Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Plastový materiál, který je přístupný každému, umožňuje vytvořit jedinečné věci pro interiér. Slané těsto se již dlouho používá k výrobě krásných řemesel. Společně s dítětem mohou poddajné masy vytvářet sochy zvířat, novoroční skladby a dokonce i celé tematické obrazy.

Vlastnosti práce se slaným těstem

Každý může z tohoto materiálu dělat řemesla - malé dítě, které začíná praktikovat umění modelování, a dospělého, který tento proces zvládl ve školce. Aby se tvarovaný výrobek nezhoršoval, musíte udělat vše správně - připravit hmotu přímo pro modelování a sušení postav. Zbarvení má také svá tajemství, která se určitě naučíte.

 • Jak vařit solné těsto pro modelování

Je snadné pracovat s konzistencí, ale pro úspěšná řemesla potřebujete správnou dávku. Pokud je pravdivé dodržet všechny proporce uvedené v master třídách, pak můžete vytvořit kujný materiál. Čísla z ní si zachovávají svůj původní vzhled. Existují dva oblíbené recepty na solné těsto, které se úspěšně praktikují mezi ručně vyrobenými domácími milenci.

Číslo receptu 1

 • pšeničná mouka (BC) - 500 g;
 • voda (nutně studená) - 200 ml;
 • sůl "Extra" - 200 g

Podle tohoto receptu je hmota získána kvalitativní, plastová a jedlá (což je důležité). Všechny složky materiálu mohou být konzumovány, takže je ideální pro práci s malými dětmi během vývojových aktivit. Pokud dítě jí hotová řemesla, pak škoda na jejich zdraví nezpůsobí. Výrobky z bezpečného materiálu - nejlepší volba pro zvědavé drobky.

Číslo receptu 2

Je také vhodný pro sochařství s dětmi, protože konzistence je plastová a můžete cokoliv formovat. V průběhu hry pro dítě je nutné se dobře dívat tak, aby se hmota nejedla. Chcete-li se připravit, musíte zásobit tyto složky:

 • bílá mouka nejvyšší jakosti - 500 g;
 • voda (studená) - 200 ml;
 • PVA lepidlo - 2 lžíce.

Adhezivní složka v kompozici zajišťuje stabilitu produktu, vyrobeného z hmoty. Taková kompozice je snadno přístupná tónování a barvení a navíc má dlouhou dobu vytvrzování (je snadné fixovat drobné nedostatky v hotových řemeslech). Vyzkoušejte oba recepty, abyste našli optimální pro své vlastní úkoly (v závislosti na věku, dovednosti atd.).

 • Jak sušit řemesla ze solného těsta

- Povinná etapa tvorby řemesel ze solného těsta, kterým získávají produkty sílu. Proces sušení vyžaduje určité podmínky, protože při pokojové teplotě figurka nedosáhne požadovaného stavu, protože za dvacet čtyři hodin vyschne jen jeden milimetr. V létě se můžete pokusit dát do vzduchu, ale nebude to dávat zvláštní výsledky. Nejlepší je použít troubu:

 • Při teplotě 75 ° C bude doba sušení hodinu.
 • Při teplotě 100 ° C - hodinu.
 • Při teplotě 120 ° C - půl hodiny.
 • Při teplotě 150 ° C - půl hodiny.

Velké výrobky by měly být sušeny déle a pro malá řemesla může být čas zkrácen. Aby se zabránilo lepení těsta, je třeba překrýt pekáčku fólií. Výzdoba ve formě korálků, kamínků, korálků by měla být sušena při teplotě ne vyšší než 120 ° C. Nepoužívejte mikrovlnnou troubu nebo nedávejte řemesla na horkou baterii, jinak se mohou okamžitě deformovat a prasknout. Čas od času je třeba otočit postavy v troubě tak, aby byly rovnoměrně upečené ze všech stran.

 • Jak malovat těsto

Vytvořená a sušená postava může být natřena v jakékoliv z vašich oblíbených barev. Pro tento účel bude nejlepší volbou akrylová barva nebo kvaš. Lakovaný výrobek by měl být potažen bezbarvým lakem na nehty, aby barva trvala dlouho a neztratila časem svou bohatost a jas. Barevnou hmotu můžete vytvořit přidáním požadovaného tónu (je lepší použít potravinářské barvivo) během hnětení mouky.

Co lze vyrobit ze solného těsta vlastníma rukama

Po zvládnutí techniky vytváření slaného materiálu pro modelování můžete snadno dosáhnout řemeslného zpracování, ve kterém můžete provádět řemesla jakékoliv složitosti. Nový koníček může zaujmout nejen dospělého, ale i dítě. Plastové těsto je skvělým materiálem pro kreativitu, rozvoj ručních motorických dovedností, soustředění a mnoho dalšího. Existuje mnoho nápadů na to, co lze z těsta vyrobit pro modelování, zatímco řemesla mohou být složité a zajímavé pro děti různého věku.

Jednoduché postavy pro děti 2-3 roky

S plastovým materiálem po ruce můžete organizovat vývojovou činnost pro nejmenší děti. Co lze vyformovat ze solného těsta pro dvouleté dítě? Za prvé, měli byste se seznámit s drobky s materiálem - dát držet v rukou hmoty, pak jasně ukázat, co je těsto schopné, to znamená, aby se kolobok nebo sněhulák.

Malé děti nejsou schopny velkých řemesel, takže je nejlepší začít nejjednodušší metodou a dělat vše ve fázích:

 • Vyvlékněte těsto válečkem a pak na hotovou vrstvu vtlačte malé předměty ve formě tvarovaných těstovin, fazolí nebo knoflíků.
 • Těsto nakrájejte na řezačky.
 • Role koule různých velikostí z plastu, vytváří malé muže, sněhulák, buchta, smesharika.
 • Rozbalte klobásy, šneky, housenky a další základní postavy.

Pro děti 3-4 roky

Děti ve věku tří nebo čtyř let jednotlivého rolování nestačí, protože dítě již vyrostlo a může provádět složitější úkoly. Zajímavým nápadem pro kreativní aktivity budou obrazy ze solného těsta. Na kusu papíru, dítě s pomocí dospělého vytvoří trojrozměrný obraz, a pak malovat. Obrázky mohou zprostředkovat jakýkoliv spiknutí: od období a miniobrazů země až po epizody pohádek a karikatur.

Pro modelování s dětmi 5-6 let a starší

Pokud nedáte malým dětem složité úkoly, kreativní šestiletí mohou zvládnout komplexní řemesla vyráběná ze solného těsta. Mohou to být například figurky v podobě objemného jehněčího masa, myši na sýr nebo originální vázy s elegantní kyticí barev. Děti ve věku pěti nebo šesti let zvládnou techniku řemesel pomocí slané konzistence. Podle příkladu dospělého se dítě může vyrovnat s produkty, které vyžadují výraznou koncentraci a manuální obratnost.

Jak vyřezávat ze solného těsta řemesla - krok za krokem instrukce

Proces modelování řemesel je snadný, trvá určitý čas, ale dává šanci věnovat pozornost vašemu dítěti. Rodiče budou mít snadný návod a několik výukových video lekcí po ruce, takže rodiče budou moci rychle zjistit, jak vyrobit určité solné těsto a vysvětlit to svému dítěti. Existuje mnoho možností produktu, vyberte si jeden nebo více a začněte!

Květiny

Vytvořené produkty budou vypadat, nejen krásné, ale také věrohodné. Chcete-li například vytvořit růži, bude vyžadováno minimální úsilí:

 • Z předem připraveného testu odvalte lůžko (ne více než půl centimetrů).
 • Kulatý předmět ve formě brýlí vytlačuje pět identických prvků - okvětních lístků.
 • Kruhy položte vodorovně na sebe tak, aby se každá součástka dotýkala jeden druhého.
 • Kroky stočte do jedné role a poté položte jednodílnou konstrukci jednou stranou na tvrdý povrch stolu.
 • Roztáhněte okvětní lístky pupenu na vrcholu květu z centra v různých směrech.

Hračky pro nový rok

Originální dekorace se vyrábějí rychle a snadno. Pokud nevíte, co může být vyrobeno ze solného těsta pro modelování na Nový rok, zvažte možnost zavěšení hraček na vánoční stromeček. Pro výrobu bude třeba solné těsto, barevný nátěr a drát pro upevnění:

 • Bell. Je nutné hodit míč, vyrobit zvonovou sukni. Připevněte jazyk k drátu, který bude sloužit jako úchyt na větvích smrku nebo borovice. Vyčistěte hotovou postavu a ozdobte ji v jasných barvách.
 • Obrázek-suspenze. Aby se figurka s plísní určené pro řezání cookies. V horní části párátka nebo koktejlové trubice udělejte díru. Po zaschnutí nasaďte hračky a provlékněte otvorem tenkou nití nebo tenkou stuhou.

Řemesla pro 23. února

Nejlepší dárek pro muže bude symbolický dar, který může zdůraznit statečnost, odvahu a sílu. Díky speciálním plechovkám v podobě tanku, voják, loď, můžete snadno udělat dárek 23. února. Za tímto účelem přelejte solené těsto do formace a vytlačte z něj vybrané tvary. Zbývá jen sušit suvenýry a namalovat je v barvě armády.

Suvenýry pro 8. března

Nejlepší dárek pro ženy den jsou květiny. Proč je nevyrobit ze solného těsta? Z plastového materiálu můžete vytvořit kytici, která potěší svou krásou mnoho let. Velký dar příteli, matce, sestře, babičce bude váza s květinami:

 1. Udělejte hmotu podle klasického receptu, naneste vrstvu v půl centimetru, vyřízněte z obdélníku 15x10 cm.
 2. V horní části tvaru vytvořte díru v koktejlové trubici. To poskytne příležitost k zavěšení výrobku na zeď.
 3. Vytvořte z jiné části těsta kuličku, vyvařte ji a vyrobte vázu, mírně ohněte krk. Připevněte k připravené pravoúhlé základně.
 4. Vyklopte tři stonky a připojte je ke váze.
 5. Řez kruhy pro bud a twist, tvořící růže.
 6. Oválné postavy budou sloužit jako okvětní lístky, na kterých se budou vyrábět proužky.
 7. Ozdobte vázu volumetrickými kuličkami nebo heřmánkem.
 8. Vysušte obraz, natřete ho a nahoře jej zakryjte vrstvou bezbarvého laku.

Zajímavá řemesla na Velikonoce

Pro dovolenou si můžete udělat dekorativní vejce, přívěsky, které zdobí rukojeti skříněk, oken nebo vytvořit originální věnec. K tomu potřebujete oválný tvar, aby se z vajec vytlačila plochá vejce. Na horním okraji vajíčka vytvořte koktejlový otvor nebo díru s koktejlovou trubičkou nebo víčkem z pera. Výrobek položte na plech do trouby, osušte a pak na vejce nasaďte obrázek s akrylovými barvami nebo kvašem. Řemesla na dlouhou pásku.

Naučte se vytvářet panenky z nylonu.

Video

Nápady pro tvorbu řemesel ze solného těsta neomezeně. Existuje spousta mistrovských kurzů, které pomáhají získat školení, a po tom - aby nezapomenutelný dárek z nádherného materiálu, například na narozeniny. Začínající řemeslníci, kteří chtějí jednoduchým koníčkem řemesel proměnit v oblíbené koníčky, mu bude pomáhat video, které krok za krokem vypráví, co může být vyrobeno ze solného těsta pro modelování.

Dílna na modelování panelů solného těsta

Legrační kočky

Peníze ryby ze solného těsta

Obrázek

Podívejte se na nápady, jak vytvořit rodokmen vlastními rukama.

Ručně vyráběné solné těsto - foto

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: