Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V případě onemocnění zvaného „Prostatitida“ je nutné provést speciální cvičení pro prostatu a učinit takové školení normou každodenního života. Dobře zvolený komplex posiluje oslabený sval, zachraňuje člověka před řadou nepříjemných symptomů, když je urogenitální systém poškozen, zlepšuje sebeúctu. Jednoduchá cvičení pro prostatickou žlázu lze provádět doma v libovolném volném čase, jakmile to bude nutné.

Co je to cvičení prostaty?

Pro posílení svalů vnitřní stehna je nutná jednotná fyzická aktivita. Pro zdravé muže je to účinná prevence adenomu prostaty, pro pacienty je to příležitost k navrácení mužské moci a navždy zapomenout na prostatitidu. S fyzickou aktivitou, správnou výživou a úplnou absencí špatných návyků je nabíjení prostaty účinnou metodou boje proti takové nepříjemné nemoci.

Mezi další výhody vzdělávacího komplexu lékaři zdůrazňují posílení svalů hýždí, nohou a břišní oblasti; Účinná metoda boje proti zánětu, exacerbacím prostatitidy a samotnému chronickému onemocnění. Ošetřující lékař doporučuje, abyste pravidelně prováděli cvičení pro zanícenou prostatickou žlázu, aby bylo možné rychle přenést chronické onemocnění do stadia remise.

Proč je důležité trénovat prostatu

Když vnitřní nepohodlí prostaty udržuje člověka v napětí, což ho velmi nervózní a podrážděné v rodině a pro ostatní. Vývoj charakteristického onemocnění se stává příčinou komplexu méněcennosti. Pro vyloučení nebo zabránění stagnace tekutiny v prostatě je nutné vybrat tréninkový komplex, skládající se z jednoduchých cviků pro prostatickou žlázu, který jej provede v pohodlném domácím prostředí. Pokud používáte tento způsob léčby a prevence, pozitivní změny v těle jsou uvedeny níže:

 • stimulace systémového průtoku krve genitourinárním systémem;
 • léčba a prevence hypodynamické prostaty;
 • odstranění problémů v nervovém systému;
 • posílení slabých svalů hrází;
 • léčba, produktivní restaurování kyčelních kloubů.

Cvičení pro prostatu

Při uspokojivém stavu prostaty je nutné, aby léčba začala návštěvou urologa. Za prvé, specialista určuje etiologii patologického procesu, pak poskytuje cenné rady o produktivním zotavení postiženého orgánu. Muži v ohrožení by si měli sami zvolit cvičení pro prevenci prostatitidy a pravidelně zdokonalovat techniku jejich provádění. Zde urologové radí:

 • kurzy jógy;
 • Cvičení v plném kurzu;
 • implementace techniky Kegel doma.

Cvičení

Domácí gymnastika s prostatou dává dobré výsledky v boji proti charakteristickým onemocněním. Následující manipulace jsou denně vystaveny 5 minut a stráví na něm 5 minut volného času. Opakování pro každé cvičení - 2-3, přístupy - dle přání. Pohyb by měl být čistý a dýchat - dokonce hluboký. Zde jsou účinná cvičení pro léčbu prostaty, která dodatečně zpřísní tělo a svaly, odstraní takový nepříjemný zdravotní problém:

 1. Umístěte tělo na vodorovný povrch, natáhněte ruce podél těla k rovným dolním končetinám. Občas zvedněte jedno koleno k hrudníku a přidržte jej v této poloze po dobu 15 sekund. Dva - zpět do výchozí pozice. Podobné manipulace s druhou nohou. Zobrazeno 2-3 opakování.
 2. Zůstat ve vodorovné poloze, ohnout kolena. Občas - zdvihněte oblast hýždí nahoru a přidržte ji v horním bodě 15 sekund. Po odchodu dolů a návratu do původní polohy. Opakujte cvičení další 3-4 krát za sebou.
 3. Přetočte se na břiše, paže narovnané před tělem, nohy také po celé délce. Ovládání dechu současně zvedá ruce a nohy a napodobuje let Supermana. Zůstaňte v této výšce po dobu 15 sekund, pak se vraťte na začátek.
 4. Dostaňte se na všechny čtyři, co nejvíce utáhněte žaludek. Občas natáhněte pravou ruku dopředu a levou nohu dozadu, postavte se na 15 sekund. Zpátky k originálu, pár vteřin uvolněte tělo a opakujte pohyb z opačné strany.
 5. Lehněte si na záda, zhluboka se nadechněte a maximálně zatěžujte břišní svaly po dobu jedné minuty, po které si můžete odpočinout. Nejdříve se pacient začne dusit po 5 sekundách, pak je připraven na minutu vydržet.

Prostatitis dřepy

S charakteristickou nemocí je prostata ve stagnujícím stavu. Pro normalizaci toku moči a obnovení funkce reprodukčního systému je nutné pravidelně ohýbat a dřepovat. Existuje několik úprav posledního cvičení, které jsou užitečné pro odpuštění, pomoc v nejkratším možném čase, aby se zdraví vrátilo do normálu. Dělat cvičení ukázaná denně, zatímco nevěnovat pozornost rostoucímu pocitu nepohodlí. Takže:

 1. Vezměte svislou polohu, když stojíte, jednou rukou drží zadní část židle. Na čas - provést hluboké dřepy, pro dva - zaujmout výchozí pozici. Doporučený počet opakování - 3-5 krát.
 2. Zatímco držíte zadní část židle, provádějte kvalitní dřepy a pak vylezte na nohy obou nohou. Toto cvičení je účinné v zanícené prostatě, je bezpečný způsob, jak zabránit chronické prostatitidě.
 3. Poslední cvičení je zvednout nohy, když potřebujete střídavě stát na malé výšce, zatímco maximalizujete gluteální svaly a ne jen.

Fyzikální terapie

Pro normalizaci zhoršených funkcí prostaty se doporučuje provádět každodenní jednoduchá cvičení pro prostatu doma. Výhody fyzioterapie jsou kolosální a se silným úsilím můžete jednou provždy zapomenout na charakteristický zdravotní problém. Zde jsou efektivní přístupy ke každému pacientovi.

 1. Vezměte si sedací pozici na hýždě, nohy se táhnou před ním. Udělat postupné pohyby kořistí, aby se tělo postupně pohybovalo.
 2. Vezměte si pozici na břiše, ruce a nohy ve švech. Je důležité nejen ležet, ale také provádět klasické cvičení „Jízdní kolo“, které je vhodné zejména pro zanícenou prostatu.
 3. Při stání se doporučuje rozložit nohy v opačných směrech. Nejprve proveďte 20 úderů pravou nohou, pak stejnou vlevo.

Kegel cvičení pro muže

Pro zajištění zdraví prostaty je důležité nejen cvičení a správná výživa, ale také úplné odmítnutí špatných návyků. Ne nadbytečné budou cvičení Kegel, která mohou být vykonávána v jakémkoliv prostředí nepostřehnutelně pro ty kolem vás. Hlavním cílem je vypracovat svaly prostaty, posílit je a zabránit opakování základního onemocnění. Například, když jde o toaletu, doporučuje se držet trysku, a tím ovlivňovat narušenou cirkulaci. Další cvičení Kegel jsou uvedena níže:

 1. Na 10 sekund napněte svaly perinea a pak je hladce uvolněte. Proveďte takové cvičení po dobu 1 minuty - dostanete až 3-4 přístupy.
 2. Dramaticky zatěžujte a uvolněte svaly prostaty, zatímco je žádoucí zaujmout vodorovnou polohu. Opakujte cvičení na několik minut.
 3. Účinným způsobem, jak obnovit funkci prostaty, jsou masážní pohyby hrází. Jedním z hlavních pravidel je pravidelnost pohybů.

Cvičení po odstranění adenomu prostaty

Pokud má pacient závažnější zdravotní problémy než klasický zánět prostaty, je zapotřebí integrovaného přístupu k problému. Jedním z řešení je chirurgické odstranění adenomu prostaty s následným obdobím rehabilitace. K obnovení funkcí postiženého orgánu lékaři doporučují provádět tato jednoduchá cvičení doma:

 1. Z polohy na břiše zvedněte rovné nohy pod úhlem 45 stupňů a pak je vraťte do výchozí polohy. Proveďte 4-5 opakování jednoho cvičení.
 2. Ve stejné počáteční poloze je nutné rytmicky deformovat a uvolnit prsty na nohou na minutu, pak si udělat minutovou přestávku a postup opakovat. Pouze 4-5 opakování.
 3. V poloze na bříšku s rukama pod hýždě, napněte svěrač na 10 sekund, po kterém můžete relaxovat a opakovat přístup znovu, namáhání a práce na konečníku.
 4. Lhaní na zádech, zvedněte nohy pod úhlem 45 stupňů, pak otočte nohy v takové zavěšené poloze proti směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček.
 5. Leží na zádech s rukama na švech a nohách podél těla, musíte oblouk, a v této poloze je nutné stát na pár vteřin. Pak si odpočinek a opakujte cvičení další 4-5 krát.

Kontraindikace

Pokud výkon charakteristických cvičení zřetelně zhoršuje funkci zanícené prostaty a pacient se cítí horší, je nutné naléhavě vyhledat pomoc ošetřujícího urologa. Je možné, že aplikovaná zatížení jsou nerovnoměrná, pouze komplikují práci genitourinárního systému. Neváhejte rychlostí reakce na převažující zdravotní problém, jinak se může zhoršit.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: