Pokud se naučíte dělat objemná písmena a čísla vlastníma rukama, můžete ozdobit jakoukoliv oslavu pomocí příze, hladké lepenky, papírových ubrousků nebo vlnitého papíru. Jsou vhodné pro různé akce: výročí společnosti, narozeniny dětí, svatby nebo výročí. Může to být romantický nápis "LÁSKA", první písmena jmen milenců nebo věk narozenin. Po prostudování základů tvorby obrázků můžete provádět jakýkoliv nápis, který je symbolický pro konkrétní dovolenou. Najdete zde několik zajímavých nápadů v mistrovských kurzech s fotografií níže.

Co mohou dělat objemové figurky vlastníma rukama

Chcete-li vytvořit objemová písmena a čísla vlastníma rukama, můžete použít mnoho běžných materiálů. Nejjednodušší možností je papír nebo lepenka. Čísla z nich jsou velmi lehká. Z tohoto důvodu můžete na zeď snadno zavěsit číslo nebo písmeno abecedy a bude to držet. To je skvělá volba pro výzdobu svátků a focení. Papír může být vlnitý. Místo toho budou dělat i běžné ubrousky. Pro výrobu objemových písmen a čísel vlastníma rukama můžete také použít:

 1. Tkanina, například satén, bavlna, plst a srst. Ukázalo se, že ručně vyrobené figurky z nich jsou měkké. Pokud vyplníte polotovary vatou nebo polstrovaným polyesterem, dostanete polštářky, které budou prvkem sváteční výzdoby nebo jakéhokoliv interiéru.
 2. Pěnoplast. Řemesla z ní jsou také velmi lehká, mohou být zdobena nejrůznějšími materiály - barvami, květinami, stuhami, mušlemi, kamínky.
 3. Závit. Budou prvkem výzdoby. Nitě je třeba zabalit rám z lepenky nebo polystyrenového obdélníku.

Vlnitý papír

Na základě tohoto materiálu si můžete sami vytvořit velmi krásná písmena a čísla. Vyžaduje se jen hodně vlnitého papíru. Obrázek není volumetrický, ale vypadá méně originálně. Nejdříve je nutné vyříznout potřebnou postavu z lepenky. Další akce jsou:

 1. Papír nakrájejte na proužky o délce 50 cm a šířce 3, 5 cm.
 2. Pak pro každý prázdný okraj ohněte jeden okraj, jak je znázorněno na fotografii. Výsledkem je zkroucení.
 3. Dalším krokem je vytvoření růžice, která postupně kroutí celý pás.
 4. Spodní okraj květu k upevnění nití, aby odpovídaly.
 5. Páska lepenky vlnitý papír stejné barvy.
 6. Pak vložte obrázek s květinami.

Množství ubrousků

Postava ubrousků je volbou pro rozpočet, ale také se ukazuje, že je jasná a originální. Kromě nich budete potřebovat více lepenky, nůžky, pásky, lepidla a sešívačky. Sled výrobních objemových veličin je následující:

 1. Nakreslete šablonu na kus lepenky a na ní nakreslete obrys obrázku požadované velikosti. Vystřihněte dva stejné polotovary.
 2. Pomocí lepicí pásky se lepí konce nejdříve na polovinu obrázku. Podobně připojte zbývající polovinu tvaru.
 3. Další, udělat papírové květiny. Za tímto účelem, každý ubrousek nakrájejte na polovinu, polovinu znovu přeložte na polovinu a znovu řezte.
 4. Výsledné čtvrti dohromady. Uprostřed je připevněte sešívačkou a pak střihněte, abyste vytvořili kruh.
 5. Počínaje nahoře, pomocí prstů zmáčkněte každou vrstvu ubrousku.
 6. Narovnejte okvětní plátky. Obrobek zhotovte ve velkém množství.
 7. Zůstane jen nalepit květiny na kartonový rám.

Lepenkové ozdoby

Pevná lepenková figurka se skládá ze dvou identických částí a řady dlouhých proužků potřebných k vytvoření boční stěny čísla nebo písmene. Hotový výrobek může být založen na plochém listu. V tomto případě stačí nakreslit požadovaný tvar na karton, vyříznout jej a zařídit. 3d prázdné se provádí trochu jinak:

 1. Pomocí šablony vybraného čísla nebo písmene přeneste jeho obraz na karton, prostý nebo vlnitý.
 2. Řez dvě stejné části.
 3. Odřízněte proužky stran písmen nebo čísel, které jsou o 3 - 4 cm širší než tloušťka výrobku. Pomocí rukojeti zatlačte na ně linie ohybu, ohněte lepenku podél nich.
 4. Výsledné hrany pak přilepily k lepenkové základně, rozmazaly lepené zakřivené části prvků.
 5. Takže všechny boční části obrázku, pak ji pod tisk na pár hodin, pak zdobí.

Řemesla z nití

Kostra nití řemesel je často vyrobena z lepenky. Jeho velmi důležitou pevností je, že při působení nití se díl nerozlomí a neohne. Výsledný polotovar je jednoduše zabalen do vláken stejných nebo různých barev. To lze provést velmi rychle. Krásně získané smícháním kontrastních nití. Pro dovolenou v ekologickém stylu zabalte číslo provázkem nebo motouzem.

Hromadné dopisy papíru

Papírové číslice jsou velmi lehké a něžné. To je skvělá volba, jak vyzdobit svatbu. Jsou také velmi jednoduše. Nejdříve je třeba vytvořit šablonu požadovaného dopisu, poté jej přenést do kartonu barevných odstínů a střihu. Vyžaduje se pouze jedno prázdné. Další akce jsou:

 1. Papír požadované barvy nakrájejte na čtverce různých velikostí. V rozích se zaokrouhluje.
 2. Pak odstřihněte každý polotovar ve spirále, uprostřed nechte kruh a odložte na něj nějaké lepidlo.
 3. Otočte díl ve spirále ve tvaru květu, pevně jej přitlačte k jádru, aby se spojil dohromady.
 4. Udělejte spoustu takových polotovarů z papíru jiné barvy.
 5. Ozdobte lepenkové rámové dopisy.
Podívejte se na video a naučte se dělat objemná lepenková písmena.

Kožená písmena a čísla

Čísla mohou být šity i z kožešiny. Jsou měkké a načechrané. Princip výroby je stejný jako při použití tkaniny. Nejdříve musíte udělat šablonu požadovaných tvarů. Pak je dvakrát přenesen na mořskou stranu kožešiny, ale pouze v zrcadlovém obraze, aby se detaily sešily. Kromě toho budete muset řezat pásky pro návrh konců obrázku. Pak zbývá jen šít v pořádku všechny prvky a vyplnit prázdné s něčím měkkým.

Látkové řemesla

Další společnou možností, jak udělat objemová písmena a čísla vlastníma rukama, je použití látky a výplně. Pokud jste obeznámeni se šicím strojem, můžete snadno šít legrační postavy. Mohou to být velmi malé části nebo velké, které mohou být položeny na podlahu. Nejoblíbenější je považováno za velikost sedací soupravy. Pokyny pro zhotovení objemového obrázku nebo dopisu z textilií:

 1. Vyberte si vzhled a barvu látky, která se vejde do interiéru místnosti.
 2. Nakreslete karton a vystřihněte šablonu požadovaného tvaru.
 3. Udělejte vzorek, přenesete obraz na látku. Vyjměte dva detaily zrcadlového odrazu.
 4. Dále řezané pruh tkaniny s velikostí rovnou požadované tloušťce polštářů.
 5. Šijte díly ručně nebo pomocí šicího stroje.

Co dělat základ

Nejjednodušší možností je lepenka. Z ní se děje jak ploché, tak objemové údaje. V prvním případě stačí jeden výřez. Pro hromadné, budete potřebovat dva identické polotovary a další proužky k vytvoření konce. Další možností je pěna. Tento materiál je snadno řezatelný, i když se rozpadá, takže z něj jsou vyrobeny různé trojrozměrné prvky. Kromě toho je velmi snadné ozdobit. Mnoho řemeslníků provádí rám i ze dřeva nebo drátu.

Jak vytvořit objemová čísla nebo písmena

V slavnostní výzdobě, objemové dopisy a čísla s vlastními rukama se staly populární dávno. Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit a navrhnout mezery. Z tohoto důvodu můžete snadno najít vhodnou možnost pro Váš interiér nebo dovolenou. Celý výrobní proces zahrnuje několik základních kroků:

 • koupit potřebné materiály a nástroje;
 • vytvořit rozložení;
 • vytvořte konce, vyčistěte hrany;
 • vyrobte ozdobné příbory.

Co potřebujete pro výrobu

Hlavním požadovaným materiálem je lepenka. Můžete použít ne příliš těsné vlnité. Jedná se o starou krabici obuvi nebo domácích spotřebičů. Ne příliš silná lepenka udržuje svůj tvar dobře, je snadno řezatelný. Místo toho si můžete vzít tlustou nebo tenkou pěnu. Dále budete potřebovat:

 • Papírové ručníky;
 • tužka;
 • bílý papír;
 • pravítko;
 • PVA lepidlo;
 • nůžky.

Rám pro obrázek

Po přípravě materiálu musí být požadovaný tvar natažen na papír nebo vytištěn na tiskárně. Dále je třeba řezat a přenést výslednou šablonu do pěny fixem. Pak řez ostrým nožem. Je-li použita lepenka, je šablon na ni přenesen dvojmo. Další akce jsou:

 1. Řezané dva kusy lepenky.
 2. Pokud chcete mít tlustší tvar, odstřihněte proužek papíru o šířce 2 cm nebo více.
 3. Vezměte trubku, na okraj nalepte proužek papíru, nakreslete na něj obrys tužkou - dostanete kroužek o šířce 2 cm.
 4. Roztáhněte prstence na jednu z lepenkových polovin písmena nebo čísla, nalepte je horkou taveninou.
 5. Dále potřete horní konce prstenců. Připevněte k nim spřízněnou duši lepenky.

Obložení a oříznutí hran

V další etapě je třeba na koncích vytvořit objemová písmena a čísla vlastníma rukama. To bude vyžadovat několik listů bílého papíru. Akce zde jsou:

 1. Papír by měl být nakrájen na malé proužky a pak k němu přilepit konce výrobku.
 2. Větší kousky papíru lepí zbytek lepenkového dopisu nebo čísla. Výsledkem je obrázek pokrytý silnou vrstvou papíru.
 3. Nechte obrobek zaschnout a ztvrdnout a vyndejte kusy, které chcete odstranit.
 4. V případě použití pěnového plastu očistěte okraje obrázku brusným papírem.

Výzdoba objemových čísel a písmen

Existuje mnoho možností pro návrh objemových písmen a čísel. Vše záleží na tématu dovolené. Chcete-li se rozhodnout o konkrétní možnosti, měli byste znát základní techniky používané k vytvoření krásných šperků:

 • Vkládání oblázků, mušlí, příze pompoms;
 • pokovování světlou nebo monochromatickou tkaninou;
 • Registrace květin z ubrousků nebo listů z vlnitého papíru;
 • Přilepení barevným papírem, kartonem stejných nebo různých barev;
 • ovinovacího vlákna nebo příze.

Nejjednodušší možností je zabalit velké číslo nebo dopis s přízí. Chcete-li jej implementovat, je třeba vlákno pečlivě navinout na závit. Mušle nebo oblázky mohou být lepeny jakýmkoliv způsobem: chaotickým způsobem nebo ve formě jakýchkoliv nekomplikovaných vzorů. Je možné umístit jiskry na povrch dopisu pokrytého lepidlem. Prázdný bude tedy ještě jasnější. Další možnosti designu:

 1. S pomocí tkaniny. K tomu musíte zakrýt přední povrch dopisu lepidlem. Dále se k ní přilepí kus látky, vyříznutý do tvaru polotovaru. Totéž se opakuje se zadním a bočním povrchem.
 2. Vlnitý papír. V tomto případě jsou prvky jasné a načechrané. Pro výrobu bude vyžadovat malou stuhu takového papíru. Mohou být zkrouceny ve formě květů, které se pak přelepí na samotnou postavu. Prvky musí být umístěny těsně k sobě.
 3. Od ubrousků. Oni jsou také zvyklí na design květiny. Bude to trvat spoustu prázdných míst. Pokud jsou ubrousky různých barev, pak můžete zobrazit představivost v jejich umístění na základně a střídání.
 4. Akrylové barvy. Mají dobrou odolnost proti vlhkosti a těsně pokrývají mnoho povrchů. Pokrytí povrchu čísel nebo písmen akrylovou barvou je velmi snadné.
 5. Rodinné fotky, pohlednice detaily, malé balónky. Rozeznávají přední plochu objemových čísel.

Nápis "Max"

Čísla narozenin DIY

Chcete-li ozdobit dovolenou originálním způsobem, můžete vytvořit objemové figurky vlastníma rukama, které budou odrážet věk narozenin. Příkladem je jednotka na rok pro dítě, ať už je to chlapec nebo dívka. Taková postava je velmi jednoduchá:

 1. Připravte si šablonu z papíru.
 2. Přeneste jej na lepenku, nakrájejte na papírový nůž.
 3. Prázdný obal zakryjte barvou nebo pastou barevným papírem.
 4. Z bílého papíru vyjmout několik kruhů. Každý 8 krát složený na polovinu, pak na okraji výrobku řez dvě okvětní lístky.
 5. Vyrovnejte výslednou sedmikrásku. Přidá se do ní žluté vlnité papírové jádro.
 6. Nalepte chamomiles, ozdobte lepenkové polotovary dle vlastního uvážení, například s jiskrami, stuhami, luky, korálky atd.

Video

Kategorie: