Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Světlana MarkováKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější!8. srpna 2015

Problém plného obličeje mají lidé s baculatými tvářemi, baculky nebo majitelky zděděné „těžké“ brady. Nesprávná výživa, nedostatek fyzické aktivity, nepravidelný spánek, věk – to vše má negativní dopad na stav pokožky. V důsledku toho jsou rysy obličeje rozmazané, objevuje se dvojitá brada, tváře ztrácejí pružnost, tvoří se vrásky.

Co mohu udělat, aby můj obličej za týden zhubl?

Před námi je důležitá událost a odraz v zrcadle vás nepotěší dokonalostí tvarů: ovál obličeje, krku, dekoltu. Co dělat, když pokožka již není elastická a sametová? Motivace vám pomůže zhubnout za týden, nakopne vás, přiměje vás posunout se k cíli, neohlížet se a nezastavovat se. Zde jsou účinné metody, které vám pomohou během krátké doby zhubnout na obličeji a zmenšit druhou bradu:

 • nalaďte se na pozitivní vlnu;
 • vyberte motivátor;
 • přehodnotit jídelníček a denní režim;
 • pravidelně si dělejte kosmetické procedury;
 • začněte s korekčním make-upem.

Strava a výživa

Integrovaný přístup k problematice hubnutí obličeje a brady zahrnuje změnu obvyklé výživy. Dieta vám umožní ovládat chuť k jídlu, zbavit se nenáviděné váhy, otoků. Správná výživa zlepší celkovou pohodu. Užitečné produkty nasytí tělo vitamíny, mikroelementy, vyčistí nahromaděné toxiny. Chcete-li zhubnout, odborníci na výživu radí:

 • pijte čištěnou, nesycenou vodu (asi 2 litry denně);
 • snížit příjem soli;
 • pokrm v páře;
 • jíst fermentované mléčné výrobky, zeleninu, neslazené ovoce, lesní plody;
 • vzdát se alkoholu.

Cvičení na obličej

Účinná sestava cviků vám pomůže zhubnout, zbavit se přebytečného tuku nahromaděného na tvářích, odstranit druhou bradu. Pokud to budete dělat pravidelně, zlepší to krevní oběh, vyhladí vrásky a vyrovná otoky.Trenéři Facebooku, kteří přesně vědí, jak rychle zhubnout v obličeji, vám radí provádět komplex dvakrát denně - ráno a večer. Systém obsahuje 5 cvičení: 1, 3, 5 - proveďte 10krát a pro 3 a 4 vyberte 5 minut každé.

 1. Naklonění. Cvičení by mělo probíhat plynule, hlavu střídavě spouštět na ramena, dekolt a záda. Hoďte krk dozadu, otevřete ústa dokořán, pak je zavřete, natáhněte bradu k výstřihu.
 2. Zatáčky. Otočte krk na stranu, dokud se vaše tvář nebo brada nedotkne ramene, snažte se vidět, co je za vámi. Podívejte se na své paty, vydržte v této poloze.
 3. Kresby tužkou. Uchopte mezi zuby tužku, pero, zubní kartáček nebo koktejlové brčko. Nakreslete do vzduchu abecedu, čísla, vtipné figurky, zajíce, slunce, květinu.
 4. Hudební pauza. Jasně vyslovujte všechny samohlásky a prodlužujte je jako melodii v různých pražcích a tónech.
 5. Legrační obličeje. Protahujte rty dýmkou a provádějte krouživé pohyby ústy. S vypláznutím jazyka se snažte dostat na bradu, špičku nosu, lícní kosti. Otevřete oči a ústa dokořán a v této poloze zmrazte. Vystrčte spodní ret a bradu, natáhněte se nahoru a pomalu zakloňte hlavu dozadu.

Masáž

Vyrovnat se s problémem tukových zásob na obličeji pomáhá druhé bradě nejen fyzické cvičení, ale také kosmetické procedury. Speciální masáž dokáže jasně vymezit ovál obličeje, zbavit se vrásek. Pravidelné provádění procedury urychlí metabolické procesy v kůži, stimuluje tvorbu kolagenu, elastinu a napomáhá hubnutí. Po zahájení kurzu se poraďte s kosmetologem. Masáž má kontraindikace:

 • pooperační období;
 • akutní zánětlivá a chronická kožní onemocnění;
 • zranění obličeje, krku, dekoltu;
 • bradavice, mateřská znaménka;
 • vyčnívající kapiláry na obličeji.

Pozitivní účinek masáže je pozorován téměř okamžitě: pokožka na bradě a tvářích se stává elastickou, rysy obličeje jsou výraznější. Kurz zeštíhlení obličeje trvá 7-10 dní po dobu 15-20 minut. na relaci. Přestávka až 14 dní, po které je nutné pokračovat v proceduře. Následující doporučení vám pomohou zhubnout v obličeji pomocí masáže:

 • Před manipulací se vyplatí udělat hřejivý obklad na bradu a obličej z nálevu léčivých bylin (heřmánek, šalvěj, měsíček, lípa).
 • Důkladně si umyjte ruce, ošetřete antiseptikem.
 • Na pokožku obličeje, dekoltu a krku naneste lehký výživný krém nebo masážní olej. Je přísně zakázáno používat přípravky proti celulitidě.
 • Masážní pohyby by měly být prováděny jemně a opatrně.

Masky na zeštíhlení obličeje a krku doma

Chcete-li zhubnout v obličeji, nezapomínejte na správnou výživu a hydrataci epidermis. Masky zvyšují účinek cvičení a masáže, mají tonizující, omlazující a liftingový účinek. Při výběru přísad zvažte možnost alergií, individuální nesnášenlivost složek, přítomnost akutních a chronických onemocnění. Kosmetologové doporučují přidat do masek:

 • ovesné vločky;
 • bran;
 • včelí produkty;
 • rostlinné a esenciální oleje;
 • citronová šťáva;
 • řasy;
 • vaječný bílek;
 • olejové vitamíny A, E;
 • přírodní mletá káva;
 • silný zelený čaj;
 • kosmetická hlína;
 • léčivé bylinky.

Vícesložková maska. Složení: heřmánek 200g, voda 200 ml, modrý jíl 2 lžíce, hřebíčkový esenciální olej 1 - 2 kapky, broskvový olej 1 lžička. Chcete-li vytvořit masku, musíte sušené květiny zalít vroucí vodou, nechat louhovat 40-50 minut, vychladnout, scedit. Do výsledné směsi přidejte jíl, avokádový olej, esenciální olej, důkladně promíchejte. Naneste masku na připravenou pokožku obličeje, nechte 20-25 minut. Odstraňte směs teplou vodou, potřete výživným krémem nebo olejem s poklepáváním. Provádějte proceduru 2-3krát týdně.

Kávová maska. Složení: přírodní mletá káva 1 polévková lžíce, zakysaná smetana 1 polévková lžíce, kakaové máslo 1 polévková lžíce. Smíchejte komponenty, výslednou hmotu naneste na očištěnou pokožku krku, obličeje a dekoltu. Masku nechte působit 10 minut, odstraňte teplou vodou, naneste hydratační krém nebo olej. Proveďte postup ne více než 3krát měsíčně. Jinak bude obličej lehce opálený.

Orubová maska. Složení: suché drcené ovesné vločky 5 lžic, bílek 1 ks, mateří kašička 1 lžička, bambucké máslo 1 lžička. Bílek vyšleháme do pěny, přidáme rozehřátou mateří kašičku a máslo. Směs nalijte do ovesných vloček tenkým pramínkem, důkladně promíchejte. Vzniklou kašičku naneste na vyčištěnou pleť obličeje a dekoltu. Nechte masku působit 15-20 minut, odstraňte teplou vodou. Dokončete proceduru nanesením výživného krému nebo oleje na pokožku obličeje. Proveďte sezení 2-3krát týdně.

Video: jak zhubnout dívčí tvář pomocí make-upu?

Dekorativní kosmetika je silnou zbraní v arzenálu něžného pohlaví. Při správném zacházení napomáhá hubnutí, protože. vizuálně odstraňuje nedokonalosti na obličeji - druhá brada, příliš baculaté tváře, široké lícní kosti. Dokonalý make-up je pomůže zneviditelnit, vyrovnat nedokonalé proporce, upravit barvu pleti a vytvořit atraktivní akcenty.Chcete-li zhubnout v obličeji, stejně jako se zbavit přebytečné brady pomocí make-upu, použijte video návod níže.

Recenze

Elena, 42 let: V průběhu let jsem začala mít druhou bradu. Dokonce jsem začala uvažovat o plastické operaci, ale abych zhubla na obličeji, rozhodla jsem se začít dělat sestavu cviků a masáží. Asi po 2 týdnech jsem viděl výsledky. Druhá brada se zmenšila a vrásky se na obličeji začaly vyhlazovat. Budu pokračovat ve cvičení a aplikaci opravných technik líčení.
Xenia, 27 let: Jsem hubená, vysoká. Obecně je se svým vzhledem spokojená, ale tváře má velké (zděděno po matce). Pomáhá mi korekční makeup a sestřih, který mi zakrývá obličej, nevzhlednou bradu. Masáž dělám v salonu u kosmetičky, jsem líná. Nedávno, abych zhubl na obličeji, jsem začal pravidelně cvičit a maskovat si ovesné vločky. Tváře se mi napjaly, nejsou tak baculaté, pleť mám sametovou.
Světlana, 35 let: Po narození dvou dětí přibrala, tváře jí padaly na ramena, plnost ve tváři vedla k panice. Jednoho dne, když jsem viděl svůj odraz v zrcadle, rozhodl jsem se, že už toho bylo dost. Abych zhubla v oblasti obličeje, začala jsem se věnovat speciálnímu cvičení, změnila jsem jídelníček a dělala masáže. Po měsíci vyučování jsem účinek viděl nejen já, ale i mé okolí. Podařilo se mi zhubnout v obličeji a vrásky se pokazily.
Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: