Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Téměř na každém fóru se objevuje téma krásy, péče o sebe a používání různých kosmetických přípravků, které je aktuální pro každou těhotnou ženu. Lakování není výjimkou, protože téměř každá moderní žena mění barvu vlasů několikrát do roka. Jaký je názor lékařů na tuto věc? Mohou to udělat těhotné ženy? - Jaká je možná alternativa? Pojďme to zjistit.

Názor lékařů-

Všichni lékaři, bez ohledu na jejich názor na nutnost barvení vlasů těhotným ženám, doporučují dodržovat základní pravidla, která ochrání vás i vaše miminko:

 • Nechte své barvení na profesionálech. Snížíte tak riziko, že se chemikálie dostanou na kůži, a tedy i do krve. Domluvte si schůzku ráno, abyste se vyhnuli pobytu v místnosti, kde kadeřník celý den pracoval s chemikáliemi.
 • Důležitou podmínkou je pevná doba nanášení barvy, její důkladné smytí; v žádném případě nesmíte přeexponovat drogu na vlasech.
 • Nejlepší typ barvení je melír nebo barvení. Tento proces prakticky eliminuje možnost, že se barva dostane na pokožku hlavy.

 • Je důležité udržovat zdraví pramenů nejen po natírání, ale i během celého těhotenství. K tomu vám pomůže dobrá maska, sérum, oleje a další přírodní přípravky.
 • Používejte vitamíny, které dodávají zdravý lesk, jasnější odstín a zlepšují strukturu.

Je barva škodlivá pro těhotné ženy?

Obarvení je individuální záležitost, získaná barva závisí na vnitřních pochodech v těle ženy. Proto kadeřníci nedoporučují experimentovat s barvou poprvé během těhotenství: výsledek může být negativní. Zvýšené hormonální hladiny, zvýšené pocení, alergie - to není celý seznam faktorů, které mohou ovlivnit barvu. Reakce je nejneočekávanější, protože restrukturalizace těla a zvýšená hladina jakéhokoli hormonu může z blondýnky udělat zrzku!

Někteří lékaři zakazují barvení kvůli látkám obsaženým v kosmetice, včetně:

 • Resorcinol je vysoce alergenní lék, který snižuje imunitu a způsobuje nežádoucí reakce sliznice a kůže.
 • Peroxid vodíku. Jeho užívání provází zvýšené riziko alergií a negativních účinků na pokožku.
 • Amoniak. Pronikavý zápach této látky způsobuje bolesti hlavy a nevolnost.
 • Parafenylendiamin – aktivátor zánětu.

Některé ženy odkazují na názor těch lékařů, kteří zdůrazňují absenci prokázaného poškození barvy. Domnívají se, že placenta chrání miminko před negativními vlivy prostředí a množství chemikálií, které se přes kůži dostává do krve těhotné ženy, mu nemůže ublížit. To se týká odpařování látek v barvě a těch složek, které se dostávají do krevního oběhu, když se droga dostane do kontaktu s pokožkou ženy.

Mohu malovat barvou bez amoniaku?-

Pokud nevíte, zda barvit kadeře nebo ne, můžete použít barvu bez amoniaku, například "Garnier" nebo "Estelle" . Moderní technologie umožňují změnu barvy bez použití toxických a nebezpečných látek! Takové zbarvení neposkytne trvalou barvu, protože se pouze barví, ale neproniká dovnitř.Ale vaše pramínky budou vypadat upraveně a krásně.

Tónovaný balzám-

Pokud máte obavy o své vlastní blaho a zdraví svého nenarozeného dítěte a nemůžete se rozhodnout, zda si těhotné ženy mohou barvit vlasy, doporučujeme použít bezpečnou metodu barvení, která tolik neovlivňuje tělo . Mezi takovými fondy se rozlišuje barevný balzám. Pomůže získat další lesk a sílu bez poškození plodu. Takový produkt si můžete koupit v lékárně nebo v obchodě prodávající kosmetiku pro péči o vlasy. Hlavní je dbát na to, aby chemické složení výrobku bylo bezpečné, neobsahovalo amoniak.

Tónovaný šampon-

Naprosto bezpečný pro těhotné ženy k barvení vlasů je také tónovací šampon, kterému se někdy říká balzám. Nanáší se na vlasy a po umytí zanechává odstín, jehož intenzita závisí na výrobci šamponu, stejně jako na přirozené barvě.V takových produktech je velmi málo látek, které dodají požadovaný odstín, takže je naprosto neškodné mýt si vlasy každé tři dny, zvláště když potom budou vlasy vypadat téměř dokonale.

Tonic

Barvení vlasů tonikem je další dobrou a naprosto nezávadnou alternativou k barvení v salonu. Tento postup si dokonale poradí s šedými vlasy a dodá vlasům požadovaný odstín. Tato metoda barvení má pouze jednu negativní stránku - krátkou dobu platnosti. Při intenzivním mytí se tonikum stejně jako šampon a balzám rychle smyje a vlasy ztratí zvolený tón.

Henna

K barvení vlasů -těhotné ženy mohou použít lidovou metodu barvení - hmotu zvanou "barevná henna" . Je to bezpečné a přírodní barvivo, které dokáže zajistit zdravou barvu a nepoškodí nastávající maminku. Odstíny henny jsou velmi rozmanité, ale aby vlasy nebyly matné, neměly by se používat více než jednou za měsíc.Výsledek procedury vás mile překvapí, protože henna obsahuje vysoce kvalitní barvivo! Zde je několik způsobů, jak si obarvit vlasy hennou:

 • Pro získání bronzové barvy smíchejte hennu s vodou v poměru 2 ku 1. Naneste teplý roztok na vlasy, vydržte 30 minut.
 • Pokud sníte o tmavých vlasech, budete potřebovat směs 1:1. Odměřte přesné množství prášku.
 • Směs kakaa a henny v poměru 3-4 lžičky na 1 sáček dodá odstín mahagonu.
 • Majitelky zrzavých a blond vlasů mohou použít odvar s kombinací henny a kávy (2 lžičky), tím vlasy získají přirozenou barvu.

Basma-

Na barvení vlasů může žena, která čeká miminko, použít -basma. Jedná se o další přírodní barvivo, se kterým můžete získat trvalý efekt. Ale pokud malujete pouze basma, je nepravděpodobné, že získáte požadovanou barvu.Může se ukázat jako jasně modrá nebo zelená. Pokud taková exotika není pro vás, smíchejte basmu s hennou. Dodržením určitých proporcí můžete dosáhnout požadovaného výsledku. Existují dva způsoby, jak si obarvit vlasy basma:

 • Dvoufázové. Nejprve se vlasy obarví hennou. Po asi 30 minutách se vlasy umyjí a připraví se basma barvivo. Roztok se musí přivést k varu a během barvení neustále přidávat horkou vodu, protože basma rychle houstne.- Po 10-15 minutách se barva smyje.
 • Smíšené. Basma se hned na začátku míchá s hennou. Je důležité přesně vypočítat poměr, abyste získali požadovanou barvu. Například použití 16 g henny a 9 g basma poskytne kaštanovou barvu a obrácený poměr (9 g henny a 16 g basma) poskytne černý tón.

Předčasné zbarvení

I ti lékaři, kteří mají na problematiku stříhání a barvení široké názory, přiznávají, že je období, kdy je lepší zdržet se jakýchkoli zásahů do těla ženy, které mohou ovlivnit vývoj nenarozeného miminka.Časné těhotenství je důležitou fází, protože v tuto chvíli se tvoří hlavní orgány embrya a jeho páteř.

Aby se předešlo negativním důsledkům, odborníci doporučují zdržet se barvení v prvním trimestru, což nepříznivě ovlivňuje pohodu dítěte. Ve druhém trimestru bude placenta chránit plod, takže si můžete užívat všechny procedury potřebné pro váš velkolepý vzhled, včetně barvení pramenů.

Mohou si těhotné ženy barvit vlasy? Jak vidíte, neexistuje jednotný názor na bezpečnost barvení vlasů pro těhotné ženy. Výzkum na toto téma probíhá již mnoho desetiletí, ale neexistují přesné důkazy o tom, že by chemická látka v nátěru přímo ovlivňovala jakýkoli orgán plodu. A ženy musí volit jemnější barvy nebo malovat jako vždy, na vlastní nebezpečí a riziko.

Každá dívka si může vyzvednout spoustu alternativních produktů, ať už jde o kvalitní tonikum nebo přírodní bylinky, které vám umožní najít ten správný odstín vlasů.Před lakováním nezapomeňte otestovat alergickou reakci. Naslouchejte svému tělu, které vám vždy navrhne vhodné řešení lépe než všechna doporučení lékařů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: