Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Prostředky pro hygienu metod nejsou novým vynálezem. Papyrusové tampony používaly ženy ve starověkém Egyptě a vlněné tampony ženy v Římské říši. Navzdory popularitě a rozšíření těchto nástrojů stále existuje mnoho otázek o jejich použití. Gynekologové na ně odpovídají.

Jak často byste si měli měnit tampon

Hygienický přípravek absorbuje děložní sekrety během menstruace. Tampon by neměl zůstat uvnitř déle než osm hodin. To může vést k syndromu toxického šoku, rozvoji bakteriálních infekcí. Nejlepší je vyměnit každé čtyři až šest hodin.

Mohu používat tampon na noc?Vše záleží na intenzitě menstruace. Pokud nejsou příliš hojné, je přípustné spát s tamponem uvnitř. Je důležité vložit nový těsně před spaním a hned ráno ho vyjmout. Gynekologové stále radí používat na noc vložky se zvýšenou savostí.

Je správné cítit bolest při používáníPři zavádění tamponu může dojít k malému pohodlí. Je důležité zvolit velikost s ohledem na intenzitu proudění. Při vkládání se musíte uvolnit a udržovat správný úhel.

Tampony se někdy zaseknouAno, je to možné, ale nepropadejte panice. Nejprve byste se měli uvolnit a zkusit najít nit na konci prsty. To je usnadněno změnou polohy. Pokud to nezabere, je třeba vyhledat pomoc gynekologa.

Mohu používat vonné tamponyObchody nabízejí širokou škálu produktů pro intimní hygienu. Je lepší kupovat produkty, které jsou bez zápachu.Ochucené doplňky stravy mohou narušit hladiny prospěšných bakterií, které chrání pochvu před infekcí a nebezpečnými mikroorganismy.

Mají tampony datum spotřeby?

Hygienické výrobky obvykle vydrží pět let. Při skladování ve vlhkém prostředí, jako je koupelna, mohou zplesnivět a jsou živnou půdou pro bakterie.

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: