výrobu domácích rolí.

Video

Hlavní výhodou domácích rolí je schopnost experimentovat s kombinací polevy a jejich počtem. Při použití rohože je důležité si pamatovat několik pravidel, aby jídlo nebylo jen chutné, ale také čisté. Jemnost vaření slavného japonského pokrmu jasně ukázala ve videu:

Přečtěte si podrobné pokyny, jak vařit sushi doma.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: